Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שני במשפחה לאישה - קרוז החדשה או פוקוס או 500x

TheOne23
 שיתוף
עוקבים 12

פוסטים מומלצים

צודק התלבלתי ביניהן לגמרי אגב לדעתי ה2.0 אופציה ראויה בהחלט.

בעניין האמינות אנחנו חיים בעידן המידע הפתוח והאינטרנט מנגיש לנו מידע שלא היה זמין או שהייתה כמות לא מספקת ממנו בעבר. אני זוכר שגם בשנות ה90 לא היה חסר לרכבים בעיות אמינות (למשל גירים שהיו הולכים בגלל חוסר קרור לזכרוני או בלאנטיס או במיצובישי כשהן, ב1.4 של פיגו היה לך את הטרמוסטט שהיה נדבק ומנועים היו הולכים בגלל חוסר קרור ואני בטוח שהיו עוד פשוט הייתי צעיר מכדי לזכות)

לדעתי בכול מכלול (מנוע גיר וכו...) חדש יהיו כשלים כי הסיכויים לייצר משהו מושלם מהפעם הראשונה מאוד נמוכים ויצרנים יצטרכו לעבוד באיטרציות של שיפורים כדי להביא את המכלול לאמינות טובה ראה למשל כמה רביזיות עברו מנועי TSI או PRINCE עד שהם הגיעו לאמינות סבירה או גירים דו מצמדיים שעדיין לא מצליחים להגיע לרף אמינות מספק לדעתי.

רכבים ללא בעיות אמינות יקרות אלו רק רכבים עם מנועים וגירים מיושנים שמיוצרים כבר עשרות שנים והצליחו לפתור בהם את בעיות האמינות הללו הבעיה שאף אחד מהם לא ממש חסכוני או זריז

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בתאריך 26.9.2020 בשעה 23:58, TheOne23 כתב:

על הקקטוס האישה הטילה ווטו עקב העיצוב..   😂

מה308 ירדנו עקב רולטת תקלות המנועים של ה1.2, אחרת אכן הייתי שוקל את הרכב.

אסטרה הצ'בק החדשה נשמעת כמו אופציה מעניינת מאוד (!), נראית כמו תמורה מעולה למחיר, הוספתי לרשימה הסופית, תודה.

ב 1.2 Pure-tech אין שום רולטת תקלות, היתה שם בעיה נקודתית באיכות ייצור הרצועה תיזמון שהיא עניין פ-ת-י-ר - ואפילו בקלות יחסית.
לא מדובר על תקלה בתיכנון המנוע אלא תקלת יצור אצל יצרן הרצועה, ויש הבדל גדול בין תיכנון לקוי של מנוע לבין תקלה בייצור נקודתי של חלק.

מצד שני אתה מכוון לאופל אסטרה, שם ידוע שיש מנוע 1.4T שסובל מבעיות מאוד שכיחות ב-כ-ל העולם של שבירת בוכנות (אתה יכול לחפש בקלות את המידע בגוגל ולהגיע לפורומים הרלוונטיים) כתוצאה מ LSPI. אני מניח שאולי לא ידעת על זה אחרת לא היית מעלה אותה על הדעת... אבל כמו שאתה שואב מידע על דגמים שחשבת עליהם, אתה צריך לשאוב מידע על דגמים שלא חשבת עליהם ועכשיו הכנסת אותם לרשימה שלך.

אם אתה מחפש אוטו חזק, לא תוכל להשיג משפחתית "חמה" ו"חזקה" בלי מנוע טורבו - וכאן תבין שאתה תצטרך להתפשר על האמינות כי מנועי טורבו לא חיים כמו מנוע אטמוספרי, בשאנטי באנטי, אלא עובדים בקצה העליון של מעטפת הביצועים שהם יכולים תוך כדי אילוצים חמורים ביותר של תקנות זיהום האויר (אם לא זה, המצב היה אחרת לגמרי).

אם אני מנסה לחשוב לטובת ביצועים טובים, הייתי ממליץ לך על אטמוספרית עם מנוע גדול וגיר 6 הילוכים.
נכון לעכשיו הייתי מכניס מאזדה-3 מנוע 2000 לרשימה.
יד-2 מספר שעל רכב כזה דורשים בין 60 ל 70 אלף שח, כאשר טווח המודלים נע בין 2014 ל 2017, תלוי קילומטראז' ויד.

בעניין ה 1.2 PURE TECH - 
אם החלטת לקנות, אני במקומך הייתי מחליף את הרצועה (סט קומפלט) כולל טיפול (סיכה למנוע) ושוטף את מערכת הקירור היטב ושם נוזל קירור חדש טרי ומקורי (אני נוטה לעשות את זה בכל רכב שאני קונה מעל גיל של 4-5 שנים, מאחר ובמוסכים לא טורחים לבדוק את רמת החומציות של הנוזל וגם לא מחליפים אותו - מה שהופך אותו עם הזמן לחומצי ואלים כלפי רכיבים במערכת הקירור).

