Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת אוטומציה - האם כולנו הולכים לאבד את העבודה שלנו?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשמע סיפור קצת מוזר. זה בדיוק לא המקום להתחיל בו. אם יש לזה התכנות כלכלית, הוא כנראה צריך למצר את זה (להקים חברה, לגייס כסף, להרים צוות וכל הסמטוחה), ואז למכור להם מוצר שלם. אלו לא מקומות שיודעים להרים ולנהל פרוייקטים כאלו.

ומעבר לזה, השוק הישראלי הוא די קטן לפתרונות כאלו, יכול להיות שאם זו עיה ישראלית בלבד אולי אין באמת היתכנות כלכלית. אם זו בעיה גלובלית, והוא באמת יודע לפתור אותה מאוד בזול - אז למה הוא מחכה?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הזכיר לי ספר טוב בשם "כאשר העבודה אוזלת לחברת העבודה" שיצא בעברית בשנת 2003, הרבה לפני שהיה AI וכל הדיפים (לא אלו שאוכלים). מומלץ בחום לראות שגם לפני הדור הנוכחי שאלו את אותם שאלות.

בלי קשר אליו, אחרי שראיתי את זה די ברור שכאשר האוטומציה תפתח יכולות אוטונומיות יגבילו אותה כל כך שהיא לא באמת תוכל להחליף אותנו בדור שלנו, הבא ואולי זה שאחריו.

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

מהפריזמה שלי, בתור אחד שלא עובד ישירות על מערכות ML/DL אבל שכן קרוב של קבוצה שעוסקת בזה, אפשר להגיד שהן סופר טובות בדברים ספציפיים ומוגדרים היטב. הן אפילו טובות כל כך שלא ברור איך הן עושות את זה. אבל הן לא "יצירתיות". אני לא יודע איך להסביר את זה.

ועכשיו אנקדוטה על החלפת עובדים במכונות (רמז, לא כל-כך מהר):

חבוב מומחה לML/DL שהיה חלק בכמה מיזמים מוצלחים, די ותיק, החליט לתקוף תת-תחום בראיית חשבון שלדעתו מכונה יכולה לעשות יותר טוב (או כמעט באותה רמה) ובמחיר נמוך הרבה יותר. 

התחיל לחקור את הנושא, אסף דאטה, ניקה אותו, בנה מודל, הריץ, ניתח את התוצאות ובקיצור קיבל POC עם תוצאות מרשימות ביותר. 

החליט ללכת למוסדות שירוויחו מזה הכי הרבה הביג 4. הציג להם את המספרים, את הרווח מהחלפת צוותים שלמים בתוכנה שלו וכהנה וכהנה.

מה שהם ענו לו, הפתיע אותי לא פחות: "לא תודה. טוב לנו ככה".

מוסר השכל? אין לי כזה. אבל AI במתכונתו הנוכחית הוא עוד לא המהפכה התעשייתית.

אשתי רו"ח, יום יום אני משתגע מהתהליכים הידניים שהם משתמשים בהם.

חבר שלך בחר את הלקוח הלא נכון... הביג4 מתמחרות שעות ועושות על זה כסף, אין להם אינטרס אמיתי לייעל את התהליכים, מחלקות כספים בחברות גדולות בהם העובדים האלו מיצרים הוצאות ולא הכנסות הם הקליינט הנכון.

לפני 8 דקות, pooh-bear כתב:

נשמע סיפור קצת מוזר. זה בדיוק לא המקום להתחיל בו. אם יש לזה התכנות כלכלית, הוא כנראה צריך למצר את זה (להקים חברה, לגייס כסף, להרים צוות וכל הסמטוחה), ואז למכור להם מוצר שלם. אלו לא מקומות שיודעים להרים ולנהל פרוייקטים כאלו.

ומעבר לזה, השוק הישראלי הוא די קטן לפתרונות כאלו, יכול להיות שאם זו עיה ישראלית בלבד אולי אין באמת היתכנות כלכלית. אם זו בעיה גלובלית, והוא באמת יודע לפתור אותה מאוד בזול - אז למה הוא מחכה?

לא ממצרים לפני שעושים POC ורואים שיש שוק, והליכה לביג 4 כאן בארץ בהקשר הבינלאומי דווקא לא רעה, אם זה טוב מאמצים את זה בשאר הסניפים בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, GTאי כתב:

חבר שלך בחר את הלקוח הלא נכון... הביג4 מתמחרות שעות ועושות על זה כסף, אין להם אינטרס אמיתי לייעל את התהליכים, מחלקות כספים בחברות גדולות בהם העובדים האלו מיצרים הוצאות ולא הכנסות הם הקליינט הנכון.

זו הסתכלות מאוד צרה. ברור שאם יש להם פיתרון ידני שהם מרוויחים עליו X ופיתרון אוטומטי שהם מרוויחים עליו חצי X הם יעדיפו את הידני; אבל מה יקרה אם המתחרים יאמצו את הפיתרון האוטומטי (שגם הסקיילינג שלו כנראה הרבה יותר מוצלח וזול מהידני) מחר בבוקר? הם יפשטו רגל תוך יום. קשה לי להאמין שמנהל רציני שרואה מוצר כזה שמאיים על הביזנס שלו בצורה כל כך ישירה מצד אחד ומאפשר לו להרוויח כל כך הרבה יותר מצד שני פשוט יתעלם מזה. יכול להיות שהוא לא פנה לאנשים הנכונים, או שהוא לא יודע להציג את עצמו / את המוצר, לא כזה בלתי סביר אצל מהנדסי תוכנה.

