Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

5 דלתות, פרקטי "ונעים" עד 30K ש"ח

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

3 דלתות כבר לא ממש מספיקות לי.

הגיע הזמן להתברגן או להתבגר ולעבור לרכב 5 דלתות. התנאי ל5 דלתות הוא עקב צורך ברכב פרקטי שבתנאי היום-יום לא חייב להיות בעל תא מטען גדול, אבל במידת הצורך ניתן לקפל בו מושבים וליצור נפח הטענה גדול. לכן האצ'בק או סטיישן (ליפט בק גם הולך).

צריך להיות מרווח באופן מספק - לרוב לזוג + כלב גדול. לעיתים 4 מבוגרים.

"נעים" - הכוונה לא לאחד שעושה לך נעים 😉. שיהיה נוח, שקט ומאובזר יחסית (אחרי שמתרגלים לבקרת אקלים ובקרת שיוט, קשה לחזור אחורה).

חשוב שהרכב יהיה בעל עלויות אחזקה סבירות. גם אם יש מחלות ילדות, שיהיו ידועות ופתירות בסכומים הגיוניים. למשל שרשרת תיזמון שנמתחת בוואגיות או טיימינג מתפורר בצרפתיות זה הגיוני ואפשר לחיות עם זה. לעומת זאת 2 ליטר טורבו של פורד עם טורבואים, גירים ומשאבות דלק/ה"כ שמתפגרים ללא הבחנה, לא מתאים.

אין חשיבות גבוהה לצריכת דלק היות והרכב לא מתוכנן לנסוע הרבה. מעריך שלכל היותר 15K בשנה.

לא משנה לי ידני או אוטומטי.

שנתון גם לא ממש מטריד אותי אבל אם שמים אותי אם הגב לקיר - 2010 ומעלה נגיד.

רכבים שחשבתי עליהם בינתיים ע"פ סדר העדפה מקרי שהתגבש אצלי:

1. 308 סטיישן משנתונים 2015-2016. יתרון ענק בגודל ביחס לשאר, מודרנית, בטוחה, מאובזרת, מחלות מוכרות וברות טיפול בתחזוקה נאותה.

2. סוקדה יטי מהדור הראשון. כנראה מדובר על מנוע 1.2TSI בשילוב גיר דני. אוהב את העיצוב ומניח שהיא מציעה איכות, איבזור ונוחות סבירים ומעלה בהתחשב במוצא. גם כאן נדמה לי שהמחלות ידועות וברות טיפול במחיר סביר. תא המטען קטן מעט בשגרה אבל כל המודלריות עם מושבים האחוריים הופכת אותה לפרקטית מאוד. הגירסה הכי מעניינת היא כמובן 2 ליטר דיזל אבל נראה שהן עוברות חיים לא קלים והק"מ בכולן צפונית ל200K. בשילוב עם DSG והאלדקס לא יודע כמה זאת בחירה נבונה גם אם להתחשב בזה שהיא הכי מעניינת by far משאר הייטים.

3. C4. עושה הכל בסדר ולא מעבר. מיושנת מעט ושוקל אותה רק במידה ותהיה מציאה במחיר אטרקטיבי. כרגע לפי המחירים שמפורסמים ביד 2, אנשים מבקשים מחירים קרובים מדי ל308 מה שלא הגיוני לדעתי.

4. סיטרואן קקטוס ידנית. אוטו מגניב וחמוד. מרגיש לי קצת מצועצע וכאילו נעשו בו קצת יותר מדי פשרות בתחום איכות תא הנוסעים. המחיר שוב באותו איזור של ה308 ולכן הוא יחסית נמוך ברשימה למרות שבהחלט יש לו קסם ועם גיר ידני ותוכנה אולי אפילו קצת פאן.

כמו שניתן לראות, התקציב לא קשיח ברזל. ניתן לחרוג מעט למעלה ובכייף להשאיר עודף 😉.

אשמח לאינפוטים נוספים לגבי הרשימה הנ"ל ולהצעות לרכבים נוספים שיכולים להציע VFM גבוה לצרכים שלי.

בחנתי למשל גם מונדאו עם מנוע 2.3 אטמוספרי, אבל נראה שהן לא מזדקנות היטב. צבע שרוף, פלסטיקה מקולפת ורובן סדאן. לכן פסלתי למרות מחיר קניה נמוך ביותר.

עריכה אחרונה על ידי deltaHF
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מחפש 308 ופשוט אין מודעות חדשות ביד 2 במשך חודשים.
יש אחת בפורום אבל עם יותר ק"מ ממה שהייתי רוצה.
תוסיף גם C4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רשמתי שגם הC4 מתמודדת.

