Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכבר ארגונומי - עד כמה יעיל (מנסיונכם) והמלצות.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה.

אודה לנסיונכם בשימוש בעכבר ארגונומי (לכל מטרה).

האם באמת מקל על פרקי ידיכם/ן העדינות ?

יש תובנות כלשהן לאחר שימוש ?

(מניח שלכ"א יכולה להיות חוות דעת שונה, כמו תגובהשונה  לאותה תרופה, אבל בכ"ז - מעניין מאוד יהיה לשמוע)

כ"כ - מעוניין בהמלצות למוצר פשוט. לא חייב משהו יקר (אא"כ  תאמרו שליקרים  מביניהם, יש השפעה מאגית כלשהי...).

כ"כ 2 - הנ"ל מיועד לשימוש משרדי ממושך (לא גיימרים וכיו"ב) או בבית וממש לא חייב משהו אלחוטי או BT.

תודה מראש ויום פ(ג)ז.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אישית, עברתי מעכבר רגיל ל-trackball של לוגיטק (כזה) לפני כחצי שנה (גם בבית וגם במשרד) בגלל כאבים בזרת ותחושת נמלול, זה אכן פתר את הבעיה. אני כמובן לא רופא ולא יכול להמליץ על זה כפיתרון, רק משתף את ההתנסות האישית שלי.

הבעיה העיקרית היא שקצת יותר קשה לדייק עם trackball (וגם צריך לנקות אותו כל שבועיים שלושה). לעבודה משרדית רגילה זה מספיק לגמרי, אני מניח שלגרפיקאים / שרטטים / גיימרים זה ביג נו-נו.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד כ-12 שנה לפחות, כל יום, כל היום, עם עכברים אנכיים של Evoluent, היו לי כבר שלושה או ארבעה כאלה. הנוכחי בגירסה האלחוטית. מאז אין יותר אצלי מושג כזה כאבים בפרק כף היד, נקודה סימן קריאה.  

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי - שאל את עצמך: האם יש לי כאבים כרוניים בפרק כף היד? אם התשובה היא לא וזאת סתם חוסר נוחות, תישאר עם עכברים סטנדרטיים.

בכל מקרה, לא משנה במה בוחרים, כדאי שיהיה איזה שהוא משטח רך או כרית קטנה לפני המשטח של העכבר.

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, pooh-bear כתב:

הבעיה העיקרית היא שקצת יותר קשה לדייק עם trackball (וגם צריך לנקות אותו כל שבועיים שלושה). לעבודה משרדית רגילה זה מספיק לגמרי, אני מניח שלגרפיקאים / שרטטים / גיימרים זה ביג נו-נו.

להפך, טראקבול אמיתי (כזה עם כדור גדול באמצע וכפתורים מסביב) מאפשר דיוק הרבה יותר גבוה, ולכן שומש במקור ע"י גרפיקאים לפני שעשה הגירה לשוק האזרחי. הדגם שקנית הוא היבריד של עכבר רגיל עם כדור קטן, שאיפשר להרבה אנשים להתנסות בשיטה מבלי לפחד מעיצוב שונה רדיקלית (כי הכפתורים נשארים במקומות המוכרים).

גם אצלי במשפחה משתמשים בלוג'יטק הזה - אמא שלי מחליפה את האלחוטי שלה כל כמה שנים ואני עדיין עובד עם החוטי הישן שהיה בנוי לתלפיות. זה מסוג הדברים שלא מבינים לפני שמנסים ואח"כ קשה מאד לחזור לשיטה הרגילה. מומלץ בחום, מפחית עייפות בעבודה ממושכת, מצמצם את השטח הנחוץ לתנועה על השולחן, וגם מונע מאנשים אחרים לשבת בעמדה שלך כשמדובר במשרד עם יותר אנשים משולחנות.

מחיר הקניה הראשוני אמנם גבוה לאקמספרימנטים, אבל יש מדי פעם חדשים באריזה או משומשים קלות שנמכרים בחצי או שליש מחיר, ממי שקיבל במתנה או ניסה ולא התחבר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם עברתי לעכבר ארגונומי בעיקר אחרי כאבים בפרק יד ובזרת מעכברים של לוג׳יטק.

טראקבול ואני לא חברים אז החלטתי לנסות עכברים ורטיקלים - וזה לגמרי פתר לי את הבעיה הזו (עברתי במקביל גם למקלדת מפוצלת - סיפור נפרד - אגב - k860 של לוג׳יטק - אוכלת את המייקרוסופט sculpt)

לגבי המלצות - אני ניסיתי 2:

בצד הזול העכבר הזה של אנקר:

https://www.amazon.com/Anker-Wireless-Vertical-Ergonomic-Optical/dp/B00BIFNTMC/

בצד היקר העכבר הזה של לוג׳יטק:

https://www.amazon.com/Logitech-Vertical-Wireless-Mouse-Rechargeable/dp/B07FNJB8TT

שניהם עשו את העבודה.

הלוג׳יטק בהחלט עדיף (קליקים יותר טובים , הרבה יותר מדויק , לא טוחן סוללות , ניתן להטענה, אפשר לחבר חוטית , bluetooth או עם מתאם של לוג׳יטק , חלוקת משקל יותר נכונה עם משקל בבסיס וכו) אבל האנקר בהחלט זול מספיק כדי להתנסות ולהבין אם זה הכיוון והוא עכבר לא רע.

