Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה התקינו המון מצלמות בכביש החוף

טרול
שימו לב! השרשור הזה בן 407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

נדמה לי שאתה מגזים בהערכת טיב המצלמות.

אל תזלזל במצלמות האלה (הכוונה שלי לעגולות) . מרחוק הן נראות קטנות אך הן לא קטנות. הראו באחד מהסירטונים ( כאשר אוטובוס נתקע על מסילת רכבת) איך המצלמה מתפקסת ורואים בבירור את מספר הרכב ואת פרצוף הנהג. 

לי ממש אין מה לעשות עם המידע שם, אבל יש ארגונים שהיו מוכנים לשים יד על המאגר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סע ללונדון. שם יש רשת מצלמות צפופה שגרמה לעיתונאי ישראלי לכנות את בריטנחה "ההלכה המנוטרת". גם ערי ישראל מרטשתות, אתה פשוטנלט מודע לכך. 

כנראה שבסין אכן יש מערכות שעושות מה שאתה מתאר. מה שאיני יודע הוא באיזה ציוד נעשה שימוש וכיצד הוא פרוש. ההנחה שלי היא שמדובר בפרישה הרבה יותר צפופה,,שמאפשרת צילום מקרוב בהפרדה ברבה יותר גבוהה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שישראל מרושתת. גם ציינתי את זה בתחילת הפוסט.

תסתכל על הסרטון בדקה 1:39. תראה את הרזולוציה של המצלמה. אם היה מעלה את הרזולוציה הייתה יכול לראות גם את מה שרשום על המסגרת של הלוחית רישוי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, asix כתב:

הוא גם לא מופץ ברשת - זה גם נכון.

לא נכון.

לדוגמא 220 מצלמות:

https://www.iroads.co.il/תיקיית-מצלמות/

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומהמצלמות האלה - מה אתה יכול ללמוד חוץ מאשר על עומס התנועה? אפילו את דגם הרכב כמעט אי אפשר לזהות.

גם הדוגמא שלך מהרכבת נראית לי לא במיוחד מסוכנת - נראה שהמיקוד על הרכב נעשה ידנית לצורך אכיפה. מסוכן לפרטיות פחות מ-א22.

בינינו - ה-google timeline שלך נותן יותר מידע אישי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חוזר על משהו שהסכמתי עליו- גם לי וגם לך אין עניין במידע מהמאגר.
ייתכן שיש ארגונים שכן יהיה להם עניין בכך ויהיו מוכנים לשלם הרבה כסף על המידע הזה.
למה? יכול להיות הרבה סיבות.
הבעיה זה לא המצלמות ולא המאגר. זה האבטחה על המאגר מידע. ולכל הפייסבוק, גוגל ועוד- במקרים האלה אתה נותן אישור לקחת חלק מהפרטיות שלך. יש לך אפשרות לא להשתמש בפלטפורמות האלה. במקרה של המצלמות אף אחד לא שאל אותך. פשוט אוגרים עליך מידע מבלי שנתת אישור על כך. כיום אין מה לעשות עם המידע הזה. אף אחד לא יודע מה יהיה שווה המידע הזה בעתיד.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נעשה במחשכים. במקומות האלה יש גם שילוט שמזהיר מפני שיטת האכיפה הזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת תנועה (בזמן אמת) ושיחזור תנועה (בדיעבד)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ-15 שנה, כשהייתי בצבא, הייתי קופץ לפני משימות לחמ"ל כדי להעיף מבט על תא השטח בו הייתי אמור להתמקם עם הצוות שלי, המצלמות שהיו לנו שם גורמות לדוגמה פה עם האוטובוס להיראות כמו טטריס. ואני מניח שעם התפתחות טכנולוגיית החיישנים (לפני 15 שנה לא היו סמארטפונים ובקושי היו מצלמות בטלפונים) הדברים שנגישים היום לגופים ציבוריים עם כיסים עמוקים (free money bro) יכולים לרדת לפרטים שיגרמו לכם לנוע באי נוחות בכסא. 

ו-י-ח-ד עם זה, עם כל הכבוד לתחושת החשיבות העצמית שיש לכל אחד מאיתנו:

א, אנחנו ממש לא מעניינים אף אחד.

ב, אף אחד לא צריך מצלמה כדי לדעת איפה אתם נמצאים, יש לכם שבב איתור בכיס.

ג, ירידה לפרטים שיכולים איכשהו להוות הפרה של הפרטיות תגרור בהכרח דרישה להתעלם מהכלל (נפח תנועה, שעות עומס וכו').

עכשיו, אחרי שהכחשנו את א', והסכמנו עם ב', בוא נפרק את ג'.

יש סיבה אחת בגינה הרשויות ירצו להתמקד במעשים של אדם ספציפי - אכיפה. אז אם אתם לא מחביאים גופות ליד המיקום של אחת המצלמות, סוחרים לידה בסמים קשים, או מקימים לידה מארב כדי לירות במכוניות חולפות - אתם לא מעניינים. אם אתם לא מפרים את החוק, המצלמה לא תסתכל עליכם, ולא צריכה להטריד אתכם. 

יתרה מזו, ויתקנו אותי מי שמכירים את החוק יותר טוב, לשלטון (מקומי/ארצי) אסור לאסוף מידע אישי אודות אנשים פרטיים שלא לצורכי אכיפה, בלי הסכמתם.

