Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שני במשפחה לאישה - קרוז החדשה או פוקוס או 500x

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 1286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש רכב שני למשפחה + תינוק , שישמש את האישה,  בנסוע של כ50 ק"מ ביום, תקציב עד 60K +/-.

דרישות לפי סדר החשיבות: (כל השאר בגדר בונוס נחמד)

1.  בטיחות.

2. אמינות.

3. מרווח אחורי לעגלה ו/או כסא בטיחות.

4. כח זמין לעקיפות בכביש מהיר/עליות ("לא עגלה").

אשמח לחוות דעת על האופציות הבאות:

1.שברולט קרוז החדשה 2016-2017 גרסת LT, יד1 יוצאות ליסינג.

2. פורד פוקוס החדשה  2016-2017 trend/titanium - יד1 יוצאות לינסינג.

3. (טוויסט בעלילה)  פיאט 500X - האישה התאהבה במראה של הרכב 😆 , מעט יקר יותר משני המשפחתומטיות, השאלה איך פיאט החדשות באמינות .. 

תודה.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פוקוס מאוד בעייתית מבחינת אמינות הגיר.

הקרוז בינונית ויש הרבה חלופות טובות יותר.

את ה-500X אני פחות מכיר, אז אתן לאחרים להגיב.

במקומך הייתי מחפש סופר מיני מרווחת (הונדה ג׳אז היא דוגמה מצוינת).

אם אתה נעול על משפחתיות אז רנו מגאן / פלואנס או קיה פורטה הן פתרון מצוין.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה ג'אז זה רכב שמרגיש חלש.
אני מבין את הכיוון של פותח השרשור ( משפחתית עם פלפל ).
פוקוס 2016 כבר עם גיר אוטומטי ( לא רובוטי ) ולכן אופציה ראוייה.

אם יוותרו על הפלפל, יש רכבים משפחתיים לא קלאסיים רעים ( קיה פורטה, יונדאי I35)

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפוקוס החדשה כאמור אין בכלל בעיות גיר, אבל יש דיווחים על מנועים שלא שורדים - אני לא יודע עד כמה (אם בכלל) זו תופעה גורפת.

את האמינות של ה-500X אני ממש לא מכיר, אבל תא המטען שלה ממשק קטן, לא בטוח שהוא יספיק.

הקרוז היא דגם שונה לגמרי מהדגם הקודם שדווקא יכול להיות בסדר, אבל מאוד לא נפוץ בארץ (ולכן כנראה פחות מוכר מבחינת אמינות וטיפולים). אם אתם כבר בעניין של הקרוז הייתי שוקל את האסטרה (עם אותם מכלולים) שבגרסה המאובזרת (innovation) מציעה גם בטיחות אקטיבית. שים לב שבמקרה של האסטרה, הסדאן הוא הדגם הקודם (שהוא פחות מוצלח), אז כדאי להתרכז בהאצ'בק ובסטיישן (אם בכלל).

אני בכלל הייתי חושב על 308, אולי אפילו קקטוס, אחרי שלומדים על בעיית רצועת התזמון ואיך להמנע ממנה.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, pooh-bear כתב:

לפוקוס החדשה כאמור אין בכלל בעיות גיר, אבל יש דיווחים על מנועים שלא שורדים - אני לא יודע עד כמה (אם בכלל) זו תופעה גורפת.

את האמינות של ה-500X אני ממש לא מכיר, אבל תא המטען שלה ממשק קטן, לא בטוח שהוא יספיק.

הקרוז היא דגם שונה לגמרי מהדגם הקודם שדווקא יכול להיות בסדר, אבל מאוד לא נפוץ בארץ (ולכן כנראה פחות מוכר מבחינת אמינות וטיפולים). אם אתם כבר בעניין של הקרוז הייתי שוקל את האסטרה (עם אותם מכלולים) שבגרסה המאובזרת (innovation) מציעה גם בטיחות אקטיבית. שים לב שבמקרה של האסטרה, הסדאן הוא הדגם הקודם (שהוא פחות מוצלח), אז כדאי להתרכז בהאצ'בק ובסטיישן (אם בכלל).

אני בכלל הייתי חושב על 308, אולי אפילו קקטוס, אחרי שלומדים על בעיית רצועת התזמון ואיך להמנע ממנה.

על הקקטוס האישה הטילה ווטו עקב העיצוב..   😂

מה308 ירדנו עקב רולטת תקלות המנועים של ה1.2, אחרת אכן הייתי שוקל את הרכב.

אסטרה הצ'בק החדשה נשמעת כמו אופציה מעניינת מאוד (!), נראית כמו תמורה מעולה למחיר, הוספתי לרשימה הסופית, תודה.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהרשימה שלך הייתי דולה את הפיאט והאופל. האופל מרווחת, נוחה וטובה הרבה מתדמיתה, אפילו נראית מצוין לטעמי. הפיאט, לניסיון שניים שאני מכיר ומחזיקים כזו, אמינה, חזקה יחסית בגירסת 1.4 טורבו ואפילו די משובבת נפש בנהיגה. שתי מגרעות בולטות הן צפיפות יחסית ונסיעה יותר מדי קשיחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הגעת ה500x לפני כמה שנים, הגעתי עם אשתי לנסיעת מבחן, כאשר באותה תקופה היא נהגה על פוקוס דור קודם.

