Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מתאים לפורד פוקוס אקובוסט 1.5, בין היתר למניעת LSPI

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, מחפש שמן מתאים ואיכותי לפוקוס 2017 1.5 טורבו. ממה שראיתי בספר הרכב נדרש שמן בתקן פורד WSS-M2C913-C ו ACEA A5B5.

מצאתי את השמן הנ"ל של קסטרול שעומד בכל הדריישות:

http://www.castrol.co.il/index.php/private-cars/item/110-castrol-edge-professional-a5-5w-30

הדבר היחיד שמפריע לי הוא שתקן API הינו SN, להבנתי החל מ SN PLUS ישנו דגש מיוחד על מניעת LSPI, לא ראיתי התייחסות בפר הרכב לגבי API.

האם השמן הנ"ל מתאים או שכדאי להמשיך בחיפושים אחרי אחד שעומד גם בתקן SN PLUS?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש אזכור לשתי התקנים שציינתי, לא מוזכר תקן SN PLUS. ממה שהבנתי SN PLUS נועד במיוחד ע"מ למנוע LSPI, אני מתלבט אם לחפש שמן שעומד גם בתקן פורד וגם ב SN PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא צוין לך רק על מה שצוין, אלא אם אתה יודע שיצאו עדכונים. אתה יכול לברר את זה במוסכים המורשים או במייל ליצרן.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שתקן SN PLUS יצא ב 2018 ע"מ למנוע LSPI, לא הצלחתי למצוא שמן שגם עומד בתקן פורד וגם SN PLUS, השאלה שלי האם תקן פורד מכסה את עניין LSPI. אנסה לבדוק עם מוסך מורשה מחר.

מצאתי את השמן הזה:

https://castrol.co.il/index.php/private-cars/item/159-mmagnatec-professional-a5-5w-30

זהו שמן של CATROL שפותח במיוחד בשביל רכבי פורד ואפילו עומד בתקן חדש יותר של פורד, לצערי גם הוא API SN

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש לי עבורך פתרון שיענה לכל הדרישות

להלן צילום מסמך רשמי מאתר קסטרול שמציין במפורש אלו שמנים שלהם meeting or exceeding"

"Api SN Plus. 

כלומר, עומדים בתקן או אף מתעלים עליו. 

בחר מכל הרשימה כאלו שגם עומדים בתקן הנדרש של פורד. 

לדוגמא צילמתי לך אחד כזה מהאתר של אבי מרחובות -. Justmotors - שמן gtx

Screenshot_2020-10-12-22-11-13-729_com.android.chrome.thumb.jpg.dc60efbbe9874348039397ed89ad9cab.jpg

Screenshot_2020-10-12-22-25-06-936_com.android.chrome.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, orankohn כתב:

נראה לי שיש לי עבורך פתרון שיענה לכל הדרישות

להלן צילום מסמך רשמי מאתר קסטרול שמציין במפורש אלו שמנים שלהם meeting or exceeding"

"Api SN Plus. 

כלומר, עומדים בתקן או אף מתעלים עליו. 

בחר מכל הרשימה כאלו שגם עומדים בתקן הנדרש של פורד. 

לדוגמא צילמתי לך אחד כזה מהאתר של אבי מרחובות -. Justmotors - שמן gtx

Screenshot_2020-10-12-22-11-13-729_com.android.chrome.thumb.jpg.dc60efbbe9874348039397ed89ad9cab.jpg

Screenshot_2020-10-12-22-25-06-936_com.android.chrome.jpg

השמן GTX בתמונה ממש לא עומד בתקן SN PLUS וגם לא SN ואפילו SM. השמנים שלהם שכן עומדים בזה, אלו שברשימה מעל התמונה של השמן GTX בכל מכל כזה זה מצוין שם שחור על גבי לבן על האריזה עצמה. בכל מקרה אין טעם לשים שמן SN PLUS / ILSAC GF-5/6 ברכב שהיצרן לא טוען שצריך.

עריכה אחרונה על ידי יאני
  • אהבתי 1

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, השיקול שלי הוא כזה:

עניין ה LSPI החל לצוף בסביבות 2018, והוא להבנתי הגורם המוביל לכך שבוכנות מתפרקות, שמן מנוע איכותי ובתקן מתאים אמור לצמצם משמעותית את הבעיה הנ"ל. מכיוון שהדיבור על הבעיה די חדש אני לא בטוח אם ההמלצות של פורד בספר היצרן באמת סגרו את בעיית ה LSPI.

אם אני נטו הולך לפי המלצות יצרן אני חושב שהשמן הזה הוא המועמד המוביל, הוא אפילו עומד בתקן פורד קצת יותר חדש:

image.thumb.png.f010b9ef7b59858ad371bd57258cce05.png

אפשרות נוספת היא זו, מעניין האם התקן הוא באמת SN PLUSכפי שפורסם ברשימה למעלה:

image.thumb.png.43e63a00bf680ac34327d280346d6196.png

אני די לחוץ על העניין מכיוון שהרכב בקרוב יעבור STAGE 1, אני בכל אופן מחליף שמן כל סביבות8K ק"מ וחשוב לי לבחור בשמן האיכותי והמתאים ביותר

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה,

למה לא לשים את השמן של מוטוקראפט שמומלץ על ידי היצרן בדיוק לזה?

שאלתי בשירות הטכני ובמוסך המרכזי וזה השמן שהם שמים בהמלצת יצרן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה שעשיתי נראה שיש כמה וריאציות לשמן הזה, האם זה המתאים? 

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-5w30-מקורי-motorcraft-0-1081404

עוד לא הצלחתי להבין האם הוא סינטטתי מלא או חצי, בנוסף לא הצלחתי למצוא אזכור לכך שהוא עומד בתקן wss-m2c913-C או wss-m2c913-A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Krd כתב:

מבדיקה שעשיתי נראה שיש כמה וריאציות לשמן הזה, האם זה המתאים? 

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-5w30-מקורי-motorcraft-0-1081404

עוד לא הצלחתי להבין האם הוא סינטטתי מלא או חצי, בנוסף לא הצלחתי למצוא אזכור לכך שהוא עומד בתקן wss-m2c913-C או wss-m2c913-A

לא מתאים לרכב שלך אם לא רשום עליו התקנים הנ"ל

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עכשיו עם אבי חלקי חילוף והוא מאשר את מה שאמרת- לא עומד בתקן.

שוחחתי בנוסף עם רפי מקסטרול והוא המחליץ חד משמעית על השמן הזה:

http://www.castrol.co.il/index.php/private-cars/item/159-mmagnatec-professional-a5-5w-30

אמר בנוסף שלמנועי אקובוסט הוא עדיף על השמנים מסדרת EDGE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שיש מנצח, השמן הזה עומד בתקן פורד, תקן ACEA A5B5 ו SN PLUS ובנוסף הוא סינטטי מלא:

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-מנוע-mobil-1-5w30-1

המחיר יוצא יחסיתת יקר, 30 ש"ח ל 4 ליטר

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...