Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרסיבר

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחזק את מה שהאנס וfalou אמרו פה.

גם בתור משהו שבילה המון שעות בגילאים יותר צעירים באולפני הקלטות וחזרות. ההבדלים אגב בציוד הגברה למוסיקה הם 100% בעיוות של הסאונד שזה חלק גדול מהמטרה של מגברי גיטרה וציוד אנלוגי עם שפורפרות במקרה הזה , אבל כשאתה מגיע לשמיעה ושחזור בסטודיו - זה לא המגבר - כל עוד הוא לא מעוות - זה הכל הרמקולים.

וכנ״ל ציוד אודיו לקולנוע ביתי - כל עוד אתה דוחף מספיק - זה הכל בכיוונון , מיקומים ורמקולים - כל עוד המגבר שלך דוחף מספיק.

that said לגבי כיוונון עם מיקרופון - לטעמי - עד שאתה לא מגיע לסראונד (לפחות 5 רמקולים) - זה לשחק בקקי , ואם המטרה שלך היא בעיקר לשמוע מוסיקה - זה פחות חשוב.

אצלי לדוגמא בהחלפה האחרונה (מגבר של אונקיו נשרף אחרי שעברתי לארה״ב והרצתי אותו דרך ממיר מתח ... אני יודע , שילוב נוראי) - הדרישות שלי היו:

1. שיחזיק יפה 2 רמקולים של B&W שיש לי

2. שיהיו לו מספיק כניסות HDMI

3. שיתמוך בסטרימינג של כמה דברים - אם אני ארצה (כי תכלס הוא מחובר לאפל טיוי שמטפל בהכל בערך)

ופיוניר vsx 934 פשוט עלה לי 330-340 דולר במבצע שנפלתי עליו :)

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יספיק בהחלט,

אתה לא קונה מערכת יקרה לקולנוע שכל ניואנס בא לידי ביטוי. (מערכות ווידאו בעשרות אלפים, שלא נדבר מערכת דו ערוצית במאות אלפים)

כמו שציינתי בתחילה, דנון רסיברים עם תמורה מעולה ברמות מחירים נמוכים, כמו עוד מותגים אחרים. (מרנץ, ימאהה, פיוניר, אונקיו והשאר, שמכיר אישית מקנייה לבית)

תרצה המלצה על חנויות ואולי הנחה, דבר איתי אישית, אני מקושר לעוסקים בתחום (חנויות/יבואני אודיו היי-אנד) ברמה חברית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הספק? אפשר גם 15 ואט עם הדיגיטליים של היום. שוב, המספרים בגדול חסרי משמעות.

יש לך רמקולים ״רגילים״ ולא איזו הזייה יוצאת דופן מבחינת נצילות, אז תתעלם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נתערב שאתה לא מבדיל בין רסיברים.
כל מה שצריך זה מבחן עיוור עם השוואה של עוצמץ ווליום בין המכשירים. 

כמה כסף אתה מוכן לשים? 

בנתי. 

קודם כל יעזור אם נדע מה הדגם של הפולק אודיו. 

אל תיכנס לכל בלבולי הדעת של ריסבר נשמע כך או אחרת. רסיבר לא אמור לשנות את הצליל של הרמקול.

אף טכנאי אולפן, אתה יודע, האנשים שאשכרה מקשיבים בריכוז למוסיקה המוקלטת ויוצרים את המדיה, לא חושב שלמגברים שהם עושים בהם שימוש יש משמעות על הסאונד שהם יוצרים... (אני מחריג ציוד ישן מאוד ומגברי שפרפרות שנועדו ליצור סאונד לכלים חשמליים) 

אני אחפש יותר מאוחר/מחר מה יש זמין שגם יכול לעבוד עם BT. 
רשמת שאין לך מושג אילו רסיברים יש היום.
רשמת שמעולם לא התעסקת עם כיול.
ואז אתה רוצה להתערב עם מישהו שהוא לא מבדיל בין רסיברים...

