Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ספורטאז חדשה - האם אני אמור להרגיש את המערכות בטיחות עובדות?

boynet
 שיתוף
עוקבים 7

פוסטים מומלצים

כבר כ3 חודשים שאני נוהג עליה, וחוץ ממערכת שמירה על הנתיב לעולם לא הרגשתי שום מערכת אחרת עובדת.

אני יודע שזה שאלה שקשה לענות עליה לכן מעניין אותי אחרים עם ספורטאז האם אתם מרגישים את המערכות עובדות?

עוד לא יצא לי להרגיש עזרה בבלימה\בלימה אוטונומית\התראת התנגשות\זיהוי תמרורי תנועה\שליטה אוטונומית על אורות גבוהים

לעומת המובילאי שלא היה ספק שהיא עובדת והייתה עוזרת מדי פעם, פה אני בכלל לא מרגיש כלום עד כדי כך שאיבדתי בטחון שהמערכות באמת קיימות.

אני יכול לנסוע גם על 70 בכביש עם תמרור של 40 ולא לקבל שום צפצוף(זיהוי תמרורים) קרה לי שבלמתי מאוחר מדי ולא היה צפצוף או עזרה בבלימה, לא קרה לי שהאורות גבוהים נחלשו לבד

בדקתי בהגדרות וכל המערכות במצב פעיל

עריכה אחרונה על ידי boynet
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מרגיש שהמערכת מתערבת לי בשמירת נתיב, בעיקר בהצלבות בכביש. יצא לי כמה פעמים בודדות שמהערכת צפצפה בלבד כשרכב מלפני בלם חזק, לא באמת הייתי צריך את ההתראות האלה אבל טוב שהן קיימות ונותנות אזהרות גם שיש מרחב הרבה מסביר.

בעניין תמרורים, אצלי ברכב אין אז לא יכול לעזור לך.

בתכלס, ברוב הנסיעות המערכות לא עובדות וטוב שכך, עד לפני כמה שנים נהגנו בלי המערכות. אני נוהג כאילו אין לא קיימות.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתקרא את ספר הרכב שלך ותבין בדיוק מתי ואיך כל מערכת אמורה לעבוד.

בקיה ספורטאז' אין מערכת לזיהוי תמרורים, מעבר לזה המערכת הזאת בדרך כלל מספקת התראה ויזואלית עם תמונה של התמרור ולא התרעה קולית.

לגבי שליטה אוטומטית באורות הגבוהים, תוודא שאתה מפעיל אותה כמו שצריך. יוצא לאחרונה לנהוג לא מעט בספורטאז' דיזל חדש והמערכת פועלת מצויין.

מערכת בלימה אוטונומית עובדת במצבי קצה בלבד, אני מציע לך לא לנסות להפעיל אותה בכוונה ולנהוג בזהירות, ומקווה בשבילך שלא תגיע למצבים בהם היא נדרשת להיכנס לפעולה.

• אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, Mike808 כתב:

בקיה ספורטאז' אין מערכת לזיהוי תמרורים

לפי היבואן יש(מצורפת תמונה)

בנוסף לגבי בלימה אוטונומית אני גם מקווה לא להגיע למצב

אבל לפי המערכות אמור להיות גם "ניטור מרחק מלפנים" ולעולם לא קיבלתי שום צפצוף במצבים שהמובילאי היה בוודאות מתריע, אין שום התראות על שמירת מרחק כלום

לפני 3 דקות, aka77 כתב:

מרגיש שהמערכת מתערבת לי בשמירת נתיב

אין ספק את המערכת הזאת אי אפשר לפספס

41777-c_madadzihum_sportage_SG_868x735-1.jpg

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש שנתון 2016 אורבן (הספורטז הדור הנוכחי), אצלי לפחות תמרורים לא קיים.

אתה יכול לשחק במידת הרגישות של המערכת, אני השארתי לפי ברירת המחדל של היצרן.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מובילאיי מתחיל להתריע מקרבה מסויימת, מערכות מקוריות מתריעות לרוב רק בעת סכנת התנגשות והתקרבות מסוכנת.

לגבי זיהוי תמרורים, בספורטאז' אין מסך צבעוני בלוח המחוונים ולפי המפרט באתר אין זיהוי תמרורים: 

image.thumb.png.ab8454c7f93ae86ef943db89fff645ee.png

ייתכן שמדובר בטעות במידע שמוצג באתר.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הניטור מרחק לפנים ברכבי קיה הרבה פחות רגישה מאשר המערכת במובילאיי. זוהי הסיבה לדעתי למה טרם הרגשת אותה.