איציק

• רעיון טוב! 1

Citroen C4 Spacetourer (Picasso) MY17 1.6T 165hp Automatic

Citroen C4 MY07 2.0 143hp Automatic

Citroen Berlingo Turbo Diesel MY06 2.0HDI

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל צרפתיות לא אופציה מצד האישה אחרי שנכוותה ממגאן 2008 שהיה לה עד עכשיו שאכלה ממנו מרורים.. 

'כח זמין לעקיפות' הכוונה שמבחינתה גם 1.6 אטמוספרי שיש לנו בi35 סבבה מבחינתה, לא חייב טורבו.

אחרי מחקר קטן ירדנו משברולט/אופל/פורד עקב אמינות מוטלת בספק,  צמצמנו לאופציות הבאות (AKA 'ללכת על בטוח')

1. יונדאי אלנטרה 2016-17

2. קיה פורטה 2016-17

3. סיויק הצ'בקן 2015 צפונה

4. מזדה 3 1.5 2015 צפונה

5. הונדה גאז' 2016 - עד כמה היא חלשה לעומת משפחתומטיות 1-4?

הקו המנחה העדכני - רכב קוראיני/יפני חדיש כמה שניתן בשנתון שישרת אותנו ולא אנחנו אותו.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ג'אז יותר חלשה ורועשת משמעותית גם בהשוואה למשפחתיות 1.6 אטמוספריות.
מאזדה עדיף לרדת בשנתון לטובת מנוע 2.0.
לכן שתי הקוריאניות ( פורטה / I35 ) בעדיפות.
אני חושב שפורטה קצת יותר זולה באותו השנתון.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הקלף החזק של ה-3 הוא לדעתי בתיבת הילוכים פלנטרית ותא נוסעים איכותי, ברמה אחת (לפחות) מעל המתחרות שעלו כאופציה.

לדעתי זו סיבה מספיק טובה להעדיף אותה על פני האחרות (גם אני נוטה להמליץ על המנוע  2.0 ולא על ה 1.5).

איציק

Citroen C4 Spacetourer (Picasso) MY17 1.6T 165hp Automatic

Citroen C4 MY07 2.0 143hp Automatic

Citroen Berlingo Turbo Diesel MY06 2.0HDI

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אותה מאזדה יש גם בשנת 2014,

לא שמנוע ה1.5 בעייתי, אך הוא לא חזק כמו ה2.0, וצריכת הדלק כמעט זהה, אם רוב הנסיעות יהיו עירוניות ההבדל לא גדול אך הוא לטובת ה1.5, אם הנסיעות לרוב בינעירוניות ה2.0 יהיה חסכוני יותר,

בנוסף ב2.0 יש אבזור  שאין ב1.5 בשנתון זה, מה שכן לפי בדיקה ביד 2, ה2.0 נמכרות הרבה יותר מה1.5, כך שבסופו של דבר זה עניין של העדפה אישית.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ה500X קופצני בעיר במהירויות נמוכות, אבל לא ממש נוראי, הוא זריז ןחזק לרוב סוגי הנהיגה.

אמינות טובה וטיפולים זולים יחסית. אצלי כבר מעל חצי שנה ואני מרוצה מאוד.

תזזיתית וזריזה עם טמפרמנט , יש 3 מצבי נהיגה שמספקים ועושים עבודה מצוינת.

הגיר חלק ולא בועט, רובוטי מצמד כפול ועובד מצוין.  אין עליו דברים רעים והפתעות.

הוא פשוט מצוין. הוא מסיע 4 נוסעים שלא צפוף להם בכלל ומקדימה יש מקום לאנשים

גדולים (BIGMIK). פשוט נהדר... בעיר הוא עושה 9 קמ לליטר.

מדגיש שוב, הוא לא צפוף כמו שכותבים עליו. הוא פשוט מצוין ל4 נוסעים בוגרים.

זהו לא רכב משפחתי ויש לו תא מטען קטן.

אבל בפנים כיף לשבת והעיצוב רק מוסיף, בלוח השעונים יש מלא גרסאות להעדפת הנהג שאפשר להעדיף...מלא.

אצלי נכנסים מאחור 2 בוגרים וילד בן7 ולא סובלים ממש.

רוב הנסיעות איתו מעל 50 קמש ממש בסדר ונעים בנסיעה ומעבר ל50 קמש רק הולך ומשתפר.

רוב  תוספות הבטיחות הן התרעות רכבים מימין ושמאל ואחורי, תיקון סטייה מנטיב, עצירה אוטונומית אם מתקרב

לרכב מקדימה או כשמישהו חוצה את מסלול הנהיגה בפרעות, הוא מזהה ומאט מעצמו.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • שבועיים מאוחר יותר ...

דבר ראשון שמח שהחלפת את הכיוון מאופל\שברולט\פוקוס ליפניות (או קוריאניות) שציינת. באמת חושב שזה ישרת אותך יותר טוב לאורך זמן.