עם ה308, באופן אבסולוטי המחיר אטרקטיבי. הבעיה לדעתי של מוכרים פרטיים היא שגם ככה לכולן יש עבר ליסינגי, לכן אין להם יתרון משמעותי לעומת לובינסקי טרייד או דומיהם בקטע הזה. ומהצד השני אם המחיר שמציע מוכר פרטי כמעט זהה לזה שמוצע במגרש, ולמוכר פרטי עלי לשלם את כל הסכום בבת אחת לעומת מגרש שיכול להציע פריסה מסויימת ואחריות (גם אם בעייתית), אין סיבה לרכוש ממוכר פרטי. הסיבה היחידה לדעתי במקרה הזה לרכוש ממוכר פרטי היא רק אם המחיר נמוך באופן משמעותי מהמגרש.

אולי זו הסיבה שיש הרבה רכבים שתקועים בלוח כבר חודשים.

עריכה אחרונה על ידי deltaHF
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אפשרויות שעלו לי לראש:

רנו מגאן 2.0 ליטר - אותה יחידת כח אמינה של הפלואנס/קשקאי עם מנוע אטמוספרי וגיר רציף. מאובזרת יפה (גג, מושבי עור) ונסחרת בזול. לדעתי 2014 תכנס לך בתקציב. אגב גם פלואנס זו אופציה אם הכלב יסתדר עם סדאן ואתה עם האורך.

סיאט לאון 1.2 ידנית

אלפא ג'ולייטה

לנצ'יה דלתא - לא בטוח שעונה להגדרת תחזוקה שפויה

וולבו V50 - בדקתי האם ריאלי ומצאתי מציאה על פניה: https://www.yad2.co.il/s/c/39nb6mxk

סובארו B4 סטיישן

• אהבתי 1

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, deltaHF כתב:

סיטרואן קקטוס ידנית

לפני 6 שעות, deltaHF כתב:

+ כלב גדול

גם לי כלב (בינונני במקרה הזה :-) ) ובגללו פסלתי את הקקטוס (ואחרים עם אותה בעייה).

אם אתה מתכנן שהכלב יהיה בתא המטען, כמוני, אז שים לב שרצפת תא המטען בקקטוס שקועה ביחס למפתן.  לדעתי זה בהחלט יכול להיות בעייה כי הכלב כשיקפוץ פנימה, כמינימום - יופתע.  זה לא הרכב היחידי עם ה"בעייה" הזו, ובגלל זה אכן פסלתי בזמנו כמה רכבים.

אם אתה מתכנן שהכלב יהיה בספסל האחורי, ההערה כמובן לא רלוונטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, deltaHF כתב:

אשמח לאינפוטים נוספים לגבי הרשימה הנ"ל ולהצעות לרכבים נוספים שיכולים להציע VFM גבוה לצרכים שלי.

בחנתי למשל גם מונדאו עם מנוע 2.3 אטמוספרי, אבל נראה שהן לא מזדקנות היטב. צבע שרוף, פלסטיקה מקולפת ורובן סדאן. לכן פסלתי למרות מחיר קניה נמוך ביותר.

מה עם זה?

המון אוטו בקצת כסף. שווה לבדוק.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, שי כתב:

כמה אפשרויות שעלו לי לראש:

רנו מגאן 2.0 ליטר - אותה יחידת כח אמינה של הפלואנס/קשקאי עם מנוע אטמוספרי וגיר רציף. מאובזרת יפה (גג, מושבי עור) ונסחרת בזול. לדעתי 2014 תכנס לך בתקציב. אגב גם פלואנס זו אופציה אם הכלב יסתדר עם סדאן ואתה עם האורך.

סיאט לאון 1.2 ידנית

אלפא ג'ולייטה

לנצ'יה דלתא - לא בטוח שעונה להגדרת תחזוקה שפויה

וולבו V50 - בדקתי האם ריאלי ומצאתי מציאה על פניה: https://www.yad2.co.il/s/c/39nb6mxk

סובארו B4 סטיישן

האמת שלא נתקלתי בלוח במגאן 2 ליטר. מה פספסתי? מה שמפריע לי במקרה הזה הוא הגיר הרציף שהוא סוג של נעלם. אי אפשר לאבחן מה מצבו ולמיטב ידעתי הוא אינו בר שיפוץ/אמינות השיפוץ מוטלת בספק.  אם למישהו יש מידע לגבי עלויות של החלפת גיר אני אשמח להכיר.

פלואנס נופלת עקב היותה סדאן. לפעמים אני צריך להעביר דברים בעלי נפח גדול לכן הדרישה ל5 דלתות.

