Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואת לחצי עבודה בין worx WG629E.1 ל JIMMY

שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אפתח בכך שחיפשתי ומצאתי (ממש כמו ג.יפית) בפורום לא מעט נושאים על שני הגרניקים הנ"ל, אבל בנפרד לכל מכשיר.

לכן פותח נושא חדש.

כשמדובר במכשירי שטיפה ניידים הנתון העיקרי הוא הלחץ המים וזה הדבר הראשון שבדקתי.
הופתעתי לגלות שלחץ המים ששניהם מייצרים זהה - 22 באר. (ביצעתי המרה בין 2.2 מגהפסקל של ג'ימי לבאר)

אני תוהה , ורוצה לשמוע את דעתכם - האם זה הגיוני ששני המכשירים באותה עוצמה וכזה פער מחירים ? 

אני מודע שמדובר כאן בחברת מותג כמו WORX אל מול יצרן סיני אבל בכל זאת, מדובר בפער של כ 200 שח

מצורפות תמונות של הנתונים לשני המכשירים

image.thumb.png.18b30b200e697b45b73ddc02c238bf19.png

image.png.095eccc7c27f367fd55249b7cc7ded97.png

עריכה אחרונה על ידי Igal G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הוורקס. במידה ואתה קונה, שים לב (כמו בתמונה ששלחת) שזה מגיע עם כל האביזרים+סוללה. יש כאלה שמוכרים בלי שניהם באותו מחיר. או כאלה שמוכרים אותם בנוסף לגרניק, אבל בעלות יותר גבוהה, ככה שההפרש יותר גדול לעומת ג'ימי. 

בכנות, בגלל שלא היה את הג'ימי במלאי בשום חנות קניתי את הוורקס.

לדעתי האישית ולפי סרטונים שראיתי, שני הגרניקים יתנו את אותה עבודה. אולי לאורך זמן וורקס יחזיק יותר. לא מוצא סיבה להבדלי המחירים האמת. 

בכל אופן שניהם נועדו לשטיפה די בסיסית ולא מעבר לזה. יש חנויות שאפשר למצוא את הג'ימי עם עוד כל מיני הנחות (לפני כמה זמן היה בksp קופון לילה+קופון אפליקציה ושניהם הוזילו בעוד מאה שח את המחיר) כך שיצא יותר משתלם. 

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשירים דומים מבחינת נתונים.

לדעתי, וורקס מרגיש יותר רציני ומקצועי.

ואכן אעדיף את וורקס בגלל השם, האחריות, חלפים, סוללות ועוד

והכי חשוב וזה היתרון הגדול- אפשרות לשתף סוללה עם כלי עבודה נטענים אחרים של וורקס 20V (מברגה, מפוח וכו').

אם הכיוון וורקס- מציע לך לקנות ללא סוללה ומטען.

ולהוסיף סוללה 20V 4.0A  + מטען מהיר.

במה שלא תבחר, בהצלחה :) 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה כיף לחזור לפורום אחרי תקופה ולקבל הודעות ענייניות !

תודה לשניכם

בעניין ההבדלים, אחרי התייעצות בקבוצת פייסבוק "תשאלו כנופצון" עלה עוד פרמטר - קצב זרימת המים.

שוב לפי הנתונים היבשים הג'ימי מעט עוקף את הוורקס, אני תוהה מה מבין שני הפרמטרים משמעותי יותר : הלחץ או קצב זרימת המים. הרי שלחץ אפשר לשנת עם קוטר פתח המים

ולסיום, הזמנתי את הג'ימי. היה מבצע חורף ב KSP שבעת השהייה באתר עמד בשעתו האחרונה , שיטת המכירה שתפסה אותי 😆

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין כזה הבדל בקצב זרימת המים. לא משהו שהייתי פוסל מוצר לטובת משהו אחר. 

בכל אופן, תתארגן על 2-3 גריקנים של 20 ליטר כל אחד. 3 אם אתה משקיען, 2 אם חפיף.

