Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חנייה על מדרכה רכב נכה

שימו לב! השרשור הזה בן 1255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אמא שלי קיבלה דוח שהחנתה את הרכב על מדרכה, היא בעלת תו נכה ולא הפריעה למעבר בכלל (המדרכה רחבה שיוכלו לעמוד 2 רכבים ויהיה מקום) היא קיבלה קנס על סך 500 שקל מהסיבה שיש חניון בתשלום בקרבת מקום.

האם הקנס מוצדק? אמא שלי חנתה באותו מקום בדיוק כמה פעמים והפעם קיבלה דוח, לעומת זאת רכב נכה אחר שחנה מול אמא שלי לא קיבל דוח. אמא שלי אמורה להחנות בחניון רק במידה ויש שמה חניה מסודרת לנכים והוא פנוי, לפי ידיעתי כרגע בחניון אין חניה מוסדרת לנכים ואני לא מודע על עוד חניון באזור ובנוסף איך הפקח יכל להחליט אם החניון מלא או ריק? אם אמא שלי חנתה בזמן שהחניון היה מלא והרכב עמד שמה מספר שעות והחניון התפנה בזמן הזה?

כרגע הגשתי ערעור, במידה ולא יאשרו את הערעור האם אמא שלי יכולה להישפט? ואם כן האם אני יכל להגיע למשפט במקום אמא שלי? היא כרגע במצב שלא יכולה לנוע יותר מדי 

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם את הדוח והעלה אותו לאחר שתסתיר פרטים מזהים.

בגדול, טרם חשפת את הדוח ואת האישום המדויק, ומי רשם אותו (פקח או שוטר), ועל בסיס מה שתיארת בלבד, אין אפשרות להפיק לך (לאמך) דוח. זאת על פי הקבוע בסעיף 3א סעיף קטן (א) לחוק חניה לנכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Keyser Söze כתב:

צלם את הדוח והעלה אותו לאחר שתסתיר פרטים מזהים.

בגדול, טרם חשפת את הדוח ואת האישום המדויק, ומי רשם אותו (פקח או שוטר), ועל בסיס מה שתיארת בלבד, אין אפשרות להפיק לך (לאמך) דוח. זאת על פי הקבוע בסעיף 3א סעיף קטן (א) לחוק חניה לנכים.

היי, מצרף פה את הדוח+צילום של הרכב של אמא שלי בחנייה (צולם מהבית שלי בדיוק שהפקח נתן את הדוח) רנו קליאו באמצע, סמנתי אותו.

הרכב הכחול ממול גם בעל תו נכה ולא קיבל דוח. ו

Screenshot_20201015-235606_Gallery.jpg

Screenshot_20201015-235816_Gallery.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דין הדו"ח להתבטל.

סעיף 3א (א) לחוק חניה לנכים קובע:

3א.     (א)  על אף האמור בכל דין, לא תימסר הודעת תשלום קנס לגבי רכב הנושא תג נכה, החונה בניגוד להוראות סעיפים 2 ו-3, אלא אם כן הרכב צולם באופן המעיד על התקיימות אחת הנסיבות האמורות בסעיף 2(א)(3) או (4) או 3, ... 

הרישא של הסעיף קובעת: "על אף האמור בכל דין" - דהיינו, סעיף זה גובר על שאר החוקים, לרבות חוק העזר העירוני בגינו ניתן לך הדו"ח.

בהמשך קובע הסעיף כי לא ימסר דו"ח לרכב החונה בניגוד להוראות קודמות של חוק, ומחריג את סעיף 2(א)(3) או 2(א)(4) (או סעיף 3 שלא רלוונטי).

נבדוק את 2(א)(3) ו-2(א)(4):

2.    (א)  נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:

...

(3)   החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;

(4)   החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

ברור מהצילום שצירפת שלא מתקיימים התנאים הללו, ויתרה מכך, הסעיף בו הואשמת הוא חניה במקום אסור שעה שהיתה חניה מוסדר במקום. זה אישום שמתאים לסעיף 2(א)(1):

2.    (א)  נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:

(1)   בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;

אז אפילו העירייה לא טוענת שבוצעה עבירה על הסעיפים המוחרגים.

