Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב אומר נואש? כולל תמונות

שימו לב! השרשור הזה בן 1250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, ישבתי וקראתי הרבה מהנעוץ לגבי טיפולים לאוטו והחלטתי לעשות מעשה. 

מצב הרכב אומר נואש, מלא שריטות, בחייו לא עבר אף פעם פלסטלינה, פוליש או וואקס משום צורה. 

האמתי, שהרכב נקנה במצב המחפיר הזה וכל הבעיות נעוצות בבעלים הקודם שממש הזניח את הרכב ואני לצערי ממשיך דרכו כשאני לא מטפל בכלל. 

אז ככה, רציתי לדעת בגדול סדר גודל עלות עבור המצב הנראה מטה.

http://up419.siz.co.il/up2/n0eygnyuzmmw.jpg

בתמונה פה בעצם רואים כמה נקודות קטנות אך די עמוקות על מכסה המנוע שכבר רואים בהם את המתכת של הרכב, יש לציין שאני כבר רואה נקודות קטנות שטחיות של חלודה על גבי מכסה המנוע.

ישנם סימנים קבועים של לשלשת יונים שאינם יורדים בשטיפה, האם בפוליש ירדו? 

למטה מסומנות גם המכות האלה שרואים את הצבע השחור שמתחת לצבע.

http://up419.siz.co.il/up1/ndwnnnhtgdlj.jpg

את המכה הזאת יישרתי וכעת הפח חזר למקומו, אך עדיין נראה מכוער, וצריך לעשות שם משהו. 

http://up419.siz.co.il/up1/zjdazkdx4nnn.jpg

מכה קטנה, אך עמוקה שבה גם רואים את המתכת של האוטו, גם כאן מפחד בעיקר מהווצרות חלודה. 

http://up419.siz.co.il/up2/mzmjiuejzy3y.jpg

קצת קשה לראות מהתמונה, אך גם כאן יש כיפוף של הפח בדלת (מצד ימין של הידית בנוסף לשריטה עבה ורצינית די גדולה)

ובנוסף סימנתי בעיגול שריטה נוספת

ובגדול על כל הרכב יש עוד שריטות שטחיות וסרווילים מכאן ועד הודעה חדשה, חלק מהתמונות קצת ישנות מכיון שהרכב פיזית לא לידי כרגע, אעלה תמונות נוספות בהמשך, אך מה אתם חושבים בינתיים? יש הרבה עבודה אני יודע, רק מעוניין לשמוע סדר גודל מחיר עבור הבעיות הקריטיות שהעלתי כרגע. 

עריכה אחרונה על ידי abagada
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

המחיר כפוף לכמה שאתה מוכן להשקיע. 

בטווח הנמוך, אפשר להתחיל ממילוי הקטעים הקטנים בעזרת מכחול ופחחות שנדרשת בדלת ובפגוש,

זה בטח יכול להסתכם בין 1500 ל-2000 ש"ח לעבודה סבירה. כן, אפשר למצוא פחות - לא, זה לא יראה טוב.

אתה יכול לחסוך את עבודת המכחול אם היית עושה לבד, זה לא קשה.

גם בעבודה טובה אתה צפוי לראות תיקונים ברורים בגלל גיל והזנחת שאר המשטחים.

בקצה העליון יש צביעה מלאה של הרכב שזה כבר 5-7 אלף לעבודה באיכות בינונית.

סביר להניח שבפוליש טוב תעלים חלק מהמפגעים, בטח סווירלים וכתמים, שזה כבר ישפר את המראה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה על התגובה.

אני ממש לא מוכן להשקיע סכומים כאלה, כמו על צביעה מחדש.

ה main goal שלי זה שהרכב לא יפתח חלודה בעתיד הנראה לעין, כי אני באמת מתכנן להשאר עם הרכב לא מעט.

את המכה בפגוש אני הצלחתי להוציא בעצמי ולכן עכשיו הפח חזר למקומו, אמנם לא 100% אבל נשארה רק בעיית הדלת.

אעשה סיבוב אצל כמה פחחים להצעת מחיר.

לאחר מכן, חשבתי לתפוס איזה יום חופש, לשטוף את האוטו טוב, לעשות לו פלסטלינה, פוליש ידני על כל הרכב, לעבור עם מכחול על הנקודות שחסר צבע. לאחר מכן אני אמור לעשות שוב פוליש על הנקודות שעברתי עם מכחול בטח, נכון?

ולבסוף לשים אוטם צבע.

התחלתי לקרוא על מוצרים.

לגבי הפוליש, ראיתי המלצות פה בקרב חברי הפורום על אולטימט קומפאונד + ספוגיות של מגוואירס.

לגבי האוטם צבע, ראיתי המלצה על Menzerna PL.

לגבי צבע ומכחול, מתגובה של יניב20 הבנתי שאפשר לקנות מכל פחח/ טופ קולור.

לכן, אנסה לראות איך אני מוצא את צבע הרכב שלי, אקנה גם מכחול (יש איזה המלצה?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני הייתי מדלג בפוליש על הנקודות שתמלא עם מכחול, הן לא חזקות כמו שאר המשטח וזה יכול לפגוע בהן.

יש ערכות תיקון מאיביי ושות' שכוללות גם צבע לפי גוון וגם מכחול שמתאים למשימה, צפוי לצאת זול יותר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בעולם מושלם הייתי אומר שחשוב שידייקו בגוון. אבל - צבע שאכל כמה שנות שמש גם ככה לא יהיה דומה ב-100% למה שהיה במקור,

כך שגם אם תהיה סטייה מבחינת הגיוון וגם אם יהיה דיוק, אתה צפוי לראות הבדלים בין התיקון למקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשפשף ולמלאות שריטות - אפשר לעשות את זה לבד.

