Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת תואר - הנדסת תוכנה או חשמל?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 31 דקות, sperial כתב:

אדם יכול להיות מהנדס למטה מהממוצע אבל רופא מעולה, או רופא חלש אבל עורך דין מצויין, או כל מקצוע אחר. לבחור מסלול רק כיוון שהשכר בו נחשב טוב? זו טעות, כי אם הוא לא יהיה טוב מבחינה מקצועית הוא יסבול בעבודה או יחפש מסלול חדש בגיל 40, ויתכן מאד שגם המשרה שימצא לא תהיה משתלמת כלכלית.

עם זה אני מסכים לגמרי, היכוח היה סביב משהו קצת אחר :)

ללכת ללמוד משהו שלא אוהבים רק כי כסף, זו טעות.

אבל לא קראתי את כל השרשור בכלל

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

עם זה אני מסכים לגמרי, היכוח היה סביב משהו קצת אחר :)

ללכת ללמוד משהו שלא אוהבים רק כי כסף, זו טעות.

אבל לא קראתי את כל השרשור בכלל

להסכים עם ספריאל???

מה קרה טרנספורטר השאיל לך קצת קוק?

• מצחיק 4

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי בתור אחד שכבר עובד בתעשייה - למעט מקום אחד (וגם זה ישנה לך רק אחרי שתעבוד שם הרבה זמן), לא מכיר אף מקום שמסתכל על תואר מהנדס תוכנה כתואר נחשב יותר מתואר במדעי המחשב.

חבל על השנה הנוספת באקדמיה. אם אתה מחליט שהכיוון שלך זה תוכנה תעשה תואר במדעי המחשב במקום נחשב וזהו.

ולגביי המתמטיקה - לפחות ממה שחוויתי ושמעתי בבן גוריון - במדמ"ח לוקחים קורסים של תואר במתמטיקה (אלגברה 1+2, לוגיקה ותוה"ק וכו') אבל לדבריי המרצה שלי בחדו"א, הרמה בחשמל קצת יותר גבוהה. כך שהנושא של מתמטיקה לא יותר "עמוק" בהנדסת חשמל, לפחות בבן גוריון.

אגב, בצוות שאני עובד בו (תוכנה כמובן), עובד מישהו שלמד הנדסת חשמל ואמר שמעולם לא עבד בתחום שלו.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכר ההתחלתי בהנדסת חשמל דווקא לא בהכרח נמוך.

אני מכיר שניים שלמדו באונ׳ תל אביב תואר ראשון וכרגע בתואר שני, מקבלים במשרת סטודנט 130-140 ש״ח לשעה. 

זה מצוין למשרת סטודנט ללא ניסיון אבל אולי זה תלוי איפה למדת ובציונים, אני לא יודע.

אני כרגע סטודנט למדעי המחשב.

דעתי האישית - לך על מה שאתה מתחבר אליו יותר, בסופו של יום זה הכי חשוב.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, Skity כתב:

לגבי האוניברסיטה העברית - אני מודע לרמה שם, ואני פשוט לא חושב שאני בנוי לעמוד בקצב של אוניברסיטה ברמה הזאת, אני טיפוס שאוהב להבין לעומק את מה שהוא לומד, לא אוהב רק לזכור נוסחאות ולדעת איפה להשתמש בהן, לכן אני לא חושב שאעמוד בקצב תוך הבנה מלאה.

האוניברסיטה הפתוחה כרגע נראית לי האופציה הכי טובה,

מה?

לא, פשוט לא!

מצד אחד אתה כותב שאתה לא ברמה של אוניברסיטה, מצד שני אתה חושב שיש לך סיכוי בפתוחה?

תחשוב שלפתוחה אתה צריך לדחוס את אותה כמות מידע שהיית דוחס באוניברסיטה (עם מסגרת ועם עזרה של תלמידים אחרים והרצאות וכו וכו) רק שאת כל זה אתה צריך לעשות לבד.

בהתחלה כשהתחלתי לקרוא את השרשיר עמדתי לכתוב לך שנשמע שהנטיה שלך היא לחשמל ולדעתי שווה ללמוד עוד שנה ולעסוק במשהו שיותר מעניין.

