Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שעובר בין דורות במשפחה

רק מיאטה
שימו לב! השרשור הזה בן 1278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מדבר על ארה"ב ואנחנו בהודו מבחינה מוטורית וצרכנית.

בארה"ב לרכבים אמריקאים זמינות החלקים (גם כאלו שמיוצרים כחדשים) הינה גבוהה, בנוסף יש הרבה יצרני אפטר-מרקט,

לך תמצא כאן בארץ חלק לרכב בן שלושים, שלא לדבר על המחירים והתלאות ביבוא.

הנה דוגמא קטנה למי שאוחז בדלוריאן: https://www.delorean.com

בשנים האחרונות יבוא רכבי אספנות לארץ גדל בצורה משמעותית למי שהממון מצוי בכיסו, במקרה של ניסיון מכירה

באמת נראה שהרכב ישאר במשפחה (מוצדקים או לא, ראה מחירים מבוקשים לרכבי אספנות)

לגבי המשכנתא, יכול להיות שיש לך טעות בחישוב? אין הצמדה למדד?

אשמח לשמוע היכן ניתן למצוא משכנתא כזו (ריבית של 2.36%~)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, רק מיאטה כתב:

...

... התרבות המוטורית בישראל...

...

פה הטעות שלך. חוץ מכמה איים בודדים (קארספורום אחד מהם כמובן), אני לא מכיר תרבות מוטורית בישראל.

תוסיף את זה לטיעונים של שאר המגיבים מעלי ותקבל את התוצאה הקיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, dorondoron כתב:

בארה"ב לרכבים אמריקאים זמינות החלקים (גם כאלו שמיוצרים כחדשים) הינה גבוהה, בנוסף יש הרבה יצרני אפטר-מרקט,

לך תמצא כאן בארץ חלק לרכב בן שלושים, שלא לדבר על המחירים והתלאות ביבוא.

הנה דוגמא קטנה למי שאוחז בדלוריאן: https://www.delorean.com

בשנים האחרונות יבוא רכבי אספנות לארץ גדל בצורה משמעותית למי שהממון מצוי בכיסו, במקרה של ניסיון מכירה

באמת נראה שהרכב ישאר במשפחה (מוצדקים או לא, ראה מחירים מבוקשים לרכבי אספנות)

לגבי המשכנתא, יכול להיות שיש לך טעות בחישוב? אין הצמדה למדד?

אשמח לשמוע היכן ניתן למצוא משכנתא כזו (ריבית של 2.36%~)

משכנתא 800,000 ₪

פריים 264,000 ל 15 שנה 1%

קבועה לא צמודה 3.2% ל 15 שנה

החזר של 5330₪

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, רק מיאטה כתב:

עדיף שבחניון תהיה מיאטה. זה יתן לנו הרבה יותר כייף וזכרונות.

למה דווקא מיאטה?

אני מבין שזה רכב שיש קהילה סביבו, אבל הוא לא יותר מדי נדיר, מיוחד או מרשים כדי להעביר אותו לדורות הבאים.

אני גם בספק אם מיאטה 2020 זה רכב שיהיה אפשרי בכלל לשמר אותו לדורות הבאים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorondoron כתב:

זאת מחמאה עצומה למדינת ישראל להשוות אותנו להודו.
הלוואי והיינו מגיעים לרמה של הודו מבחינה מוטורית. 

בהתאם לידוע, אנחנו מדינת עולם שלישי בתחום - "הרכב והתחבורה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, vadim6385 כתב:

למה דווקא מיאטה?

אני מבין שזה רכב שיש קהילה סביבו, אבל הוא לא יותר מדי נדיר, מיוחד או מרשים כדי להעביר אותו לדורות הבאים.

אני גם בספק אם מיאטה 2020 זה רכב שיהיה אפשרי בכלל לשמר אותו לדורות הבאים.

המון שנים אני חולם על המאזדה.

למה מיאטה ?

כי זה בדיוק מה שאני מחפש, גיר ידני, הנעה אחורית, גג נפתח. ( המשולש הקדוש )

איזה עוד רכב יש כזה בסכום של עד 200,000 ₪ ?

למיטב ידיעתי אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, רק מיאטה כתב:

אני לא יודע עד כמה הצורך אמיתי ב 5 חדרים לעומת 4.

לא שזה רע שיש עוד חדר.

אבל נראה לי שגם היא מבינה, שבמקום שיהיה עוד חדר שהתמלא בצעצועים ושמטאס עד התקרה.

למי שיש 3 ילדים, ההבדל בין 5 חדרים ל4 יכול להיות שלום בית וכמובן חוסר צורך לעבור לבית גדול יותר בעתיד (לך תסביר לשני מתבגרים שהם צריכים לישון באותו חדר כי אבא העדיף מיאטה).

לא יודע כמה צאצאים יש לך וכמה מתוכננים אבל זו נקודה למחשבה.

הבעיה שרכבים כאלה בארץ מאד יקרים וגם מחירי הדיור מאד גבוהים ולכן מי שלא יכול להרשות לעצמו חייב להתפשר. 

חלק (ממי שמעוניין ברכבים כאלו מלכתחילה כמובן) יוותרו על החלום וילכו על פרקטיות (דירה יותר גדולה) וחלק יממשו את החלום ולמשל ישכרו דירה או יקנו דירה קטנה יותר ובעתיד יעברו לגדולה יותר אם יש צורך.

