Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לשכיר לפתוח עוסק פטור

nathun
שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשתי גם עוסק פטור וגם שכירה.
מתנהלת מול רואת חשבון והסכום השנתי ממש לא 5000₪.
והרואת חשבון שלה לא מהזולות בשוק.

בגדול, אני לא מסכים עם הנאמר מעליי. המספרים בהיקף פעילות הזאת זניחים. גם אם ״תפסידו״ זה לא יהיה בהיקפים גדולים.

תפתחו עוסק פטור. תן לה להתחיל להתגלגל עם זה. אם אחרי כמה זמן זה יימאס או תראו שזה לא משתלם וכו׳ - תסגרו את התיק וביי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, phpclub כתב:

לביטוח לאומי יש הגדרה מהו עצמאי. 

אם היא תרוויח פחות מ 2000 לחודש בסטטוס הפטור/מורשה, לא יהיו תשלומים לבט"ל כי היא לא תעמוד בהגדרה שלהם לעצמאי.

כפי שכתבתי, זה היה מזמן ואני שמח שתיקנת אותי.

בנוגע לרו״ח =>

אני לא מסכים שאפשר להגיש לבד - גם כשנעזרתי בתוכנה והזנתי הכול לבד, בסופו של דבר יש דברים בדו״ח שרק רו״ח היה מסוגל לשלוף בלי למצמץ במעמד ההגשה.

בתור בנאדם פרטי, מספיק שתגיש דו״ח עם טעות ותצטרך לתקן ולהגיש שוב - כדי להפוך את העניין ללא כלכלי.

זמן זה כסף.

לדעתי, אגב, הבירוקרטיה סבירה - לא נעים אבל לא נורא.

בקיצור, פות״ש, זה פשוט חישוב כלכלי בסופו של דבר, וכמו שכתב נקמיצ׳י - במידה ומחליטים שזה לא זה, ״קנס היציאה״ נמוך :)

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Nakamichi האם גם אתה עובד כעצמאי, או רק כשכיר? אם אתה עובד כעצמאי או בשילוב אתה אמור להכיר את הביורוקרטיה, אם אתה נעזר במייצג היא לא מסובכת מדי אבל בכל זאת זו התעסקות. ומכל מקום, לגבי הגישה הנחרצת שלך לפתוח ובמקרה הרע לסגור את העסק - למה להתעסק עם הביורוקרטיה של פתיחת וסגירת תיק ברשויות המס, ועוד להגיש לפחות פעמיים הצהרות הון (בפתיחה ובסגירה)?

המשפט השני שלך בעייתי - למה לעבוד יותר וגם להפסיד? עדיף לשלם כעת כמה מאות ש"ח לרו"ח או יועץ מס, לקבל הערכה של המשמעויות הכלכליות של אותה עבודה נוספת, ולקבל החלטות בהתאם לתדריך ולצרכי המשפחה. אפשר לחזור על ההערכה כל מספר שנים בהתאם לתנאים המשתנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מתחבר לרעיון של לנסות ומקסימום לסגור,  ולהתנסות בהקמת עסק.

זה נכון שאם לא ילך ונאלץ לסגור - אז ההפסד הכלכלי לא יהיה גדול.
אמנם כנראה יהיה הפסד של הרבה שעות של כאב ראש אבל נראה לי שסה"כ זה שיעור טוב לחיים, לא?

אם זה היה צעד כלכלי נטו - אז הדיון פה מוכיח שזה צעד לא נכון - לפחות לא כששנינו שכירים ומרוויחים לא רע.

מצד שני הדיון פה גורם לי להבין שזה לא רק כלכלי.

מדובר בתחום שהבת זוג שלי רוצה לעסוק בו (גם אם זה בהיקף קטן), 
ומבחינתי יש כאן הזדמנות לא רעה עם סיכון נמוך ללמוד ולהתנסות קצת בפתיחת עסק.

עריכה אחרונה על ידי nathun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא המס פשוט

וכשיש רואה חשבון חבר שיכול להסביר לכם את המהות בוודאי יותר קל

כיוון ששניכם שכירים החישוב לגביכם הוא חישוב נפרד שהמשמעות שלו לשם הפשטות פחות מס לשלם.

דמיין מצב בו אשתך קיבלה העלאה בשכר של 5000 ש"ח . האם גם אז תגיד לה שלחי את הבוס לכל הרוחות כי את צריכה לשלם יותר מס.