לגבי סיוויק הצ'בק - בזמנו חיפשתי אחת וירדתי ממנה מאוד מהר אחרי שהתאכזבתי מהביצועים הבינוניים מינוס לעומת הציפייה ממנוע 1.8 וכמעט 150 כ"ס שהם בקצה העליון של מכוניות באותה הקטגוריה.

באופן כללי - חושב שיונדאי אלה אחלה של מכוניות, נותנות ה-מ-ו-ן מבחינת חווית נסיעה, תא נוסעים, אבזור, מולטימדיה. מבחינת אמינות נראה לי שהאמינות ידועה לכל ומוכרת.

חושב שיונדאי אלנטרה או יונדאי בכירה אחרת (i25 ומעלה) אלה אחלה של מכוניות משפחתיות.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעה, hujaboy כתב:

דבר ראשון שמח שהחלפת את הכיוון מאופל\שברולט\פוקוס ליפניות (או קוריאניות) שציינת. באמת חושב שזה ישרת אותך יותר טוב לאורך זמן.

לגבי סיוויק הצ'בק - בזמנו חיפשתי אחת וירדתי ממנה מאוד מהר אחרי שהתאכזבתי מהביצועים הבינוניים מינוס לעומת הציפייה ממנוע 1.8 וכמעט 150 כ"ס שהם בקצה העליון של מכוניות באותה הקטגוריה.

באופן כללי - חושב שיונדאי אלה אחלה של מכוניות, נותנות ה-מ-ו-ן מבחינת חווית נסיעה, תא נוסעים, אבזור, מולטימדיה. מבחינת אמינות נראה לי שהאמינות ידועה לכל ומוכרת.

חושב שיונדאי אלנטרה או יונדאי בכירה אחרת (i25 ומעלה) אלה אחלה של מכוניות משפחתיות.

יונדאי אלנטרה וi25 אחלה חווית נסיעה?! מאיפה שלפתה את זה? מלקוחות אובססיבים של יונדאי!

ואם הביצועים בסיוויק מאכזבים, אתה חושב שב2 היונדאי האלה יהיו טובים יותר?, אז צר לי לאכזב אותך שוב, מכוניות טובות כן, אך רחוקות מלהיות עם חווית נסיעה וביצועים, מה שכן האלנטרה נוחה יחסית, הi25 בכלל לא.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
Just now, wildlands2019 כתב:

יונדאי אלנטרה וi25 אחלה חווית נסיעה?! מאיפה שלפתה את זה? מלקוחות אובססיבים של יונדאי!

ואם הביצועים בסיוויק מאכזבים, אתה חושב שב2 היונדאי האלה יהיו טובים יותר?, אז צר לי לאכזב אותך שוב, מכוניות טובות כן, אך רחוקות מלהיות עם חווית נסיעה וביצועים, מה שכן האלנטרה נוחה יחסית, הi25 בכלל לא.

התכוונתי לחוויה נסיעה מבחינת פנים הרכב וההרגשה הכללית של הנוסעים - אבזור פנים, מולטימדיה, איכות חומרים (יחסית) וכל אלה. לא התכוונתי לחווית נהיגה (!) מבחינת ביצועים וישיבה על הכביש וכדומה.

אולי לא הסברתי את עצמי נכון. אני מסכים איתך לגבי זה שאין מה לצפות לביצועים מיונדאי. יכול להיות שהביצועים גם פחות טובים מהסיוויק, אבל השוותי בגלל שהסיוויק היא כביכול החזקה בקטגוריה. ולטעמי היא גם מאכזבת

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה אתה שואב את ההרגשות שלך אבל הI25 מאכזבת גם מבחינת החומרים\פנימית וגם מבחינת נוחות הנסיעה, היא גם לא סוחבת חזק,

כך שלטעמי ומניסיוני שלי, זה רכב בינוני מאוד בכל קנה מידה (אולי למעט אמינות ששם מדברים על רכב לא רע בכלל).

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בשתיהן איכות החומרים לא ברמת האירופאיות, האלנטרה עדיפה מבחינה הזו,

שתיהן מרעישות,

שתיהן עם אבזרו בטיחות דל,

שתיהן לא ביצועיסטיות ועם התנהגות כביש פחות מסבירה, וממש לא "יושבות טוב",

הi25 גם לא נוחה, האלנטרה עדיפה בנוחות אך לא מרווחת,

מבחינת אמינות מאמין שיהיו מעל הממוצע,

לא הייתי מגדיר אף אחת מהן כאופציות מעניינות למי שמחפש רכב מפנק, מה שכן, האלטרה ללא ספק עדיפה מה i25.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על הכל מתוך ההרגשה שלי ובאופן יחסי. ברווררר שזה לא אופציה מעניינת למי שמחפש רכב שהוא קצת מעבר. אין שאלה בקשר לזה. וברור גם שזה לא איכות חומרים והרכבה יוצאת דופן. אני מדבר באופן יחסי.

אבל בהקשר למה שהוא מחפש - רכב לאישה שנוסעת לעבודה 50 קילומטר ביום - לדעתי זה אופציה עדיפה לו ממה שהוא ציין בפוסט בהתחלה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • Create New...