Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתרונות בריאים להפחתת אבנית במים?

Matan g
שימו לב! השרשור הזה בן 1272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באיזור שאני גר בו המים מצטברות כמויות גדולות מאוד של אבנית בקומקום (תוך יום),  על המקלחונים ובמכונת הכביסה.
בקרוב אעבור לדירת קבלן חדשה ואני שוקל להתקין מסננים ש: 1) יצמצמו את בעיית האבנית 2) שישביחו את מי השתיה שלי, כדי שלא נצטרך לסחוב שישיות או להעמיד תמי-4 על השיש (האישה מתנגדת :) )

מקריאה ברשת מצאתי שרוב הפילטרים נגד אבנית הם עם אבני סיליפוס שאמנם יש להם תקינה ישראלית, אבל בשאר מדינות העולם פילטרים כאלה לא מומלצים ולא עברו תקינה.

הבנתי שגם פתרון של אוסמוזה הפוכה למי שתיה גורע מהמים את המגנזיום והמינרלים שחשובים לנו, ושפתרון של מרכך מים  שכן יכול להתאים - הוא פתרון מאוד יקר ובד״כ תעשייתי שעולה סכום של 5 ספרות וגם אז, לא מבטיח שיפור בטעם המים אלא בעיקר מוריד את הקשיות שלהם.

אשמח לשמוע ממי שחקר והתקין פתרונות כאלו בבית ויכול לשתף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף, גם אני שוקל להוסיף מטהר/מסנן מים ראשי בכניסה לבית.

מי שתייה אותי פחות מטרידים כי יש לי מסנן קוקוס על הבר מים, אותו אני מחליף תדיר וזה מספק אותי. 

כרגע יש אצלי אבניתון עם מסנן מקרוני בלבד. 

i22.jpg
מה באמת הסיפור של סיליפוס? איך זה עובד והאם לא מסוכן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושש מסיליפוס במי השתייה פשוט תתקין את הסיליפוס על הקו שמזין את דוד השמש\מחמם המים. מכיוון שהאבנית נוטה להתגבש בטמפ' גבוהה הקווים החמים הם בדרך כלל הבעייתיים. נכון, זה לא נותן פתרון לקומקום למשל, אבל מניסיון שלי בתצורה שתיארתי יש הפחתה משמעותית של האבנית בברזים ובראש המקלחת. לדוגמה, לפני התקנת "המסנן" על הקו החם פטמות הסיליקון בראש המקלחת היו נסתמות והיה צורך לפתוח אותן מדי פעם, כעת התופעה נפסקה, גם מנגנון האינטרפוץ זז חלק יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיליפוס משווק בכל העולם וסננים שמכילים אותו עברו תקינה (כולל FDA לפי מה שאני רואה), תמי 4 לדוגמה גם מכיל פוליפוספטים , כך שסביר שמספר רב של אנשים בארץ צורכים מים "מטופלים" כאלו על בסיס יומי.

האמת שגם התלבטתי כמוך בעניין, וליתר בטחון החלטתי להתקין רק על הקו של המים החמים, אבל אצלי הקו נגיש וההתקנה פשוטה יחסית, אפילו פשוטה יותר מלהתקין על הקו הראשי. כמו שרשמתי, יש שינוי משמעותי לפני ואחרי ההתקנה, אני מחליף את תוכן המסנן פעם בשנה.

אולי לא הייתי ברור לגבי ההתקנה, הקו שיוצא ממחלק המים (חנוכייה) ומזין את הדוד חוזר אח"כ למחלק המים החמים, כל נקודה על הקו הזה בערך (לפני הדוד, כדי להגן גם עליו) תהיה טובה להתקנה, על הקו הראשי הייתי מתקין מסנן חול פשוט או מסנן אלכסוני. אם אתה הולך על האופציה של סינון לכל הבית הייתי ממליץ על סנן תוצרת עמיעד שמכיל גם סיליפוס וגם סנן רשת, משהו כמו זה- https://www.pmarket.co.il/product/מיני-ספיר-סנן-קטן-לכניסת-הבית-עמיעד-מקט---1021000200 .

בזמנו יצא לי לדבר עם אחד מהאנשים הטכניים בחברה ולהבנתי יש אישור למוצר למי שתייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי את ההתקנה אצלי, בתמונה יש מסנן גס לפני הכניסה ל"מסנן" הסיליפוס. המסנן שבתמונה (השקוף) הוא ללא מחסנית, מה שמאפשר לרכוש את הסיליפוס בנפרד (ללא גוף) וצריך למלא את המסנן, זה יותר התעסקות אבל חוסך כמה גרושים.