כנראה שלא

לכן יש להתייחס לתוספת הכנסה מהעסק העצמאי בדיוק באותה מידה. רק בעסק העצמאי קצת יותר בוכהלטריה.

לא משהו שצריך להפחיד מישהו לממש את חלומותיו. לא תממש, תמרר לך את החיים בעתיד , למה לא עשיתי בלב בלה בלה..

ואם לא יתממש כפי שציפיתם לפחות תדעו שניסיתם.

• מעניין 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כדאי לשבת עם רו"ח (ואם יש כזה חבר - מה טוב), לשלם את הסכום הפעוט עבור ייעוץ, להביא את התלושי משכורת, כמה הכנסה צפויה נוספת, ולשמוע מה יש לו לומר ולהציע.

אחרי זה כשיש מספרים והערכות קונקרטיות, כמה הכנסה נטו נוספת תהיה, כמה שעות עבודה נוספות יהיו וכו', לעשות את החושבים עם עצמכם האם זה שווה

לפני 18 דקות, ישה כתב:

דמיין מצב בו אשתך קיבלה העלאה בשכר של 5000 ש"ח . האם גם אז תגיד לה שלחי את הבוס לכל הרוחות כי את צריכה לשלם יותר מס.

כנראה שלא

לכן יש להתייחס לתוספת הכנסה מהעסק העצמאי בדיוק באותה מידה. רק בעסק העצמאי קצת יותר בוכהלטריה.

העלאה בשכר של 5000 ש"ח לא באה עם עבודה נוספת.

אם היא כן מגיעה עם עבודה נוספת מכיר יותר מאדם אחד שאמר "תודה אבל לא תודה, לא רוצה את העבודה הנוספת".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 תודה!

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

העלאה בשכר של 5000 ש"ח לא באה עם עבודה נוספת.

אם היא כן מגיעה עם עבודה נוספת מכיר יותר מאדם אחד שאמר "תודה אבל לא תודה, לא רוצה את העבודה הנוספת".

אני חושב שישה התכוון שכמו שלא נתנגד להעלאה בשכר ב 5000 שח בחודש - למרות שחצי מזה הולך למס הכנסה.
ככה אנחנו לא צריכים "להתנגד" להכנסה הנוספת מהעוסק הפטור שחצי ממנה ילך למס הכנסה.

ההשואה הזאת בגדול נכונה, חוץ מהעובדה שלא מדובר ב 5000 אלא יותר בכיוון של 500.
דבר שני העלאה במשכורת בבורטו - מתבטאת גם בהעלאה בהפרשות לפניסה וקופת גמל.

ובסוף יש את החסרון שבעוסק פטור יש המון טופסולוגיה ותשלום לרו"ח.

מנגד כמו שאמרו הסינים:
<לא תנסה לא תדע> <אין חכם כבעל נסיון> <מי שלא עושה לא טועה> <עדיף להתחרט על משהו שעשית מאשר להתחרט שלא עשית>

ועוד כהנא וכהנא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בעבודה עצמאית נושא ההפרשות הסוציאליות לא קיים. יש לזה צד שני - כל מיני זכויות של הוצאות מוכרות וזיכויי מס אחרים. גם את אלה צריך לתחשב כאשר מקבלים את ההחלטה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, nathun כתב:

אני חושב שישה התכוון שכמו שלא נתנגד להעלאה בשכר ב 5000 שח בחודש - למרות שחצי מזה הולך למס הכנסה.
ככה אנחנו לא צריכים "להתנגד" להכנסה הנוספת מהעוסק הפטור שחצי ממנה ילך למס הכנסה.

הכוונה שלו הייתה ברורה, ועדיין לא לגמרי נכונה, אתה בהכרח לא תתנגד להעלאה של 5000 שקל בחודש תמורת אותה עבודה.

האם תתנגדו להעלאה של 5000 שקל תמורת כך שאשתך תמשיך לעשות את עבודתה ובנוסף תעשה משרה מלאה של פקידות? כנראה שכן

האם תתנגד להעלאה של 500 שקל תמורת עוד 20 שעות חודשיות? כנראה שכן, ותמורת שעה חודשית נוספת? כנראה שלא

לכן אם נעשה לזה רגע רדוקציה למשוואה של שכר לחלק לכמות עבודה, @ישה אומר היית מתנגד להוסיף סכום למונה בלי להוסיף למכנה? ברור שלא

אבל האם זה מה שנמצא על השולחן? לא, יש הוספת סכום למונה והוספת כמות עבודה למכנה.