בקיצור - פנה לתובע העירוני בבקשה לביטול הדו"ח מהטעמים שפורטו לעיל.

אם ידחה את הבקשה, בקש להישפט.

אין הצדקה למתן הדו"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Keyser Söze כתב:

דין הדו"ח להתבטל.

סעיף 3א (א) לחוק חניה לנכים קובע:

3א.     (א)  על אף האמור בכל דין, לא תימסר הודעת תשלום קנס לגבי רכב הנושא תג נכה, החונה בניגוד להוראות סעיפים 2 ו-3, אלא אם כן הרכב צולם באופן המעיד על התקיימות אחת הנסיבות האמורות בסעיף 2(א)(3) או (4) או 3, ... 

הרישא של הסעיף קובעת: "על אף האמור בכל דין" - דהיינו, סעיף זה גובר על שאר החוקים, לרבות חוק העזר העירוני בגינו ניתן לך הדו"ח.

בהמשך קובע הסעיף כי לא ימסר דו"ח לרכב החונה בניגוד להוראות קודמות של חוק, ומחריג את סעיף 2(א)(3) או 2(א)(4) (או סעיף 3 שלא רלוונטי).

נבדוק את 2(א)(3) ו-2(א)(4):

...

(3)   החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;

(4)   החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

ברור מהצילום שצירפת שלא מתקיימים התנאים הללו, ויתרה מכך, הסעיף בו הואשמת הוא חניה במקום אסור שעה שהיתה חניה מוסדר במקום. זה אישום שמתאים לסעיף 2(א)(1):

(1)   בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;

אז אפילו העירייה לא טוענת שבוצעה עבירה על הסעיפים המוחרגים.

בקיצור - פנה לתובע העירוני בבקשה לביטול הדו"ח מהטעמים שפורטו לעיל.

אם ידחה את הבקשה, בקש להישפט.

אין הצדקה למתן הדו"ח.

תודה רבה! שלחתי ערעור ברגע שאמא שלי קיבלה את הדוח ממתין לתשובה של עיריית רמת גן.

במידה ולא יבוטל איך מגישים בקשה להישפט ומה התהליך? והאם אני יכל ללכת למשפט במקום אמא שלי? היא לא במצב שהיא יכולה לנוע יותר מדי.

ואם ביקשתי להישפט אמא לא משלמת את הדוח עד המשפט? או בכל מקרה עליה לשלם אותו תוך 90 יום?

עריכה אחרונה על ידי raz2058
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוח חוקי לחלוטין:

(א)  נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:

(1)   בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;

(2)   בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;

(3)   החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;

(4)   החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

מהתמונה רואים שסעיף 2 אינו מתקיים. יתרה מכך רואים בתמונה כי הולכי הרגל הולכים על הכביש בשל הרכבים החונים על המדרכה. כדאי לשים לב שהפקח רשם דו"ח ביודעו שמדובר ברכב נכה (המידע אודות רכבי נכים נמצא במסופי השוטרים והפקחים עפ"י לוחיות זיהוי), ולכן מראש סביר כי לא חלה טעות בהפקתו. אגב, אם היציאה מאתר הבניה היא דרך השער שמולו חנה הרכב השחור, הרי שגם סעיף 4 אינו מתקיים.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח נולד עקב קריאה למוקד

הסביר ביותר הוא שהפניה למוקד באה מאלה שנחסמה עבורם הכניסה לאתר הבניה.

לכן סעיף קטן 4 מתקיים בדוחק.

ועל זה, זה עלול  ליפול.

אבל הפקח לא מציין זאת בדו"ח שלו

העילות בגללן ניתן הדוח אליבא הפקח הן 

קריאה מהמוקד כבר הוסבר לעיל 

ויש חניון בסמוך. עדות הנכה כי בדקה בחניון ולא היה במקום מפילה את הטענה הזו של הפקח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@fatboy1340 אכן יש הולך רגל על הכביש, אבל בין המדרכה לבין גדר את ר הבניה יש מעבר רחב מאד. הולך הרחל בחר ללכת על הכביש מרצונו, לא מאילוץ שנגרם על ידי כלי הרכב החונים על המדרכה.