את הסיאט אני לא ממש מחבב אבל אציץ גם לגביה בלוחות.

הוולוו מעניינת! מהזיכרון נדמה לי שמדובר על שילוב מנוע-גיר אמין שעובד יפה יחד. במחיר הזה היא לא ממש אטרקטיבית אבל אנסה לתאם לראותה. תודה!

סובארו פשוט לא אוהב. ללא סיבה מסויימת.

לפני שעה, dani666 כתב:

גם לי כלב (בינונני במקרה הזה :-) ) ובגללו פסלתי את הקקטוס (ואחרים עם אותה בעייה).

אם אתה מתכנן שהכלב יהיה בתא המטען, כמוני, אז שים לב שרצפת תא המטען בקקטוס שקועה ביחס למפתן.  לדעתי זה בהחלט יכול להיות בעייה כי הכלב כשיקפוץ פנימה, כמינימום - יופתע.  זה לא הרכב היחידי עם ה"בעייה" הזו, ובגלל זה אכן פסלתי בזמנו כמה רכבים.

אם אתה מתכנן שהכלב יהיה בספסל האחורי, ההערה כמובן לא רלוונטית.

הכלב במושב האחורי, חגור 😁

לפני 30 דקות, Mr_Shankly כתב:

מה עם זה?

המון אוטו בקצת כסף. שווה לבדוק.

מודה שהצצתי במודעה הזו. אבל התפספס לך הקטע "לעומת זאת 2 ליטר טורבו של פורד עם טורבואים, גירים ומשאבות דלק/ה"כ שמתפגרים ללא הבחנה, לא מתאים." 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, deltaHF כתב:

האמת שלא נתקלתי בלוח במגאן 2 ליטר. מה פספסתי? מה שמפריע לי במקרה הזה הוא הגיר הרציף שהוא סוג של נעלם. אי אפשר לאבחן מה מצבו ולמיטב ידעתי הוא אינו בר שיפוץ/אמינות השיפוץ מוטלת בספק.  אם למישהו יש מידע לגבי עלויות של החלפת גיר אני אשמח להכיר.

להערכתי יש כחמישים עד מאה רכבים כאלה, כרגע לא איתרתי כזו ביד2 . יחד עם זאת הנדירות לא אמורה להטריד אותך, מאחר ויחידת הכח נפוצה וגם המגאן הצ'בק נפוצה ולכן השילוב לא יוצר קושי בתחזוקה. לפי הידוע לי מדובר בגיר אמין מאוד, ככל ואתה קונה רכב שמור עם ק"מ סביר הסיכוי לתקלה נמוך ביותר.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מעט פוקוס דור 3 האצ'בק ידניות (לא האקובוסט, סתם 1600 רגילות), ועוד פחות מזה כאלו ברמת גימור "ספורט" (האמצעית) שכבר מאובזרת ממש סביר לשנתון. לא הרכב הכי מרווח או חזק, אבל בסה"כ, למחיר הצנוע שהן נמכרות בו, יכול להיות רעיון לא רע. יש גם סטיישן ידניות (אבל רק טרנד, רמת הגימור הכי פשוטה, עדיין עם בקרת אקלים למיטב זכרוני) אם זה מעניין אותך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקי לדעתי נופלת חזק בסעיף ה-"נעימה". עיצוב הפנים, החומרים, הבידוד הלוקה וגיר 4 הילוכים מרגישים כשייכים לעשור אחר. בטח כאשר משווים לאחרות פה ברשימה. זה בכל אופן הרושם שנחרט בי מנסיעה באחת כזו. אוטו שכל בוקר שתתישב בו, קצת תתבאס.

עידכון מהשטח: הוולוו v50 כבר לא רלוונטית 😔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס ידנית לדעתי זאת אופציה מעולה.

הרכב לא חזק, אבל נעים ומודרני.

ההבדל בין הטרנד לספורט הוא לא כזה וואו. זה גאנטים. קצת ניקלים. מערכת סוני שהיא פחות טובה לדעתי. 

אל תתבייש לקחת טרנד. היא מגיע עם הגה עור. BT. בקרת אקלים. שליטה מההגה. בגדול, כל אביזרי הנוחות בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט ומערכת סבירה, שניהם מורגשים ביומיום (למרות שבהינתן הנדירות של הספורט, בוודאי לא הייתי נתקע על זה). וגם ג'אנטים סבירים זה נחמד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף את הפוקוס למתמודדות. כרגע ההיצע קטן מאוד אז אמשיך לעקוב. הגיעו גם במרכב סטיישן במקרה? 

מנוע 2 ליטר אטמוספרי עם גיר ידני היה מסדר אותי יופי 😊

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...