Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כאל רוצים להחליף לי את הכרטיס לאחד מתקדם, מיוזמתם. למה?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי היום מיסרון מויזה כאל- הם רוצים להחליף לי את הכרטיס אשראי שלי, שהינו יחסית חדש, תקין לחלוטין ועם תוקף לעוד 4 שנים, באחד חדש עם פונקציית תשלום ללא מגע. 

יש לי כמה שאלות...

1) מי ביקש מהם?

2) באיזה זכות הם מחליטים שעליי להחליף את הכרטיס שלי??

3) באיזה זכות הם מתערבים לי בחיים???

4) קרה לעוד מישהו? או שזה רק סוג של פישינג או?

מה זה החארטה הזה? לא רוצה להחליף. לא משאירים לי ברירה. הישן יבוטל אחרי שהחדש יגיע לטענתם...

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה לך ברווז?

או שסתם באת לפרוק? גם בסדר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין. החוק מחייב את בתי העסק עור לשיטת EMV במקום ה-swipe and sign שאתה רגיל אליו. התהליך הדרגתי ויתחיל ברשתות הגדולות. כעקרון במקום שהקופאי\ת יעבירו את הכרטיס בקורא מגנטי אתה תכניס אותו לחריץ במסופון, תבדוק שסכום החיוב נכון, תקיש את קוד הכספמט ותאשר (לחצן ירוק). כעבור מספר שניות יגיע אישור חברת האשראי. כאמור - אף אחד אחר לא יגע בכרטיס ויהיה אימות כפול - במקום קריאת הפס המגנטי הקל לזיוף המכשיר יקרא את הצ'יפ (שני מניח שיש ככבר בכרטיס הקיים שלך, נראה כמו מגעים של כרטיס סים), והאימות יהיה בהקשת קוד.

ככל הנראה החידוש יהיה האפשרות לתשלום במגע - בסכומים קטנים (עד 300 ש"ח) במקום התהליך שתארתי, כאשר המסופון יציג על המסך את סמל 3 הקשתות תוכל פשוט נגוע עם הכרטיס בקורא, והתשלום יבוטצע בלי פעולות נוספות. מהיר ופשוט. קרוב לודאי שכרטיס האשראי הנוכחי שלך לא כולל את הפונקציה הזו - משום מה כ.א.ל. הפיצו עד לאחרונה כרטיסים שאינם כוללים אותה - והכרטיס החדש יכלול אותה (מסומן בסמל הקשתות בחזית או באחורי הכרטיס). 

החלפת הכרטיס אינה כרוכה מבחינתך בשום בעיה - מכסימום תצטרך להעיל אותו בשיחת טלפון למוקד אוטומטי או באתר האינטרנט. קוד הכספומט לא ישתנה. מה שכן יכול להשתנות הוא ה-CVV.

מה שכן - יהיה עליך לשנן את סיסמאות הכספומט של כל כרטיסי האשראי שלך, בלעדיהן לא תוכל לשלם.

חייב לומר שאני מכיר את השיטת הקשת הקוד כבר מ-2007, אז נתקלתי בה בפורטוגל, ובהמשך היו לי ארועים של קושי בשימוש בכרטיס האשראי בעוד מקומות באירופה. בעקבות ארוע כזה שהיה לי בפינלנד ב-2014 החלפתי את כל הכרטיסים שלי לכרטיסים המעודכנים, ביוזמתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אז ככה:

1.כנראה שלא אתה.

2.בדיוק מהסיבה שציינת-הכרטיס החדש יכול לעבור גם מבלי להקיש קוד סודי על לוח מקשים מזוהם.(מישהו אמר קורונה?).

3.הפעם, לשם שינוי , זה כנראה לטובתך.עוד משהו בצמצום מגע על משטח שעלול להיות מצע למחלות.

4.קרה לי.החלפתי.עד עכשיו נשארתי בחיים.

אתה יכול להחליף בלי חשש.

אתה גם יכול לבחור להשאר עם הכרטיס הישן שלך.

בהצלחה בכל אשר תבחר.

• אהבתי 1

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, sperial כתב:

חייב לומר שאני מכיר את השיטת הקשת הקוד כבר מ-2007, אז נתקלתי בה בפורטוגל, ובהמשך היו לי ארועים של קושי בשימוש בכרטיס האשראי בעוד מקומות באירופה. בעקבות ארוע כזה שהיה לי בפינלנד ב-2014 החלפתי את כל הכרטיסים שלי לכרטיסים המעודכנים, ביוזמתי.

זה נכון לכל כרטיס עם צ׳יפ בסטאפ ה״ישראלי״ , הtouchless לא ישנה שום דבר בהקשר הזה.

אצלינו (בארה״ב) הכרטיסים הם chip and sign לא משנה מה גובה העסקה. זה דיי הפתיע אירופאים בבתי עסק כשהשתמשתי בהם עם צ׳יפ ולא הייתי צריך להקיש קוד אלא לחתום גם על סכום גדול (בית מלון , נסיעת עבודה)

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אל תהיה זקן טרחן. הכול כתוב בחוזה שחתמת עליו עם חברת כרטיסי האשראי.

כמו שהיטיבו לענות מעליי, כל הכרטיסים מוחלפים בהדרגה ל"ללא מגע עד 300₪ ועם קוד סודי מעל". זה הכול. לא עולה לך כלום, לא משנה לך כלום, לא פוגע לך בכלום.