בתאריך 16.10.2020 בשעה 22:46, asix כתב:

ייתכן שיש ארגונים שכן יהיה להם עניין בכך ויהיו מוכנים לשלם הרבה כסף על המידע הזה.
למה? יכול להיות הרבה סיבות.

כמו מה למשל? אני מכיר את הטיעון הזה ש"יש ארגונים שישלמו על המידע הזה המון כסף", ואני תמיד שואל מי, ולמה. ואיכשהו אף פעם אני לא מקבל תשובה קונקרטית. כדי שלחברה יהיה אינטרס לקנות עלייך מידע, היא צריכה (מה זה צריכה, חייבת) שתהיה לה גם יכולת "לשקף" לך את המידע הזה - או איזה עיוות שלו - חזרה, באופן מאוד אינדיבידואלי (או למכור אותו לחברה שיכולה לעשות את זה). לדוגמה, אם גוגל הייתה רק אוספת עליך מידע ולא מציגה לך פרסומות, או מציגה את אותן פרסומות לך ולעוד 20,000 איש שעונים על אותם שני פרמטרים שלך (זמן+מקום אם אנחנו מדברים על מצלמות) , היא הייתה פושטת רגל מהר מאוד. 

כשאנחנו מדברים על מצלמות שעומדות לצד כבישים, כל המודל העסקי הזה די מתאדה, כי כבר המציאו את הטכנולוגיה שמציגה לך מסרים על סמך מקום וזמן - קוראים לזה שלט אלקטרוני :) 

בתאריך 16.10.2020 בשעה 22:46, asix כתב:

פשוט אוגרים עליך מידע מבלי שנתת אישור על כך.

שוב, אם מדובר במצלמות בשליטה מבוזרת, המידע שהן אוספות עליך הוא אפסי ולא שווה כלום (היה בנקודה X בזמן Y) בעולם של ימינו. וזה בכלל אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שזה אשכרה מה שהן עושות, כי אם הן עושות את זה, הן עושות רק את זה (מכוונות ללוחית הרישוי/תא הנוסעים ומתעדות את כל מי שעובר שם). הן לא יכולות - או לפחות קשה יחסית לחשב את עומסי התנועה לדוגמה (כי צריך מצלמה לכל נתיב) לכל הפחות בדיוק גבוה. אם כל הרשויות חולקות את מאגר המידע (מה שקשה לי להאמין שהן עושות, כי ישראל) אז, שוב, כל מה שזה יכול לעשות זה לדעת איפה היית ומתי וזה לא רק לא רלוונטי כי יש דרכים יותר יעילות להשיג את המידע (כאמור, גוגל טיימליין) וגם כי בהינתן הנתונים האלה (מיקום+זמן) הרבה יותר יעיל לדעת את הנתונים הסטטיסטיים (של זמנים+כמויות+סוגי מכוניות) כדי לדעת איפה לשים אילו פרסומות.

ההסבר היותר הגיוני הוא שהמצלמות האלה נמצאות שם כדי:

1. לנטר עומסי/נפחי תנועה לקראת תחילת בניית/תו"כ פרויקט הנתיב המהיר בכניסה לגוש דן (מתוכנן להיבנות חניון באזור שפיים).

2. לשמור על נהגים נורמטיביים במקרה של תאונת דרכים/פח"ע/פלילים.

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בכביש 444 לכיוון דרום וצפון  בקטע בין צומת מגדל צדק לנחשונים. 
אני חושב שהיה שירשור קצר בנושא. 

מדידת מהירות ממוצעת? אולי. (חישוב על בסיס חתימת הזמן ומרחק ידוע בין המצלמות) 

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, פבל כתב:

לשלטון (מקומי/ארצי) אסור לאסוף מידע אישי אודות אנשים פרטיים שלא לצורכי אכיפה, בלי הסכמתם.

אסור, אבל אף אחד לא מטרגט רכב ספציפי, רק במקרה של אירוע חמור (תאונת דרכים עם נפגעים, פח"ע, פלילי כמו שאמרת) ניתן להשתמש בהן כדי לצפות בתיעוד וגם לשחזר מאיפה הגיע המפגע וכו'

לדוגמה התמונות הללו משרשורים אחרים:

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אסור, אבל אף אחד לא מטרגט רכב ספציפי, רק במקרה של אירוע חמור

לזה בדיוק התכוונתי -

הם לא יכולים לבדוק "מה פבל מקארספורום עשה ביום שלישי ב-12:00 בצהריים" (אלא אם כן יש סיבה ספציפית כמו חשד בכל מיני דברים), הם יכולים לבדוק "מי היה בצומת קארספורום ביום שלישי בשעה 12:00" (כדי - לצורך העניין - למצוא מישהו שהיה מעורב פגע וברח) ואז אם מגלים שזה היה פבל, פבל צריך ללכת להתווזלן. אבל לעקוב אחרי אדם? לא מכיר שזה מותר.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שלזה התכוונת, אני מחזק את דבריך.

מותר מעקב אחרי אדם עם צו שופט מתאים, וגם אז הדרך לעשות את זה היא לא באמצעות המצלמות האלה ככלי בלעדי כי הן לא נותנות כיסוי מספיק טוב.

אם כבר פתחו נגדך בחקירה (כלומר אתה חשוד בעבירה), ורוצים לאשש שאתה זה שעשית ירי מרכב נוסע על הרכב של X בצומת מסוימת ביום ושעה מסוימים אז יבדקו במצלמות האלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...