Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועד בית- מי צריך לשלם?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וזה אומר שכל הדיירים צריכים להסכים, כי אם אחד לא מסכים, והולך למשפט, יש לו תקדימים להסתמך עליהם.

גרתי בפרוייקט שבשלב הקנייה שלו חתמו כל הדיירים על הסכם שהוצאות של שירותים בשטחים משותפים (חדר כושר ובריכה) ייתחלקו בשווה בין הדירות. לאחר מכן חלק מהרוכשים ביקשו לבטל את ההסדרה הזו בבית משפט, וזכו. זה הגיע עד ערעור לעליון, שנדחה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, sperial כתב:

מזוזה זה עניין של מאות שקלים, במיוחד אם רוצים בית קצת יותר מהודר. אבל הקלף עצמו, מה שבפנוכו, עולה איזה 100 ש"ח לפחות. ואז מתחיל הויכוח על הכשרות שלו, הרב תמיד יכשיר את הקלף של סופר הסת"ם החביב עליו ויפסול קלף שאושר על ידי הקונקורנציה.

לא ברור מאיפה המחירים המטורפים האלה. אני במקרה וועד הבית אצלנו בבניין ולפני שנה גנבו לנו את המזוזה מהכניסה הראשית. קניתי בחב"ד קלף במשהו כמו 50 ש"ח ועוד בית מזוזה פשוט מעץ ב30. בלי ויכוחים על כשרות וכל מני שטויות. אפילו הביאו דף "הוראות התקנה".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי קנתה לבן שלי 3 מזוזות לדירה החדשה, גם בחב"ד, נדמה לי שעלה קצת יותר. לדלת הראשית בית יותר מכובד ולחדרים הפלסטיק הפשוט. אני חושב שהשאירה שם משהו כמו 300-400 ש"ח. בערב הלכנו לדירה עם סידור וסליל דבק דו צדדי, הבחור ברך והדביק את המזוזה, הרמנו כוסית מיץ תפוזים ותם הטקס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

לא ברור מאיפה המחירים המטורפים האלה. אני במקרה וועד הבית אצלנו בבניין ולפני שנה גנבו לנו את המזוזה מהכניסה הראשית. קניתי בחב"ד קלף במשהו כמו 50 ש"ח ועוד בית מזוזה פשוט מעץ ב30. בלי ויכוחים על כשרות וכל מני שטויות. אפילו הביאו דף "הוראות התקנה".

ממש לא יודע איך קנית קלף מזוזה ב50₪

מזוזה חייבת להכתב ידנית על קלף (עור מעובד של בהמה כשרה) עם דיו מיוחד והקפדה גדולה על צורת האותיות ( אותיות כמו של ספר תורה)

לכן לוקח לכתוב אותה 3-4 שעות (המהירים אולי מספיקים בשעתיים)

ועל זה תוסיף הוצאות שיווק ומעמ

בדיקה שהיא כשרה

כך שאם קנית ב50… סופר הסת"ם קיבל אולי 5-6 שח לשעה. מה שלא סביר 

אולי חב"ד מספסדים מכספי תרומות את מחירי המזוזות כדי להנגיש אותם לאוכלוסיה 

אבל שלא יצא מצב שמישהו הולך לחנות ומצפה לקנות קלף מזוזה ב50₪

המחיר הריאלי הוא סביב 120-150 שח ומעלה 

עריכה אחרונה על ידי om2
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי עם אשתי. אכן שילמה לחב"ד כ-160 ש"ח לכל קלף. יש משמעות גם לגודל, היא בחרה בבינוני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגללכם הלכתי לבדוק את הקבלות של וועד הבית. אתם צודקים.

לא יודע איך זכרתי 50 ש"ח, זה עלה 155 כולל בית מזוזה. 

בכל זאת, לא עניין של כמה מאות שקלים אלא פחות.

IMG_20201016_150005.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.10.2020 בשעה 18:20, hans כתב:

הקטע של דמי ועד הבית שונה באופן תהומי בין הערים.

דווקא בירושלים, בגלל הגישה הרווחת של הסקה מרכזית מוזנת בסולר, תיתקל בדמי ועד בית ששום תל אביבי לא יסכים אליהם בחיים -

נדמה לי שאצלי זה 450 ש״ח, אצל ההורים שלי יותר בכיוון 650 ש״ח,

לא במגדל וללא שום חברת ניהול, אבל כן עם גינה ומבואה מטופחים ומסודרים.

כל פעם שאני מזכיר את הסכומים האלה מחוץ לירושלים אני נתקל בהרמות גבה...

אצלי 427 לחודש, גינה מטופחת וגדולה, חניון תת"ק גדול, לובי בסדר גמור, חברת ניהול, ניקיון כמעט יומי בכל הקומות, שתי מעליות, חדר דיירים, חדר אופניים וכו'.

בתאריך 15.10.2020 בשעה 18:22, A_lex כתב:

כל הסיבות שכתבת לא רלוונטיות.

