Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שעובר בין דורות במשפחה

רק מיאטה
שימו לב! השרשור הזה בן 1300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המון פעמים בכל התוכניות רכב שקיימות, בעיקר בארה"ב.

רואים רכבים שעברו במשפחה מהסבא רבא, לסבא,לבן,לנכד. הרכב בדר"כ מגיע עם סיפור מרגש.

למה התרבות המוטורית בישראל לא עוברת בין דורות ?

האם בגלל שהסובארו לאגסי של רחמים שווה לו 2000₪  בכיס ,מאשר להשאיר את הרכב כמורשת משפחתית ? ( בתנאי כמובן שרחמים אהב את הרכב )

האם אנחנו מדינה צעירה מידי ומפגרת מוטורית שלא הספקנו לאגור רכבים ייחודיים ?

בנימה פילוסופית, אני מאוד מתחבר לעניין שהרכב יעבור בין דורות. זה לדעתי יוצר מורשת משפחתית וזיכרון מתוק.

אני מתכוון בעיקר לרכבים יותר "מעניינים ", כמו רכבי ספורט. אבל בהחלט מכבד גם את מי שישאיר את הטויוטה קורולה של אישתו.

באופן אישי, ברגע שסוף סוף ארכוש את הרכב שרשום בכינוי שלי.

אני מתכוון להשאיר את הרכב בתוך המשפחה, כירושה לילד וציווי להעביר לנכד.

מה יקרה שיצא דגם חדש ?

כל עוד לא אוכל להשאיר בביטחון מלא את הרכב המיועד לשימור משפחתי, לא ארכוש אחר.

מישהו מתחבר לכך או שרק אני טומטום ?

אני יחסוך לכם את התגובה הראשונה, החופש הגדול שלי נגמר לפני 13 שנה...

תודה

עריכה אחרונה על ידי רק מיאטה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיבה לשמור רכב סטנדרטי כמו לגאסי לאספנות?

לא רואה שום היגיון בשמירה על קורולה או אקסנט (או כל רכב סטנדרטי) לאספנות.

רכבים פורצי דרך או ייחודים - כן. קורולה ואקס(יד)נט לא עונות על זה. גם רוב המכוניות הרגילות שנעות על כבישי ישראל לא.

רוב האנשים קונים רכבים סטנדרטיים, אז על סמך מה אתה רוצה לאגור רכבים ייחודיים? על סמך פה ושם שחלק ממנו גם ככה לא שורד בגלל שהרכבים הייחודים לעיתים יותר מועדים לפורענות או לא שורדים עד גיל אספנות מסיבות כאלו ואחרות?

עריכה: לגביי מיאטה אני עוד יכול להבין, רכב לא נפוץ במיוחד בארץ, זה רכב עם פוטנציאל טוב לאספנות בארץ.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונתי הייתה לשמור רכב ייחודי, כמו רכב ספורט.

הכוונה היא לא להשאיר בגלל  אספנות \ השקעה את הרכב.

אלא כרכב ייחודי שיעבור בין דורות במשפחה כמורשת.

ברור שאני לא ישמור את הסיטרואן שלי במשפחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולת לעצור ב"תוכניות רכב".

תוכנית רכב היא מוצר טלוויזיוני עם פורמט מסוים שאמור לעורר בך רגש בעזרת סיפור.

מה שאתה מקבל זה רק את הסיפורים המיוחדים, שלא כל כך קשה לאתר במדינה בת כמה מאות מיליוני תושבים, עם קצת פלפולי עריכה והקראה של קטעים עם תסריט מסודר מראש.

בפועל, זה נדיר ביותר, גם פה וגם שם. מבחינה כלכלית זה לא עובד, ומבחינה מעשית הסיכוי שיהיו 3 דורות של "חולי הגה" קטן מאוד.