ספוילר

הכי בעייתי זה צבע כסוף, 
לסדר טמבון - גם לא קל, אפשר לנסות עם מים רותחים, אז פלסטיק יהיה גמיש. הייתי ממליץ לפנות למקצוענים, אבל הרכב לא חדש, לא בטוח, שזה שווה את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המכה סידרתי עם מים חמים, זה לא נראה 100% אבל הכל בסדר. 

לגבי השיוף, נראה קצת מפחיד אני חייב לומר, איך אני אדע מתי להפסיק לשפשף עם הנייר שיוף ולא אגיע לשכבה שמתחת בטעות? 

את האמת ממש מפריע לי הנקודות שכבר רואים את המתכת כמו המכה שבבגאז', עני מפחד שתתפתח שם חלודה( כבר יש אבל קטנה) מה עליי לעשות בנקודה הזאת? 

פשוט לשים צבע וזהו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשפשף עד שאזור תהיה שיותר שטוח את האזור.

אם יש חלודה - צריך להוריד אותה - גם לשפשף (אפשר עם דיסק, אבל מעוד עדין), ואז לשים חומר בסיס.

דוגמה 1

דוגמה 2

תתחיל עם חיפוש חומרים מתאימים. וגם אפשר לקבל הצעת מחיר במוסך. ואל להשוות.

בינתיים, אפשר טיפת ספריי סיליקון - לחסום חדירת מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי קצת מוגזם לשפשף עם דיסק, יש לך שיטה אחרת? 

לא אפשרי לשים ישר צבע על החלודה? 

דרך אגב תמונות נוסםות להדגמת המצב

על אילו מוצרים היית ממליץ? לגבי צבע מחר אגש לפחח לקנות צבע

20201021_075106.jpg

20201021_070658.jpg

20201021_070653.jpg

20201021_070637.jpg

20201021_070631.jpg

20201021_070628.jpg

20201021_070107.jpg

20201021_070057.jpg

20201021_070035.jpg

20201021_070026.jpg

20201021_070018.jpg

20201021_070013.jpg

20201021_070001.jpg

20201021_065951.jpg

20201021_065943.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת שמרב מידע כבר די הלכתי לאיבוד.

התחלתי לקרוא על שכבות הצבע ברכב, בסרטונים ביוטיוב אני רואה אנשים שמשייפים קודם את החלודה, שמים base coat ואז צבע.

בסרטון אחר ראיתי מישהו שלא גירד את החלודה, פשוט ניקה את הרכב שם IPA ומרח את הצבע עם קיסם, לאחר מכן שם clear coat בסוף.

אני כמו שאמרתי חשבתי לעשות פלסטלינה, פוליש וואקס עבור החלק הארי שהוא רובו שריטות, סרווילים וכתמים של לשלשת ציפורים.

אבל מה לגבי כל המכות?

אני עדיין לא סגור מה לעשות איתן.

במיוחד כל הנושא של המכות שהגיעו כבר לשכבת ה metal שכבר הפכו להיות חלודה.

שוב, אני לא רוצה להשקיע פה אלפי שקלים, אני בסה"כ רוצה להשקיע קצת על מנת שהאוטו יראה סביר וישמר מחלודה, זאת המטרה העיקרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין חלודה אפשר לצבוע ישירות לאחר פוליש ליישור האזור והורדת משקעים שנמצאים שם.

לאחר הצביעה, לעשות שוב פוליש ולאחר מכן אוטם צבע.

יש חלודה שטחית חובה להסיר אותה לפני צביעה. אין טעם לצבוע על חלודה, הצבע לא יחזיק והחלודה תמשיך להתפשט.

אם היא חדרה לעומק הצבע, זה אבוד. כלומר, לא ניתן לבצע את במביעה לבד אלא צרך פחח שישייף את האזור. (אצלך זה לא המצב)

אפשר להביא את הרכב למצב יותר טוב במינימום השקה לבקשתך. אבל יהיה יותר קל לעשות את זה עם מלטשת מקצועית

אולי שווה להשקיע רק על פוליש איכותי ולאחר מכן לקנות צבע ולעבור על כל הרכב, לסיים עם אוטם צבע -זה מינימום השקעה.

את המכות/כיפופים אפשר לתקן עם PDR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20

תודה רבה על התגובה. 

אז רגע,

מצד אחד, איתי טען שעדיף לא לעשות פוליש על האיזורים שאני הולך למלא עם מכחול מכיוון שהן לא חזקים כמו שאר המשטח ואני יכול לפגוע בהן. 

מצד שני, אתה טוען שקודם כל כן עושה פוליש על האיזורים האלה. 

אז מה עושים? אשמח אם תציץ רגע בתמונה שאעלה פה, זאתי מכה שחדרה את כל שכבות הצבע לדעתי.

יש שם חלודה, מה היית מציע לעשות עם מכה כזאת? 

לגבי החלודה, wd-40 וקצת לשפששף את האיזור נראה לך יסיר את החלודה או שיש כלים יעודיים? 

תודה רבה. 

Screenshot_20201022-124655_Gallery.jpg

עריכה אחרונה על ידי abagada
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כל תיקון צבע חייבים לעשות פוליש ליישור האזור והורדת מזהמים, רק לאחר מכן לעבור עם מכחול.

wd-40 לא קשור לתיקוני פחחות. תתחיל קודם כל  להבין דבר בסיסי מה זה פוליש. כי נראה לי שאתה לא מבין את המשמעות.

דבר שני, שיש אזורים יותר קשים להורדת חלודה, אפשר לעשות שלייף סבון + פוליש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...