Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס St-Line מתחדשת ב2021 במתלה אחורי רב חיבורי וחיישני חניה קדמיים.(כותרת נערכה)

wildlands2019
שימו לב! השרשור הזה בן 1304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת לא ברור החשש הזה שלך. ראשית מדובר על שינוי בשנת דגם מאוחרת יותר, כך שממילא יהיה פער לא זניח כלל ביד שניה בין מחיר האוטו שלך לחדש והמשופר יותר ומי שמחפש אוטו זול יותר מילא יתמקד בשנת הדגם שלך, כן קורת מתח , לא קורת מתח. שנית, כמי שכל כך חרד לגורל השקעתו, האוטו הזה למרות איכויותיו הוא סוג של חתול בשק בכל הנוגע לסיכויי שמירת המחיר והסיבות ההיסטוריות לכך ידועות. ולכן מעט מפתיע שאתה עכשיו מגלה חשש בשל שינוי במכלל שהשפעתו על המחיר תהיה די זניחה לכל היותר, בעוד הסיכוי לאובדן ערך מסיבי בשל מוניטין קצת רעוע ( שאני מקווה ישתנה לטובה ), הרבה יותר מוחשי. בכל מקרה ולמרות החשש המקנן, ממליץ לנסות ולשכוח מהסיפור ולהמשיך להנות מהאוטו, ואני מבין שיש ממה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, wildlands2019 כתב:

אתם רוצים להגיד שלי שאני היחידי ששמתי לב לזה, נו זה כתוב במגזין "אוטו" שאני מאמין שרוב מי שיחפש רכב ייכנס לשם ולא לכאן.

אני לא יודע אם אני מחדש לך, אבל אנשים נכנסים לכאן, כמו במקרה של ההונדה סיוויק 1.5 טורבו עם הבעיית שמן מנוע שיכול לעשות בעיות בהנעה קרה כביכול, והיה ריקול בחו"ל, שבפועל הבעיה לא קיימת בארץ, קוראים תגובות, ומחליטים לרדת מהרכב הזה, מסיבה שהיא לא אמיתית ולא רלוונטית.. ועם זאת אני מאוד מעריך את יגאל, פותח אותו שרשור שעזר וחקר ותרם להבין מה קורה עם הרכב בישראל ובחו"ל.. אכן מדובר בבעיה וחשש אמיתי..

אותו דבר עשוי לקרות במקרה הזה - פירסמת תגובה שלילית על רכב שעדיין לא נתגלו בו בעיות וחבל.. זה כשלעצמו עשוי להרחיק קונים ולהוריד ערך בעתיד ושוב - בלי סיבה אמיתית..

לא צריך לזלזל בפורום הזה, היות והוא לגמרי מוביל דעה מזה שנים..

מה גם, שהיו מלא כתבות רכב לפני שלושה חודשים על ה- ST-Line, כולל כאן, ובכולם אכן הייתה ביקורת ברורה בנוגע לקורה האחורית והקשיחות שלה, לעומת מתלה האחורי שמגיע ברכבים אחרים מאותה קטגוריה.. כך שנושא הקורת מתח והחיסרון שלה(יש לה גם יתרון), כבר עלה בכל הביקורות למעשה.. (והאמת שעלה גם בדיון אחר פה שהשתתפת בו בנוגע להתלבטות על בחירת רכב)

חובבי הפוקוס כולל אותך אולי בחרו להתעלם מהביקורת האלה ומיהרו לקנות, אך הם שם בכל הכתבות שהתפרסמו.. למרות שנדמה לי שנרשם בחלק מהכתבות שבאירופה יש את גרסת ה- ST-Line עם מתלה רב חיבורי, ואצלנו לא הגיע..

תאמין לי גבר, אני לא חוסך ביקורת מפורד פה בארץ, לאור ניסיון עבר מר עם פוקוס 2012 מהיום שקיבלתי אותה..

אבל בנושא שהעלת אפשר להתבאס אבל לא ברמה כזו :), ובטח לא להציג את זה כבעיה..