מבחינה פילוסופית / רעיונית אני מאוד מתחבר לזה, אבל זה עובד הרבה הרבה הרבה יותר טוב בתחומים אחרים - למשל, כלי עבודה ידניים או אוספים למיניהם, או, אם נלך בכיוון אחר לגמרי, הורשה של ידע טכני או מוסיקלי או עיוני. רכב, בעיקר בארץ, הוא ירושה... מסורבלת. :-)

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בארה"ב יש חוות ואין בעיה של מקום לאכסן רכבים באיזה אסם ישן.
יש מדינות עם לחות נמוכה אז הרכבים משתמרים יפה.
ובלי קשר... ערכם של הרכבים המשומשים נמוך כך שמלכתחילה אין סיבה למכור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אני יכול לחשוב על כלכך הרבה סיבות, רוב האנשים פה גרים בעיר וכשמשפחות נאבקות למציאת מקום חניה כשרוב המשפחות היום מחזיקות 2 ואפילו 3 רכבים (הילד מוציא רישיון והופ עסקת ליסינג והוא עם רכב שלישי במשפחה) יוצא שלאף אחד אין באמת שאיפה להעמיד למצוא פתרון לרכב נוסף מטעמים סנטימנטליים.

תוסיף את העובדה שגם הרכב המזדקן יצטרך לפחות ביטוח חובה ופעמיים טסט בשנה גם כשכמעט ולא נוסעים עליו (חייבים ביטוח בשביל להעבער טסט), שמלאי החלפים של רכבים ישנים כולל כאלה שהיו מאוד נפוצים על הכביש (תחפש גיר לפורד פיטסטה מודל 83 לדוגמא או סתם משאבת מים), ואז כל החלום משתבש לך כשהנער שהופך לאיש שמקים משפחה ובת הזוג שלו מעדיפה שהמשפחה תסע הקורולה ליסינג עם 5 כוכבי בטיחות מהעבודה על פני הפיאט אונו האהובה.

אבא שלי החזיק הונדה סיוויק שפיץ מודל 91 במשך 25 שנה כרכב שני במשפחה כשהרכב העיקרי התחלף בין הונדות חדשות יותר עם גיחה אחת ויחידה לסוזוקי גימיני, במשך כל השנים האלו אמרתי לו שההונדה תגיע רק אלי, פייר סיוויק ספיץ יד 1 עם 200k, שבמשך 25 שנה החליפו לה תושבות מנוע וגיר, משאבת בלם מרכזית ודוד אחורי של האגזוז (פעם ב3 שנים בערך על בסיס קבוע) היה אחלה חלום למוטורהד כמוני.

כשהגיע הזמן והוא החליט לפנק את אמא שלי במיני מודרנית אני ואשתי (גרושתי לעתיד שהתנגדה לחלוטין) היינו עם 2 רכבים מהעבודה בלי חניה ובלי כסף מיותר להחזיק רכב שלישי.

בדיעבד הייתי צריך לקחת אותה ולוותר על האישה כמו שכנראה לא הייתי צריך למכור את הe30 ששיפרתי באהבה במשך 6 שנים ולוותר על האישה 🥴

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהבעיה המרכזית בהשארת הרכב במשפחה היא לרוב מסיבות פרקטיות.

אני עדיין חושב שיהיה ערך מוסף בהשארת מוטוריקה בתוך המשפחה.

מקווה שחיי היום יום לא יאלצו אותי למכור. ( ביום שאקנה סוף סוף ).

נאתגר אתכם בעוד שאלה.

יש פה מישהו שבגלל אהבתו לרכבים, מחשב את רכישת הדירת ומימונה, תוך כדי התחשבות ברכישת רכב ?

אני מוצא את עצמי יותר מידי עסוק בחישובים האלה ומודע שזה משפיע עלי. ( עניין הרכב )

אתן דוגמא ( אולי קצת אוף טופיק, אבל אין לי גישה. )

נגיד אני רוצה לקחת משכנתא ל 15 שנה, בדוגמא א סכום של 800,000 ₪ ( אל תדאגו, זה יחסית אחוז הלוואה נמוך משווי הדירה. ) החזר סדר גודל 5300₪ 

אופציה ב , הלוואה של 1,000,000 ל 15 שנה, בערך החזר 6600₪

למה אני רושם את הסכומים, כי ההבדל במספרים ה 1300₪ האלה. זה בדיוק הכסף שיהיה חסר לי להגשמת החלום המוטורי,בתוספת של עוד כמה גרושים.( תוך כדי חיסכון של כמה לירות למשפחה )

בגלל זה אני מתלבט נורא, אומנם הבית יהיה גדול יותר, אבל יהיה חסר לי מאוד הרכב. ( אני יודע זאת )

חחח אני קצת דפוק אני יודע.

