Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז רכב חשמלי בישראל זה עדיין רק צעצוע?

ch2856
שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

10% מס, אין בלו על טעינה ועדיין, למעט שני הסיניים כל הרכבים החשמליים כיום בישראל זה צעצוע, כלומר בא לי כזה ולא ממש משנה המחיר. ברור לי שיש כאן ניצול ציני של יצרני הרכב ויבואני הרכב את הטבת המס, זה כמובן תקף לא רק לישראל אלא גם באירופה, אבל עדיין, מה הטעם במוצר הלא בשל הזה? גם אם נתייחס לגרסה חשמלית כאל גרסה בכירה, תנצלו את יחידת ההנעה הזו לביצועים וקבלתם טווח נסיעה עלוב וצורך בהמתנה של שעה לטעינה מלאה ובכלל, ההתייחסות על יחידת ההנעה הזו רק לחיסכון היא כמובן טפשית כי אם ימכרו כאן 20,000 רכבים חשמליים בשנה, יעלה המס, יעלה הבלו וקיבלנו חבילה גרועה עוד יותר. אם הייתי שר האוצר, הייתי מפסיק את כל ההטבות להנעה זו (כולל היברידי והיברידי פלאג-אין) וממתין עד אשר הטכנולוגיה הזו תשתפר ותהפוך מצעצוע למוצר שבאמת אפשר לשווק. 

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הצעצוע?

ההנעה ההיברידית קיימת בעולם כבר למעלה מ-20 שנה וגם בארץ היא כבר  בעלת אחיזה חזקה מאד ברמת המשתמש העממי, ממש לא צעצוע. דומני שלפני שנתיים - שלוש ישראל היתה המדינה עם אחוז המכירות הגבוה בעולם של רכב היברידי. הרכב החשמלי לגמרי אכן התעכב, כנראה שילוב של עלויות, חרדת טווח וטראומה מימי בטר פלייס. להסיק מכאן שצריך להפסיק לקדם אותו זו דרך ארוכה מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה במקום לממן עוד טיפולים רפואיים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

זה במקום לממן עוד טיפולים רפואיים.

יש לך את זה במספרים? כי לא חושב שיש מישהו בעולם שמסוגל לכמת את זה למספרים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא כן, אפילו בישראל. יש פרסום עדכני (2020) של המשרד לאיכות הסביבה, כך שהערכים מותאמים לישראל. העניין הוא שהפרסום הוא ביחידות של עלות לטון פליטות, אין לי הידע והכלים כדי להמיר את זה לעלות לקילומטר של רכב בדרגת זיהום זו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעשה לך את זה יותר פשוט, סביר להניח כי יותר חיי אדם היו ניצלים אם היו משקיעים את הכסף הזה בבית חולים חדש, הכשרת צוותים וכו'. לגבי המספרים, קראתי עבודות שונות בנושא והערכת העלות היא סוג של מדע בדיוני. 

לפני 4 דקות, robertf כתב:

עדיין מחכה לשמוע למה זה צעצוע, ומה הופך את הדגמים הסיניים ללא צעצועים.

צעצוע במובן של מחיר שהופך את המוצר לצעצוע של "עשירים". כמו מותג מיני לדוגמה, שלא נותן הרבה יותר מסופרמיני אירופאית מלוטשת, אבל עולה כפול כמעט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ch2856 כתב:

אני אעשה לך את זה יותר פשוט, סביר להניח כי יותר חיי אדם היו ניצלים אם היו משקיעים את הכסף הזה בבית חולים חדש, הכשרת צוותים וכו'

אם משקיעים את הכסף הזה בהטבת מס לאנרגיה ירוקה, פחות אנשים יגיעו לבתי חולים בגלל מחלות שנגרמות משאיפת אוויר מזוהם, ואז יהיה פחות צורך לפתוח בתי חולים ולהכשיר צוותים.

קומפרנדו?

אשאל אותך שאלה אחרת - למה אתה חושב שבארץ חייבים קסדה כדי לרכב על אופנוע, ובארה"ב לא (לפחות בחלק מהמדינות)?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פחות? בתי החולים זה רק בעיות של זיהום אוויר? מישהו ביצע סקר, לדוגמה, כמה באמת מבעלי דגמי פלאג-אין טוענים כל יום? הרי ברור לך שוולוו T8 ללא טעינה מזהמת הרבה יותר מכל משפחתית בנזין ממוצעת אבל הדגם זכאי להטבה עצומה. מה הטעם בזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, ch2856 כתב:

צעצוע במובן של מחיר שהופך את המוצר לצעצוע של "עשירים". כמו מותג מיני לדוגמה, שלא נותן הרבה יותר מסופרמיני אירופאית מלוטשת, אבל עולה כפול כמעט. 

אוקי הבנתי. אין ספק שהמחירים שלהם יקרים מדי כרגע, בטח בהתחשב במס הנמוך עליהם, אם כי לא צריך להגזים, זה לא כפול במחיר (קח פיז׳ו 208 למשל שהגרסה החשמלית שלה עולה כ30% יותר מהבנזין המקבילה)
היתה בדיוק כתבה על זה בכלכליסט שלשום:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3865975

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, ch2856 כתב:

כמה פחות?

"כמה" זה פחות חשוב פה.

אתה לא חושב שעדיף שאנשים לא יגיעו לבית חולים מלכתחילה, מאשר לבנות בית חולים בידיעה שיגיעו לשם אנשים שנפגעו מזיהום אוויר?

לפי ההגיון שלך, בוא נוריד את המיסוי על סיגריות ואלכוהול, כדי שיעשנו וישתו יותר, ואז בכסף הזה נבנה עוד מחלקות אונקולוגיות, ונעסיק עוד שוטרים שיתמודדו עם שיכורים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שנוהג כבר 10 חודשים בחשמלית טהורה לא סינית אני יכול להעיד שזו הייתה בחירה נכונה גם כלכלית ובמיוחד מבחינת הנאה. לא "צעצוע". כפי שכתב עורך "אוטו" השבוע, הנהיגה בחשמלית ממכרת. אני לא אקנה יותר מנועי בעירה.

מצד שני אני מסכים שמחירוני ישראל בעייתיים. אם משווים שתי גרסאות של אותו רכב, אחת בנזין ואחת חשמלית (שאינה חזקה במיוחד במילא), לא בטוח בכלל שהחשמלית כלכלית. הפתרון שלי היה יבוא אישי, פתרון אחר בעתיד הקרוב עשוי להיות משומשת חשמלית. כך או אחרת, העתיד הקרוב הוא בחשמל ללא ספק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, robertf כתב:

קח פיז׳ו 205 למשל שהגרסה החשמלית שלה עולה כ30% יותר מהבנזין המקבילה

מה? איפוא יש אחת כזו?

😄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...