Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למשטרה יש מה לעשות באירוע של "כמעט פגיעה" ?

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשטרה לא מטפלת רק בפלילים או נפגעים אלא גם בעבירות תעבורה, וכאן יש מספיק מהן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי

זו התקנה הרלוונטית

image.png.72eb65d537d8723f588e1154aa6c5671.png

וזה הסעיף, מתוך חנ"א 2020 

image.thumb.png.3937a95018e4615978193e392d032d5e.png

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יהיה איבוד שליטה בלי מצב הגורם לו.

אם איבוד השלטה נגרם מסיבה מוגדרת, כגון שכרות או עיפות או שימוש בטלפון הרי שיש סעיפים ספציפיים לגביהם, לפחות חלקם אפילו חמורים יותר. בכל מקרה, הארוע שצולם יכול להכנס לכל סעיף סל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, מיץ פטל כתב:

איבוד שליטה זו עבירה?

אם זה גורם בשליטתך (ובסרטון רואים שזה גורם בשליטת הנהג, אין שמן על הכביש או פיצוץ צמיג וכו') אז בוודאי שזו עבירה, אם לא סעיף ספציפי אז סעיף 21 (סעיף הסל שספריאל כתב)

לפני 3 דקות, מיץ פטל כתב:

איבוד שליטה בגלל שמן על הכביש זו עבירה?

לא, כי זה לא גורם בשליטתך. כלומר בהנחה שלא ממך הגיע השמן לכביש.

אני ספציפית בכבודי ובעצמי עברתי בדיוק במקום רק שעה וחצי לפני איציק (לכל היותר, אם המצלמה שלו מכוונת לשעון קיץ אז חצי שעה לפני) ולא היה שום דבר על הכביש, גם בסרטון לא רואים כלום על הכביש.

גם כיוון התנועה לא נראה כמו החלקת שמן

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה.

עכשיו מכיוון שלא הייתם ברכב שבסרטון וכל מה שהעלתם זה השערות - ואין לכם מושג מה היה או איזה טענה יצירתית הנהג יעלה - זה ממש לא חד משמעי.

אפילו יטען שדווקא שלט ברכב ולא קרה כלום...

ושלא לרגע תסיקו שאני חושב שמה שצולם אינו מטריד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בעד תיעוד עבירות תנועה חמורות למשטרה,  אולי רק ככה יהיה אפשר להתמודד עם עברייני תנועה (פושעים על הכביש)

שמסכנים את שלום שאר הנהגים יום יום בעבירות תנועה חמורות שהם עושים. היום זה יותר קל, מצלמה מתעדת את העבירה

ומשטרה שמוכנים לקחת את זה ברצינות ולהתחיל וטפל מזה בצורה רצינית, כדי לצמצם/להוריד נהגים שאין להם מקום על הכביש.

למען האמת, פעם לא היה כמעט יום שלא הייתי רוצה להיות איש חוק כדי לעצור נהגים פרועים שחותכים אותך

עוברים מנתיב לנתיב כמו קרוסלה, לא מאותתים אף פעם, לא שומרים על ימין ועוד שלל עבירות חמורות.

לגבי המקרה הספציפי, לא יודע וגם לא רוצה להעלות השערות לא מבוססות, גם אם זה נראה מסוכן.

יכול להיות איבוד דעת של שנייה (יכול לקרות גם לנהגים זהירים) כביש עם שמן, אולי התעסקות בפלאפון.

עדיין לא רואה כאן מקום להעמדה לדין. אגב, על כל תאונת דרכים שיש בארץ, יש עוד יותר מקרים שלא קרה כלום, מנס, מזל, או נהג טוב. (אבל את זה אתם לא רואים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, מיץ פטל כתב:

יפה.

עכשיו מכיוון שלא הייתם ברכב שבסרטון וכל מה שהעלתם זה השערות - ואין לכם מושג מה היה או איזה טענה יצירתית הנהג יעלה - זה ממש לא חד משמעי.

אפילו יטען שדווקא שלט ברכב ולא קרה כלום...

ושלא לרגע תסיקו שאני חושב שמה שצולם אינו מטריד.

איזה טענה יצירתית? שטיפס עליו עכביש? שהיה לו אפצ'י?

לגבי הכביש עצמו כאמור אני נוסע שם כמעט כל יום ובוודאות באותו יום בשעות מעט מוקדמות יותר, לא שמן ולא מים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה איזה טענה - פשוט הצילום אינו מתעד ראיה רק תוצאה. ולכן זה פחות חזק.

ושוב מדגיש שאני מהמר שמדובר בווטסאפ נורא חשוב כמו "שהמנקה עוד לא הגיע ואני כבר יוצא מהבית, תסדרי לבד"

אבל זה הימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבירות תעבורה (ובכלל עבירות של אחריות קפידה) אין משמעות לכוונה, ולכן המשמעות היחידה היא לתוצאה.

תפקיד הראיות במשפט בד"כ נחלקות לראיות שנועדו להוכיח את קיום העבירה, כאלה שנועדו להוכיח שהנאשם ביצע את העבירה, וכאלה שנועדו להוכיח את ה"יסוד הנפשי" כלומר שמבצע העבירה התכוון לכך.

בעבירות אחריות קפידה אין יסוד נפשי בכלל, ולפי תקנות התעבורה האחראי לכלי הרכב הוא הבעלים הרשום שלו, כלומר אין צורך להוכיח שפלוני נהג ברכב, אלא שאותו רכב ביצע עבירה, ושפלוני הוא בעליו של הרכב.

את החלק הראשון (ביצוע העבירה) - עובדתית יש, עלייה על המדרכה אינה חלק מנהיגה תקינה, ולכן עובדתית ישנה עבירה.

את החלק השני עושים בעזרת הרישום במשרד התחבורה, מספר רכב X שייך לבעלים פלוני, בעלים פלוני מקבל דו"ח הביתה. מישהו אחר נהג? שיעשה הסבת דו"ח.

בעבירות תעבורה אין צורך ביותר מזה, לא צריך "יותר חזק", צריך לעבור את הרף, ובעבירות של אחריות קפידה הרף הזה נמוך למדיי, קיום עבירה (וכאן זה מגובה בצילום) + רכב שביצע את העבירה וזהו

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...