עם כל הכבוד, לא יודע כמה אתה אודיופילי או היית אודיופיל לפחות בשמיעה או בהבנה של מה שאתה אמור לשמוע.
אבל אין לך מושג על מה אתה מתערב.
בהחלט ניתן להבחין בסאונד מרסיברים שונים, ברמות שונות עם אותם עוצמות שמיעה מדודות.

ולפותח השרשור, בתקציב שרשמת, עם הפיצרים שרשמת, התשובה היא דנון AVRX1xxx או סדרה 2500 ומעלה אם תמצא מחול/יד2/עודפים/נפל ממשאית

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• אהבתי 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיול זה לא שינוי צליל של המגבר, במובן של "בו נחליף מגבר ונשנה את הצליל". בכיול יש רכיבי DSP שהמטרה שלהם היא לשנות את הצליל באופן שמתחשב בהחזרים שבחדר, ומתקן אותם, כך שאין הגברה של תדרים מסויימים.

הרי אם אנחנו שומעים תזמורת (או רמקול) בשדה ריק (ושקט) היא נשמעת אחרת לגמרי (ולא מי יודע מה טוב...). כשאנחנו שומעים צלילים מרמקול, אנחנו שומעים אותם עם המון החזרים.

מרחק מקירות (צמצום החזרים ראשוניים) זה טוב לכל רמקול. כלל האצבע אומר שרמקול נשמע הכי טוב במקום בו הוא הכי מפריע בחדר. משחק עם מיקום של רמקולים יוצר הבדלים דרסטיים בצליל (ששום החלפת מגבר לא עושה...).

ולגבי "נאמנות למקור", זה הבאזז המקורי איתו נמכרו מערכות שמע. לכל אחד יש משמעות אחרת לגבי מה זה אומר. אם היתה לי סבלנות הייתי נכנס לעולם ה-DSP ומשפצר את הסאונד אצלי, אבל אין לי סבלנות יותר לזה.

לפני 3 שעות, gsi16v כתב:

עם כל הכבוד, לא יודע כמה אתה אודיופילי או היית אודיופיל לפחות בשמיעה או בהבנה של מה שאתה אמור לשמוע.
אבל אין לך מושג על מה אתה מתערב.
בהחלט ניתן להבחין בסאונד מרסיברים שונים, ברמות שונות עם אותם עוצמות שמיעה מדודות.

שים כסף ונבדוק.

בינתיים תסביר לי איך במערכות לצרכנים יש הבדלים בין מגברים ובציוד לאנשים שאשכרה מכינים את ההקלטות האלו (ובבית אתה אמור לשמוע את מה שהם הכינו) אין.

איזה הגיון יש בטענה שמגבר אמור לשנות את הצליל?

ואודיופיליה זה תחום בו אנשים משכנעים את עצמם שכל מיני דברים עושים הבדלים, ממגברים' דרך אבנים ששמים על המגבר ועד כבלי USB. מי ששומע הבדלים בין כבלי USB לא צריך להבין שהוא מבין, ישר אפשר להבין שהוא חושב שהוא מבין, אבל הוא בעצם מדמיין.

גם ביין יש פלצנות כזו, אבל לפחות שם מי שבאמת מבין יודע לעבור מבחן טעימה עיוור. עוד לא היה אודיופיל שעבר מבחן שמיעה עיוור בין מגברים או שהוכיח באופן מובהק ששמים לב להבדלים כאלו, שהם לא מדידים.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה גדול, את הרסיבר שלי קניתי לפני כ30 שנה והוא עדיין לשביעות רצוני.

אין לי הרבה אפשרות להאזין למוזיקה ברמקולים כי אני כמעט לא לבד בבית, אז אני מאזין עם אוזניות.

רק רציתי לציין שאם אתה מוצא רסיבר בלי בלוטות', משומש או חדש, אתה יכול לקנות כמוני את הצעצוע המצ"ב https://www.amazon.com/gp/product/B07XMRMK6F/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 ולשדרג עם בלוטות'.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה.