לא בא לך להחליף? גם זה יעבוד, עד שלא תעשה אקטיביזציה לחדש הישן ימשיך לעבוד עד לתאריך הנקוב.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע השלמתי את ההחלפה של כרטיס כאל שלי, מאותה סיבה.

כמו שרשמו לך כבר, זה בגלל הקונטקטלס.

הבאסה היחידה היא, שבכל המקומות בהם הכרטיס הישן שלך שמור (אליאקספרס,גוגל,פייפל,שופרסל,טיב טעם...), הוא לא יעבור יותר "על האוטומט", כי התוקף ו-3 הספרות בגב הכרטיס השתנו.

קצת מעצבן, בהתחשב בעובדה שהכרטיס הקודם היה בן שנתיים, והיו לו עוד 4 שנים יפות לחיות...

מי ישמע, הרגע המציאו את הקונטקטלס. בכרטיסי המאסטרקארד של אשתי היה את סמל הקשתות כבר ב2018.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיסי אשראי עם הציפ EMV קיימים בארץ איזה 10 שנים, אני מתאר לעצמי שהכרטיס שלך עם הציפ.

עכשיו התחילו לשווק אותם, קוראים להם תשלום בטאץ' והוסיפו את הצייור הזה שנראה כמו הסמל של WIFI

אם יש לך את הציפ לא יהיה שום הבדל בין הכרטיס החדש והישן חוץ מהציור

big-card-hacartis.jpg

• אהבתי 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד ליביו.

כבר יצא לי לסלוק במספר בתי עסק בארץ עם קוד, ובחלקם אפילו נפנפתי בכרטיס. כולם בתי עסק קטנים אגב, הרשתות הגדולות מפגרות מאחור בעניין הזה. ימות המשיח! אני חושב שאנחנו המדינה האחרונה בעולם המפותח לאמץ את ה-EMV. אפילו האמריקאים כבר עברו לזה (עכשיו נשאר שיעברו ליחידות מטריות והכל יהיה בסדר).

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, אני החלפתי את הכרטיסים שלי החל מ-2014, ויש בארץ בתי עסק שהפעילו את ה-EMV כבר ב-2018, למשל KSP וחנות האלקטרוניקה בנתב"ג, וגם חלק מרשתות הבגדים. העניין הוא שלא כל הקופאיות הודרכו, ויצא לי להפתיע קופאיות כאשר שילמתי בנפנוף (סמל הקשתות הופיע על המסופון). בהרבה עסקים המסופונים קיימים כבר לא מעט זמן, אבל עדיין פועלים בשיטה המגנטית.

מסיבה לא ברורה כאל איחרו בהחלפת הכרטיסים, ובתחילת 2019 עוד קיבלתי מהם כרטיסים ללא contactless, אבל אלה הוחלפו כעבור מספר חודשים.

דרך אגב - תחנות הדלק קיבלו ארכה די רצינית כיוון שאצלן מדובר בהחלפת (או עדכון) המשאבות, הליך מורכב ויקר מאד. 

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.10.2020 בשעה 21:29, natco כתב:

הבאסה היחידה היא, שבכל המקומות בהם הכרטיס הישן שלך שמור (אליאקספרס,גוגל,פייפל,שופרסל,טיב טעם...), הוא לא יעבור יותר "על האוטומט", כי התוקף ו-3 הספרות בגב הכרטיס השתנו.

המקום היחיד שהמספר של הכרטיס שמור אצלי, הוא בראשי. לא בשום אתר. לעולם. היוצא היחיד מהכלל הוא פייפאל, שמצריך ססמא כדי להיכנס אליו ולבצע תשלום והססמא גם היא שמורה רק בראשי הקודח.

בתאריך 26.10.2020 בשעה 23:42, קורן בן אשר כתב:

ימות המשיח! 

לא יפה לדבר ככה, יש פה אנשים שעשויים להיפגע אם ישמעו אותך אומר ככה עליו...

בתאריך 27.10.2020 בשעה 14:35, יבגניפ כתב:

מאכזב מאוד הפורום הזה.

לא מבין למה. 

עכשיו אני אצטרך להזמין ארנק-חוסם-שידורים בגלל הכרטיס החדש הזה.

מקווה שאמצא בצבע כסף שיתאים לכובע-נייר-אלומיניום שאני לובש כדי לשבש את הקליטה של החייזרים. הם עובדים עם מיקרוסופט ויצרו יחד את קורטנה, אתם יודעים. 

זה כנראה יסביר את בינג בתאכל'ס...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך שום ארנק חוסם שידורים. כדי לגנוב ממך משהו צריך להצמיד לכרטיס את הקורא הלא כלצכך ניתן להסתרה, באופן די מדוייק. תחשוב על הקושי לקרוא את הרב קו בטלפון, זו אותה טכנולוגיה.

אם אתה באמת רוצה כובע בדיל יש פתרון יותר פשוט: הצמד לכרטיס עוד כרטיס אשראי עם NFC. ברגע שיש שני NFC צמודים הקורא לא יהיה מסוגל לקרוא אף אחד מהם.

@Liviurהבעיה בארץ היא שזה לא chip and sign אלא swipe and sign, לא קוראים את הצ'יפ אלא את הפס המגנטי הקל לשכפול.

ולסיום, תודה @ברווז. בזכות השרשור הזה בדקתי ומצאתי שיש לי כרטיס אחד (כאל, אלא מה) ללא תשלום במגע. התקשרתי וביקשתי להחליפו בחדש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...