חוץ מכך שהמערכת בקיה מכוילת בצורה הרבה פחות "פולשנית" וצפצפנית מהמובילאיי,

לדעתי גם המערכת אצל קיה יותר מתוחכמת בכך שיכולה לזהות האם וכמה הנהג לוחץ על דוושת הבלם. כך, המערכת יודעת אם הנהג מודע למכשול מקדימה (בולם את הרכב) או שלא מודע (רגל עדיין על דוושת הגז) ואז היא מצפצפת כדי להזהירו. אם גם לאחר הצפצוף המערכת לא תזהה תגובה מהנהג, או תגובה לא מספיקה, היא תבלום לבד.

במילים אחרות, המערכת מכוילת כך שתצפצף רק כאשר יש סכנה ממשית (בניגוד למובילאיי שמצפצף לעתים הרבה יותר תכופות). לכן, אם אתה בכל זאת רוצה להרגיש את קיומה, תנסה להתקרב לרכב הרבה יותר איטי ממך כאשר אינך לוחץ על דוושת הבלם כלל. בזהירות רבה כמובן.

בנוסף אתה יכול לשנות בהגדרות את רגישות המערכת אם אתה רוצה שהיא תזהיר אותך יותר מוקדם.

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נוהג על אורבן 1.6 2017 מדי פעם,

תיקון סטיה מנתיב תמיד מורגש ברכב הזה, גם במקרים שהנהג שומר על הנתיב, מרגישים שעוד מישהו משחק בהגה.

התראה על סטיה מנתיב כמעט ואני לא מצפצפת ובין היתר זה כי אני מאותת תמיד. במידה ויש סטיה מהנתיב הרכב לפעמים מתערכב בהיגוי מעט.

התראה על שמירת מרחק קורת רק שמגזימים ובאים מהר או שמישהו בולם חזק מלפנים. בלימה אוטונומית לא יצא לי להיות בסיטואציה שהמערכת פעלה.

כמובן שאפשר לכוון את הרגישות של המערכת וכי שתקרא בספר הרכב על מצבים שהמערכת לא עובדת ועוד כל מיני הסברים טכנים.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 שעות, aka77 כתב:

מרגיש שהמערכת מתערבת לי בשמירת נתיב, בעיקר בהצלבות בכביש. יצא לי כמה פעמים בודדות שמהערכת צפצפה בלבד כשרכב מלפני בלם חזק, לא באמת הייתי צריך את ההתראות האלה אבל טוב שהן קיימות ונותנות אזהרות גם שיש מרחב הרבה מסביר.

בעניין תמרורים, אצלי ברכב אין אז לא יכול לעזור לך.

בתכלס, ברוב הנסיעות המערכות לא עובדות וטוב שכך, עד לפני כמה שנים נהגנו בלי המערכות. אני נוהג כאילו אין לא קיימות.

מצטרף לנאמר כאן. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 1500 00׳,לאנסר 1600 04׳,סוזוקי קרוסאובר 2014

היום:kia sportage 2000 urban top 2017

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

המערכות האלו בעלות רגישות הפעלה שונה בין דגמים.

מצד שני הם בכלליות מאוד רגישות להפרעות ולכן כל הפרעה תדליק נורה כלשהי ואז המערכת המסויימת תושבת.

זה אומר, שאולי אתה לא "מרגיש" או שהם עובדות אבל הם בהיכון, כל עוד בחרת להפעיל אותן ואין התראה על תקלה. 

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הנהג, מערכות העזר הם שוליות, את מערכת היציבות שיש כמעט לכל רכב אתה תרגיש רק בזמן שהרכב מאבד שליטה שלא עלינו או על משטחים חלקים, מערכת הבלימה תכנס לפעולה בזמן בלימת חירום, היא מונעת נעילת הגלגלים ומקצת טווח עצירה, יצא לי לא פעם אחת להרגיש אותה, עדיף שלא תגיע לזה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קצת מתבלבל. לא מתכוונים למערכת ABS, אלא על בלימת חירום לפני פגיעה בהולך רגל או רכב מלפנים, התראה/תיקון סטייה מנתיב, התראת שטח מת וכו'.

אלו ממש לא מערכות שוליות והם מסייעו בצמצום תאונות או מפחיתות את עוצמת הפגיעה. 

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...