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, pooh-bear כתב:

אני יוצא מהקווים רק מלקרוא את המשפט הזה 😂 מתעב טראקבולים ברמה שקשה לי להסביר.

לגבי עכבר אנכי, אני אמנם לא משתמש באחד אנכי על-מלא, אבל כן בעכבר גיימינג חצי-ארגונומי, אחרי שעכבר ambidexterous פשוט גמר לי על כל עצם ביד תוך חודשים בודדים. הגעתי למצב שהיה לי כואב סתם להחזיק אותו ולהקליק.

ממליץ בחום, כל צעד קטן אל עבר עבודה יותר נכונה ארגונומית מפחיתה משמעותית את הכאבים והלחצים גם במהלך היום וגם לטווח ארוך (ואני מתכוון לא רק עכבר אלא מקלדת, כסא כולל שימוש נכון במשענות הידיים, וסידור נכון של גבהי המסך-שולחן-כסא).

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העיצות.

אכן מתחילה רגישות בזרת של היד המעכברת.

רק חיזקתם אצלי את ההרגשה שצריך לעשות משהו  בנידון, לפני שיהיו ממש כאבים ואי נוחויות, כי כמו שאני מכיר את עצמי - זה יגיע.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה שלי כוללת שימוש אינטנסיבי בעכבר (תכנון מוצר בתוכנות קאד), שימוש בעכברים לא ארגונומיים ישר מביא לכאבים בפרק כף היד.
אצלי המצב השתפר משמעותית כשעברתי לlogitech Mx master.
הוא קיים גם בגרסה ורטיקלית, שהאמת שאני מת לשים עליה את היד (תרתי משמע) אבל גם הגרסה הרגילה היא עולם אחר ביחס לעכבר רגיל, ממליץ בחום.

חוץ מזה לי עזר שימוש בכרית memory foam שקניתי מאמאזון, לא משהו של חברה מוכרת אז לא יכול להמליץ ממש, אבל הדגם שקניתי הוא קטן מאוד ולא כולל ״שטיח״ לעכבר עצמו, ככה שאפשר למקם אותו בדיוק באיזור שמשעינים על השולחן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מעניין 1
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה בגלל השינוי והעבודה מהבית גם לי הזרת עושה בעיות בחודש האחרון, זה כנראה נובע מעבודה מהבית.

צריך כנראה גם להחליף שולחן, יש לי שולחן מחשב צר מידי (42 ס"מ). והיד בזווית לא טובה.

גם במשרד היתה קצת בעיה אבל זה הסתדר עם משטח פד תמיכה ליד.

בכל מקרה בעקבות השרשור הזמנתי את העכבר הורטיקלי של לוגיטק מאמזון לניסיון (עדיף להזמין מגרמניה, מארה"ב לא נשלח לארץ).

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק המלצות ל tracking ball (וגם העברתי עובדים נוספים בחברה).

בעבודה עם מספר מסכים וללא צורך בדיוק מקסימלי (פוטושופ? אם כי לפעמים גם סימון check box יכול להיות טיפה מאתגר) הוא פשוט מעולה. חוסך את הצורך בהזזה פיזית של העכבר והיד.

יש גם דגם חדש, mx ergo, שהוא טיפה יקר יותר.

לאחרונה קניתי עוד עכבר (שיגע אותי לזכור להעביר את העכבר מהמשרד הביתה בתקופה הזו) ובגלל ש ה m570 עושה אצלי עבודה מעולה - החלטתי להישאר עם אותו אחד...

צריך כמה שעות להתרגל לעכבר הזה ולאחר מכן הכל כבר זורם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, car_me כתב:

צריך כנראה גם להחליף שולחן, יש לי שולחן מחשב צר מידי (42 ס"מ). והיד בזווית לא טובה

תתחיל מזה

עכבר ורטיקלי יהיה כוסות רוח למת עם משטח עבודה כזה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף תמיד להתחיל ללמוד לעבוד נכון עם העכבר לפני שעוברים לעכבר אחר. ובכלל לעבוד כמה שפחות עם העכבר ויותר עם המקלדת.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה אחד בעבודה שהיה לו עכבר "אנקר", הדבקתי "w" לפני ה"אנקר"... שבוע הסתובבתי בעבודה כולי מרוצה מעצמי.

בכל מקרה, לא ניסיתי את העכברים הוורטיקליים\טראקבול למיניהם... אך אני עובד\משחק עם logitech mx518(על גרסאותיו) כבר כ 15 שנה ובנתיים הכל בסדר. לא שולל שהאלטרנטיבות המוצעות לעיל טובות יותר, אך אני יכול לשתף רק מהנסיון שיש לי :)

518.JPG

עריכה אחרונה על ידי method
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.10.2020 בשעה 13:15, קורן בן אשר כתב:

אני עובד כ-12 שנה לפחות, כל יום, כל היום, עם עכברים אנכיים של Evoluent, היו לי כבר שלושה או ארבעה כאלה. הנוכחי בגירסה האלחוטית. מאז אין יותר אצלי מושג כזה כאבים בפרק כף היד, נקודה סימן קריאה.  

מוסיף ומחזק. ב4 השנים האחרונות עברתי ל evoluent, מעבר לשירות המצויין שלהם, העכבר חיסל את דלקות הפרקים ביד

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...