אני חושב שהבעיה היא יותר שזה לא הביזנס שלהם, הם לא יודעים לפתח מוצר תוכנה, ומעבר לזה, הם רואים רק את הרווח שלהם לעומת עלות הפיתוח. חברה עצמאית שתפתח את זה תוכל להרוויח מכמה לקוחות, לא רק ממשרד אחד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, pooh-bear כתב:

אם יש לזה התכנות כלכלית, הוא כנראה צריך למצר את זה (להקים חברה, לגייס כסף, להרים צוות וכל הסמטוחה), ואז למכור להם מוצר שלם. אלו לא מקומות שיודעים להרים ולנהל פרוייקטים כאלו.

מסכים. אולי רצה להבין היתכנות, אולי למכור "רעיון" (?). אני מנחש שאחרי המיזמים הקודמים שלו הוא פשוט לא רצה עוד את הסמטוחה כלשונך.

לפני 9 דקות, pooh-bear כתב:

ומעבר לזה, השוק הישראלי הוא די קטן לפתרונות כאלו, יכול להיות שאם זו עיה ישראלית בלבד אולי אין באמת היתכנות כלכלית.

הביג 4 הן חברות גלובליות בסופו של דבר והבעיה שתקף (כמובן לא חשף, אתה יודע) כן רלוונטיות לעוד חלקים בעולם.

לפני 5 דקות, GTאי כתב:

אשתי רו"ח, יום יום אני משתגע מהתהליכים הידניים שהם משתמשים בהם.

למה שהן לא ירצו לייעל תהליכים?

אם במקום לשלם לעובד, ישלמו פחות עבור תוכנה/רישיון/זמן ענן בעבור אותה שעת עבודה הרי שההכנסות שלהן יגדלו. אפשר לטעון שהעלות של העובד פר שעת עבודה נמוכה מאשר אותה עלות אלטרנטיבית שהוא הציע להם, או שהן לא יוכלו לנפח שעות (למה לא בעצם?).

אני מסכים שיש עוד לקוחות למוצר מסוג זה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, pooh-bear כתב:

אני חושב שהבעיה היא יותר שזה לא הביזנס שלהם, הם לא יודעים לפתח מוצר תוכנה, ומעבר לזה, הם רואים רק את הרווח שלהם לעומת עלות הפיתוח. חברה עצמאית שתפתח את זה תוכל להרוויח מכמה לקוחות, לא רק ממשרד אחד.

מסכים. ולכן אין להם דחף ללכת למוצר כזה. טוב להם עם המודל הנוכחי.

לפני 5 דקות, pooh-bear כתב:

אבל מה יקרה אם המתחרים יאמצו את הפיתרון האוטומטי (שגם הסקיילינג שלו כנראה הרבה יותר מוצלח וזול מהידני) מחר בבוקר? הם יפשטו רגל תוך יום. 

כל אחד שחושב על סטארטאפ בטוח שהמשפט שרשמת נכון. אחרי שהוא השקיע X שעות או Y כסף הוא מבין שהחיים לא שחור לבן ואף אחד לא חושש או פושט רגל

לפני 5 דקות, Gosser1860 כתב:

למה שהן לא ירצו לייעל תהליכים?

אם במקום לשלם לעובד, ישלמו פחות עבור תוכנה/רישיון/זמן ענן בעבור אותה שעת עבודה הרי שההכנסות שלהן יגדלו. אפשר לטעון שהעלות של העובד פר שעת עבודה נמוכה מאשר אותה עלות אלטרנטיבית שהוא הציע להם, או שהן לא יוכלו לנפח שעות (למה לא בעצם?).

אני מסכים שיש עוד לקוחות למוצר מסוג זה.

כולם רוצים. אני פשוט לא מסכים שהם הלקוח הראשון שצריך לפנות אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, falou כתב:

נכון להמון טכנולוגיות. למשל ישיבות וידאו. 

עד שמגיע ההכרח.... 

a0Rg9OB_700bwp.webp

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Skity כתב:

שמח לראות שהשרשור פורה, אך קצת לדייק, אני לא מדבר על עוד שנה שנתיים מהיום, אני מדבר על עוד עשור או שניים, כשנראה אפילו מחשבים קוונטים יהיו חלק מחיינו.

כמו שכתבתי, לי סיפרו ב-1981 שעד 1985 לא יצטרכו תכניתנים... נראה לי שגם בעוד עשור או שניים לא יהיו שינויים גדולים מדי. 
אגב, בראייה הפוכה - הרבה מהפכות שכן קרו לא נצפו בראש. לדוגמא - שנים מדברים על רובוטים, הקמת התיישבותיות בחלל ומכוניות מעופפות אבל מי חזה סמארטפונים?

עריכה אחרונה על ידי motior

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...