המסנן לפניו הוא מסנן אלכסוני עם רשת גסה יחסית (אפשר לרכוש רשתות ברמת העיקרון לפי בחירה) וברז לניקוי. במסנן המשולב של עמיעד יש רשת ומחסנית סיליפוס.

siliphos.thumb.jpeg.6360dda1af7211cd89c8bded7fbed708.jpeg

יש דגם גדול יותר שנועד לצריכה גדולה יותר :

https://www.pmarket.co.il/product/ספיר-אלפא-סנן-גדול-לכניסת-הבית-עמיעד

ויש גם דגם עם אינדיקטור לניקוי, אבל הוא יקר יותר ואני לא חושב שזה הכרחי.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיליפוס יוצר ראקציה כימית שמשקיעה את הסידן והמגנזיום שבמים.
הבעיה היא שיש מחקרים שמראים בריחת סידן מואצת אצל אוכלוסיות בסיכון ורמות זרחן גבוהות יחסית לרצוי במי שתייה. אמנם יש אישור של הfda, אבל גם התלידומיד קיבל אישור כתרופת הרגעה וההמשך ידוע...

אצלנו יש מי באר קשים.
התקנתי סיליפוס רק בדוד. עובד יפה.
לשתיה יש מי ברז.
לבישול והרתחה יש אוסמוזה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sorvall לכן המלצתי על התקנה לפני הדוד, אבל אני חייב להודות שאין לזה סוף. אתה לדוגמה משתמש באוסמוזה, האם אתה משתמש במינרליזטור אחרי הממברנות? אם מקור מי השתייה שלך טבעי (בניגוד למים מותפלים) סביר להניח שיש בו גם מגנזיום בנוסף לסידן. מה רמות המגנזיום והסידן ביציאה מהמערכת שלך לאחר מערכת הסינון? גם כאן אנחנו מסתמכים על מוצרים "מלאכותיים" שקיבלו אישורים (במקרה הטוב). יש עוד חסרונות לאוסמוזה ביתית כמובן, למה לא פשוט מערכת סינון רב שלבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין למה מרככי מים בישראל כל כך יקרים. באזור של השכונה שלי (שזה +- חור) יש לפחות יצרן אחד מקומי שמייצר את המיכלים של המערכת סינון ככה שאני מאמין שייצור מקומי בישראל בר קיום.

הנה רעיון לעסק למי שמעוניין.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, danniel כתב:

מה עקרון הפעולה? שקיעה בכוון הזרימה של חלקיקים כבדים? 

חשבתי על זה גם, ולדעתי יש בזה הגיון. בתצורת T לדעתי השקיעה תהייה פחות אפקטיבית.

בנוסף:

- מבנה קומפקטי יותר מתצורת T

- שינוי כיוון זרימה פחות "חד" מתצורת T מה שאומר בדרך כלל פחות הפסדי עומד (מקומיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר כבר לערוך, אבל שכחתי להדגיש שעיקרון הפעולה הוא בראש ובראשונה סינון מכאני (ע"י הרשת) השאר מתייחס ליתרונות התצורה.

עריכה נוספת: נראה שדווקא תצורת T עם פחות הפסדים בניגוד להשערה הראשונית שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sorvall לכן המלצתי על התקנה לפני הדוד, אבל אני חייב להודות שאין לזה סוף. אתה לדוגמה משתמש באוסמוזה, האם אתה משתמש במינרליזטור אחרי הממברנות? אם מקור מי השתייה שלך טבעי (בניגוד למים מותפלים) סביר להניח שיש בו גם מגנזיום בנוסף לסידן. מה רמות המגנזיום והסידן ביציאה מהמערכת שלך לאחר מערכת הסינון? גם כאן אנחנו מסתמכים על מוצרים "מלאכותיים" שקיבלו אישורים (במקרה הטוב). יש עוד חסרונות לאוסמוזה ביתית כמובן, למה לא פשוט מערכת סינון רב שלבית?

אני שותה מי ברז. האוסמוזה רק לבישול והרתחה. זה שיגעון של אשתי בגלל האבנית.
את המגנזיום והסידן שלי אני מקבל ממי השתייה. בלי סינון ובלי בטיח.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...