גם חסימת המעבר לאתר הבניה היא תרוץ חלש, מי שמפריע למעבר אינו הרכב שסומן על ידי פות"ש אלא רכב אחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם גורמים להפרעה

הראיה - הקריאה למוקד

מעריך שאם התמונה משקפת את הזמן +- בו הפקח רושם את הדו"ח הוא העניק זאת גם לרכב שאחרי המכונית המסומנת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח. אם מישהו פנה למוקד הוא התלונן על עצם העבירה, וסביר שהפקח הוא שהחליט למי להעניק את הדוח. אז אם הארוע יגיע למשפט אמו של פות"ש תזמן את הפקח לעדות ותוכל לחקור אותו על כך, ומדוע לדעתו הרכב הפריע למעבר. בתמונה המצורפת הרכב המסומן אינו נמצא מול השער וגם לא על השיפוע שמהמדרכה לכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עצם העבירה ? חניה על המדרכה שלא מפריעה לאף אחד

משאית כבדה שרוצה לצאת שני כלי הרכב מפריעים לה.

אבל כאמור לא זה מה ציין הפקח בדו"ח ולכן אין להתייחס לכך בחקירתו

היה זה שמנצ'יק שהחליט כי בגלל זה הדו"ח תקין.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שהאתר בנייה פועל רק בלילה, במהלך היום אף אחד לא נכנס לשמה במיוחד ב11 בבוקר ובנוסף הרכב של אמא עמד מספר פעמים באותו מקום ואפילו שהאתר בנייה פעל, הם עבדו ללא שום הפרעה של הרכב של הרכב של אמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נתמצת

מישהו הזמין פקח לאיזור, לא ברור עבור מה.

בא פקח ראה רכב נכה על המדרכה דפק לו דו"ח על כי לא השתמשה בשירותי חניון באיזור.

הפקח צריך להוכיח זאת והוא לא מסוגל לכך מהסיבה הפשוטה כי המצב כשהוא בא לשטח לא היה דומה למצב כשאמך הגיעה לאיזור.

אמך תטען בלהט כי בדקה החניון היה מלא וכל התשתית עליה ביסס הפקח את הדו"ח הסתיימה.

לא כי חונה שם קבוע ועוד סיפורים.

באתי חניון סמוך מלא מצאתי חניה שלא מפריעה לאף אחד וזהו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ננסה לעשות סדר:

ככל שאכן החניה מפריעה לכניסה לאתר הבניה, הרי שהתקיימו יסודות העבירה.

יחד עם זאת, פקח אינו רשאי לקנוס בגין עבירה זו. זה כתוב בפירוש בחוק חניה לנכים. מי שיכול היה לתת דו"ח בגין עבירה שכזו הוא שוטר.

@fatboy1340 (יופי של כלי), אני לא רואה שער. ישנה גדר, וישנו פתח מימין לו (ביחס לנקודת המבט מהתמונה). לכן, אם כבר, הרכב השחור הוא זה שחוסם, לא הרכב המסומן.

אם אכן החלק שלי נראה כמו גדר הוא למעשה שער, הרי שייתכן ובוצעה עבירה. עם זאת, נקודה 4 לסעיף החוק מדברת על "הפרעה ממשית". ככל שיש כניסה נוספת לאתר הבניה, נניח, 100 מטר משם, הרי שההפרעה אינה ממשית (בהנחה שהכניסה הנוספת מאפשרת תמרון של רכבי הנדסה ורכבים כבדים).

אבל כל זאת לא משנה, מכיוון שהפקח ציין נקודות שונות.

עריכה אחרונה על ידי Keyser Söze
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבולבל 🙄

מהיכן הבאת את הקביעה לגבי השוטר

לא זו הסיבה שהפקח רשם בדו"ח אלא נקב בסיבה אחרת

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...