Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תגידו, איך אתם מנקים את המיברשת צבע או הרולר בסיום העבודה?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מדבר על צבע אקירילי.

רולר עוד אפשר לקנות כל פעם ולהחליף, 15 ש"ח, לא נורא.

אבל מברשת טובה עולה כבר בסביבות 100 ש"ח ויותר.

מה שאני עושה זה פשוט מאוד, להטביע אותה בתוך דלי מלא מים לילה, ובבוקר הצבע יורד לתחתית והמברשת יחסית נקיה.

הבעיה שאח"כ שהיא מתייבשת היא מתקשה, וממש לא כמו שהייתה חדשה.

אז מה אתם עושים?

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שאלה מצויינת.
בתהליך הולכים לאיבוד לא מעט מים שפעם היה ענין או נושא בעייתי, כיום כאשר יש כבר יותר מים מבעבר עקב תהליכי ההתפלה השונים, פחות כואב הלב.
2 מחזורי ניקוי: האחד מים חמים (לא חמימים) עם סבון. השרייה לכמה דקות ועירבול המברשת מפעם לפעם בדלי.
השנייה היא שטיפה בתוך הדלי עם מים נקיים, אז שהם יוצאים שקופים.

שוב, כל זה בהנחה שאכן מדובר במיברשת איכותית ויקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, bjlb כתב:

אני מדבר על צבע אקירילי.

רולר עוד אפשר לקנות כל פעם ולהחליף, 15 ש"ח, לא נורא.

אבל מברשת טובה עולה כבר בסביבות 100 ש"ח ויותר.

מה שאני עושה זה פשוט מאוד, להטביע אותה בתוך דלי מלא מים לילה, ובבוקר הצבע יורד לתחתית והמברשת יחסית נקיה.

הבעיה שאח"כ שהיא מתייבשת היא מתקשה, וממש לא כמו שהייתה חדשה.

אז מה אתם עושים?

ליאור.

סבון(כלים) עוזר לצבע האקרילי לרדת, גם מהרולר וגם מהמברשת.
אפשר להסתדר גם בלעדיו ולשטוף רק במים.

בגלל שמברשת קשה  לשטוף לא פחות מרולר, כן כדאי להיעזר בסבון כלים ולשטוף כמה פעמים - ולנער ה-י-ט-ב.

רולר - פעם הייתי קונה פשוטים וזורק (כמו שאתה אומר), אבל אז גיליתי את הרולר שאני מאוד אוהב (של פאר נשר, עם הפס האדום) וזה רולר *מקצועי*  שעולה 40-50 ש"ח ואני ממש לא זורק אותו בסיום העבודה.
שטיפה טובה (בתוך האמבטיה בבית) עם מים פושרים\חמים וסבון, והכי חשוב - בסוף לסובב אותו מהר בשביל שכל המים יצאו ממנו. פשוט לתת לו כמה "פליקים" בפינה (אתה למעשה נותן לו תנופה חזקה עם הכף יד) בשביל שיסתובב מהר וינער את עצמו - וזהו (בעצם כמו שעושה הבחור בסירטון עם הצינור - הוא שוטף את הרולר בפינה ובעצם גורם לו להסתובב מהר ובאמצעות הכח הצינטריפוגלי הוא מנער ממנו את כל עודפי המים).

בכל מקרה צבע אקרילי זה הכי פשוט להתמודדות - טינר ממיס אותו.
המברשת מעט התקשתה אחרי ששטפת אותה מהצבע האקרילי ? טינר יחזיר אותה להיות חדשה.

צבע שמן זה dead end למברשת ולרולר. אם לא שטפת אותם ממש טוב עם טינר, הן גמורות (ב 98 אחוז מהמקרים אני לא שוטף אותם בטינר אחרי שימוש בצבע שמן, אלא פשוט זורק).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורקים את הרולר והמברשות ועוברים לעבוד עם פדים.
אולי לאנשי מקצוע זו התפנקות, אבל אני לא אצבע עם שום דבר אחר, בלי טפטופים, בלי בזבוז כמויות צבע, צביעה של קטע גדול אחרי כל טבילה, ובלי שעות של שטיפה בכיור.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, tomy669 כתב:

ככה:

יש לבחור סרטונים מעניינים..

אחרי שראיתי כמה סרטונים שלו, התברר לי כמה אני חובבן בנושא.

אין ספק - הוא רציני. אם לשלם לבעל מקצוע זה לבחור הזה.

לפני 4 שעות, Be roo כתב:

זורקים את הרולר והמברשות ועוברים לעבוד עם פדים.
אולי לאנשי מקצוע זו התפנקות, אבל אני לא אצבע עם שום דבר אחר, בלי טפטופים, בלי בזבוז כמויות צבע, צביעה של קטע גדול אחרי כל טבילה, ובלי שעות של שטיפה בכיור.

חשבתי על זה. עובדים עם מגש כמו של הרולר?

וזה לא טוחן טונה של צבע? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, bjlb כתב:

חשבתי על זה. עובדים עם מגש כמו של הרולר?

וזה לא טוחן טונה של צבע? 

להפך, מנסיוני, כמות הצבע שנשארת ברולר הי פי כמה מזו שנשארת בפד.

עובדים עם מגש, הספוג של הפד ״שותה״ את הצבע ולוכד אותו בפנים, עד שבהפעלת לחץ על הקיר הוא יוצא החוצה והזיפים מפזרים אותו בצורה אחידה.

זה דורש מעט תרגול, אבל תוך פעמיים שלוש תראה שזה עובד נהדר.

עם נסיון מועט בצביעה לפני כן, צבעתי כך את כל הבית. עם מברשת ורולר תמיד היו לי טפטופים, המברשת השאירה שערות מעצבנות.

אולי לאנשי מקצוע זה פחות מתאים, עבורי זה היה קסם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...