אני בגדול פחות אוהב לקפוץ ראש לבריכה שכוללת את רשות המיסים, עדיף לשבת עם רו"ח קודם, להבין מי נגד מי, מה נגד מה, עם מספרים קונקרטיים ואז לחשוב אם לקפוץ לבריכה כי יש בה מים או שהבריכה ריקה ועדיף לא להיכנס.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, nathun כתב:

בסוף יש את החסרון שבעוסק פטור יש המון טופסולוגיה ותשלום לרו"ח.

תשלום לרו״ח - כן.

טופסולוגיה - אל תתרגש מזה, יש מעט מאוד בגדול. קצת הקמה ראשונית ומשם זה רץ לבד עם תיעוד מסודר של הכנסות והוצאות.

לגבי הצהרת הון - אני מהפסיכים ששומרים את כל הקבלות, כולל מהמכולת, אז לא נגזל ממני יותר מדי זמן.

מה שאני מנסה לומר ^ זה לא מה שאמור להרתיע אותך. כמה שעות X אתם מוכנים להשקיע בעבור תוספת הכנסה נטו Y - זה הסיפור.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדברים על ניירת - במהלך השנים למדתי להכין מעטפות ייעודיות ולצבור את הניירת בצורה מסודרת מיד כאשר כל מסמך מגיע:

מעטפה לדיווח הדו חודשי.

מעטפה לדו"ח השנתי

מעטפה להצהרת הון, אם תדרש.

כמובן תיק שנתי לכל ההעתקים שנשארים אצלי.

את תשלום מקדמות מס הכנסה ובט"ל אני מבצע בעצמי, את המע"מ - שזה המקום לטעויות בדיווח השוטף - מבצע יועץ המס. וכמובן שהוא  מטפל בכל הדברים הלא שגרתיים. כבונוס גם מסייע בכל מיני דברים אחרים, למשל נושא היציאה לגמלאות של אשתי, שמתברר כעניין מורכב מאד, ושקל מאד לבצע בו טעויות שעולות מאות אלפי שקלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שמציע "אם ימאס אז תסגור את התיק וביי",
כנראה שלא ניסה מעולם או חי בעולם אוטופי שבו במדינת ישראל עובדים מסודר.

יש לי תיק עוסק פטור שסגרתי בשנת 2013.
3 שנים אחר כך עוד ביקשו ממני הצהרות ותשלום בט"ל. לא משנה כמה פקססתי להם את אישור סגירת התיק.
גם היום, כאשר נרשמתי לקבל דמי אבטלה, גיליתי שביטוח לאומי סיווגו אותי כעוסק פטור וסטודנט, למרות שאני עובד ומקבל תלוש ברציפות משנת 2015.

אז בהצלחה "לסגור את התיק וביי"

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

• מבאס 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל זה מרכיב שתמיד צריך לקחת בחשבון בכל דבר שקשור להתנהלות של עצמאי בישראל. 😕

אני גם סגרתי את התיק ב-2013, חוץ מ-2 תשלומים שבט״ל נזכרו לבקש כעבור שנה לא היו אירועים מיוחדים.

טפו טפו טפו חמסה חמסה.

(מה שכן, ניגשתי פיזית לבט״ל והגשתי פיזית את המסמכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה יתרון של עבודה עם מייצג. הוא יודע בדיוק כיצד לסגור את התיק ואיך לודא שאכן נסגר.

דרך אגב, הניסיון שלי עם בט"ל הוא שהם מדוייקים מדי. כבר קרה לי ששילמתי להם יומיים  שלושה לפני הזמן (במקה זה תשלום לסטודנטים), הכסף הוחזר ונשלחה דרישה נוספת. לאחרונה הסטודנט שלי קיבל יפה מאד SMS עם דרישת תשלום בדיוק בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך בט"ל עובדים ומה הולך שם.

נתתי להם הרשאה להוראת קבע,לא חייבו אפילו פעם אחת-כולל חודשים שלא עבדתי בהם.

התקשרתי לוודא שאין חוב-אמרו שאין.

בוודאות ידחפו לי אותו עוד שנתיים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...