Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועד בית- מי צריך לשלם?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 1273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, Blaz00r כתב:

אתם שילמתם על סתימה בביוב של הבניין?? אלא אם אתה יודע שאתה זורק לאסלה מגבונים וטיטולים, אין שום סיבה שתשלם את זה

אני לא מבין למה זה ברור שהוא לא צריך לשלם על סתימה בביוב 

לדוגמה בניין חדש, יצא כרגע מקבלן,

כל הדירות מושכרות, אחרי 10 שנים צצה סתימה בביוב
כמובן שהסתימה נובעת אך ורק מהתנהלות של השוהים בדירה בהווה ובעבר
לבעלי הדירות אין כל יד בדבר 

נכון שזה משהו שמקובל שבעלי הדירות משלמים
אבל דווקא בעניין סתימת ביוב, זה בדרך כלל לא כתוצאה מבלאי טבעי (זה נובע ברוב המקרים מדברים שלא צריכים להזרק לאסלה, נדיר שזה בגלל צינור שבור, לפעמים זה בגלל שורש)

לכן יש מקום לדעתי לתשלום מקופת הועד, 
וכן, בקופה צריך להיות כמה שקלים לפתיחת סתימות ביוב
בכל חודש אפשרי לקחת מכל דירה כמה שקלים לטובת מקרים של פתיחת סתימת ביוב (עדיף פעם בשנה להזמין שטיפת צינורות ביוב כתחזוקה מונעת, וכך בכלל אין ספק שזה כבר המשתמש הישיר בדירה )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך שאני מבין את זה, סתימת ביוב זה בדיוק כמו נזילה בתוך הקיר או מזגן שלא מקרר. בעלי הדירות צריכיך לשלם על זה. הדיירים משלמים על תחזוקה שוטפת, שזה ניקיון, חשמל, מים וכו'. לא על תיקון תקלות שנובעות משימוש רגיל. יוצא מן הכלל מצב שהדייר הרס משהו בשימוש שאינו סביר, כמו למשל שיחק כדורגל בתוך הבית ועשה חור בקיר גבס. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל סתימות נעשות רק על ידי שימוש שאינו סביר 

סתימות לא קורות בגלל צואה ושתן

הן קורות בגלל מגבונים/תחבושות הגיניות/ סבון לאסלה (הפלסטיק הזה, לפעמים נופל לתוך)

וסתימות במטבח קורות בגלל שמן ואי שימוש במסנן

מים/שתן וסבון לא יוצרים סתימות

בדרך כלל גם צואה לא (מקרים חרגים מאוד של צואה יבשה מאוד, לא קיים אצל רוב רובם של האנשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שיכול שלהגרם גם מדברים אחרים. אצלי למשל הביוב היה נסתם כל הזמן, אחרי כמה ביקורי אינסטלטור במשך זמן מה התברר שיש בטון לאורך הצינור שגורם לסתימה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתימות ביובנגרמות, למשל, על ידי שורשי עצים שחודרים לצנרת. זה לא דבר שקורה כל יום, התהליך יכול לארוך שנים ארוכות, אבל בסופו של דבר יכול להתרחש.

בואו נעלה למעלה: איטום וסיוד הגג - האם אלה טיפולים שוטפים או שיפוצים?

ביטוח הרכוש המשותף (נעשה על ידי הועד) - שייך למשכירים או לשוכרים?

באיזה שלב מתחילים לפרוט כאן את דמי הועד לפרוטות, יורדים לרזולוציות שכבר קשה לנהל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איטום גג משותף זה על בעלי הדירות ובטח גם איטום גג פרטי של דירת פנטהאוז. לא משנה אם זה טיפול יזום או בעקבות חדירת רטיבות. הדיירים משלמים מדי חודש על מגורים בבניין תקין, אתה לא יכול לחייב אותם פעמיים.

סתימה בביוב במגבונים - אתה לא יכול להוכיח תמיד מה גרם לסתימה. וגם אם מצאת שזה מגבונים, אתה לא יודע מאיזה דירה זה הגיע. אני מניח שאפשר להכניס בחוזה סעיף שאוסר השלכת מגבונים לביוב, ואם פתחו סתימה בתוך הדירה ומצאו מגבונים אפשר לחייב את הדייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Nemesis כתב:

בוודאי שיכול שלהגרם גם מדברים אחרים. אצלי למשל הביוב היה נסתם כל הזמן, אחרי כמה ביקורי אינסטלטור במשך זמן מה התברר שיש בטון לאורך הצינור שגורם לסתימה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

גם אצלי באחת מהדירות המים בכיור של המטבח (!) לא ירדו טוב, הדירה הייתה חודשיים אחרי שיפוץ מקיף מאוד.

אבא שלי פתח את הסיפון והצינורות ושטף את הירידה לביוב עם גרניק, ואז הלכנו לבדוק את הסיפון והצינורות הנתיקים, הפלא ופלא כל הצינור מלא בבטון, היה מעבר בקוטר של חצי ס"מ בערך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקיבלתי את הדירה הקודמת שלי מילאתי את האמבטיה, היא לא התרוקנה.

התברר כי היה חסר קטע צינור של מטר. הקבלן היה צריך לפתוח את הקיר ולהכניס את הקטע.

התאורים של צינורות מלאים בכל מיני חומרים זרים מתאימים לתאורים של חבלות מכוונות על ידי המתקינים, בעיקר על רקע לאומני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשהפועלים מסתכסכים עם הקבלן הם לפעמים עושים את זה כדי שהלקוחות יתעצבנו עליו וידרשו תיקונים ופיצויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא הזה היה בולט במיוחד בתקופת האינתיפאדה. אני מניח שהיו תלמידי מכל המגזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, sperial כתב:

התאורים של צינורות מלאים בכל מיני חומרים זרים מתאימים לתאורים של חבלות מכוונות על ידי המתקינים, בעיקר על רקע לאומני.

במקרה אצלי זה היה דווקא פשוט זלזול מוחלט וחוסר הפעלה של האיבר שנמצא בין האוזניים.

חבורת המשפצים (לא דרך קבלן) עבדו עם בטון, ופשוט החליטו לשטוף ידיים בכיור.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי כך בבית ששכרתי. נכנסתי לבית אחרי שיפוץ והמים באמבטיה לא יצאו כמעט (אמבטיה חדשה וצנרת ביוב חדשה)

מתברר שהמשפצים שטפו את כל הכלים באמבטיה

בעל הבית רצה להביא אותם שיפרקו הכל (היה יוצר לי יותר כאב ראש מאשר לו) ויתקנו את זה

הצעתי לו שאשפוך חומצה בזהירות לתוך הביוב.

הוא הסכים 

ובאמת, כמות נכבדת של חומצה ואחרי שעה שזה עמד שם המים עברו כמו גדולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...