Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות וכו' - 100 אלף שקל, צריך את עזרת המנוסים בדבר.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב ושנה טובה!

אתחיל ברקע כללי על עצמי,

אני בן 23, יש לי הון של 100 אלף ש"ח, מכניס בדרך כלל כ-2000-3000 ש"ח לחסכון, אך זה תלוי, לרוב ממוצע של 2000 ש"ח.

הכסף הזה יושב בחשבון שלי ואני מרגיש הוא יושב סתם,

המטרה של החסכון כמובן היא רכישת דירה, אפילו קטנה בהתחלה, כהון התחלתי.

הרבה אנשים מסביבי זורקים הרבה נתונים/נושאים, אחד אומר שכדאי לבדוק אופציה על השקעה בקרקעות,

השני אומר שכדאי שאכניס את הכסף לחברה גדולה כגון אלטשולר שחם ואתן להם לנהל לי את התיק,

והשלישי אומר שכדאי להשקיע בחול,

1. אין לי ניסיון בתחום הנ"ל, אני מנסה ללמוד אותו כשיש לי זמן, אך לאט לאט, לכן אני מעדיף לשמוע עצות של אנשים מנוסים.

2. אני אוהב להיות במעקב אחרי הכסף שלי, לכן, לשים סכום של 100 אש"ח במקום מסויים, אני רוצה לראות ולדעת את הרווחים/כיצד הכסף מתנהל, אלא אם ההשקעה היא בקרקע וכו'.

3. טווח ההשקעה הוא ל-5 שנים קדימה, ז"א, שאת הכסף אני לא רוצה מהרגע להרגע.

4. בכל עת אני מנגד מזרים כסף לחסכון, כל חודש כמה שאני יכול.

5. ההון הזה הוא היחיד שיש לי, כך, שהוא ההתחלה שלי לדירה ולא ארצה לסכן אותו יותר מדיי.

מה כדאי לי לעשות?

סורי על הבורות בנושא, אני כרגע לומד את כל העולם ונחשף אליו, במקביל לעבודה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא יועץ השקעות ולא מתיימר לתת לך עצה כלשהיא, אנא התייעץ עם איש מקצוע באופן מוסמך.

מה שאני אישית הייתי עושה במקומך - משקיע את הכסף במשהו שעוקב מדד (קרן סל\מחקה) כמה שיותר רלוונטי כמו מדד יוקר המחיה או מדד ת"א נדל"ן ושוכח ממנו עד שאצטרך אותו.
כל חודש קונה יחידות קרן בכמה כסף שיש לי.

השקעות בחו"ל'קרקעות הן ספקולטיביות ואני לא הייתי מסתכן בדבר כזה בכסף שמיועד לדירת מגורים.

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יועץ השקעות והתגובה שלי היא דעתי האישית בלבד ואתה תעשה את השיקולים שלך.

אני יכול להעיד על עצמי מה אני עושה כשיש לי כסף שסתם עומד בעו"ש- מעביר אותו לתעודה ממונפת שעוקבת אחרי הנאסדק.

מה זה תעודה ממונפת? תעודה שעולה\יורדת פי  3 ממדד נאסדק בארה"ב.

המדד ירד כרגע 12% מהשיא. זה אומר שהתעודה י רדה לפחות 30% מהשיא

מה שאומר שיש שם בשר לעליות. (כמובן שיכול גם לרדת עוד 10% עד שיחזור לעלות)

אבל כשמסתכלים בטווח של שנה-שנתיים ויותר קדימה

לפי ההיסטוריה, סביר שיעלה והרבה.

כל פעם שהמדד יורד ב-10% אני מכניס עוד כסף.

ירד עוד 10%? מכניס עוד כסף.

מנסיון של שנים- הוא תמיד עולה בסוף.

אבל שוב זאת רק דעתי. אני לא יועץ השקעות, לא מתמחה בזה ולא מבין בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא המלצה

הייתי מתחיל בלרכוש ידע
1. מיפוי שלם של כל ההכנסות הוצאות והתחייבויות שלך אם יש
2. הכנת תקציב חודשי גס של הוצאות הכנסות וכמה הון פנוי נשאר לחסכון

אם יש את אלו אז הייתי ממשיך הלאה ומחפש השקעות.

בנימה האישית:
ביטקוין הוא אחלה השקעה, מאוד נזילה, אך דיי תנודתית (גם למעלה, גם למטה) - אך אני לא ממליץ לרכוש מתוך תקווה שהמחיר יעלה, אלא לרכוש מתוך הבנה מה זה - ומה זה פותר, ברגע שתבין את אלו אתה תבין למה חברה אמריקאית (MICROSTRATEGY) בחרה לשים 415 מיליון דולר שזה חלק מהרזרבה הכספית שלה, בביטקוין.
אין לך ביטקוין - אין לך פנסיה.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יועץ, כן מהתחום.

