Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המרת רישיון נהיגה זר

שימו לב! השרשור הזה בן 923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שכותב שצריך שהות של שנתיים בחו''ל כדי להיחשב תושב חוזר ולהיות זכאי להמרת הרשיון, אז למה באתר של משרד הרישוי כתוב שצריך שהייה בחו''ל למשך ששה חודשים רצופים? כתוב ששה חודשים, ולא שנתיים! 

ואני גם במצב דומה. לפני שנתיים הייתי בארה''ב לחודשיים, ואז הוצאתי שם רשיון נהיגה אמירקאי. עכשיו באוגוסט שעברה טסתי שוב לארה''ב, ואני מתכוון להשאר פה עד פברואר הבא, שזה בדיוק ששה חודשים. מה דעתכם, כאשר אני אחזור לארץ, האם יתנו לי להמיר את הרישון הזר, אחרי שהייתי עכשיו ששה חודשים בחו''ל? 

עריכה אחרונה על ידי שיממי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בדרגים הכי גבוהים שהגעתי במשרד הרישוי - הסכימו שלא צריך שהיה של יותר משישה חודשים רצופים בחו"ל. מה שכן, הם דרשו תוקף של מעל לשנתיים (כנראה כדי לפטור מתקופת נהג חדש שנמשכת שנתיים).

אני אישית החלטתי בינתיים לנהוג עם הרישיון הזר שלי (מותר לי כי הייתי שנה רצופה בחו"ל), וכשהרישיון יגיע לתוקף של שנתיים אעשה המרה. בינתיים, אם שוטר תופס אותי על עבירת תנועה אין ניקוד...

בעיקרון דיברתי עם עו"ד שאמר לי שאם ישלח מכתב רשמי ללשכה המשפטית של המשרד הם יתנו לי להמיר, אבל אני לא יודע כמה כסף יקח על זה, אז בינתיים הרמתי ידיים...

אגב, במשרד של מבקר המדינה (שמישהו כאן בשרשור המליץ לפנות לשם) הגיבו, אמרו ששלחו את הפניה לטיפול ומאז כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, אוילה כתב:

בדרגים הכי גבוהים שהגעתי במשרד הרישוי - הסכימו שלא צריך שהיה של יותר משישה חודשים רצופים בחו"ל. מה שכן, הם דרשו תוקף של מעל לשנתיים (כנראה כדי לפטור מתקופת נהג חדש שנמשכת שנתיים).

אני אישית החלטתי בינתיים לנהוג עם הרישיון הזר שלי (מותר לי כי הייתי שנה רצופה בחו"ל), וכשהרישיון יגיע לתוקף של שנתיים אעשה המרה. בינתיים, אם שוטר תופס אותי על עבירת תנועה אין ניקוד...

בעיקרון דיברתי עם עו"ד שאמר לי שאם ישלח מכתב רשמי ללשכה המשפטית של המשרד הם יתנו לי להמיר, אבל אני לא יודע כמה כסף יקח על זה, אז בינתיים הרמתי ידיים...

אגב, במשרד של מבקר המדינה (שמישהו כאן בשרשור המליץ לפנות לשם) הגיבו, אמרו ששלחו את הפניה לטיפול ומאז כלום.

מעניין. אז אמרו לך בפירוש ששהייה של חצי שנה בחו''ל מספיק? 

ומה שאתה כותב שכאשר הרשיון שלך יגיע לתוקף של שנתיים אז תעשה המרה, לכאורה זה לא יעבוד כי נדמה לי שזה שאזרח חוזר יכול להמיר את הרשיון אחרי שהיה ששה חודשים בחו''ל, זה רק למשך שנה הראשונה מאז שהוא חזר לארץ! אבל אחרי שנה כבר לא יתנו לך להמיר את הרישון בכלל, אז לא תוכל להמיר בעוד שנתיים. תבדוק את זה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, שיממי כתב:

מעניין. אז אמרו לך בפירוש ששהייה של חצי שנה בחו''ל מספיק? 