למישהו יש גם שיקולים כאלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר לך שאין כאלה ? אני מכיר שתי חיפושיות כאלו (זה היה הרכב הנפוץ בשנות השישים בארץ)

באופן טבעי רכב כזה שמגיע למצב אספנות נוסע רק בסופי שבוע. ולא הרכב הדיילי.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, רק מיאטה כתב:

אני מתכוון להשאיר את הרכב בתוך המשפחה, כירושה לילד וציווי להעביר לנכד.

ואם לא לילד ולא לנכד אין יכולת ו/או רצון לשמר ולתחזק אוטו ישן ומתפורר שאבא קנה פעם?

בשבילך זאת מכונית חלומות שאתה רוצה שתהיה חלק מהמשפחה לנצח, בשבילם זאת גרוטאה ששואבת זמן, כסף ואנרגיות, תופסת חניה ומייצרת סכסוכים עם השכנים, ועדיף כבר לקבל עליה מחיר של מכונת כביסה, העיקר להיפטר ממנה כבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם נכון שאם לילד אין רצון להחזיק את הנבלה שאבא קנה פעם, הוא ימכור.

אבל אני מאמין שיהיה רצון ואהבה לתחום.

אף אחד לא מעוניין להכניס את דור העתיד להוצאות מיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, רק מיאטה כתב:

אני מבין שהבעיה המרכזית בהשארת הרכב במשפחה היא לרוב מסיבות פרקטיות.

אני עדיין חושב שיהיה ערך מוסף בהשארת מוטוריקה בתוך המשפחה.

מקווה שחיי היום יום לא יאלצו אותי למכור. ( ביום שאקנה סוף סוף ).

נאתגר אתכם בעוד שאלה.

יש פה מישהו שבגלל אהבתו לרכבים, מחשב את רכישת הדירת ומימונה, תוך כדי התחשבות ברכישת רכב ?

אני מוצא את עצמי יותר מידי עסוק בחישובים האלה ומודע שזה משפיע עלי. ( עניין הרכב )

אתן דוגמא ( אולי קצת אוף טופיק, אבל אין לי גישה. )

נגיד אני רוצה לקחת משכנתא ל 15 שנה, בדוגמא א סכום של 800,000 ₪ ( אל תדאגו, זה יחסית אחוז הלוואה נמוך משווי הדירה. ) החזר סדר גודל 5300₪ 

אופציה ב , הלוואה של 1,000,000 ל 15 שנה, בערך החזר 6600₪

למה אני רושם את הסכומים, כי ההבדל במספרים ה 1300₪ האלה. זה בדיוק הכסף שיהיה חסר לי להגשמת החלום המוטורי,בתוספת של עוד כמה גרושים.( תוך כדי חיסכון של כמה לירות למשפחה )

בגלל זה אני מתלבט נורא, אומנם הבית יהיה גדול יותר, אבל יהיה חסר לי מאוד הרכב. ( אני יודע זאת )

חחח אני קצת דפוק אני יודע.

למישהו יש גם שיקולים כאלה ?

ולאישתך לא מפריע שאתה מוכן לוותר על גודל הבית בשביל רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, רק מיאטה כתב:

יש פה מישהו שלא עושה את זה? זה לא קשור לאהבה לרכבים, זה א' ב' של התנהלות כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Arteko כתב:

ולאישתך לא מפריע שאתה מוכן לוותר על גודל הבית בשביל רכב?

כל עוד אין התפשרות על השכונה שנעבור, אז לא... ועל זה, גם בשביל מיאטה , אני לא מתפשר.

אני לא יודע עד כמה הצורך אמיתי ב 5 חדרים לעומת 4.

לא שזה רע שיש עוד חדר.

אבל נראה לי שגם היא מבינה, שבמקום שיהיה עוד חדר שהתמלא בצעצועים ושמטאס עד התקרה.

עדיף שבחניון תהיה מיאטה. זה יתן לנו הרבה יותר כייף וזכרונות.

עריכה אחרונה על ידי רק מיאטה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...