גמר חתימה טובה :)

• מעניין 1

פורד פוקוס ST האצ'בק 2014. (ידנית 250 כ"ס)

הונדה סיוויק ספורט פלוס 1.5 טורבו 2018. (אוטומט 182 כ"ס)

פורד פוקוס האצ'בק 1.6 2007, 2010, 2012. (אוטומט 105-125 כ"ס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית את הרכב, כבר באופן אוטומטי לחשוב על המכירה שלו?

למה אתה חושב על מכירה שאולי תהיה בעוד 3-5 שנים?

אתה בפורום חובבי רכב, תהנה מהרכב וסע בדרכים טובות.

ובינינו, לא שאני מזלזל בכסף אבל עוד 10-30  אש"ח או פחות זה לא מה שיעשה אותך עשיר מהמכירה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שקראתי את הכתבה, ישר חשבתי עליך@wildlands2019 ונכנסתי לפורום ולא התאכזבתי.

בוא אגיד לך משהו. רכשתי את האקטיב-X שלי לאחר מחשבה של כמה שבועות, כאשר שני דברים עיקריים הטרידו אותי.

1. איך בסופו של יום אני אמכור את הרכב ובכמה? הסטיגמה על פורד (ופוקוס בפרט) יכולה להיות מאוד לרעתי, או שהיא יכול לעבור עד למועד המכירה.
  2. לא רק שאני קונה דגם ברבעון שלישי של השנה, שזה לא חכם במיוחד, אלא גם קונה את רמת הגימור היחידה שמוצעת בישראל. מה יהיה שנה הבאה?

שני הדברים הללו הטרידו אותי כי הם לא בשליטתי, אבל הגעתי למסקנה שאני אלך על מה שאני חושב שכרגע מתאים לי, כי תמיד אפשר לחכות ואולי לקבל מוצר טוב/משתלם יותר. שנה הבאה הגרסא שיש לי יכולה להגיע עם אבזור עשיר יותר או עשיר פחות בעלות נמוכה יותר - ואולי יוצעו גם גרסאות משתלמות אף יותר.

אתה, כמוני, קנית את ה-st-line כי ראית שהוא התאים לך באותו הרגע. היית צריך כברירת-מחדל לדעת שקיים סיכוי שבקרוב יוצאו רמות גימור אחרות או לחילופין אותו דגם עם שיפור/שינוי כזה או אחר שכן היית רוצה ברכב הנוכחי שלך אבל באותו רגע לא הייתה לך האפשרות לשנות. חייב לציין שלא ציפיתי את הקטע של המתלים, אבל זה ממש (!) לא deal breaker.

למרות שאני מבין אותך מאוד, וגם אני הייתי מתבאס מהעניין, אבל קח דברים בפרופורציות. שמעת על צרת רבים נחמת יחיד? תחשוב על אנשים שקיבלו רכב חדש ויום-יומיים לאחר מכן מחיר צנח ב-10-20 אלף ש"ח, סתם כך כי היבואן החליט. לדעתי, ירידת הערך העיקרית שיכולה להיות לרכב זה בגלל המוניטין של פורד פוקוס (סעיף 1 שרשמתי).

צא לאוטו, תחבר את הפלאפון (3-4 פעמים עד שיתחבר האנדרואיד אוטו, כמובן), שים שיר טוב ותעשה סיבוב על מצב ספורט. אחרי כמה דקות תרגיש טוב יותר עם הקניה 😁

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאדם אתה לא מפסיק.

אמרתי לך שזה מיותר לבנות בוט שסורק את האינטרנט 24/7 אחר עסקאות אפס קמ לפוקוס ST כי זה יבוא לך בהפוכה.

אמרתי וצדקתי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא גרסה חדשה, המתלה רב חיבורי קיים בSTLINE עוד מ2018, אך החליטו ששווק את הדגם עם התלה רגיל ואחרי שנה לדפוק את כל הלקוחות שכבר קנו עם דגם עדיף.