זכור לי שפעם Harman Kardon נחשב ליצרן נחשב וטוב בתחום הרסיברים והמגברים.

לא ראיתי אף דיבור עליהם בדיון הזה, האם הם כבר לא נחשבים כמו בעבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם פשוט די נעלמו מהמפה, כך שאפילו לא ניתן למצוא סקירה לטוב או לרע.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Harman Kardon זה תאגיד האודיו הגדול בעולם, שעבר לא מזמן לבעלות סמסונג.

יש להם מגוון ענק של מוצרים, באיכות משתנה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tepic כתב:

אני רק שאלה.

זכור לי שפעם Harman Kardon נחשב ליצרן נחשב וטוב בתחום הרסיברים והמגברים.

לא ראיתי אף דיבור עליהם בדיון הזה, האם הם כבר לא נחשבים כמו בעבר?

גם בתקופה הטובה שלהם לכאורה, הם היו חלשים בקולנוע ביתי (רב ערוצי) לעומת רסיברים אחרים. 

בסטריאו הם היו לא רעים לרסיבר. לא מזמן מסרתי רסיבר (מלפני כמה עשורים) של Harman Kardon שהלך לו השנאי. (מחלה ידועה שלהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם אותו סט של רמקולים (קדמיים) עברתי 4 מגברים שונים.

התחלתי עם סנסוי של שנות השבעים, שהיה נפלא לסטראו.. אבל לא היה לו שלט

הבא היה קנווד עם שלט ו"הכנה לקולנוע ביתי" שנשמע כמו טרנזיסטור

מהר מאוד הוא הוחלף בימאהה, שהיה מצויין בק"ב ופחות בסטראו

ואז הגיע אונקיו עם HDMI ומערכת כיול. בום! זה עשה הבדל תהומי.

ולהזכירך, הכל על אותו הסט!

אונקיו נרכשו ע"י פיוניר ועתידם לא ברור - כבר שנה שהם לא על המדפים

יאמהה - הושפעו מאוד מהקורונה ולא הוציאו דגמים חדשים כבר שנתיים 

דנון - אני באופן אישי לא אהבתי את הצליל

יאמהה, עתידים להוציא בחודשים הקרובים 2 מגברים בסיסים חדשים RX-V4A & RX-V6A.

המחיר שלהם צפוי להיות מאוד אטרקטיבי. אני חושב שזה הכיוון ללכת.

• מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, eyali23 כתב:

פותש חשבת לפזול לכיוון של סאונד בר לאור הדרישות שלך?

לא, כי זה נראה לי יותר כמו צעצוע (ויש מצב שאני טועה, אבל זה לא הכיוון). תודה.

שוב תודה על התגובות.

אני רואה גם חילוקי דעות וזה עושה את זה כמובן  רק יותר מעניין.

במידה ואני מחפש מוצר עם אפשרות כיול (מיקרופון כיול), זה נקרא calibration mic ? (או שלכל חברה יש את השטיק שלה בנושא ?). יש פרמטר מיוחד שמתייחס לפונקציה הזו ושצריך להשוות בין מוצרים (לגביו, הכוונה) ?

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אונקיו ופיוניר זה סיפור מורכב , אונקיו קנו את חטיבת הקולנוע הביתי של פיוניר, שכנגד רכשה 14 אחוז מהחברה מהבעלי רוב מניות לזיכרוני או סיפור בסגנון. ומצד שני הם אכן הפסיקו למכור בארה״ב ב2020 ברוב הריטיילרים

בשורה התחתונה - אני יכול לציין שהפיוניר הנוכחי שלי (934) כולל דיי את כל מה שאהבתי באונקיו ודומה לו הרבה יותר מפיוניר לפני עידן אונקיו (כולל המיקרופון כיול ועוד כמה דברים קטנים באיזור הזה).

בכ״א - עוד יותר מדגיש שכל עוד המגבר סבבה ומספיק חזק - זה יותר הפיצ׳רים.

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...