כן

לפני 3 דקות, שיממי כתב:

נדמה לי שזה שאזרח חוזר יכול להמיר את הרשיון אחרי שהיה ששה חודשים בחו''ל, זה רק למשך שנה הראשונה מאז שהוא חזר לארץ! אבל אחרי שנה כבר לא יתנו לך להמיר את הרישון בכלל

לא. בחוק כתוב שזה עד 5 שנים, וכך גם אמרו לי במשרד הרישוי

עריכה אחרונה על ידי אוילה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, אוילה כתב:

בתאריך 22.10.2020 בשעה 14:31, אוילה כתב:

שלום וברכה, אני אזרח ישראלי החוזר מחו"ל אחרי שהות של שנה וחודשיים. לא תושב חוזר. ברשותי רישיון נהיגה אמריקאי התקף כעשרה חודשים.

לפי הבנתי את תקנות התעבורה 216 (א) (1) (ב) אני זכאי להמרת רישיון ע"י משרד התחבורה, בכפוף להצלחה במבחן שליטה קצר (למעשה זה אומר פטור ממבחן תיאוריה ופטור מדיני נהג חדש).

לפועל אומרים לי במשרדי הרישוי שזו הטבה הניתנת לתושבים חוזרים בלבד.

השאלה שלי היא על סמך מה הם יכולים לומר לי דבר שלא כתוב בחוק? ואיך אני יכול להתמודד מולם?

אגב אחי, איך הוכחת שהיית לפחות ששה חודשים בחו''ל?

אני גם ארצה להמיר את הרשיון זר שלי כשאחזור לארץ, ולפני כמה חודשים כשיצאתי מהארץ לא חתמו לי בדרכון ביציאה מהארץ, וגם כשנכנסתי לארה''ב לא חתמו לי בדרכון (נכנסתי עם דרכון אמירקאי), אז איך אוכל להוכיח שהייתי ששה חודשים בחו''ל? יש דרך אחרת להוכיח את זה אם אין לי חתימות בדרכון? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאריכי היציאה והכניסה שלך מהארץ נמצאים במחשב משרד הפנים, ואתה יכול לצפות בנתונים באיזור הממשלתי האישי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני המלצתי על לשכת פניות הציבור.
אם ענו לך שזה בטיפול, תן להם פרק זמן סביר לטפל, אח"כ תשלח תזכורת שזה לא טופל...

הבעיה שלך היא לא שוטר אלא הביטוח.

במקרה של תאונה הם לא יספרו אותך ממטר!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, אוילה כתב:

לא יודע עם מי דיברת על חוקי נהיגה בארץ עם רשיון זר, אבל הם הטעו אותך. רשיון נהיגה זר תקף שנה אחת מרגע כניסה לארץ, אם ברצונך להמשיך לנהוג לאחר שנה זו, חייב להמיר לרשיון ישראלי. אם תיתפס נוהג ללא רשיון ישראלי ,תואשם בעבירת נהיגה ללא רשיון נהיגה.

בעניין המרת רשיון, כפי שכבר ציינתי מספר פעמים, אם אינך משתייך לאחת הקטגוריות שמונו על ידי רשות הרישוי (לעניינך - תושב חוזר), אזי הסיכוי שרשונך יומר הןא מזערי.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.11.2020 בשעה 21:33, שיממי כתב:

איך הוכחת שהיית לפחות ששה חודשים בחו''ל?

הם דורשים ממך להביא טופס כניסות ויציאות מהארץ שאפשר להוציא בקלות בכל לשכה של משרד הפנים. אפשר גם להזמין באינטרנט וזה נשלח בדואר ישראל, ודואר ישראל... ובכן.

בתאריך 25.11.2020 בשעה 01:37, fatboy1340 כתב:

רשיון נהיגה זר תקף שנה אחת מרגע כניסה לארץ

ובמקרה של כניסה לארץ אחרי שנה בחו"ל, נסיעה לחו"ל לחודשיים נוספים ושוב כניסה לארץ, ממתי סופרים שנה מהכניסה הראשונה או השניה?