הגענו כמובן כי המראה של הפיאט ״שבה״ אותה.

הנסיעה הייתה קצרה מאוד, אחרי כמה דקות היא ויתרה לגמרי על הרעיון.

הרכב קופצני ולא נעים לנהיגה, בטח לעומת הפוקוס, אלה שתי מכוניות שונות מאוד. ההתלבטות ביניהן תסתיים מיד עם הנהיגה.

מבחינת אמינות - הפוקוס נרכשה יד ראשונה מליסינג, החזקנו אותה 6 שנים, מלבד תקלה אחת לא צפויה - רכב אמין מאוד בעיני.

את הקרוז לא מכיר כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לפוקוס הקודמת, לפני מתיחת הפנים. הפוקוס המדוברת הגיעה ב-2016, ככה שקשה לי לראות איך יכולת להחזיק אותה 6 שנים. מדובר במנוע שונה לגמרי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזו 500X חשבת? ה-1.4 טורבו עם הגיר הרובוטי?

ממה שיצא לי לקרוא, המנוע הזה זמין גם בחלק מדגמי אלפא בשידוך לגיר הרובוטי כפול המצמדים, השילוב נחשב אמין ממה שהבנתי.

יצא לי לדבר שנה שעברה על השילוב הזה עם מנהל מוסך פיאט, אמר שהרכב לא נחשב בעייתי, אבל החלפת קלאצ'ים (במידת הצורך) עלולה לעלות לא מעט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לפוקוס הקודמת, לפני מתיחת הפנים. הפוקוס המדוברת הגיעה ב-2016, ככה שקשה לי לראות איך יכולת להחזיק אותה 6 שנים. מדובר במנוע שונה לגמרי.

נכון, כתבתי דור קודם ואתה צודק שפחות רלוונטי מבחינה מיכנית/אמינות.
אבל מבחינת התנהגות/נוחות גם לעומת פוקוס דור חדש - עדיין ההבדל לדעתי משמעותי ונהיגה קצרה תעזור בבחירה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, למה אתה מחפש רק את הדגמים האלה? נראה לי כולם לא משהו, וחבל להתמקד בהם,

אני חושב שבתקציב הזה במקומך הייתי הולך על מאזדה 3 ספיריט 2014, לדעתי תספק את כל מה שאתה מחפש, איכות, הנאה מנהיגה, מספיק חזקה גם לעקיפות, חסכונית, לא הכי מרווחת מאחור אך ללא ספק תספיק לילדים, דגם הסידן גם יאכלס עגלה ללא בעיה, מבחינת בטיחות יש אורות גבוהים אוטומטיים, בלימה אוטונומית עירונית, התראה על סטיה מנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.לגבי השברולט קרוז\אופל אסטרה K - הרכבים טוב ים כשלעצמם אבל בעניין האמינות שלהם אני לא מצליח לרכז ולזקק מידע לפי מקורות מידע באינטרנט כי כול הנושא מתבלבל עם מנוע ה1.4 מהדור הקודם (140 כ"ס) שיש להם את אותו השם. בכול מקרה לפני מה שרשום שניהם מתבססים על בסיס מנוע SGE (גם בנוכחי וגם הקודם) וראיתי שרשורים על בעיות LSPI וקפיצות\חוסר תאוצה. (ראה כאן)
2. לפוקוס יש כשלים במנועים לפי סקרים אחד מתוך 3 מנועים סובל מתקלות חמורות ויש גם טביעה ייצוגית בנושא. (ראה בשרשור הבא)
3. על הפיאט 500 גם היית מוותר הביקורות על מנועי המולטיאייר והגיר בדו מצמדי היבש לא משמחות.

אני חשוב שלשימושים שלך ראוי לבדוק אופציה של דיזל.
סיטרואן C4 דיזל יכול להיות אופציה מצוינת רכב מאוד מרווח ופרקטי למשפחה עם ילד ועגלה מנוע דיזל סופר אמין 1.6 HDI וגיר אוטומטי אמין וטוב מתוצרת אייסין עקב אכילס של הרכב זה מיכל אוריאה שעושה בעיות אני מציע לך להתעמק בנושא כי הרכב מהווה תמורה נהדרת.
רנו גרנד קופה - מנוע הK9K לפי הרושם פחות אמין מ1.6 HDI אך אמין כשלעצמו וחסכוני מאוד הרכב עצמו הכי מודרני ברשימה מאוד מרווח ונוח לנסיעות הבעיה היא הגיר שלפעמים יצריך החלפה של מוח גיר בעלות של בין 3000 ל7000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-C4 דיזל, למרבה הצער, מגיעה עם גיר רובוטי חד מצמדי. למי שלא מתרגש מזה, זה רכב מעניין.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה c4 פיקאסו 1.6 eHDI דיזל היא מונית לשעבר כנראה. הגיעה עם גיר רובוטי. יש דגם 2 ליטרים שהגיע עם גיר פלנטרי של אייסין.
אולי התכוונת ל 1.6 טורבו בנזין 165 כ"ס.
מדהים כמה מהמרכבים שהוזכרו פה אלו רכבים עם בעיות אמינות יקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...