@מיץ פטל, רכב זה לא השקעה, אך כן תצטרך להוריד עוד מהמחיר בעת המכירה בעיקר כאשר יש דגם שעולה כמעט אותו דבר ומכיל שיפור ניכר בנוחות, דוגמה לכך, מאזדה 3 2014, נסה למכור דגם 1.5 , ו2.0, בסוף זה יימכר, אך תצטרך לרדת הרבה במחיר כי בתוספת של כ4K בלבד במחירון מקבלים יותר, וכאן זה יהיה זהה לדעתי, אך כאן לא מדובר בתוספת כ"ס וחלון גג, אלא ממש שיפור ניכר בנוחות הרכב ועל זה אנשים לא יתפשרו כל כך.

@YNV מי לדעתך יקנה STLINE? "בדיוק" , מי שיקנה אותה זה בעיקר אלה שמחפשים אותה, ואותו קהל לרוב כן ידע להבדיל בין מתלה רב חיבורי לרגיל, רק שתדע, עד היום עלו על הכביש רק 70 מהדגם הזה בדיוק.
אני בטוח שכשהם עשו את זה הם בדיוק חשבו איך נדפוק את הלקוחות שכבר קנו.
הביאו דגם x אחרי שנה החליטו להביא דגם y, זה מה יש. אף אחד לא חייב אותך לקנות ב 2020 ואם כ''כ כואב לך תמכור ותקנה חדש.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

• משעמם 1

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל ה4 עמודים אבל חשבת על "שידרוג" הרכב שלך למתלה החדש?

די בטוח שבשלדה/מרכב יש את כל החורים המתאימים.

אולי תוכל גם להפעיל לחץ על דלק מוטורס שיעזרו בחלקים במחיר עלות.

בנוסף,

הישראלי המצוי לא ידע ולא יכיר וגם יציגו לו שעדיף גשר כי יש פחות בלאי, עוד בושינג/משולש שיכולים לפסול בטסט.

להזכירך עדיין ישנם אנשים שקונים פוקוסים עם הגיר הבעייתי.

עריכה אחרונה על ידי Dimo
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Dimo כתב:

אולי תוכל גם להפעיל לחץ על דלק מוטורס שיעזרו בחלקים במחיר עלות.

יבואן בישראל יעזור בשדרוג מתלה אחורי?
לא רגע רגע לא סתם יבואן, דלק מוטורס יעזרו בשדרוג מתלה אחורי? לפוקוס? דלק מוטורס?
אולי על הדרך שיבקש עזרה בהסבה לגיר ידני אם כבר פאן עד הסוף.

• מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, system_x כתב:

@YNV מי לדעתך יקנה STLINE? "בדיוק" , מי שיקנה אותה זה בעיקר אלה שמחפשים אותה, ואותו קהל לרוב כן ידע להבדיל בין מתלה רב חיבורי לרגיל, רק שתדע, עד היום עלו על הכביש רק 70 מהדגם הזה בדיוק.

נתחיל מהסוף - 70 זה הרבה או מעט?

אולי הבונדד מפוצץ בהן ולא באים מספיק "מבינים" שיקנו?

ואולי זו כל ההקצאה שהיצרן נתן השנה והמכוניות נחטפו? לי אין תשובה. אולי לך יש.

לגבי המשפט הראשון, אז אתה אומר שמי שיקנה אסתיליין יהיו רק פטרולהדס שידעו להעריך את דקויות המתלים, סוג הקומפוזיט בצמיגים וכיול תיבת ההילוכים? בטוח לא כאלה שסתם חיפשו רכב שנראה ספורטיבי עם ג'אנטים גדולים, סאנרופ ואגזוז כפול?

אז גם כל אלו שקונים R Line בפולקסוואגן, S Line באודי, R Design בוולבו, GT Line בפיקנטו של קיה (אני יכול להמשיך לנצח...) - כולם מחפשים איכויות ניהוג והתנהגות על המגבלות? מסופקני

• רעיון טוב! 1

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, farkash7 כתב:

יבואן בישראל יעזור בשדרוג מתלה אחורי?
לא רגע רגע לא סתם יבואן, דלק מוטורס יעזרו בשדרוג מתלה אחורי? לפוקוס? דלק מוטורס?
אולי על הדרך שיבקש עזרה בהסבה לגיר ידני אם כבר פאן עד הסוף.

