Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני חושש לקנות אוטו משומש?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 308
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבעיה הגדולה היא חוסר מודעות/רצון לחסוך או לחשוב כמו בנהיגה רגע לפני תאונה:"לי זה בטח לא יקרה".

הרכב שלי עבר מזמן את האחריות,עדיין מטופל במורשה כי אני חושב לא רק על רגע הקניה,אלא גם על רגע המכירה.

לא סתם אמר לוי יצחק-"נהג שמח פעמיים גם כשהוא קונה וגם כשהוא מוכר"

חלק מהדברים כמו מנורות ובלמים לא מכניס למורשה אבל,טיפולים לפי ספר היצרן הרכב בהחלט מקבל.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9
  • אהבתי 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב שלי קניתי כשהיה בן 3 עם 25k קילומטר מאשה מבוגרת נהגת יחידה. מאז שקניתי אני נהג יחיד שמחליף כל 10 שמן (מוטול) ופילטר מאן מעבר למה שרשום בספר. שמן ונוזל קירור לא חסר אף פעם ועדיין נבדק אחת לשבוע. הרכב נוסע רק כשאני בתוכו. מקסימום עם עוד אדם אבל לא מעבר לזה. הרכב היום, בן 7 עם 70k קילומטר.

נתונים כאלה זה משה, דוד, שמעון או עליזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל מה שרשמתה כשאתה עושה סכימה כלכלית יחד עם התיקונים זה עדיין זול יותר מרכב חדש.

זה מדהים אבל אנשים לא שואלים יותר מדי שאלות בנוגע לעבר של הרכב שהם עומדים לרכוש לא דרך פרטי ולא דרך טרייד... ברוב הגדול של המקרים אם אתה חופר מספיק אתה תעלה על מה שיש, פשוט לרוב אף אחד לא טורח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגבי רוב המקרים בארצנו.

יש באמת אנשים מבוגרים שלא נוסעים לעסודה עם הרכב אלא לקניות ולמשפחה, והם אף פעם לא מאיצים אלא מעלים מהירות ב ה ד ר ג ת י ו ת איטית שכזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, אורח לרגע כתב:

את הרכב שלי קניתי כשהיה בן 3 עם 25k קילומטר מאשה מבוגרת נהגת יחידה. מאז שקניתי אני נהג יחיד שמחליף כל 10 שמן (מוטול) ופילטר מאן מעבר למה שרשום בספר. שמן ונוזל קירור לא חסר אף פעם ועדיין נבדק אחת לשבוע. הרכב נוסע רק כשאני בתוכו. מקסימום עם עוד אדם אבל לא מעבר לזה. הרכב היום, בן 7 עם 70k קילומטר.

נתונים כאלה זה משה, דוד, שמעון או עליזה? 

אתה בטוח שאתה לא יוסף? כלומר שאתה לא חולם?
אולי הרכב שקנית בכלל הוחזר לכביש, והק"מ האמיתי היה 225K לא 25K.
לגבי לקנות רכב מזקן מנסיון אני יכול להגיד לך שלפעמים הזקן הזה לא כזה תמים... לעיתים גם יש מציאות כן.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאת פה הגזמה מארץ ההגזמות.

בפועל לא קורה כלום ורכבים נוסעים בלי בעיות גם עשור אחרי.

זה שדברים נראים לך לא בסדר,לא בהכרח אומר שהם לא בסדר.

לפני כשעה, colauti 9 כתב:

הבעיה הגדולה היא חוסר מודעות/רצון לחסוך או לחשוב כמו בנהיגה רגע לפני תאונה:"לי זה בטח לא יקרה".

הרכב שלי עבר מזמן את האחריות,עדיין מטופל במורשה כי אני חושב לא רק על רגע הקניה,אלא גם על רגע המכירה.

לא סתם אמר לוי יצחק-"נהג שמח פעמיים גם כשהוא קונה וגם כשהוא מוכר"

חלק מהדברים כמו מנורות ובלמים לא מכניס למורשה אבל,טיפולים לפי ספר היצרן הרכב בהחלט מקבל.

אני מטפל לבד או משלם רק על עבודה,יש לי קבלות על קניית חלקים.

לא רואה סיבה לזרוק 900 שקל על טיפול שעולה 350-400(במקרה מוסך הונדה).

יש דברים יותר טובים לעשות איתו מלקנות לוגו של הונדה על הקבלה.

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

צודק לגבי רוב המקרים בארצנו.

יש באמת אנשים מבוגרים שלא נוסעים לעסודה עם הרכב אלא לקניות ולמשפחה, והם אף פעם לא מאיצים אלא מעלים מהירות ב ה ד ר ג ת י ו ת איטית שכזו.