בתור מהנדס שסיים במכללה (בהצטיינות), אני יכול להגיד לך שלמצוא עבודה נורמלית לקח לי כמה שנים טובות, אז אם השיקול הוא לעבוד כמה שיותר מהר- כדאי לך כן ללמוד באוניברסיטה ולעשות את המסלול כמו שצריך, כמו שאמרו מעליי אין קיצורי דרך.

מצד שני אני יכול להגיד לך שברגע שכן תצליח להתברג במקצוע, השכר תלוי לגמרי ביכולות שלך, אני עובד עם בוגרי אוניברסיטה ומרוויח כמוהם (שכר בהחלט מכובד, נראה לי שאחרי ותק מסויים ההבדל בין מתכנת למהנדס חשמל הולך ומצטמצם כך שזה לא אמור להיות שיקול, לדעתי)

מצד שני, אחרי שקראתי את כל השרשור, אני חושב שאתה בכלל צריך לעשות חישוב מסלול מחדש, אולי להתחיל הסמכה לטכנאי / הנדסאי חשמל ומשם אם המקצוע מוצא חן בעינייך לעשות השלמה לחשמלאי מוסמך, ככה גם תוכל להתנסות ולראות אם אתה אוהב את זה וגם להתחיל לעבוד יחסית מהר וללמוד תוך כדי תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אתה מדבר על הקשיים במכינה. זו טעימה ממה שמצפה לך במכללה\אוניברסיטה. 

אני לא מתרגש מזה שהמכינה היתה קשה. אתה אחרי כמה שנים בצבא ואולי גם שרפת עוד כמה שנים על טיול\עבודה\בילויים, כך שהגעת למכינה "קר" מבחינת לימודים. המעבר מאופי הלימודים בתיכון לאופי הלימודים האקדמיים קשה גם למי שעובר ישירות, לא כל שכן אחרי הפסקה של 4-5 שנים. א ב ל, אם אחרי מכינה, בעיקר אם מדובר במכינה ארוכה, אתה עדיין מתקשה עם המתמטיקה והפיזיקה עליך לחשב מסלול מחדש. לבדוק את האפשרויות השונות, לבדוק מה אתה באמת רוצה לעשות בטווח הארוך, ואז לכוון לשם. לימודי הנדסת חשמל או מדמ"ח\הנדסת תוכנה הם מסלולים נוצצים, אבל, מה לעשות, מתאימים לאחוז מסויים מהאוכלוסיה, ממש לא לכולם, וכמובן שאין לי מושג האם אתה שייך לאותו אחוז או לא. יש עוד הרבה מסלולי קריירה, חלקם מצריכים לימודים באוניברסיטה וחלקם באוניבריטה של החיים.

אם אתה חש מתאים לנדסה - לך על זה, אבל אם לא - לך על משהו אחר. אני מבין שפספסת את ההרשמה לסמסטר הקרוב, אז עכשיו יש לך ראש שקט לחודשיים - שלושה, עד פתיחת ההרשמה לסמסטר\שנה"ל הבאה. נצל אותם כדי לחשוב מה אתה באמת רוצה לעשות בשנת 2050.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Potato כתב:

גם פה וגם שם הם ברמה גבוהה שאין לבן אדם בלי רקע או יכולת מתמטית להתמודד איתם במרווח זמן בו הם מועברים.

למה, איזה רקע כבר יכול להיות למישהו שלא פותר אינטגרלים או התמרות ביום יום?

יכולת מתמטית זה משהו נרכש (מן הסתם יהיו כאלה שיהיה להם יותר קל וגם כאלה שיהיה יותר קשה), וחוץ מזה רקע כבר יש לו - עשה מכינה.

פות"ש, שזה לא ירתיע אותך. אני התחלתי לימודים במצב הרבה יותר גרוע ממך, אחרי יותר מ15 שנה שראיתי תרגיל חישוב כלשהו, והסתדרתי, גם במחיר של קורסים שהוצאתי בהם 60 בשיניים, וגם קורסים חוזרים שעשיתי (והרימו לי את הממוצע).