יעזרו בלמכור חלקים במחיר עלות או קרוב לעלות - לא בחינם.

כמה ברזלים בשביל לשפר את התדמית של פוקוס? אולי איזה כתבה באוטו על הדרך?שירשור פירגון בקארספורום?

לא הייתי ממהר לזלזל ולפסול.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, YNV כתב:

לגבי המשפט הראשון, אז אתה אומר שמי שיקנה אסתיליין יהיו רק פטרולהדס שידעו להעריך את דקויות המתלים, סוג הקומפוזיט בצמיגים וכיול תיבת ההילוכים? בטוח לא כאלה שסתם חיפשו רכב שנראה ספורטיבי עם ג'אנטים גדולים, סאנרופ ואגזוז כפול?

אז גם כל אלו שקונים R Line בפולקסוואגן, S Line באודי, R Design בוולבו, GT Line בפיקנטו של קיה (אני יכול להמשיך לנצח...) - כולם מחפשים איכויות ניהוג והתנהגות על המגבלות? מסופקני

אני (שמייצג רק את עצמי, ומחזיק פוקוס אקובוסט מתיישנת) לא מביא את הרכב למגבלות (כי אני לא יודע, וזה גם לא עד כדי כך מעניין אותי), ודי בוודאות לא אדע להבחין בנהיגה בעיניים עצומות (שזה רעיון מעניין לכשעצמו) בין שני סוגי המתלים. אני מניח שיש עוד כמה כמוני, שיקנו רכב קצת חזק ועם היגוי סביר כי הם לא אוהבים להיות כל הזמן בנתיב הימני ב-90 ולא כיף להם שאתה מסובב את ההגה ולא מרגיש כלום, אבל לא חייבים את הקצה של השפיץ. בואו, בכל זאת, פוקוס ST-Line, לא פרארי.

• אהבתי 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של עבודה עצמית, התחושה הזו תהיה כנראה בעוד דברים שפות"ש קנה (כפי שציינו כאן אפילו כרטיס מסך...),

וכנראה הוא יתבאס עוד לא מעט פעמים בחייו,

אתה צריך לעשות עבודה עצמית של קניתי כי אהבתי עכשיו אני מרוצה לא מעניין אותי מה השכן קנה או מה החברה משווק בעוד שבועיים...

אחרת תמיד תסתובב בתחושה חמוצה חודש אחרי שקנית משהו.

שתהיה לך אחלה שנה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, this_is_me כתב:

אני לא יודע אם אני מחדש לך, אבל אנשים נכנסים לכאן,

לפי החתימה שלך יש לך משהו מעניין לשתף אותנו. אל תתבייש ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, מיץ פטל כתב:

לפי החתימה שלך יש לך משהו מעניין לשתף אותנו. אל תתבייש ;-)

@מיץ פטל

הממ.. לשתף ? אני מנחש שהתכוונת לאסתי ולא לאחרות נכון ?

אני דיברתי על התנהלות היבואן בהקשר לפוקוס 2012 1.6 125 כ"ס הידועה לשמצה..

אני רק יכול להגיד שאני חייב לפורום הזה הרבה, הוא הוביל אותי לאהבה הגדולה שלי :), (בגלל זה אמרתי שהוא מוביל חחח..)

נראה לי שיום אחד אמשיך את הפוסט הזה בשמחה ^^.. :)

עריכה אחרונה על ידי this_is_me
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

פורד פוקוס ST האצ'בק 2014. (ידנית 250 כ"ס)

הונדה סיוויק ספורט פלוס 1.5 טורבו 2018. (אוטומט 182 כ"ס)

פורד פוקוס האצ'בק 1.6 2007, 2010, 2012. (אוטומט 105-125 כ"ס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...