ועד שהם מואילים בטובם לעבור את הרמזור שוב מתחלף לאדום.

אנשים טובים אין ספק

• אהבתי 4

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני גם יש אנשים אחרים כמונו, פדנטיים ויותר אכפתיים כלפי הרכב שלהם.

כאלו שגם אם ירכשו רכב חדש, יפתחו עדיין אחת לתקופה את מכסה המנוע ויראו שהכול כשורה.

כאלו שלא יאיצו בצורה פראית על מנוע שלא הגיע לטמפרטורת עבודה.

כאלו שיכנסו לטיפולים שתואמים לשגרת הנסיעות שלהם.

נכון, נראה שאין הרבה כאלו, אבל אני בטוח שאפשר למצוא.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא מי אמר לך שמה שאתה עושה הוא נחוץ?

אתה קורא לעצמך "פדנט"/"אחראי" או כל שם חיבה אחר,חשבת לרגע אולי אתה סתם זורק כסף לאוויר והרכב ייסע נהדר גם אם תטפל בו כל 15 כפי שרשום בלי הסיפורים שאתה מספר לעצמך על כמה שזה טוב?

אני צריך לעשות לרכב טיפול 120,מכל מיני אילוצים זה יקרה ב121...מבטיח לך שלרכב לא יקרה כלום.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצדיק תחזוקת שבר, אבל אם מוצר דורש שגרת אחזקה מורכבת ויקרה, הוא לא מתוכנן טוב.

בסופו של דבר האוטו אמור לשרת אותך, ולא אתה אותו.

• אהבתי 7

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, Potato כתב:

השאלה שלי היא מי אמר לך שמה שאתה עושה הוא נחוץ?

הדברים נאמרו כתגובה לדבריו של פות"ש, קרא את מה שכתב:

"הוא נוהג רגיל ורגוע אבל כל בוקר בדרך לעבודה קצת מאחר ונותן גז יפה ברמזורים, דקה אחרי שהניע את המנוע. המנוע והגיר אוכלים אותה עקב עבודה במאמץ עם שמן קר, אבל בקטנה. אחרי הכל האוטו חדש. אחרי שנה אשר במהלכה לא פתח את מכסה המנוע פעם אחת, מגיע לטיפול עם חוסר של ליטר שמן. עדיין לא ירד מהמינימום, הכל תקין. רק השמן שחור משחור. הוא גם לא טרח לפתוח את ספר הרכב ולראות שבאופי השימוש שלו, שהוא נסיעה עירונית ברובה היה צריך להגיע לטיפול אחרי 10.000 ק"מ ולא אחרי 15.000. שטויות, יש אחריות. "

ההתייחסות שלי היא בדיוק לנקודות כאלו.

לקחת את הדברים שאמרתי ועשית מהם סלט.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה נהיגה שברובה עירונית?

יש לך הגדרה מדויקת? אני נוסע מחיפה ליקנעם,זה רבע שעה בחיפה ורבע שעה על כביש בין עירוני.

האם הנסועה שלי היא 50:50?

אבל מבחינת ק"מ זה 5 בחיפה ועוד 15 מחוץ לעיר אז זה 25:75?

ואם אני נוסע לבקר את סבתא בדימונה פעם בחודשיים,איך אני משקלל? לפי נסועה חודשית/יומית/בין טיפולים?

ולמה אני צריך ללכת לחפש בספר רכב כל מיני כוכביות? יש לי את הדפים בספר רכב שהמוסך ממלא ורשום עליהם 15,30,45 וכו'.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהכוונה לאנשים שיודעים שהם נוסעים בעיקר בעיר או בתוואי שמדמה ברובו נסיעה עירונית (ריבוי פקקים למשל).

ולמה אתה צריך לחפש בספר הרכב כל מיני כוכביות? RTFM. קנית רכב בעשרות אלפי שקלים או במאות אלפי שקלים, בעיניי המינימום שצריך לעשות זה לפחות לקרוא את ספר הרכב כדי להכיר את הרכב יותר טוב ולדעת כיצד לשמור עליו טוב יותר.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato @dorsht

אני חושב שאתם לוקחים את הנושא לכיוון אחר, להיות פדנט, לא להיות,

שכל אחד יפעל לפי יכולתו ואהבתו לרכב שלו,

השורה התחתונה של בוקי לדעתי לא על זה אלה שהרבה אנשים לא עושים את המינימום 

בשביל לדאוג לרכב שלהם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...