לגבי הנדסת תוכנה - מסכים עם הרוב (לפי מה שהבנתי מאנשים שלמדו את זה), זה מדעי מחשב עם אקסטרה קורסים ועוד שנה, די מיותר, אין ממש הבדל בשוק בין זה למדמ"ח.

הנדסת מחשבים זאת חיה אחרת לגמרי, תואר שמתבסס בכלל על הנדסת חשמל, שם דגש חזק על חומרה (בעיקרון זה שילוב של הנדסת תוכנה ואלקטרוניקה), ומקומות בודדים בארץ מלמדים אותו - טכניון, העברית, בר אילן, בן גוריון ורופין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

למה, איזה רקע כבר יכול להיות למישהו שלא פותר אינטגרלים או התמרות ביום יום?

זה החלק הקל והטכני.

באתי עם רקע מתמטי סביר(5 יחידות בתיכון) ועדיין אינפי 1 היה לגמרי שוק בשבילי ושרפתי מלא זמן על להבין מה הולך שם.

זה הרבה יותר גרוע מאלגברה שדורש רק הבנה בסיסית כלשהי והמון טכניקה.

המקצועות מועברים בצורה שנועדה לגרום לך לחשוב אחרת ולא מאפשרת לך להתקע על הטכניקה.

אלה קורסי בסיס חשובים שהבסיס שלהם משמש להרבה מקצועות.

תלך למדמח ומתמטיקה תישאר איתך בקורסי האלגברה וההסתברות המתקדמים ובחשמל בקורסים הקשורים לגלים,אותות ומרוכבות.

יכולת מתמטית זה משהו נרכש (מן הסתם יהיו כאלה שיהיה להם יותר קל וגם כאלה שיהיה יותר קשה), וחוץ מזה רקע כבר יש לו - עשה מכינה.

הוא לא רשם שעשה מכינה.

פות"ש, שזה לא ירתיע אותך. אני התחלתי לימודים במצב הרבה יותר גרוע ממך, אחרי יותר מ15 שנה שראיתי תרגיל חישוב כלשהו, והסתדרתי, גם במחיר של קורסים שהוצאתי בהם 60 בשיניים, וגם קורסים חוזרים שעשיתי (והרימו לי את הממוצע).

אני לא יודע מה אתה לומד,אבל כן יודע איך נראית שנה א בחשמל ובמדמח.

הרבה תרגילי חישוב אין שם.

הנדסת מחשבים זאת חיה אחרת לגמרי, תואר שמתבסס בכלל על הנדסת חשמל, שם דגש חזק על חומרה (בעיקרון זה שילוב של הנדסת תוכנה ואלקטרוניקה), ומקומות בודדים בארץ מלמדים אותו - טכניון, העברית, בר אילן, בן גוריון ורופין.

זה שילוב של מדמח ברמה וחשמל מהצד התוכנתי.

מה שהוא רשם על להתעסק בחשמל רחוק משם שנות אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Potato כתב:

הוא לא רשם שעשה מכינה.

לפני 10 שעות, Skity כתב:

קצת רקע לאור ההודעות שנכתבו כאן - אכן הלכתי על מסלול המכינה הקדם אקדמית, סיימתי עכשיו את המכינה במכללת עזריאלי ולמען האמת, היא הייתה קשה מאוד, להרבה מהסטודנטים, לא רק לי, הם פשוט דחסו כמויות חומר אדירות בתוך 4 וחצי חודשים ובנוסף גם הוסיפו קורס פיזיקה במקביל, אבל לבסוף עברתי את זה, וזה בעצם היווה תחליף לפסיכומטרי ובגרויות.

פות"ש אני לא אפריע הרבה, רק אגיד שזה נשמע לי מתכון להרבה חוסר נוחות ללכת למקצוע בגלל שכר או כניסה מהירה לשוק העבודה. למה אני מתכוון? אתה תוהה אם להשקיע אקסטרה שנה או שנתיים בשביל שיפורים שלא בהכרח תצליח בהם (ואתה צודק), אבל לדעתי בגיל 67 אתה לא תזכור אם עבדת 35 או 33 שנים בקריירה שלך. עוד שנה-שנתיים זה כלום בשביל להגיע למקצוע טוב שאתה חושב שתהנה ממנו ויביא לך סיפוק. זו דעתי.

