Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו 2014 החלפת גיר

Naor10
שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

יש ברשותי רנו קליאו 2014 ולאחר סדרת תקלות של Check gear autobox שכבר נהיה בלתי נסבל לאחר בדיקת מוסך מורשה( מוסך צמרת באשדוד) צריך להחליף גיר קומפלט לטענת המוסך. 

הם צריכים לחזור אליי עם הצעת מחיר ביום ראשון. 

אגב הרכב ב115K קילומטראז' הבנתי הגיר הולך הרבה לפני. 

אני יודע שאני צריך להכין סכום רציני לעניין הזה אך אין לי ממש ברירה. 

האם מישהו כאן מכיר מוסך או מכון גירים שמטפל בתקלות דומות שאוכל לקבל ממנו הצעת מחיר נוספת? 

אשמח לתגובות ועם למישהו היה ניסיון דומה עם הקליאו אז בכלל אשמח לשמוע. 

עריכה אחרונה על ידי Naor10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לאבחן את הבעיה לפני שחורצים את דינו של כל הגיר, בק"מ כזה נדיר שצריך להחליף את כל הגיר אך אינני שולל.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב התקלה היא במחשב הגיר.

לרכבים הללו 2 סדרות של מחשבי גיר- האחת זולה יותר והשניה יותר יקרה.

אם הרכב יכול להגיע בנסיעה למוסך במצבו הייתי נגש למוסך "מנור" בפ"ת,שהוזכר כאן כאחד שפתר בעיות כאלו בעבר ברכבי רנו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עוד מכלולים יש בגיר חוץ ממוח גיר? 

כשאומרים בעצם שמחליפים לי את הגיר היא הכוונה היא למוח גיר, מצמדים ומה עוד?

שואל כי אני מתכוון לשאול את המוסך המורשה מחר למה בדיוק הוא מחליף לי כל חלק וחלק.... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעת הקהל הנרחבת.

גש למוסך מומלץ מהפורום (המליצו לך על "מנור" לדעתי) שייתן את החוות דעת שלו ייאבחן והצעת מחיר.

להזיק זה לא יזיק. 

גיר זה עסק יקר והרכב שלך על ק"מ נמוך יחסית לדעתי כדי שהוא ישבוק חיים.

מצד שני אם אכן מדובר בתקלה סדרתית מוכרת שיש לה הוכחות באינטרנט ממקורות אמינים,

הייתי משתמש בזה כדי להוריד את המחיר של המוסך המורשה.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי על המלצות על מנור מפתח תקווה ועמית מבאר שבע. 

אני מאשדוד אז מבחינתי להגיע אליהם זה אותו הדבר. 

הייתי שמח לתת לשניהם לבדוק לי את הרכב ולתת לי חוות דעת אבל בגלל שכבר הייתי במורשה אני נוטה לגשת דווקא למוסך עמית בבאר שבע עליהם ההמלצות משום מה נראות רבות ואמינות יותר בגוגל פייסבוק וכדומה. 

מה דעתכם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות ממליץ על מנור, מניסיון.

התקלה הסדרתית המוכרת היא במחשב עצמו. מעבר למחשב ומצמדים יש כמובן את המכלולים הפנימיים של הגיר עצמו. זכורים לי מעט מאוד דיווחים על החלפת גיר שלם, במקרה אחד שנתקלתי בו נגרם נזק פנימי ככל הנראה עקב הזנחה של תקלת מחשב גיר ואי טיפול בזמן, תיקון לא היה כלכלי ובעל הרכב בחר בהחלפת גיר שלם מפירוק בעלות של כ-8K ש"ח.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום שוב חברים, 

מעדכן אתכם כי בסופו של דבר הבעיה הייתה מחשב גיר ובמוסך עמית אבחנו את התקלה והחליפו מחשב גיר חדש. 

סה"כ יצא לי 4100 שח במקום החלפת הגיר כולו בעלות של 8600 שח כמו שרצו במורשה. 

רוצה לציין לטובה את אנשי מוסך עמית בבאר שבע כולל יקיר שכאן בפורום ואת מוטי במוסך עצמו קיבלתי מהם תחושה שהרכב בידיים טובות ומקצועיות אני כבר שבוע עם הרכב נוסע והגיר מתפקד מצוין.

גם הצטרפתי לתביעה הייצוגית נגד קרסו אולי ביום מן הימים אקבל את כספי בחזרה על המחדל של רנו וחוסר הכבוד שלה כלפי הלקוחות שלה בלקיחת אחריות על הנושא. 

העיקר שהם פתחו ריקול לקליאו על החלפת מדחס מזגן אבל על המחשב גיר לא עשו זאת. 

המסקנה חברים היא שלא תמיד המורשה יודע הכי טוב לאבחן ולטפל ברכב ותמיד עדיף לקבל חוות דעת נוספת במקרה של נזק רציני. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

גם לי יש בעייה בגיר(פלאונס 2013 בנזין גיר רציף) .... הלכתי לשיפוץ גירים רוצים 6000 אבל אולי זה רק מחשב גיר ??..

נאור מה הייתה הבעייה המדויקת אצלך??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.11.2020 בשעה 22:36, Naor10 כתב:

העיקר שהם פתחו ריקול לקליאו על החלפת מדחס מזגן אבל על המחשב גיר לא עשו זאת. 

תוכל להסביר מה הכוונה? אני בעל קליאו 2014 עם 105 אלף קמ 0.9 ידני, ודי חושד שהמדחס כבר עבר זמנו, למרות שאני מודע שהמזגן גרוע אבל זה נהיה בלתי נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הגיר רציף לא רובוטו הוא מרעיש בנסיעה כמו אוטובוס שמאיץ ... וגם מתכבה בדקות הראשונות רק בעמידה  עד שהרכב חם ואז לא מתכבה לפעמים קשה לו להכנס להילוך ראשון ולוקח לו 3 שניות עד שמגיב ללחיצה הגז ואז נדלקת נורת ESC בקיצור... ....בשיפוץ רוצים 5800 מפירוק אפשר להשיג ב 4000 לא כולל עבודה. 

במוסך רנו אומרים שצריך לעשות בדיקה 500 שח ואז להבין .... טוענים שיכול להיות בעייה בקלאצ'ים או במחשב הגיר ולא כדאי ללכת על שיפוץ כי אולי התקלה מחשב גיר ואז סתם ילך הכסף ... גיר חדש 11000 כמובן לא בא בחשבון .

מה הייתם עושים <??בעייה מאוד קשה במיוחד שמדובר על אלפי שקלים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 11.11.2020 בשעה 15:00, raz2058 כתב:

תוכל להסביר מה הכוונה? אני בעל קליאו 2014 עם 105 אלף קמ 0.9 ידני, ודי חושד שהמדחס כבר עבר זמנו, למרות שאני מודע שהמזגן גרוע אבל זה נהיה בלתי נסבל.

היי רז, 

כנס לאתר רנו ישראל ובלשונית שירות תחת לשונית בדיקת recall תקליד את מס' הרכב שלך ותבדוק אם יש קריאת שירות פתוחה לרכב שלך להחלפת מדחס. 

אצלי יש אחת כזו במידה וכן תוכל לגשת למובך מורשה להחליף מדחס ללא עלות למיטב הבנתי. 

ינון, מדובר בגיר שונה מהקליאו שלי כמו שנאמר כאן אני רק יכול להמליץ לך על מוסך עמית מהניסיון שלי לקבל את חוות דעת המקצועית ביותר לאבחון הבעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...