Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 רעש בהנעת בוקר בעקבות התקנת מסנן שמן לא תואם (לכאורה ?)

amnonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום. מודה שאני חדש בפורום ואשמח את עזרת האנשים שמבינים ברכבי מאזדה ויוכלו לייעץ מנסיונם האישי.

אז כמה פרטי מבוא, רכב CX 5 דור הראשון. שנת 2017 , מנוע 2.5 ליטר.

גמע עד כה 30 אלף קילומטר בלבד. כלומר רכב שכמעט ולא נסע ודי חדש בסהכ.

הרכב עבר טיפולים סדירים במוסך מאזדה מורשה בלבד. למעשה מדובר אך ורק בטיפולים של החלפת נוזלים וכל מה שרשום בהוראות היצרן. בטיפול השני לצערי הרכיבו מסנן שמן לא תואם למנועי סקאיי אקטיב. כלומר הורכב מסנן שמן מקורי של מאזדה אך למנועים ודגמים ישנים יותר . מחיפוש קצרצר בגוגל וקריאה בספרי רכב בחול, חל איסור מוחלט להרכיב מסנן שהורכב אצלי שלא נדבר שככה היה למשך שנה. מדובר במסנן בעל מקט שונה אך דומה חיצנית מאוד אך שונה גם מבפנים ויש שוני בלחצי השימון (שסתום) לעומת מסנן שמיועד למנועי סקאיי אקטיב. מה שכן קורה כיום ברכב, יש רעשי דפיקות בהתנעת בוקר בלבד למשך 30 שניות וזה אחרי שמופעל חימום מהיר של מאזדה לממיר בשפה המקצועית זה נקרא aws. 

פניתי ליבואן, הרכב נבדק על ידי בוחן רכב ונאמר לי שככל הנראה הרעש משסתומים או תזמון משתנה אך אין לי במה להתעסק אלא להתעלם בשלב הזה ולהמשיך לנסוע ושמנועים אלו לא הולכים מהר.... בתור אדם ששומר על רכבו זה קצת מלחיץ אותי ואני מאוד חושש לגמור את המנוע תוך פרק זמן קצר... 

כמובן שהוא לא שכח לציין שהרכב סיים את תקופת האחריות לפני כמה חודשים ולכן יהיה עליי לשאת בהוצאת לא קטנות.

אולי יש מה לבדוק או להחליף לפני כן?

מה לדעתכם ומה הייתם ממליצים לעשות?

תודה לכולם ושנה טובה :)

עריכה אחרונה על ידי amnonymous
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראשית, הייתי בודק גם איזה שמן החליפו, ואם אכן לשמן הנכון (צמיגות, תקן וכו'). לא נראה לי שרק מסנן יעשה כזה הבדל במרימי שסתומים, אולי צמיגות לא טובה.

דבר שני, אם הרעש הופיע מיד אחרי הטיפול הייתי מנסה להתקדם בדרך פורמלית ראשית מול היבואן, אח"כ בתהליך משפטי אם לא יהיה פתרון.

אגב, אני חושב (לי יש ניסיון עבר רחוק יותר), שגם איגוד המוסכים יכול לעזור.

בכל מקרה, אמירות כמו "סע, זה בסדר" או "תמה תקופת האחריות" הן אמירות לא לעניין וכלל לא עונות לבעיה שלך. אם המוסך היה עושה רברס לתוך ליפט, הוא גם היה אומר שהאוטו שלך בלי אחריות ו"סע יהיה בסדר"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, V6 כתב:

ראשית, הייתי בודק גם איזה שמן החליפו, ואם אכן לשמן הנכון (צמיגות, תקן וכו'). לא נראה לי שרק מסנן יעשה כזה הבדל במרימי שסתומים, אולי צמיגות לא טובה.

דבר שני, אם הרעש הופיע מיד אחרי הטיפול הייתי מנסה להתקדם בדרך פורמלית ראשית מול היבואן, אח"כ בתהליך משפטי אם לא יהיה פתרון.

אגב, אני חושב (לי יש ניסיון עבר רחוק יותר), שגם איגוד המוסכים יכול לעזור.

בכל מקרה, אמירות כמו "סע, זה בסדר" או "תמה תקופת האחריות" הן אמירות לא לעניין וכלל לא עונות לבעיה שלך. אם המוסך היה עושה רברס לתוך ליפט, הוא גם היה אומר שהאוטו שלך בלי אחריות ו"סע יהיה בסדר"?

אתה אכן צודק. אין לי שמץ מה שמן ששמו, רק רשום סנטטי מלא ... לגבי האם זה צץ מיד אחרי הטיפול אני לא יודע לומר בד"כ היה מוזיקה בזמן הפעלת הרכב מה שלאחרונה כבר אין .... 