2 גריקנים מספיקים לי למלא 2 דליים (לשיטת שתי הדליים), לשטוף לפני, להקציף, ולשטוף אחרי הסיבון. 

היו לי מקרים מאוד מעטים שנשאר לי מים מ40 הליטר שהבאתי. לכן קודם תתארגן על 2, ואם זה לא מספיק אז תשיג עוד אחד.

אה והכי חשוב, תתחדש :)

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין קצב זרימת המים הוא נטו להבנה מה הפרמטר המשמעותי , אני מסכים שזו לא סיבה לשלול בייחוד כשמדובר במכשירים דומים שההבדל בינים בקצב הזרימה זניח.

לגבי הג'ריקנים, אז האמת שניסיתי את ג'ימי של חבר והיינו עם דלי (לא זוכר את גודל המיכל) שהספיק לי לשטיפה כולל הקצפה. (הבובה שלי קטנת מימדים)

אגב, זו כבר לא הפעם הראשונה שאני רואה שמדברים על שיטת שני הדליים בהקשר לשטיפה עם גרניק. איך זה בדיוק משתלב ? 
זכרתי את השיטה הזו למי ששוטף ידנים (עוד מהמדריכים של קריספיקס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני בוחר בוורקס בעיקר בגלל היכולת לשתף סוללה בין כלי עבודה של וורקס.

סוללה אחת של וורקס יכולה לשמש אותי למגוון כלי עבודה של וורקס, כגון מברגה, מפוח וכו'.

דרך אגב, יש לי גם את המפוח של וורקס:

https://www.worx.co.il/product/מפוח-20v-גוף-בלבד/

מוצר מעולה למגוון שימושים.

אישית משתמש בו אחרי השטיפה להעיף מים שנכנסו לחריצים, להעיף אבק מתא המנוע, גינה, מחשב (יוצא כמו חדש) ועוד.

בחרת בג'ימי, גם מעולה ותתחדש.

יש לי SUV + הידרושוט. 

המסקנה שלי לתהליך השטיפה שלי:

לשטוף בשיטה הקלאסית- 3 ג'ריקנים 20 ליטר כל אחד, ביחד 60 ליטר.

סוללה + מטען- שידרגתי ל20V 5.0 - בערך שעה עבודה + מטען מהיר שמטעין תוך שעה וחצי (באיטי זה יכול להגיע לילה שלם).

בגלל זה אני מעדיף לוותר על הקיטים עם המטען והסוללה.

רצוי שיטת 2 דליים.

דלי 1 - סבון.

דלי 2- מים בלבד + מסנן לכלוך.

המסנן גורם ללכלוך להישאר בתחתית הדלי, ולא לטייל ולחזור בחזרה לרכב ולשרוט (סווירלס).

בין פאנל לפאנל אתה שוטף את הכפפה בדלי עם המים.

** שוטף את הכפפה על שפת המים ולא בתוך בשביל לא לגרום ללכלוך לטייל\ לעלות למעלה.

שוטף (דלי 2 ) ומשחרר את הלכלוך מהכפפה - סוחט מחוץ לדלי- מכניס לדלי עם הסבון ושוטף.

וכך חוזר על הפעולה.

אני אישית אוהב להשתמש ב2 דליים 20 ליטר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Igal G

במכשירים האלו המקציף הוא לא שיא האיכות. בנוסף, הוא לא תמיד מוריד הכל. אם הבנתי נכון, אתה מדבר על שיטה בעצם ללא מגע? להרטיב, לסבן, להוריד את הסבון וזהו?

יצא לי פעם אחת לנסות את השיטה הזו, נשארו לצערי חלקיקים קטנים של לכלוך שלא ירד. יצא לי גם לנסות להקציף ואז לעבור עם כפפה על כל האוטו המוקצף (היה לי רק ג'ריקן אחד ולא יכולתי להשקיע בשטיפה) וגם אז התוצאה לא הייתה מי יודע מה. 