בתאריך 25.11.2020 בשעה 01:37, fatboy1340 כתב:

אם אינך משתייך לאחת הקטגוריות שמונו על ידי רשות הרישוי (לעניינך - תושב חוזר), אזי הסיכוי שרשונך יומר הןא מזערי.

בדרגים הגבוהים שדיברתי איתם במשרד הרישוי (ציינתי שמות לעיל בשרשור זה) הסכימו שלא צריך תושב חוזר שזה לא כתוב בחוק, וכנראה הכוונה 'תושב חוזר' היא לא להגדרה החוקית אלא כמשמעותה הפשוטה של ההגדרה. לאידך כפי שציינתי דרשו תוקף של שנתיים לרישיון שזה לא כתוב לא בחוק ולא באתר שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תוותר להם

התקנות ברורות!!!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, אוילה כתב:

ובמקרה של כניסה לארץ אחרי שנה בחו"ל, נסיעה לחו"ל לחודשיים נוספים ושוב כניסה לארץ, ממתי סופרים שנה מהכניסה הראשונה או השניה?

נספר תמיד מהכניסה האחרונה לארץ (חשוב להחזיק צילום דרכון עם חותמת כניסה או הספח של הביומטרי) או לפי מועד פקיעת תוקף הרשיון הזר -המוקדם מבין שניהם. אגב, כפי שציינו כאן, מומלץ בחום לבדוק מה עמדת חברת ביטוח בנושא, שכן על פי רוב מבקשים שתיהיה בעל רשיון נהיגה ישראלי בשנה אחרונה על מנת לעשות פוליסה סטנדרטית.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.11.2020 בשעה 17:43, אוילה כתב:

בדרגים הגבוהים שדיברתי איתם במשרד הרישוי (ציינתי שמות לעיל בשרשור זה) הסכימו שלא צריך תושב חוזר שזה לא כתוב בחוק, וכנראה הכוונה 'תושב חוזר' היא לא להגדרה החוקית אלא כמשמעותה הפשוטה של ההגדרה. 

אשמח אם תשתף השמות של אלה שהסכימו איתך שלא צריך הגדרה חוקית של תושב חוזר ומספיק ששה חודשים בחו''ל. כי אני גם מתכוון לעבור את התהליך הזה בקרוב, להמיר את הרישיון זר שלי אחרי שהייה של ששה חודשים בחו''ל, ואשמח ללכת ישירות למשרד הזה או לגוף הזה שאמרו לך שאכן צריך רק ששה חודשים בחו''ל, כדי לחסוך את כל הכאב ראש שאתה עברת בכל המשרדים של הרישוי... 

(הוצאתי את הרישיון ב2018, ככה שיש לי כבר תוקף של שנתיים אם צריך).

לפני 12 דקות, שיממי כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אחת ענבל בן ישעיה, היא מנהלת כללית של אגף רישוי נהגים (תוכל לראות את השם שלה באתר של משרד הרישוי), היא אמרה לי את זה בפירוש. חוץ מזה כמה פקידות בלי שם אמרו לי את זה בתור טלפוני במשרד הרישוי מחוז צפון.

בהצלחה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום @ישה, אני פונה אליך כי אני זוכר שפעם שעברה עזרת לי מאוד ותודה:-)

התקשרו אלי עכשיו ממבקר המדינה, אמרו שדיברו עם משרד הרישוי, ואמנם נכון שעל פי התקנות אני זכאי להמרת רישיון אבל מה לעשות שיש למשרד הרישוי נהלים פנימיים שקובעים מדרג שונה, ולפי נהלים אלו רק כשיש לרישיון תוקף של שנתיים אפשר להמיר אותו במבחן שליטה ללא צורך בתיאוריה וטסט.

מה אתה אומר? יש לי עוד מה לעשות, או לוותר ולכופף את הראש בפני הנהלים הפנימיים?...

ואגב @שיממי, אם כבר חזרת לארץ - תן לנו עדכון מה איתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהלים פנימיים לא יכולים להיות בניגוד לחוק ולגבור על החוק 

זה אלף בית של גימל דלת

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...