חפרתי ברשת על דפיקות אלו ולא מצאתי בעיה גורפת אז לא נראה שיש RECALL לבעיה כזו או אחרת .

בכללי, לעניות דעתי רוב הבעיות ברכבים נובעות משתי סיבות: 

1. פגם בהליך ייצור. במקרה הזה יש ריקול (מה שלא קורה במקרה שלי)

2. טעות/חוסר ידע של בעל מקצוע....

ומכאן לרוב מתחילות הבעיות 

בהמשך לפוסט הראשון שלי, חיפשתי בפורומים של מאזדה בחול ומצאתי באחד מהם מתוך ספר טכני של רכב תמונה כזו 

mazda oil filter.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת לזה שהמסנן הלא נכון הותקן בטיפול במוסך מורשה יבואן?
יש לך תיעוד כלשהו שזה אכן קרה?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן והשמן תקין והפילטר חוסם את השמן כשהוא עדיין קר וצמיגי (כי הוא לא HIGH FLOW), בגלל זה השימון לא טוב בהתחלה.

מציע לך לייצר קשר עם היבואן, לתעד הכל, לצלם וכו'.

אני במקומך גם לא הייתי משאיר את המצב כך, אלא מנסה לבצע החלפת מסנן+שמן שוב.

אגב, אני יכול להרגיע אותך (אולי) שאם זה רעש ממרימי השסתומים אז לרוב זה לא נזק, אלא רק רעש חולף אחרי דקה, אבל אל תישאר עם זה.

עריכה אחרונה על ידי V6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vladclar כתב:

איך הגעת לזה שהמסנן הלא נכון הותקן בטיפול במוסך מורשה יבואן?
יש לך תיעוד כלשהו שזה אכן קרה?

ביום שביקשתי את היסטוריית הטיפולים של הרכב, גיליתי ששנה הראשונה ושנה השלישית הורכב אותו מסנן שמן ונה שניה הורכב מסנן שמן זול יותר משמעותית. האמת ששמחתי לעצמי וחשבתי שוואלה הם לארג'ים אך כשבדקתי את המקטים נדהמתי לגלות שזה בכלל לא תואם את הרכב .  :) 

לפני 15 דקות, V6 כתב:

ייתכן והשמן תקין והפילטר חוסם את השמן כשהוא עדיין קר וצמיגי, בגלל זה השימון לא טוב בהתחלה.

מציע לך לייצר קשר עם היבואן, לתעד הכל, לצלם וכו'.

אני במקומך גם לא הייתי משאיר את המצב כך, אלא מנסה לבצע החלפת מסנן+שמן שוב.

אגב, אני יכול להרגיע אותך (אולי) שאם זה רעש ממרימי השסתומים אז לרוב זה לא נזק, אלא רק רעש חולף אחרי דקה, אבל אל תישאר עם זה.

הלוואי וכך היה הדבר, הבעיה שכבר מאז החליפו מסנן בחברה וגם שמן אך הבעיה אותה בעיה ... אני בעד להבין מה הבעיה ושלא יפרקו לי את המנוע כפי שהציעו בחברה , בשיטת המצליח שאולי זה בעיה ברשתית של קרטר ואולי זו בעיה במותחן וכו' וכו' ... כמובן שאני אשא בהוצאות שזה הזוי ויקר מאוד. הכי מפחיד אותי שזה מנוע עדיין חדש ניילון שבקושי נסע 30 אלף 
V6. נ.ב חשוב! כשהורכב מסנן לא תואם הרכב היה בבעלות הראשונה .. אני הייתי שם לב לזה מיד 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, amnonymous כתב:

V6. נ.ב חשוב! כשהורכב מסנן לא תואם הרכב היה בבעלות הראשונה .. אני הייתי שם לב לזה מיד 

אז לא מסתדר לי - לא שמת לב לרעש בקניה? בבדיקה לפני קנייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, V6 כתב:

אז לא מסתדר לי - לא שמת לב לרעש בקניה? בבדיקה לפני קנייה?

הייתי שם לב בוודאי אילו הרכב היה מונע לידי באותו הרגע .. מדובר ברעשי בוקר בלבד ולפרק זמן קצר מאוד  :(

הרכב נבדק במכון בדיקה והל יצא תקין.. שוב , קשה עד בלתי אפשרי לשמוע את זה במהלך שהרכב חם.... אולי אם הוא יעמוד כמה שעות 

אם יורשה לי לשאול , מה היה לך מנסיון שרשמת שפניתה לאיגוד המוסכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי הרכב נכנס לתיקון פרונט וכשהגעתי לקחת אותו הסוויץ' היה שבור. לכאורה אין קשר אבל נכנס תקין יצא שבור, בעל המוסך סירב לקחת אחריות (למרות שהודה בעובדות שציינתי).

