Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה יצרני רכב לא מספקים עדכונים למחשב הרכב?

TZR84
שימו לב! השרשור הזה בן 1243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תוהה לעצמי, מדוע יצרני הרכב לא מספקים עדכונים OTA לתוכנה לרכבים?

קניתי אתמול מוצר סיני ב190 שקל ויש לו עדכוני תוכנה. אז תוהה לעצמי מדוע לא לשים ברכב מקלט רשת בכמה דולרים שיהיה נגיד אפשר לחבר לWIFI או הוטספוט מהטלפון ומחשב הרכב יבצע עדכוני תוכנה (למשל תוכנה של המנוע, גיר, עדכונים למערכות בטיחות, תיקון באגים, עדכון למערכות מולטימדיה מובנות וכו').

חוץ מהנושא של אפשרות לפריצה / גניבה שאפשר לנטרל ע"י פרוטוקולי אבטחה מסוימים בהתקן לא מבין למה היצרנים לא מספקים את האפשרות הזאת?

בהחלט מעניין מי היצרנית שתרים את הכפפה ראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שברגע שיש מערכת שמחוברת לאינטרנט ומחוברת למחשב הרכב- הפריצה אליה ומשם לשליטה ברכב היא מהירה יותר ממה שהאדם הפשוט חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לעדכן אותך למלא  רכבים יש עדכון מערכת ויש גם רכבים עם סים פנימי שעושות את זה לבד ומחיבות אותך לעמוד עם הרכב מונע עד הסיים פשוט לרוב ברכבים אין את הסיים ואתה צריך ללכת למוסך בשביל לעשות עדכון תבדוק עם המוסך מורש עם יש עדכון מערכת לרכב שלך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בצד הטכני - מה שאת מבקשת אומר לחבר את הרכב לרשת סלולרית. עלות שוטפת נוספת לבעלים.

השלב הבא, כפי שציין @EEEBBR הוא אבטחת המידע, כולל אפשרויות לפרוץ למחשבי הרכב,לגנוב מידע ולגרום נזקים.

ובסופו של דבר היצרנים בהחלט מעדכנים את תוכנות מחשבי הרכב כאשר הדבר נדרש - באמצעות חיבור למחשב בעת ביקור במוסך. בהך פותרים הן את בעיית הקישוריות והן את בעיית האבטחה (עד כדי זיופים במחשבי המוסכים).

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעבודה שזה קיים כבר, בטסלה זו ממש שליטה מתאה על כל מערכות הרכב, אז כן, אבטחה, אבטחה אבטחה. מיצרן רכב דורשים לתקן חלקים גם 10 שנים לאחר שיווק המוצר במידה וזה משהו בטיחותי, אז אתה יכול להבין מדוע הם מאוד מאוד זהירים בנושא. על הסלולרי שלך היצרן מתחייב לרוב לעד שנתיים שלוש של עדכוני אבטחה, ברכב זה חייב להיות לכל חיי המוצר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Angelica כתב:

תאז תוהה לעצמי מדוע לא לשים ברכב מקלט רשת בכמה דולרים שיהיה נגיד אפשר לחבר לWIFI או הוטספוט מהטלפון ומחשב הרכב יבצע עדכוני תוכנה

כי זה יעלה כמה דולרים. בתמחור של רכב, כל בורג ושייבה נספרים.

אני בטוח שזה יגיע מתי שהוא, אבל בינתיים השיטה של ״יאללה נעדכן על הדרך״ במהלך הטיפולים התקופתיים מספיק טובה,

וללא ספק בטוחה יותר - חיבור פיזי בלי אינטרנט, ישירות בין שני מכשירים ייעודיים של היצרן.

אל תשכח את העלות של הקמת צוות פיתוח למערכת שמספקת את העדכונים דרך הרשת.

זה לא טלפון שמבצע אתחול מדי פעם ונזרק כעבור 4 שנים, המוצר הרבה הרבה יותר רגיש לטעויות.

טסלה הם הראשונים שנמצאים שם בגלל שזה היצרן הכי צעיר ובגלל שהם מראש נכנסו לעולם הרכב (והתעופה) עם עקרונות מעולם פיתוח תוכנה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לשים לרגע את טסלה, ושאר הרכבים החשמליים בצד.

לא יודע איזה מוצר סיני קנית, אבל חיי המוצר מתוכננים אחרת. גם המוצר עצמו מהונדס שונה מחלק ברכב. מסתמכים יותר על תוכנה, ועל זה שניתן לעדכן אותה.

מערכות שליטה על מנוע/גיר כמעט לא משתנים לאורך חיי הרכב, אין גם כול כך מה לשנות.

