Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב בסוף שנה 2020

נחמן545
שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנתי, ושאלה אחרונה, כאשר מוכרים רכב לפי מחירון, מציינים רק שנה ללא חודש, כן?

זאת אומרת אם קיבלתי רכב ב 31/12/2020 או ב 1/1/2021 יהיה הבדל של שנה במחירון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת ה"האם שווה לחכות לינואר" עולה בכל אוקטובר/נובמבר. קודם כל אתם יכולים לעשות חיפוש, התשובות שניתנו בסוף 2019 ו-2018 יהיו רלוונטיות.

שנית - יש כמה אופציות:

1. ללחוץ על עניין סוף השנה כדי לקבל הנחה. הרבה יבואנים הרבה יותר גמישים לקראת סופי שנה כדי להגדיל את מספר המסירות ככל האפשר לטובת הדו"חות הכספיים ודו"חות המסירות (כי מי לא רוצה כותרת באוטו עם המותג שלו כ"רכב הכי נמכר"?).

2. לחכות לתחילת שנה הבאה ולקבל דגם מ"שנת מודל" חדשה יותר. רכב מקבל את ה"שנתון שלו" רק אחרי שהוא הוזמן ושולם והיבואן מפיק עבורו את הרישיון. 

3. להזמין את הרכב לפני סוף השנה ולוותר על הנחה ( או לא, כל יבואן והפרקטיקות שלו) כדי לקבל את הרכב בתחילת השנה. זו הסיבה שבינואר יבואנים בדרך כלל מוסרים כמויות אדירות של מכוניות ביחס לחודשים אחרים. במקרה כזה צריך לקחת בחשבון (אם זה חשוב) גם את העובדה שתהליך ההכנה והמסירה של הרכב בינואר יהיה ככל הנראה הרבה יותר מרושל ומזורז, ויכולים להיות בו פגמים עקב כך (לוחיות רישוי שהוברגו עקום עם ברגים קודחים, שריטות משטיפה חאפרית או הסרת מדבקות הגנה מהירה מדי) או הסברים מסוימים שיתפספסו בתהליך המסירה.

לגבי מכירה עתידית - ברכבים עד 3 (או 5, לא זוכר) שנים המחירון מתייחס גם לחודש העלייה לכביש ועל פניו אמורים להוסיף כסף לכל חודש עליה לכביש. האם זה קורה, זה כבר מאוד אינדיבידואלי ותלוי במוכר ובקונה. למיטב ידיעתי (שיכול להיות שבכלל לא נכונה, אז תבדקו בעצמכם) בטרייד-אינים נוטים שלא להתחשב בחודשי העלייה ברכבים שהמגרש קונה, וכן להתחשב ברכבים אותם הוא מוכר. 

לגבי ה-i20 החדשה, היבואן עדיין לא שחרר מידע לגבי צפי הגעה וקשה מאוד במקרה הזה להצליח לנפק ניחוש מושכל מוצלח. לפי מה שאני קורא, יונדאי מתכננת להתחיל למכור את ה-i20 כבר השנה בשווקים מסוימים. והיחסים הטובים של ישראל עם קונצרן קיה-יונדאי גורם לכך שלפעמים אנחנו מקבלים את המכוניות שלהם מאוד מוקדם. אבל במקרים אחרים יש עיכובים של חצי שנה ויותר. בקיצור, קשה לדעת.

דעתי האישית היא שאם אפשר לחכות, גם ל"שנת דגם" ובטח ובטח שלדגם חדש לגמרי (מתיחות פנים זה פחות קריטי), עדיף לעשות את זה. גם בגלל שדגמי שנה-אחרונה של מכוניות יותר קשה למכור, אז נדרשת הורדת מחיר די דרסטית.

• אהבתי 3

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבל בפוסט שלך עולה הבעיה הרגילה של רישוי רכב בישראל - שנת הדגם (שנקבעת על ידי היצרן) מול תאריך הרישוי הראשון\עליה לכביש (שהוא מה שנרשם ברשיון).

מכן מקום, בחישובי המחירון קובע התאריך המופיע ברשיון. זה בכלל לא מתחשב בכך שתאורטית, עם ההארכה האחרונה, אפשר להעלות בינואר 2021 רכב שיוצר ביולי 2019 ושייך לשנת המודל 2019. מבולבלים? כולנו.

פות"ש - הגישה שלי היא לקנות רכב כאשר אתה זקוק לו. אז אם אתה זקוק לרכב בנובמבר 2020 קנה אותו עכשיו. אם לא - המתן עד שתזקק לו. בכל מקרה, לפני שאתה בוחר רכב אני ממליץ לך מאד להקדיש כמה שעות לסבב בסוכנויות הרכב בעירך ולהתרשמות מההיצע - ואחרי שתתרשם ותראה איזה דגמים נראים מתאימים לך חזור לפורום, החברים ישמחו להביע דעתם ולייע לך.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי, כשאתה רוצה להזדכות על רכב בעסקת טרייד אין הם לא משקללים את החודש אלא רק את השנה לפי המחירון, כשאתה רוצה לקנות מהם רכב הם משקללים ועוד איך. בקיצור זו שיטת מצליח שבד"כ לא מצליחה לך בתור מוכר, לכן אם אתה יכול להמתין לדצמבר ולבקש לקבל את הרכב מהראשון בינואר - תמקסם את המחירון כשתרצה למכור.

• אהבתי 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Yev Sh כתב:

מצד שני, סיכוי גדול שהרכב שאני אקבל הוא יהיה אותו רכב אילו הייתי מזמין אותו עכשיו... (לא ניראה לי שיבואו אותו מחול)

בוודאי שיכול להיות שזה יהיה אותו רכב. מה זה משנה?

לפני 16 שעות, Yev Sh כתב:

עידכון נוסף: סוכן אמר שיכול להיות לא ישאר את הצבע שאני רוצה עד ינואר...

עדכון נוסף: הסוכן יגיד לך גם שאם לא תקנה סבתא שלך עלולה לגדל קרניים. או כל דבר אחר שיגרום לך לקנות את האוטו עכשיו.

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...