1. בקופת הועד צריכה להיות יתרה שתאפשר לספוג עיכוב בתשלום של דירה-שתיים בכמה חודשים (ואני מדגיש - עיכוב. אין דבר כזה לא משלמים. תתבע אותם). אם אין כזו אז אפשר להעלות את דמי הועד לשנה אחת כדי לצבור את היתרה הזו ואז להחזיר לסכום הקודם.

2. מנעול שנשבר זה זניח וכדאי שדמי הועד יכסו הוצאות קטנות כאלו. לא מתייחס לזה בתור תוספת בכלל.

הבעיה עם גביית היתר שלאט לאט מצטברים סכומים שמגיעים לעשרות אלפים, ופתאום עושים עבודות גדולות שבטח לא היו אמורות להיות ממונות על ידי השוכרים. למשל בניין עם 32 דירות כפול 20 שקל לחודש לדירה זה 30 אלף שקל לאחר ארבע שנים! לכולנו ברור שפתאום ימצאו מה לעשות עם הכסף ואפילו יהיה קל לאשר את זה כי אף אחד לא צריך להוציא עכשיו כסף מהכיס, אבל יש סיכוי טוב שהשוכרים ששילמו חלק מאותו כסף כבר לא גרים שם בכלל.

למען הסר ספק אני לא כותב את זה מפוזיציה... אני גר בדירה בבעלותי בשלושת השנים האחרונות.

בגדול זה נכון, אבל צריך להתייחס לזה כאל סוג של ביטוח, אתה משלם את הוועד, ואתה משלם 20-30 שקל נוספים כסוג של ביטוח נגד תקלות גדולות.

כשיש השכרה אז זה קצת יותר בעייתי, כי השוכר משלם את הביטוח והמוטב הוא המשכיר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בבניין יש איזה תשלום לרזוורבה, אבל בגלל שזה בניין ישן, הכסף הספייר הולך לביוב (כלשונו).

75% מהדיירים שוכרים.

שנה שעברה הייתי על אדים של כסף.

השנה בגלל שאני עובד מהבית, אני עם השכן (שגם עובד בבית) פותח את הסתימות בביובים בחוץ וחוסך. והשנה טפו טפו טפו לא היה משהו על חשבון הקופה הכללית (רק תיקנו שוחת ביוב על חשבון בעלי הדירות).

גם לא היה לי כסף להזמין גנן, אז אני והשכן גיננו. (פראיירים).

בסוף שנאגר קצת כסף הבאתי מישהו שעשה עבודה של יום שלם (גינה גדולה).

בגינה אפילו הרכבתי קו טפטפות 150 מטר לבד, כי  חלק של הצינורות של הממטרות רקובים/סתומים ולא משקים מה שצריך. לא שאלתי אף אחד, חוץ מהשכן שעוזר לי, לשכנים לא בדיוק אכפת.

חוץ מזה אני לא לוחץ על הדיירים בתשלום, אז חלק תופסים פיגור בתשלום (חלק נזכרים כמה חודשים אחורה).

דרך אגב, איך אתם משלמים ועד, חודש מראש? שנה מראש? חודש אחורה?

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר גרתי ברב קומות האיסוף היה של 12 צ'קים חודשיים. כאשר מצבי הכלכלי השתפר העדפתי לשלם צ'קים רבעוניים, שנאתי לכתוב חצי פנקס (ואז לגלות שכאשר גלגלתי שנה כתבתי תאריך של השנה הנוכחית). לגבזבר לקח רגע להבין את הפואנטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, car_me כתב:

בדירה הקודמת-קודמת היה דמי ועד של איזה 50 בחודש, ועוד נדמה לי 300 ומשהו חצי שנתי על הבדיקת מעלית (לא לוועד אלא ישירות לחברה), אז לחברה שילמתי באשראי בטלפון, לועד נתתי 3 צ'קים של 4 חודשים כ"א.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אצלנו משלמים כל חודש 300 שקל במזומן ומקבלים קבלה. זה כולל ניקיון של חדר המדרגות והמבואה, מים, חשמל, טיפול בגינה המשותפת ותשלום לאחזקה של המעלית. יש סה"כ 6 דירות בבניין וכל הדיירים בעלי הדירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, car_me כתב:

בגינה אפילו הרכבתי קו טפטפות 150 מטר לבד, כי  חלק של הצינורות של הממטרות רקובים/סתומים ולא משקים מה שצריך. לא שאלתי אף אחד, חוץ מהשכן שעוזר לי, לשכנים לא בדיוק אכפת.

...

לעשות לבד תיקונים לכולם זה טוב לנשמה ומונע כאב ראש והתעסקויות עם עבודה גרועה של נותני שירות למיניהם.

תסתכל על זה בתור תחביב - מה רע? :-)

אצלנו יש יחסים טובים יחסית עם הוועד, אז אנחנו משלמים בתחילת השנה את כל הסכום -

זבנג וגמרנו, זה נותן יופי של מרווח נשימה לטובת הבניין. לא יודע מה עושים שאר השכנים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...