Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות וכו' - 100 אלף שקל, צריך את עזרת המנוסים בדבר.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 שעתיים, BarryG כתב:

אני אוסיף עצה כללית: כשמישהו אומר לך על משהו "אחלה השקעה", תפסיק להקשיב/לקרוא את מה שבא אחרי זה. צמד המילים הזה לא יגיע ממישהו שמבין בתחום.

ואני אוסיף עוד עצה
כשמישהו מקובע על משהו ובמקום להסביר את טיעוניו בוחר להצמד ל2 מילים מעבר לטקסט
כנראה שגם הוא לא מבין על מה מדובר. במיוחד שאמרתי שזה לא מתאים לכל הסכום.

להסביר את כל התיאוריה בפוסט בפורום זה לא ישים וואין לי זמן לזה - הצעתי לבחור לחקור את הנושא לבד.

אגב - ביינתים זה הנכס\מטבע\השקעה ספקולטיבית הכי תשואתית ב10 השנים האחרונות. עובדה. בדוק אותי, יותר מSP500 ויותר מכל מה שתמצא

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אולי הכי תנודתית...

כבר ראינו בלא מעט שרשורים שאתה "fanboy" של מטבעות קריפטוגרפיים (אל תקח את זה כהעלבה בבקשה)

יש לא מעט אנשים שלא רואים בזה השקעה, בכל אופן גם לדעתי למטרות של פותח השרשור ההמלצה הזו לא רלוונטית...

(אין לי ידע "מקצועי" בתחום, משקיע חובב בבורסה לטווח ארוך מספר שנים, קראתי על מטבעות קריפטו, לא חושב שיש להם הצדקה באף תיק השקעות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ישבת על הגדר עד עכשיו, הייתי מחכה עם ה FOMO בשביל להבין לאן נושבת הרוח בתחילת נובמבר לאחר הבחירות בארה"ב.

אני שוקל למכור את כל התיק שלי בחודש הקרוב - עד שיתבהרו הדברים.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, BloodFist כתב:

וגם אולי הכי תנודתית...

כבר ראינו בלא מעט שרשורים שאתה "fanboy" של מטבעות קריפטוגרפיים (אל תקח את זה כהעלבה בבקשה)

יש לא מעט אנשים שלא רואים בזה השקעה, בכל אופן גם לדעתי למטרות של פותח השרשור ההמלצה הזו לא רלוונטית...

(אין לי ידע "מקצועי" בתחום, משקיע חובב בבורסה לטווח ארוך מספר שנים, קראתי על מטבעות קריפטו, לא חושב שיש להם הצדקה באף תיק השקעות)

משקיע חובב חושב שאין להם הצדקה - ומעיד על עצמו שאין לו הבנה אלא קרא על מטבעות קריפטו , אני מדבר רק על ביטקוין לא על ההונאות שמסביב.

אנסח מחדש את ההמלצה שלי לפותח השרשור:
גם הסולידית ממליצה לפזר השקעות
בשביל להחליט אם משהו צריך להיות חלק מפורטפוליו ההשקעות שלך (גם אם זה כרגע ספקולטיבי) יש להבין אותו טיפה לעומק ולראות אם אתה מאמין בזה.
לא נכנס לפילוסופיה - אבל משקיע חובב לא חושב שיש לביטקוין (רק ביטקוין תעזרו את כל החרא שמסביב) הצדקה באף תיק השקעות
וחברה שמה 415 מיליון דולר מהרזרבה הכספית שלה וקנתה ביטקוין, אז להם כן יש הצדקה, ואני מניח שבעל החברה MICROSTRATEGY מרוויח יותר מאיתנו המשקיעים החובבים.
אני מציע לפותח השרשור להתעלם רגע מרעשי הרגע של זקני הפורום או הצעירים שלא מבינים את המערכת המונטרית אבל כל כך מסורים לה: ולהקשיב לבעל החברה שהתראיין בפודקאסט ומסביר על תהליך קבלת ההחלטות שלו, איך הוא נכנס ל RABBIT HOLE והבין שזה חייב להיות חלק מהפורטפוליו שלו, ואחר כך שזה חייב להיות חלק גדול - והוא קנה את זה בחודשיים האחרונים,

ז"א שהוא לא בא במחיר של 100 דולר, אלא מה שנחשב לדעת רבים (ולא מבינים) למחיר גבוה מידי לביטקוין (שנמדד מה לעשות בדולרים כי זה
מטבע הסחר העולמי, אבל לא לעולם חוסן)

החברה שלו רכשה כבר כ35 אלף ביטקוינים.

* אני לא אומר שזה נכון לכולם - אני אומר שאתה צריך לקרוא ולהבין לעומק למה זה הצליח כל כך מאז שהומצא, ולמה זה בכלל הומצא.

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, maxcher כתב:

גם הסולידית ממליצה לפזר השקעות

השקעות, לא הימורים. בינתיים הביטקוין מראה קורלציה מרשימה ל-SP500, רק בתנודתיות גדולה משמעותית. ה-415 מיליון דולר האלה הם כלום ושום דבר, המוסדיים לא שם ולא יהיו שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס נכון, קראתי על מטבעות קריפטו והגעתי למסקנה החד משמעית שאין להם מקום בתיק שלי (ושל אשתי).

אני לא מהמר, אני מסתמך על כך שלטווח הארוך השוק תמיד יעלה מכיוון שהאנושות מנסה כל הזמן להתפתח...