הגרניק תורם בעצם לשיטת שתי הדליים ככה שאתה יכול להרטיב את האוטו לפני, ולהסיר את כל הסבון אחרי. לפני הגרניק השתמשתי בבקבוקי מים וזה היה פשוט סיוט.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט בלתי אפשרי להוריד לכלוך ללא מגע, כל הסרטונים שמראים את זה זאת  עבודה בעיניים, ולרוב מדובר על רכבים

לאחר ציפוי יקר שלא סופח לתוכם  לכלוך. על מנת להגיע לניקיון יסודי, חייבים מגע, בלי להזכיר באפינג שנותן את הפיניש/ברק סופי

ומוריד משקעים אחרונים מעל הצבע. העניין זה טכניקת שטיפה להגיע למינימום מגע שרכב עדיין מלוכלך. (2 דליים, שטיפה מוקדמת, ONR לפני וכד')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, iEminem כתב:

@Igal G

במכשירים האלו המקציף הוא לא שיא האיכות. בנוסף, הוא לא תמיד מוריד הכל. אם הבנתי נכון, אתה מדבר על שיטה בעצם ללא מגע? להרטיב, לסבן, להוריד את הסבון וזהו?

יצא לי פעם אחת לנסות את השיטה הזו, נשארו לצערי חלקיקים קטנים של לכלוך שלא ירד. יצא לי גם לנסות להקציף ואז לעבור עם כפפה על כל האוטו המוקצף (היה לי רק ג'ריקן אחד ולא יכולתי להשקיע בשטיפה) וגם אז התוצאה לא הייתה מי יודע מה. 

הגרניק תורם בעצם לשיטת שתי הדליים ככה שאתה יכול להרטיב את האוטו לפני, ולהסיר את כל הסבון אחרי. לפני הגרניק השתמשתי בבקבוקי מים וזה היה פשוט סיוט.

התהליך שלי היה :

שטיפה מקדימה, להרטבה והורדת שכבות לכלוך גסות

הקצפה

סיבון עם קפפה ייעודית

שטיפה סופית והורדת הסבון

ניגוב עם מגבת ייעודית (שכחתי את השם, היא קולעת את המים וככה מגבירה את הספיגה)

מכיר את שיטת שני הדליים

לא רואה הבדל בינה לבין תהליך השטיפה שפירטתי למעלה, האירו את עיניי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המטרה של ה2 דליים זה לא להחזיר את הלכלוך שכרגע הורדת בחזרה לרכב.

מה שבסוף מייצר סווירלס. והמסנן לכלוך לא נותן ללכלוך ששקע לטייל בדלי.

ב2 דליים, הדלי עם הסבון יהיה נקי מלכלוך. 

עם דלי 1 אתה מוריד את הלכלוך מהרכב ומחזיר את הלכלוך בחזרה לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, מכיר את השיטה מצוין בשימוש בשני הדליים והגריד.

אגב הסווירלס נוצרים בשילוב עם תנועה סיבובית לכן מומלץ לעבוד בתנועות מקבילות

איך שאני מבין , בשטיפה עם זרם מים אין את הסכנה של מריחת הלכלוך בחזרה על הרכב, כי

- הלכלוך הקשה והמשמעותי נשטף בהתחלה 
- הורדת הסבון נעשית גם היא עם זרם מים ולא מטלית רטובה שנטבלת בדלי

הדרך היחידה שהלכלוך "יחזור" לרכב זה בזמן סיבון עם הכפפה שיכולה לתפוס לכלוך שלא ירד בשטיפה המקדימה עם הגרניק. נראה לי כמו סיכוי קלוש שבשטיפה המקדימה יישאר לכלוך מספיק גס כדי להתפס בכפפה ולעשות סווירלים.

אולי אני טועה בהנחה הזאת, ולמען הסרת ספק באמת אפשר להשתמש ב 2 דליים

עריכה אחרונה על ידי Igal G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...