Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה ראשונה לאחיינית משועממת בסגר - הנגשה לדוד הדיוט ?

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 1297 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאני מתעניין ברכישה של מוצר מסוים - קשה לי לפספס ולו דף אחד נידח בנבכי האינטרנט לפני שאתקבע על מושא ליבי.
אבל מודה - תחום הצילום זה כבר גדול עליי, אין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל.

מכיוון שאין שום סיכוי בעולם שאתן לאחיינית שלי לקנות ציוד צילום ראשון על בסיס דעה של מוכר מומחה מטעם עצמו, אני מעדיף את דעת חברי הפורום.
האחיינית היקרה, בת 12 (טוטו 13), מחפשת תחביב, ואיזה עוד תחביב מפורסם יותר ב2020?

הדרישות שלה הן - מצלמה טובה.

הדרישה שלי היא - שהיא תצלם.

מעבר לכך באמת שאין לי מושג על מה לשים אצבע. עדשות, פלאשים, אביזרים כאלה, אביזרים אחרים. כל מה שאני יודע זה שהיא רוצה לצלם הכל - מנופים, פרחים במאקרו ועד לבני אדם וכלבלבים בגודל פרעוש.
ילדה, אתם יודעים.

בכל מקרה הגישה היא שזו תהיה מצלמת כניסה שתוכל להפיק תמונות סבירות מכל צילום שאדם פשוט ירצה לתפוס, ועליה היא תתנסה ואיתה היא (כי עזבו אותי, יש לי אחלה מצלמה באייפון) תלמד את התחום.

התקציב הוא, נניח, עד 4000, כאשר מובן שאין חובה לנצל את מירב התקציב ואם יש מצלמת כניסה לעולם הצילום במחיר נמוך יותר - מה טוב.

דיון פורה שיהיה לנו !

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציב של 4000 ש"ח הוא תקציב יפה מאד.

מה היא רוצה לצלם? עד כמה אתה מאמין שתתמיד בצילום?

האם יש כוונה ללכת ללמוד צילום באופן מסודר, למשל במגמה בבית הספר?

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לפני כמה חודשים הייתי באותו מצב, עם אחיינית גם כן, באותו גיל. אחרי מחקר קטן הגעתי לקנון 2000D שהיא מצלמת כניסה מעולה, שגם בנויה טוב וגם יש לה WIFI עם חיבור לאפליקציה, שזה הכי חשוב לאחייניות בימינו.. יחסוך לך חצי מהתקציב בערך (חפש באיביי קיט עם עדשה בסיסית ואביזרים, בהמשך תוכל לקנות עוד עדשות לפי הצורך). סתם לינק לדוגמה :

Canon-EOS-2000D-Rebel-T7-SLR-Camera-3-Lens-Kit-18-55mm-16GB-Flash-amp-More

https://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-2000D-Rebel-T7-SLR-Camera-3-Lens-Kit-18-55mm-16GB-Flash-More/333217269175?epid=20035272019&hash=item4d954c05b7:g:hqUAAOSw7RteVBSB

אגב, האחיינית שלי מבסוטה עד הגג ממנה, לדעתי ממש לא צריך יותר מזה.

• אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לילדה צעירה הייתי מחפש מצלמה יותר קטנה.

אני רואה שתי אופציות:

1. מצלמת "גישור" (bridge camera), מה שבעבר היה קרוי גם "סופרזום". מדובר במצלמות קומפקטיות עם חיישן קטן (עד "1), עדשה עם זום גדול ומספיק תכונות שיאפשרו גם התפתחות לשנים הקרובות.

2. מצלמות עם עדשה ניתנת להחלפה (ILC - interchangable lens camera), מקבוצת המצלמות חסרות מראה (mirrorless, DSLM) עם חיישני קרופ (חישנים קטנים). המצלמות האלה קומפקטיות אך מתקדמות. לחיישן הקטן יתרונות וחסרונות, אבל המצלמות האלה נותנות בדרך כלל תמורה טובה למחיר. הייתי בוחן מצלמות בפורמט שקרוי Micro four thirds (ובקיצור M43 או MFT) מתוצרת פאנאסוניק או אולימפוס (מדובר בפורמט משותף לשתי החברות כך שהציוד תואם ביניהן במגבלות מסויימות), או מצלמות בפורמי APS-C שבהן חיישן קצת יותר גדול, והיצרנים השולטים הם סוני ופוג'י, אם כי גם לקנון וניקון יש מצלמות מסוג זה.

לדעתי חבל לקנות DSLR, יותר גדולות אבל ללא יתרונות ממשיים על פני חסרות המראה, בודאי לילדה בת 13.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמות סופרזום זה זוועה, אין מה ללמוד ולהתפתח איתן, זה פשוט מצלמה קטנה עם זום גדול. אין עדשות מתחלפות, אין פלאש חיצוני, חיישן קטן שכושל בתאורה לא אופטימלית, בקיצור - כסף לפח.

מצלמות מירורלס יחסית  יותר יקרות, וגם העדשות שלהן פחות נפוצות, עדשות של DSLR אפשר למצוא בקלות גם ביד2 וגם חדשות במחיר סביר.

לדעתי הצילום דרך VIEWFINDER אופטי ולא LCD (בפרט אלה שבמצלמות רמת כניסה) מהווה יתרון וככה צריך ללמוד לצלם. בהמשך אפשר להחליט אם לעבור למירורלס לטובת קומפקטיות וכו'.

כמו כן הסוללה מחזיקה הרבה יותר זמן בDSLR.

• אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך. 

יש מצלמות סופרזום מתקדמות. נכון שהחיישן הקטן מגביל, אבל תכונות אחרות מאפשרות התפתחות. אל תשכח שמדובר בילדה צעירה שמצלמה גדולה תכביד עליה ושלא בטוח שתתקדם בצילום כך שהשקעה גדולה לא נראית לי מוצדקת בכלל.

לגבי חסרות המראה - אני ממליץ לך לבדוק את עצמך. המצלמות האלה נפוצות מיום ליום, הגופים קומפקטיים ויותר מתקדמים מ-DSLR במחיר מקביל, וגם מבחר העדשות גדול. ממליץ לך לבדוק פעם את רשימת העדשות לפורמט MFT, תמצא סדר גודל של 60-70 עדשות, כמובן חלקן ישנות, אבל גם היום נמכרים עשרות דגמים. למצלמות חסרות מראה יש גם יתרונות בתחום צילום הוידיאו, אם הילדה תהיה מעוניינת בתחום. גם מבחינת המחיר לפחות מערכת ה-MFT (בה בני ואני משתמשים) מציעה ציוד במחירים נוחים מאד בהשואה למקבילים במערכות עם מראה, ויש כאן כמה חברי פורום שלא יחליפו את הפוג'י או הסוני שלהם בשום DSLR.

לגבי חיי הסוללה - בעיה קטנה מאד. קנה סוללה רזרבית. במצלמה שלי אני יכול לחבר מטען נייד ל-USB בדיוק כמו לטלפון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

לפי דעתי זה יותר חשוב שהיא תלמד את הטכניקה והשיטות לצלם ופחות תתעסק בגורמים שיפריעו לה לצלם כמו להחליף עדשות ותתחיל לסחוב על הגב שלה חצי סטודיו בשביל לצלם. מה שנקרא לשמור על פשטות.

מציע לקנות לה point and shot פשוטה אבל אפשר גם ללכת לכיוון שקורה כבר היום עם כל הvlogging.

סוני הוציאו גרסה ייעודית לזה

https://www.amazon.com/Sony-Content-Creators-Vlogging-Microphone/dp/B08965JV8D/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=Sony+Vlogging+Cameras&qid=1601301551&sr=8-3

אין לי את המצלמה הזו אבל נשמע שהיא תספק את היצר למרות שהמצלמה של האייפון תספיק לילדה וגם תקל עליה.

הייתי בכלל הולך על קורס על איך להשתמש במצלמה של הסמארטפון\טכניקות לצלם טוב מאשר לקנות ציוד.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר למה שכתבתי בתחילת השרשור: השאלה היא מה מטרת רכישת המצלמה. אם הכוונה היא לצלם את טיולי המשפחה והכיתה בשביל פרוסום ברשת חברתית הרי שהטלפון יעשה את העבודה היטב, בעיקר בזכות הקישוריות. אם הכוונה היא ללמוד טכניקת צילום צריך מצלמה שתאפשר שליטה בפרמטרים ואפשרויות נוספות, וכאן P+S פשוטה כבר לא תהיה מספקת.

הצד השני הוא התקציב - 4,000 ש"ח הם סכום לא קטן למצלמה לילדה שכלל לא ברור שתאהב את העיסוק בצילום לאורך זמן. כמובן שהסכום המושקע תלוי בכמה הרוכש יכול ומוכן להשקיע, אבל אפשר להתחיל גם בציוד יותר פשוט או מיד שניה ולהתקדם ככל שהנערה תרצה לפתח את העיסוק בצילום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שsperial אמר נכון 

אני רק ממליץ לא משומש ואחריות יבואן רשמי 

עוד דבר אני לא יודע אם במצלמות של היום יש סוללות נשלפות אם יש מומלץ לקנות עוד אחת אפשר תחליפי 

יותר חשוב 

עוד דבר כרטיס זכרון גדול ומהיר 

לי יש קנון קשישה 590a מצלמת טוב 

ועוד אחת קנון sx40 תמונות מספיק טובות לא צריך יותר מזה 

כמובן לחפש מקבילות להיום  

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שהייתי קונה היום לילדה שרוצה לראות אם היא אוהבת את התחביב וגם לילדה שרוצה להשתמש בהעלאות וידאו לרשת (שזה מה שכל בני הנוער עושים היום)

מצלמה Canon PowerShot G7 X Mark III

כדי לחסוף ניתן לקנות גם את Mark II

https://www.erlich.co.il/items/2542404

• אהבתי 2

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך עם ההמלצה שלמעלה, אבל עם משהו הרבה יותר זול. המחיר בקישור מופרך.

ממה שכתבת, היא לא יודעת מה היא רוצה, ורוצה לצלם "הכל" זה כמו לכתוב שאתה רוצה להיות נהג. נהג מירוצים ומשאית וטקסי ושטח...

אז קומפקטית שתיתן איכות יותר טובה מסלולרי,זו התחלה טובה. DSLR, גם בסיסית, עלולה להיות גדולה ומסורבלת.

להתחיל ממצלמה שיודעת לצלם גם RAW, וככה אפשר ללמוד גם עיבוד תמונה, שזה חלק בלתי נפרד מצילום

חפרתי קצת.

יש את זו:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1014157

יש גם עינית. יש גם אפשרות להחליף עדשות (באה עם עדשה טובה להתחלה, ככה שלא חובה להתעסק עם זה), והחיישן יותר גדול מהקנון מההצעה למעלה.

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...