אם נגיע למצב בו הכסף שלי לא שווה כלום ככל הנראה גם הביטקוין שלך לא יהיה שווה דבר (זו דעתי בכל אופן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ozal5האם  הבנק שלך הוא גם ידיד שלך? אם לא תמצא בנק שהוא גם ידיד. לך ליועץ ההשקעות בבנק, ותבקש יעוץ מקצועי. בסכום העומד לרשותך בבנק שלך כנראה תשיג עלויות יותר נמוכות מבבתי השקעות או בשיטות השקעה אחרות.

כמו שכתבו, תקרא את הסולידית, אבל להבנת המושגים ולא לפעולה.

בשנים האחרונות, קשה מאד להשיג רווחים ללא סיכון גבוה, ולכן כנראה אתה צריך להתמקד בעיקר בהגנה על הכסף שיש לך כדי שלא יפסיד מערכו. יכול להיות שתסכים לסכן חלק מהסכום שחסכת, אבל תעשה את זה רק אחרי שתבין שבסיכון בינוני-גבוה אתה יכול להפסיד גם את הקרן ולא רק "רווחים".

שים לב שבהשקעות בחו״ל אתה חשוף גם לתנודות בשער המט״ח. כלומר, אולי "תרוויח" בדולרים, אבל לאחר המרה לשקלים תצא ברווח קטן יותר או בהפסד.

לסיכום:

• קרא יותר כדי שתבין את העולם: מהי השקעה לעומת הימור, ומהן רמות הסיכון השונות בהשקעות השונות.
  • אל תשכח עלויות שוליות (קניה, מכירה, העברה, המרה, שמירה ושאר ירקות) לפעמים אלו יאכלו לך את כל הרווחים שיש.
  • אל תאמין לאף אחד בלי להבין את האינטרסים שיש לו מאחורי ההמלצות: יועץ השקעות מוסמך מחויב לומר לך אותם, אבל כולם מנסים להסתיר או להכניס ל"אותיות הקטנות". אחרים בכלל לא יזכירו אותם.
  • אל תאמין גם לי (בטח שאני לא מהתחום). תקרא, תבדוק ותשאל.

בהצלחה

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תקשיב לאף אחד.

2. אל תקשיב לאף אחד.

3. אל תקשיב לאנשים זרים באינטרנט.

4. אל תקשיב ליועץ פנסיוני, לא ליועץ בנקאי ולא ליועץ של חברה כלשהי.

5. כל עוד אתה בור בנושא, הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה להשאיר את הכסף בחשבון.

6. יעוץ ללא רישיון היא עבירה על החוק.

7. יעוץ אנונימי הוא לא אחראי ועלול לפגוע בך.

8. אל תקשיב לאף אחד.

9. אם זה היה פורום השקעות, רק על סמך מה שנרשם בשרשור הזה, היה צריך לחסום מספר משתמשים.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
  • מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה נשמע כמו אחלה צעיר, שחושב על העתיד ולא רק איך לשרוף את הכסף שאתה מכניס עכשיו (אני הייתי מהבזבזנים) אני לא יודע מה אתה עושה בשלב זה בחיים אך הייתי חושב על פתיחת עסק. יש סיכוי שזה יכניס לך יותר מכל השקעה בשלב זה בו אין לך הון משמעותי להשקעה. הגדלה של ההכנסה תפתח עבורך בעוד מספר שנים אופציה משמעותית יותר להשקעה של כסף עודף. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בreddit יש סאב שנקרא wallstreet bets. תקבל שם עצות זהב. 

(לא באמת, צוחק, אל תכנס לשם) 

אתה צריך להבין - האם הסכום הזה הוא הסכום המשמעותי בחייך או שאתה צופה לחסוך תוך x זמן את אותו סכום. כמה זה x? ולפי זה לבנות את הסיכון שלך.  

דבר שני, להתייעץ עם חבר / מכר שמבין בתחום כל שהוא ולפענח אם שווה לך להשקיע. 

דבר שלישי, בתי השקעות לא יתנו לך כלום. יש להם אינטרסים שונים משלך. לא משנה באיזה סכום. 

דבר רביעי, בנק יכול לתת עצות, הייתי מתייחס אליהן כשמן - עצות. לא להסתמך על זה. 

בסופו של דבר אתה לבד על סמך עצות / מקרים / דברים שאתה רואה מהצד ולהסיק מסקנות. 

אל תשקיע יותר ממה שאתה מוכן להפסיד. 

הסכום הזה לא יהיה מה שיביא אותך לדירה. גם אם תשקיע אותו ותעשה 100% רווח - עדיין לא סכום משמעותי ביחס לדירה. אלא אם זה שיכון בדימונה. 

תעשה שקלול של כל הפרמטרים. תתחיל לקרוא. לשאול. ללמוד. לרחרח. 

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מנסה לבנות לו מקור כסף לדירה לא להמר 

יכול לקנות פיס למלא טוטו להתפלל לקבל מכתב על ירושה מניגריה או לקבל עצות מחברים כאן שהקשר בין העצות שלהם למטרה של הבחור רחוקים מרחק מזרח ומערב.

עצתי - השקע במשהו שיביא לך משהו ובעיקר ישמור על ערך כספך שלא יישחק.

תגיע ל 200 אלף ש"ח הון עצמי + משכנתא מהבנק בסכום של 500 אלף ורכוש דירה שתניב לך 

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...