Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פקקים בכביש 6

צארלי5555
שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים...טוב אז רציתי לשאול אתכם אם גם אתם נתקלתם בבעיה הזו.

אני כל בוקר נוסע בכביש 6 ונתקל בפקקים רציניים,לרוב אני נוסע בנתיב הימני ונתקל בבעיה של משאיות שמשתלבות בנתיב שלי.בגדול זכות הקדימה היא שלי אך לפעמים יש מצבים שאין ברירה אלא לתת להם להשתלב אבל אז יוצא שיש נהגים קקות שצופרים לי מאחורה.האם גם אתם נתקלתם בבעיה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקקים הם בעיה.

אדיבות ומתן זכות קדימה הן התנהגויות נכונות.

צופרים לך? התעלם. הבטיחות יותר חשובה.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש פקקים בשעות העומס, במיוחד עכשיו לצד המחסומים שמשטרה מקימה לסירוגין. 

אתה פועל כנהג חכם וזהיר על הכביש ואם אתה מרגיש שאתה לא ממהר ואתה נוסע בכיף שלך, אז אני לא רואה סיבה לשנות את זה.

יכולים לצפור עד מחר. במידה והקטע כביש הוא יותר מ-2 נתיבים, הייתי מציע לך לעבור לנתיב האמצעי ולרוץ שם קצת יותר מהר ולא בנתיב שמשתלבות אליו כל המשאיות

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות...כן אחרי הכל באמת עדיף לנסוע בנתיב האמצעי יותר רגוע מהנתיב הימני שכל שנייה צריך לתת זכות קדימה למשאיות שמשתלבות

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, צארלי5555 כתב:

תודה על התשובות...כן אחרי הכל באמת עדיף לנסוע בנתיב האמצעי יותר רגוע מהנתיב הימני שכל שנייה צריך לתת זכות קדימה למשאיות שמשתלבות

לא! צריך לשמור על הימין!
האופנה הישראלית הזאת של לנסוע בנתיב האמצעי היא אחד הגורמים לעומסי תנועה מיותרים מחוץ לשעות השיא וגורם משמעותי ביצירת מצבים מסוכנים בכביש.
כביש 6 הוא לא נתיבי איילון, המרחקים בין המחלפים גדולים מאד - שמור על הימין וכשיש נתיב השתלבות מימין, במידת האפשר ואם נדרש עבור נתיב אחד שמאלה כדי להקל על ההשתלבות למי שמתקרב ואז תחזור חזרה ימינה.
לגבי פקקים ואנשים צופרים - אנשים גם זורקים זבל ביערות ומשאירים אחריהם טינופת בפארקים - כל עוד אתה נוהג נכון, שילכו לחפש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שכתב @shellcase תהיה לרגע ביקורתי עם עצמך, ותשאל האם יש מצב שאתה "שומר מרחק" שמאפשר למשאית להיכנס בינך ובין הרכב שלפניך?

האם אתה כזה שרואה משאית בנתיב שמשתלב לנתיב שלך ועוצר במקום מפחד שהמשאית תשתלב?

האם רק כשבלתי אפשרי אתה עוצר או שאתה מאלה שמאפשרים לכל דיכפין להידחף מימין?

את התשובות אתה לא חייב לי, או לאף אחד בשרשור הזה, השאלות מוגשות כחומר למחשבה שלך עם עצמך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפני הסגר יצא לי לחוות פקקים בכביש 6, במיוחד בבוקר שהיה לי סידורים במרכז. מדהים אותי איך כביש מהיר ללא רמזורים יכול להיווצר פקק. יותר מפתיע לרעה שהכביש פנוי לא שומרים על הימין "ונרדמים" באמצעי.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@4Real פקקים יכולים להיווצר בכל קטע כביש גם ללא צמתים ומחלפים - יש ספיקת רכבים אופטימלית מירבית בכביש שברגע שעוברים אותה מתחילים גלי הלם (זה לגמרי משהו שאפשר לחשב מתמטית, אבל מדובר במשוואה די מכוערת עם דיפרנציאלים מסדר שני אם זה אומר לך משהו), גלי ההלם נוצרים בגלל זמן התגובה שלנו הנהגים, כל בלימה קטנטנה שלך - גורמת לבלימה טיפ טיפה יותר גדולה אצל זה שמאחוריך, הגל הזה ממשיך ומתגלגל אחורה ואם הספיקה קבועה וגבוהה מהאופטימום אפשר להגיע לעצירה מלאה של התנועה בכביש נטו בגלל שהתעטשת חזק ונתת נגיעה קטנה בבלמים. 

הגל ימשיך לנוע אחורה כל עוד זרם הרכבים לא יקטן.
הנה ניסוי מפורסם:

• רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, shellcase כתב:

לא! צריך לשמור על הימין!
האופנה הישראלית הזאת של לנסוע בנתיב האמצעי היא אחד הגורמים לעומסי תנועה מיותרים מחוץ לשעות השיא וגורם משמעותי ביצירת מצבים מסוכנים בכביש.
כביש 6 הוא לא נתיבי איילון, המרחקים בין המחלפים גדולים מאד - שמור על הימין וכשיש נתיב השתלבות מימין, במידת האפשר ואם נדרש עבור נתיב אחד שמאלה כדי להקל על ההשתלבות למי שמתקרב ואז תחזור חזרה ימינה.
לגבי פקקים ואנשים צופרים - אנשים גם זורקים זבל ביערות ומשאירים אחריהם טינופת בפארקים - כל עוד אתה נוהג נכון, שילכו לחפש.

בדיוק בדיוק,נתקעי האמצע לפעמים גרועים יותר ממתנחלי השמאל! הם חושבים שכל עוד הם לא על השמאל הם יכולים לנסוע על 30 כי הכל בסדר והעיקר הם לא על השמאל... קחו עוד אחד ימינה וסעו גם על 20 אפילו...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@shellcaseקראתי פעם מאמר בעיתון מדע עממי שטעם שקשה מאד לחזות השפעה של שינויים בהסדרי תנועה על זרימתה, ושלעתים פתרונות שנועדו להקל על התנועה גורמים דווקא להחמרת הפקקים בגלל איזו התנהגות לא צפויה של הנהגים. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיצפרו עד מחר, אם נהגים לא יתנו להשתלב מימין הנהגים המשתלבים יידחפו בכח, מה שיגרום לאותם נהגים שלא נתנו להשתלב לחתוך בעצמם לנתיב האמצעי או לבלום, מה שמסכן את כולם ומעכב את התנועה.

אנחנו חיים במדינה של הרבה חלאות על הכביש, גם כמו אלו שצופרים לך כדי שתיכנס לצומת חסום,

וגם היום כאשר הצומת חסום ע"י שוטרים במחסומי קורונה.. 

קצת אדיבות עוד לא הרגה אף אחד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...