Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיונות עבודה בfaang / חברות טק גדולות (בארה״ב אבל רלוונטי גם בארץ)

Liviur
שימו לב! השרשור הזה בן 1279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

לגבי מבנה הקורות חיים עצמם - אני לא אכנס לזה כי קורות חיים לשוק הישראלי והאמריקאי ממש שונים , אם משהו רוצה לראות דוגמאות למה עובד בשוק האמריקאי - אני אשמח לשלוח.

מאוד מסקרן מה ההבדל בין מבנה קו"ח ישראלי ואמריקאי, אשמח אם תוכל לפרט.

אף פעם לא התראיינתי לחברה גדולה, כל הקריירה שלי אני בסטארטאפים ישראליים (בביזנס, לא בפיתוח), אבל חייב להגיד שמרתק לקרוא את זה כדי לקבל מושג עד כמה אנחנו, בארץ, פארטאץ' 🤣

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שהשורה בקו"ח של עבודה באחת מהחברות הגדולות, אכן תעשה פלאים לקריירה.

אך בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא בסטרטאפים בדר"כ התנאים והשכר יהיו גבוהים יותר מאותה משרה בחברה "גדולה".

יש הרבה סיבות לזה ואין טעם להיכנס אליהן, אבל זה המצב.

בנוסף - יש מחיר לעבודה בתחום הפיתוח בscale גבוה ועליו משומה בדר"כ לא מדברים.

צריך להיות מודעים לו ומוכנים לשלם אותו עוד יותר חשוב - לדעת מתי צריך להפסיק לשלם אותו.

מעבר ל FAANG (שזה Facebook Amazon Apple Netflix Google) יש המון חברות גדולות, בינוניות קטנות וסטרטאפים בארץ ובעולם שמשוועות לעובדים טובים.

ההפרשים בשכר ובתנאים לא תמיד שווים את המחיר.

אם יש יכולת ואופציה ממשית, לעבוד באחת מהחברות האלו יכולה להיות חוויה מדהימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שזה שונה לגמרי מהראיונות שיצא לי לעבור (מהנדס מכונות, לרוב הראיון הטכני יכלול שאלות לגבי מה שאני עושה כעת/עשיתי עם כניסה לעומק של הדברים ולפעמים כמה שאלות תאוריות לרוב לחסרי ניסיון)
האם כל התהליך הארוך (מדבר בעיקר על היום ראיונות) הכרחי או שזו כבר נהייתה סוג של מערכת שמזינה את עצמה? אני התראיינתי ככה אז אין מצב שהבאים בתור לא יתראיינו ככה (ברור לי שזה לא המנהל המגייס קובע את זה אלא ״המערכת״).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, BloodFist כתב:

האם כל התהליך הארוך (מדבר בעיקר על היום ראיונות) הכרחי או שזו כבר נהייתה סוג של מערכת שמזינה את עצמה?

לא רוצה לגנוב את השרשור, אבל לדעתי התשובה נמצאת במקום שבו ליביו מספר על אנשים שמתכוננים חצי שנה לראיון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

אך בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא בסטרטאפים בדר"כ התנאים והשכר יהיו גבוהים יותר מאותה משרה בחברה "גדולה".

יש הרבה סיבות לזה ואין טעם להיכנס אליהן, אבל זה המצב.

לא יודע על סמך מה אתה אומר את זה.

מהנסיון שלי וממה שאני מכיר, יכול להיות שהשכר החודשי יהיה דומה, וזהו.

מעבר לשכר החודשי, סטארטאפ יציע לך אופציות שאולי יהיו שוות משהו, אבל רוב הסיכויים שלא תרוויח מהן.

החברות הגדולות יציעו לך בונוס שנתי של 2-4 משכורות וחבילת RSU שיכולה להגיע למאות אלפי שקלים.

לשום סטארטאפ אין אפשרות להציע דבר כזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לגנוב את השרשור, אבל לדעתי התשובה נמצאת במקום שבו ליביו מספר על אנשים שמתכוננים חצי שנה לראיון.

מעולם לא חשבתי להתכונן לראיון עבודה אפילו שבוע... [emoji28]
לטעמי ההתכוננות הזו כפי שהוא מתאר גורמת לכך שאתה מקבל איזשהו מצג לא נכון לגבי האדם שיגיע לראיון...

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מצג לא נכון?

אם אתה מחפש מישהו שיודע להתמקד במשימה, ללמוד לעומק את מה שנדרש וגם להשתמש בזה תחת לחץ של ראיון, אז אתה מקבל התאמה טובה.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזו טעות לא להתכונן. אבל זה שיש אנשים שמתכוננים חצי שנה כדי להתקבל למשרה מסוימת שם את זה בפרופורציה. וזה נכון לא רק לחברות העל. גם בחברות קטנות יותר אוהבםי לוודא לפעמים שהמהנדס זוכר מבני נתונים איזוטריים, או אלגוריתמי מעבר על גרף. ואז הוא מתקבל ושוכח ממבני הנתונים או האלגוריתמים האלו עד הפעם הבאה שצריך להתכונן לראיון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני מגיע מתחום שונה, יכול להיות שמה שנפוץ אצלכם לא נפוץ אצלנו (או שאני זה שמנותק מהמציאות גם בתחום שלי...)

עריכה אחרונה על ידי BloodFist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

לא יודע על סמך מה אתה אומר את זה.

מהנסיון שלי וממה שאני מכיר, יכול להיות שהשכר החודשי יהיה דומה, וזהו.

מעבר לשכר החודשי, סטארטאפ יציע לך אופציות שאולי יהיו שוות משהו, אבל רוב הסיכויים שלא תרוויח מהן.

החברות הגדולות יציעו לך בונוס שנתי של 2-4 משכורות וחבילת RSU שיכולה להגיע למאות אלפי שקלים.

לשום סטארטאפ אין אפשרות להציע דבר כזה.

למיטב ידיעתי פייסבוק ממקמים מפתחים בשכר של 90% מהשוק.

למה ? אסטרטגית.

סטארטאפ שאין לו את השם המפוצץ, צריך למשוך כשרונות ומהר. דגש על מהר.

אם לא יציע תנאים טובים יותר, פשוט לא יגיעו, או שמי שיגיע לא בהכרח יתאים למה שאתה מחפש.

אם "יפספס" מישהו שכבר הגיע ועבר ראיונות, ויחליט לוותר עליו בגלל 10-20% הפרש בין הרצוי למוצע, מי יודע מתי ימצא מישהו אחר, האם זה לא יהיה מאוחר מדי.

פודקאסט מפתחים חסרי תרבות פרק 92. מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...