מכיוון שאורך חיי הרכב ארוך יותר מאיזה מוצר אלקטרוני סיני ב 2000 שקל, רכב נכנס לטיפולים תקופתיים, לכן אם יהיה עידכון תוכנה שחשוב לעשות, אפשר לתת למומחה לעדכן בזמן הטיפול השנתי.

ככה שבטיפול השנתי אפשר לעדכן מולטימדיה/מערכות בטיחות (אני לא חושב שיוצאים עידכונים לזה)/ באגים.

שוב פעם, העיניין הוא שלעומת טלפון, רכב יוצא מהמפעל כמוצר מוגמר, מערכות הבטיחות / ניהול הרכב סגורות, ואין סיבה לעדכן אותן, אין שם שום דבר שמתחדש.

ברכבים חשמליים ניתן להוסיף עוד פיצ'רים, אבל גם זה לא כול כך נחוץ, סתם טריק של טסלה להיות טכנולוגי, ונותן את האופציה להוציא מוצר לא שלם ולהוסיף לו אחר כך.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש עדכון קריטי תקבל גם קריאת שירות (ריקול).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי עלות המודם הסלולרי היא החלק הכי קטן באופרציה הנדרשת לעדכוני OTA

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי עלות המודם הסלולרי היא החלק הכי קטן באופרציה הנדרשת לעדכוני OTA

את זה שכחתי.
וזו כנראה הנקודה המשמעותית ביותר. אף יצרן לא רוצה להתחיל עם עדכוני OTA שאחרי זה יצרו בעיות לאנשים ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו לא לזה התכוונתי (למרות שבאופן מובלע כן), עדכוני OTA מצריכים הרבה בדיקות אוטומציה או אופרציית בדיקות גדולה, תשומת לב ייחודית לנושא אבטחת המידע והגנת "סייבר", יכולת הזרמת העדכוני OTA למאסה גדולה של רכבים (למשל מה כמות השרתים / Mirrors שצריך בשביל להפיץ עדכון למחשב ניהול מנוע של יצרן קטן כמו מאזדה?), מה השרתים האלה יעשו ביום יום בהנחה שעדכונים מופצים נניח אחת לחצי שנה (בכלל, לא רק עדכונים למחשב ניהול מנוע)?

וירטואליזציה יכולה לתת מענה לעניין הזה, אבל זה לא בחינם, צריך לפתח את מערכת ה-OTA בצורה שתהיה שקופה לוירטואליזציה.

משמע רגע לפני הפצת עדכון מגדילים את כמות השרתים נניח ל-20, ברגע שהעדכון הופץ בכמות גדולה אפשר להפחית את כמות השרתים ל-5, ובשגרה ל-1.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה גם מכיוון שיש באגים, ותמיד יש באגים, אם עדכון תוכנה כזה או אחר לרכיב מסויים שיכול לגרום ל BRICK או לכשל בפעילות מה שאומר שזה ישבית אותך, אז כנראה שעדיף שיתבצע במוסך

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יכולת הזרמת העדכוני OTA למאסה גדולה של רכבים (למשל מה כמות השרתים / Mirrors שצריך בשביל להפיץ עדכון למחשב ניהול מנוע של יצרן קטן כמו מאזדה?), מה השרתים האלה יעשו ביום יום בהנחה שעדכונים מופצים נניח אחת לחצי שנה

אוווו בזוסה-סאן, וי וואנט סרבר!

בחייאט, אומנם זאת בעיה, אבל לא בלתי פתירה. אבל אין צורך בבעיה הזאת.

אין עידכוני תוכנה למחשב מנוע.

אין עידכוני תוכנה לגיר.

שום דבר לא משתנה שם.

אין באגים במחשב מנוע, אין באגים במחשב גיר. אם יש משהו אתה לא רוצה לשכתב את המחשב מהטלפון של שרית - אתה רוצה איש מקצוע, עם ציוד מקצועי.

אין ממש באגים במולטימדיה מהיצרן, תוספות למולטימדיה לרוב עולות כסף, הדבר היחיד שמתעדכן זה אולי מפות של מערכת ניווט - oh well, את הבעיה הזאת פתרו מזמן.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה לפות"ש, מה את\ה חושב\ת שניתן לעדכן? 
הרי במידה ומוצאים טעות או באג תהיה הזמנה למרכז שירות - אבל לעדכן ביצועי גיר, למה שהיצרן ישקיע משאבים בזה? הרי אם תהיה תועלת היא תהיה זניחה, מה שעושים טיונרים למיניהם אלו לא דברים שהיצרן יכול לעשות (כי אמינות, כי זיהום אוויר, כי רעש וכו').

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...