Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I10 / סיאט Mii / פיז'ו 108?

sus
שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש לבת הסטודנטית שלי - רכב אמין, שיעשה באיזי את הדרך מרעננה לירושלים ולחניה באילת בדרך לסיני. המועמדים - יונדאי i10, סיאט מי, פיז'ו 108, ידני, 2015-16. התקציב - 20,000 ש"ח, גמיש מעט. 

אשמח לדעתכם. 

תודה 

עריכה אחרונה על ידי sus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא זוכר אם הסקודה הגיעה רק עם מנוע ה-60 כ״ס - הן מכוניות זהות ואכן עדיפה הגרסה החזקה יותר.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיגו גם אופציה טובה עם מנוע זריז, נוחות נסיעה ומושבים לא רעים.

סקודה הגיע עם 60 או 75 כ״ס, הסיאט מיי רק עם 75.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה108 מרגיש הרבה יותר "רכב" מהשלישיה הואגית שמרגישות נורא מצועצעות לטעמי.

לטובתן של הוגיות אציין שהעיצוב הקופסתי אמנם לא מאוד אסטטי אבל בהחלט תורם לפרקטיות של הרכב והן מרווחות למדי ביחס לקטגוריה.

נקודה לציון לטובת ה108 הוא שהגיר שם בעל יחסי העברה אפשר לומר עדיפים לעומת הדגם מעליו- ה208, ולמיטב זכרוני בנקודת שיא מומנט ב108 הרכב על 100 בהילוך חמישי לעומת 90 ב208(זה בעקרון תורם קצת לצריכת דלק עדיפה בבין עירוני)

עוד נקודה לטובה לווגיות לעומת ה108 היא שהקלאץ יותר קל לתפעול.

הI10 היא פחות או יותר זהה לפיקנטו והן סבבה לגמרי(אישית פחות מחבב אותן) אבל יתנו צריכת דלק פחות טובה מהאופציות האחרות שעלו כאן.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן שנעשה ב 5 gear, הם אמרו שבאפ התחושה הפנימית היא האיכותית ביותר,

שכן קנה לפני שנים את הסקודה עם ה60 כ"ס ידנית והיא כבר חצתה את ה180k ונוסעת היטב (עכשיו אצל הבן...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי באפ, מרגיש אותו דבר במחיר יקר יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ik3 והיתרון הגדול הוא המנוע, בעוד רוב מכוניות המיני הידניות מגיעות עם מנוע 1.0 עם הספק של כ-70 כ"ס, ל-108 גרסה ידנית עם מנוע 1.2 שמספק 82 כ"ס ומשהו באיזור ה-12 קג"מ, היתרון שהמומנט מגיע די מוקדם ביחס למנוע אטמוספרי (2750 סל"ד).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לנו יש את דגם ה1.0 רובוטי עם המנוע והגיר של טויוטה, לכן אני אתייחס לרכב באופן כללי,

מדובר לדעתי באחת המועמדות הכי טובות בקטגוריה, מכונית זריזה, איכות הרכבה מצויינת, נוחה מאוד, מהנה לנהיגה וגם אמינה מאוד, הרכב יסע לאן שצריך בלי להתרגש, אצלינו עברה כבר 50K ב4 שנים אצלינו שקנינו חדשה, עד כה, מאוד מרוצים מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להרחיב על הדגם הידני (108)

בשנת 2016 בחנתי את האפשרויות לקניית רכב מיני ידני, בין היתר בדקתי את הניסאן מיקרה, את ה-C1, קיה פיקנטו ואת הסיאט MII (עם 75 כ"ס), לכל אחת היה את היתרונות והחסרונות שלה,

דווקא הסיאט MII זכורה לי לטובה, אבל היא נפסלה על ידי ב-3 פרמטרים עיקריים:

1. בטיחות: היא מגיע עם 4 כריות אוויר בלבד, לעומת 6 ברוב רכבי המיני מאותה שנה.

2. אבזור: הרכב מגיע "ערום" גם בגרסאות הבכירות.

3. המנוע מספק 75 כ"ס, אבל בפועל מדובר על מנוע 1 ליטר - והספק שמגיע בסל"ד גבוה לא מחפה על מחסור במומנט (ששם היה יתרון קל ל-108 ולניסאן מיקרה - שמגיעות עם מנוע 1.2)

בסופו של חיפוש בחרתי ב-108, והיום אחרי קרוב ל-5 שנים וקצת פחות מ-50,000 אני יכול להגיד שאני מרוצה,

טיילתי עם רכב בכל מקום בארץ, ובזכות המנוע הגמיש (שמשמש גם את ה-208, 2008 והסיטרואן קקטוס) הוא לא התאמץ יותר מידי בעליות (למעט עליות מאוד קציניות ברמת הגולן) ושמר על צריכת דלק מעולה.

כמובן שיש לרכב גם חסרונות מסויימים, אני לא אוהב כ"כ את תפעול העברת ההילוכים (ידית הילוכים ארוכה שיושבת מאוד גבוה) מערכת המלוטימדיה המקורית מוגבלת מאוד (אבל היא כוללת את מחשב הדרך, הדיבורית המקורית והשליטה מההגה - כך שהחלפה שלה תהא כאב ראש לא קטן) יש רעשים וקרקושים מכל מיני חלקי פלסטיק בתא הנוסעים (אולי שזה באשמת ההתקנה המקומית שביצעו ברכב).

אם יש לך עוד שאלות ספציפיות על הדגם, אשמח להשיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהג על סיטיגו 2015 ידנית כבר שנתיים, אכן מגיע רק ה-60 כ"ס. אם הנסיעות בינעירוניות יחסית תכופות הייתי ממליץ ללכת על סיאט מיי 75 כ"ס, יהיה קצת יותר נוח. נהגתי על של חבר ומרגישה יותר נמרצת.

i10 תרגיש יותר רכב מאשר הסיטיגו/מיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, dorsht כתב:

@ik3 והיתרון הגדול הוא המנוע, בעוד רוב מכוניות המיני הידניות מגיעות עם מנוע 1.0 עם הספק של כ-70 כ"ס, ל-108 גרסה ידנית עם מנוע 1.2 שמספק 82 כ"ס ומשהו באיזור ה-12 קג"מ, היתרון שהמומנט מגיע די מוקדם ביחס למנוע אטמוספרי (2750 סל"ד).

אכן זהו אחד היתרונות שגורמים לרכב הזה להרגיש יותר "רכב" מרוב המתחרות בקטגוריה, אבל לא רק גם מבחינת ההתנהגות היא תהיה משמעותית עדיפה על פני הווגיות 

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...