מצד שני, הבחינה הפסיכומטרית היא לא לכולם והיא דורשת סט כישורים מעט שונה שמצריך זמן משלו, אבל גם על זה אפשר להתגבר. יש פקולטות (באונ' ת"א למשל) שיכולות לקבל אותך עם בגרות פיזיקה+מת' 5 בציונים של 95 ומעלה. כלומר יש לתארים הללו מסלולים עוקפים גם באוניברסיטאות. 

לגבי חשמל/מדמ"ח - לדעתי נסה לדמיין באיזו עבודה אתה רואה את עצמך מאושר ונהנה ועל זה תשאל שאלות ותלך. יש כאן מספיק חברי פורום מכל המקומות ורובם גם אובייקטיביים ממה שניתן להתרשם מחוץ לשרשורי הקורונה וכו'.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Skity כתב:

האוניברסיטה הפתוחה כרגע נראית לי האופציה הכי טובה, המכינה של עזריאלי נתנה לי בסיס מתמטי דיי טוב, לא יודע לכמת את זה ביחידות, וכנראה שאצטרך לחכות סמסטר כי ההרשמה כנראה סגורה אז יהיה לי זמן באמת להשלים כמו שצריך.

לי יש תואר במדמ"ח מהפתוחה.

כמה נקודות שאתה צריך לקחת בחשבון:

1. ראיתי שאתה מאוד מודאג מזה שתסיים תואר בגיל מאוחר ולכן אתה רוצה להתחיל ללמוד "כמה שיותר מהר".

קח בחשבון שלא תסיים תואר בפתוחה ב3-4 שנים, אלא אם אתה לא עובד ומתמקד בלימודים לאורך כל השנים.

רוב האנשים שהתחילו ללמוד איתי, פרשו אחרי שנה שנתיים (או שעברו למסלול יותר קל). אלה שסיימו מהר (4-5 שנים), הם הצעירים שלא עבדו במהלך התואר.

אני אישית השלמתי את התואר ב13 שנים... אבל עבדתי במשרה מלאה תוך כדי, וגם לקחתי הפסקה של כמה שנים כשהתחתנתי ונולדו לי תאומים...

2. הרצון "להבין את החומר".

אני לא יודע מה ההבדל בין אוניברסיטה למכללה מהבחינה הזו. תמיד כדאי להבין לעומק ולא לדקלם נוסחאות.

בפתוחה אתה רוב הזמן לומד לבד. נכון שיש מפגשים, אבל הם מועטים ומוגבלים. גם יותר קשה למצוא חברים שהולכים איתך לאורך התואר, כי כל אחד לומד בקצב אחר ונרשם לקבוצות לימוד לפי האיזור והשעות שמתאימות לו. ככה שרוב הזמן אתה פוגש בכל קורס סטודנטים אחרים.

מה שאומר שאם אתה נתקע על איזה משפט או נוסחה שלא הבנת בספר, אין לך מישהו להרים אליו טלפון באותו רגע ולהתייעץ. יש פורומים ושעות שבהן המנחה זמין בטלפון, אבל זה פחות נוח.

3. בשביל שלא נסיים בנימה שלילית, הנקודה הראשונה שכתבתי, היא גם היתרון הגדול של הפתוחה מבחינתי, זה שיש לך אפשרות לתת גז בשנתיים שלוש הראשונות, לסיים 80% מהתואר, ואז להתחיל לעבוד ולהוריד קצב בלימודים. זה התאים לי מאוד לגיל שבו למדתי ולמצב המשפחתי שלי באותה תקופה.

וכמה מילים על תחום החומרה שאומרים שמצטמצם:

אומנם התואר שלי במדמ"ח אבל רוב השנים אני עבדתי ועדיין עובד בתחום החומרה (מהנדס וריפיקציה).

אז תחושה אישית שלי, לא מגובה במספרים ונתונים, בימים אלו אני מקבל 2-3 פניות ביום, בלינקדאין מחברות שמגייסות.

אומנם אני לא ג'וניור, אבל השוק קיים ותוסס.