עריכה אחרונה על ידי Daewoo_Racer
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שבפורום הזה אני נחשב כופר בעיקר. ובל זאת:

1. העברת רכב בין דורות? כן, לזמן מוגבל. אישית אני עושה זאת, אבל בידיעה ברורה שהרכב שהעברתי כאשר היה בן 6 יימכר כאשר יגיע לגיל 12 או משהו כזה, הבנים יזקקו לרכב יותר מודרני. אין לי מקום לאחסן ולהם אין תקציב לתחזק רכב עודף. וסוזוקי SX4 או סויפט יהיו לרכב "מעניין" רק בעוד כמה עשורים.

2. @רק מיאטה כדי לקבל את ההחלטה על גודל הדירה שתרכש צריך לדעת לא מעט על המשפחה והתנהלותה. ובכל זאת, המילים "משכנתא" ו"צעצועים" מכוונות אותי לכך שכנראה שהעדיפות צריכה להיות בהשקעה בדירה.  אולי צפוי ילד נוסף, אולי תזקק לחדר עבודה, סביר שעם השנים הדרישות מבחינת ציוד ביתי ילכו ויגדלו. לכן, בהנתן שהתקציב מוגבל, עדיפות להשקעה במשפחה (דירה) ולא בעצמך (מיאטה). יתרה מזאת, אם בסופו של דבר תזקק בעוד מספר שנים לדירה יותר גדולה הרי שעלות החלפת הדירה תהיה גבוהה, אפילו אם מביאים בחשבון עלויות תחזוקה ומיסוי לרכישת דירה יותר גדולה כבר כעת. 

עריכה: כעת שמתי לב שציינת את הגיל שלך. זה רק מחזק את דעתי, אתה עם משפחה צעירה, השקע בה. את רכב החלומות קנה כאשר המצב הכלכלי יאפשר לך הרבה משחק (ולא תהיה בעיה של העברת כספין בין דורית, למשל סיוע לדיור של הילדים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני מאוד בספק אם מתישהו SX4 או סוויפט (סטנדרטיות לפחות) יחשבו רכבים מעניינים. מילא אם היה מדובר בסוויפט ספורט או באיזו גרסה מיוחדת של ה-SX4, אז אולי כן. אבל בגרסה רגילה לא נראה לי שיהיה עניין.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיו מעניינים כמו שהיום פיאט 600 מקורית מעניינת, כלומר כרכב אספנות אחד מתוך עשרות אלפים שהעלו חלודה. לא משום בחינה אחרת.

גם הדוגמא של פות"ש היתה סובארו לגאסי, מבחינת העניין היא לא יותר מיוחדת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר כמה אנשים שיש להם רכב מסוים כבר למעלה מ-30 אנשים, לא יודע אם נקנה בכוונה לשמור אותו ככ הרבה שנים, אבל זה מה שיצא. מדובר ברכבים שהיו מיוחדים גם אז, כלומר המיאטה כן מתחברת לזה.

לא חושב שהיום אבל הייתי קונה שום רכב בציפיה שיחזיק 30 שנה במשפחה, מכל מיני סיבות. אחת היא שזה נשמע לי כמעט לא סביר שבעוד 30 שנה רכב שיש היום יהיה רלוונטי למשהו. וגם קצת יותר קדימה, מיאטות ורכבים דומים נוטים להחליף ידיים בגלל העדר פרדקטיות, וזה אומר שצריך עוד לפחות רכב אחד למשפחה.

לגבי ההמלצות המייגעות שתקבל איך נכון לגדל משפחה - זכור שפורום אנונימי זה לא מקום סביר מדי לבקש בו עצות כלכליות, מאנשים שאתה לא מכיר ולא יודע מה סט השיקולים שלהם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, רק מיאטה כתב:

כל עוד אין התפשרות על השכונה שנעבור, אז לא... ועל זה, גם בשביל מיאטה , אני לא מתפשר.

אני לא יודע עד כמה הצורך אמיתי ב 5 חדרים לעומת 4.

לא שזה רע שיש עוד חדר.

אבל נראה לי שגם היא מבינה, שבמקום שיהיה עוד חדר שהתמלא בצעצועים ושמטאס עד התקרה.

אם אתם מתכננים יותר מילד אחד, אתם תצטרכו 5 חדרים. ככל שיש יותר ילדים, יש יותר סיכוי שאחד מהם יהיה חובב רכב אז זה מסתדר עם התכניות של שניכם :)

כחובב רכב אתה צריך קודם כל לחפש דירה עם יותר מחניה אחת. כל השאר זה מינורי. 

וכן, גם בישראל יש אנשים עם מכוניות אספנות שהתחילו החדשות ועברו במשפחה. יש גם אנשים שמחפשים רכבים שהיו פעם של הסבא או האבא, קונים אותם ומשפצים אותם. 

לדעתי, עזוב אותך מה יהיה בעוד 30 שנה. תקנה את רכב חלומותיך עכשיו ובעתיד מה שיהיה יהיה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור עוסק בשני נושאים: האחד הוא החזקת רכב לטווח ארוך מאד, האחר הוא כיוון השימוש במשאבי המשפחה.

מצאתי טבלה מעניינת, ואפילו מעודכנת.

מתוך סך כלי הרכב המנועיים בישראל רק 2% בני 20 ומעלה. זה אומר שאין הרבה כלי רכב שנותרים על הכביש למעבר בין דורות לטווח ארוך. בסופו של דבר כלי רכב מגיעים למצב בו תחזוקתם ותיקונם יקרים יחסית לערכם, נהרסים בתאונות או סתם לא מספקים את הצרכים, כך שאין סיבה להעבירם לילדים, שרכב יותר מודרני, בטיחותי ומצוייד יספק את צרכיהם יותר טוב.

לגבי נושא הדירה מול הרכב - מצב קלאסי של סדרי עדיפות. אז אם מישהו מגיב לשאלה, כפי שעשיתי, יציג את סדרי העדיפות כפי שהוא רואה אותם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...