אגב, במחשבה שנייה ייתכן שהרעש בליפטרים אצלך הוא רק סימפטום, ויכול להיות בכלל שהשימון לא טוב בדקה הראשונה, בקיצור אל תשאיר ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, V6 כתב:

במקרה שלי הרכב נכנס לתיקון פרונט וכשהגעתי לקחת אותו הסוויץ' היה שבור. לכאורה אין קשר אבל נכנס תקין יצא שבור, בעל המוסך סירב לקחת אחריות (למרות שהודה בעובדות שציינתי).

אגב, במחשבה שנייה ייתכן שהרעש בליפטרים אצלך הוא רק סימפטום, ויכול להיות בכלל שהשימון לא טוב בדקה הראשונה, בקיצור אל תשאיר ככה.

האם לפי הרעש יש דרך כלשהי למקד בעיה לכיוון כזה או אחר? נניח ליפטירם  או מותחם שרשרת או תזמון משתנה שגם יתכן ...? 
מצרף שני סרטונים קצרצרים של 30 שניות בערך ואשמח אם תתן את חוות דעתך והאם אי פעם נתקלת בבעיה כזו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש אופייני למנועי מאזדה בשנים האחרונות (לא רק אצל מאזדה, גם פג'ו בגלל תהליך החימום לממיר הקטליטי) 

השאלה אם זה היה ככה בהתחלה וכמה חריג הרעש שיש אצלך ביחס לשאר? מה התקן של השמן שמילאו?

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Adamm כתב:

רעש אופייני למנועי מאזדה בשנים האחרונות (לא רק אצל מאזדה, גם פג'ו בגלל תהליך החימום לממיר הקטליטי) 

השאלה אם זה היה ככה בהתחלה וכמה חריג הרעש שיש אצלך ביחס לשאר? מה התקן של השמן שמילאו?

שלום אדם, תודה על נסיון לעזור. אני חייב לציין שאין מדובר ברעש שאליו אתה מתכוון שהוא נקרא AWS או בשמו המלא accelerated warm up system . שזה מה שנקרא חימום מהיר של הממיר. כאן אם תשים לב, לאחר שהטורים יורדים, שומעים דפיקות שנמשכות כחצי דקה... בדקתי במספר רכבי מאזדה עם מנוע 2.5 ואין דפיקות כאלו :( 

קצת מבאס אם זה אכן הליפטרים כמו שרשם V6 בתגובתו...  אם תרצה יכול להעלות לכאן סרטונים של מנועים אחרים (אוטו סוג מנוע) ואין רעשים כאלו ששומעים אותם אפילו בתוך הרכב .

לגבי שמן, לא רושמים איזה. רק אומרים שזה סנטטי לפי הוראות יצרן... טוב נו בכל זאת זה בוצעה במאזדה אז למה שלא יהיה לפי התקן ?

האמת שמי יודע גם המסנן היה אמור להיות לפי ההתקן  🙃

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המסנן הלא מתאים עדיין מתוקן ? 

מתי התחיל הרעש, אחרי הטיפול שבו הרכיבו  מסנן לא תקין או בשלב יותר מאוחר? 

מי עלה על זה שיש מסנן לא מתאים ומתי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, danniel כתב:

האם המסנן הלא מתאים עדיין מתוקן ? 

מתי התחיל הרעש, אחרי הטיפול שבו הרכיבו  מסנן לא תקין או בשלב יותר מאוחר? 

מי עלה על זה שיש מסנן לא מתאים ומתי? 

שלום דניאל, המסנן הישן לא הוחלף למסנן תקני לפי הספר וגם הוחלף שמן אך הבעיות נותרו כפי שהן.

הבעלים הקודם יד1 לא שם לב לזה בכלל ולכל מה שנעשה / לא נעשה ברכבו. אני שמתי לב לזה לפני מספר חודשים ופניתי לכמה מוסכים "רגילים" שהם בעלי מקצוע עם המון המלצות וידע רב וכאשר בקשו ממני לראות מה נעשה ברכב שמו לי אצבע "הנה הבעיות שלך!" בשורה של המסנן ... היות ולא מדובר במוסך אחד שמיד שם אצבע בהיסטוריית הרכב על שורה הזו אז מניח שיש התבססות שלהם על נסיון כלשהו קודם (?).
 האם הקשבת לדפיקות בסרטון? מה דעתך , מה הכיוון שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...