התחושה שלי היא, שמה שהשתנה הוא שיש פחות סטארטאפים וחברות קטנות, כי חברות הענק רוכשות ומתמזגות כל הזמן.

אז במקום משרות בסטארטאפים, יש יותר משרות באפל ובאמאזון... כרגע זה דווקא יתרון, כי הן דוחפות את השכר והתנאים למעלה..

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Skity כתב:

האוניברסיטה הפתוחה כרגע נראית לי האופציה הכי טובה, המכינה של עזריאלי נתנה לי בסיס מתמטי דיי טוב, לא יודע לכמת את זה ביחידות, וכנראה שאצטרך לחכות סמסטר כי ההרשמה כנראה סגורה אז יהיה לי זמן באמת להשלים כמו שצריך.

אני יודע שטחנו את זה לפניי, אבל זה השנקל שלי.

אני גם חשבתי כמוך ומערבוב של עוד כמה סיבות התחלתי ללמוד מדעי המחשב בפתוחה.

עשיתי כמה קורסים ולקח לי שנה וחצי להבין שזה לא בשבילי, ואני דווקא בנאדם שיודע ואוהב ללמוד דברים בעצמו.

מה שאמר יבגני על הלבד, זה לא רק קשה זה בלתי נסבל. יש הרבה יותר מטלות בפתוחה ככה שאתה הופך לרובוט של מטלות יותר משאתה באמת מעמיק. דבר נוסף הוא שאין לך מתרגל אז הרבה יותר קשה לך להבין לעומק.

אני לבסוף עברתי לאוניברסיטה רגילה וכרגע אני מעדיף אותה הרבה יותר על הפתוחה. אם הייתי יכול לחזור אחורה הייתי הולך ישירות על אוניברסיטה רגילה, כמות הזמן והכסף שהשקעתי בפתוחה אסטרונומיים לעומת התועלת.

אם אתה מחפש ללמוד וללכת לעבוד במקצוע ותר על הפתוחה, אם יש לך עבודה מסודרת ואתה מחפש ללמוד בנוסף אז אתה יכול לשקול את הפתוחה.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תלמד שום דבר פרקטי בהנדסת חשמל, שבו תוכל להתברג בתעשיה, 

אין  ידע בשרטוט, אין ידע בחשמל אין ידע בכלום, מלבד אין סוף קורסים בפיזיקה ומתמטיקה, קורסים שהקשר בינהם לבין תעשיית החשמל זרם חזק, היא מקרית בהחלט,

בכל אופן אם אתה רוצה לעבוד כמהנדס חשמל, רצוי שתתחיל במהלך הלימודים עבודה עם חשמלאי רגיל, כדי שתבין מה זה מעגלים חשמליים, ואיך מחווטים, כי מהנדס יוצא עם המון בולשיט בראש שמורכב ממתמטיקה, פיזיקה וזהו בערך. 

סליחה על הבוטות, אבל הקשר בין ה"אקדמיה " לבין הדרישות בשוק התעשייה הוא מקרי בהחלט.

• רעיון גרוע 1

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ESTK כתב:

בכל אופן אם אתה רוצה לעבוד כמהנדס חשמל, רצוי שתתחיל במהלך הלימודים עבודה עם חשמלאי רגיל, כדי שתבין מה זה מעגלים חשמליים, ואיך מחווטים, כי מהנדס יוצא עם המון בולשיט בראש שמורכב ממתמטיקה, פיזיקה וזהו בערך. 

סליחה על הבוטות, אבל הקשר בין ה"אקדמיה " לבין הדרישות בשוק התעשייה הוא מקרי בהחלט.

ואם אתה רוצה לצאת מהנדס מכונות תיצמד למוסכניק?

ואם אתה רוצה לעשות תואר במדעי המחשב תלמד לתקן מחשב?

מאיפה הערימת שטויות הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות, ניסיתי לבטל את נרשמתי אך למכללה היו תוכניות אחרות, לא משחררים את הכסף, כנראה שאין לי ברירה אלא להתחיל, ביקשתי שלפחות ינסו להעביר אותי למחלקת התוכנה, נראה, אולי לפחות אקבל טעימה מלימודים אקדמאים.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...