קודם כל, תתעלם מהעצות של טרנספורטר ומקס בנוגע לתעודות ממנופות וביטקוין. הן לא רלוונטיות בשום צורה למטרת הכסף שלך ובעלות אופי ספקולטיבי.

דבר שני, תלמד את התחום, זה ישמש אותך כל החיים. 

אתה לא צריך מישהו שינהל לך תיק השקעות (בכל מקרה סכום גבולי לזה) אבל מוצרים כמו קופת גמל להשקעה עשויים להתאים. בכל מקרה, אתה צריך ללמוד כדי להבין איזה מסלול כדאי לך לבחור בהתאם למטרת הכסף ותאבון הסיכון שלך.

• אהבתי 3
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא צריך מנהל כי 100 אלף זה סכום קטן.
הוא צריך עוד ידע והבנה בהשקעות.
כמובן שלא המלצתי לו ללכת ALL IN בביטקוין - מה שאני אומר שכדאי להבין מה זה ואיך זה עובד, ואז להחליט כמה להשקיע.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף עצה כללית: כשמישהו אומר לך על משהו "אחלה השקעה", תפסיק להקשיב/לקרוא את מה שבא אחרי זה. צמד המילים הזה לא יגיע ממישהו שמבין בתחום.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בג.נ. - אין לי רישיון ייעוץ השקעות אך יחד עם זאת זה עיסוקי (שוק ההון)

תמיד טוב לקבל מידע ראשוני במרשתת ולקבל עצה בפורום אך נכון להיפגש עם יועץ השקעות, על מנת שיבין את צרכייך ורמת סיכון שאתה מוכן או יותר נכון חושב שאתה יכול להתמודד.

האם תוכל לישון טוב בירידות של 10%? ומה עם 30%?

אתה צריך קודם להבין למה השימוש בכסף? רשמת דירה, אבל אתה צעיר. האם הכוונה לקנות דירה בעוד שנה-שנתיים? או עוד עשור או בכלל לטווח ארוך?

במידה וזה לשנה-שנתיים, בקש מהבנק/בית השקעות להשקיע באג"ח בעל סיכון נמוך עד שנתיים, אם זה לעשור אתה בכיף יכול להשקיע במניות. אך אני חייב לרשום זאת שאנו בתקופה מאוד מוזרה. אף אחד לא יודע מה יהיה בקורונה והרבה עסקים מתקשים. הנה אנחנו מגיעים לעוד סגר ולך תדע מה יהיה? מהצד האחר הממשלות עושות כל מה שהן יכולות על מנת שהשוק לא יתמוטט.

ועכשיו אחרי שעשית חושבים על כל ההקדמה הזו נגיע לפרקטיקה.

במידה ואתה רוצה 100% מניות (פחות או יותר) ואתה לא רוצה באמת להתעסק בזה יותר מדי אמליץ לך ללכת לאחד הברוקרים בארץ ולפתוח חשבון השקעות עצמי (כזה שאתה מנהל אותו ואף יכול לבקש ממנהל השקעות לקנות בשבילך), להתווכח איתם על עמלות (אתה צריך לקבל לפחות 0.1% קנייה מכירה, פירוט נוסף כאן) כמעט בטוח שאתה תקבל את זה גם ככה. ולקנות עוקב מדד (פירוט כאן)

אני לא ממליץ לך לקנות תעודת סל ממונפות שכן התנודתיות שלהן גבוהה וזה לא לבעלי לב חלש, בשוק עולה הן בהחלטות טובות אך בשוק יורד אללה איסטור.

חוזר שוב אני לא בעל רישיון ייעוץ השקעות/מנהל השקעות.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, aka77 כתב:

אני לא ממליץ לך לקנות תעודת סל ממונפות שכן התנודתיות שלהן גבוהה וזה לא לבעלי לב חלש, בשוק עולה הן בהחלטות טובות אך בשוק יורד אללה איסטור.

פלוס, צריך להזכיר שלמינוף יש עלות שוטפת, כך שגם אם צדקת יש מצב שתפסיד. ולהגיד שהנאסדק תמיד עלה וימשיך לעלות בלי להבין למה לא שווה הרבה (כולל לא לדעת שלקח לו 15 שנה לחזור לשיא שנרשם בשנת 2000 וכולל לא לדעת שחצי מהנאסדק היום זה אפל, אמזון, מייקרוסופט, פייסבוק, טסלה וגוגל כך שהמדד תלוי לחלוטין במחיר המניות של החברות הללו)

עריכה אחרונה על ידי BarryG
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים וזה מבלי להיכנס לתמחור המניות עצמן זה גם לא המקום המתאים, בשביל זה הוא צריך להיפגש אחרי קריאה והבנה מה זה עוקב מדד עם יועץ השקעות שידע לבנות לו תמהיל עם כמה סלים.

חוץ מזה אני חושב שיותר נכון דווקא (ובמיוחד בגילו) לבנות קודם תיק פנסיה/גמל וקרן השתלמות במידה ואפשר. אבל הוא רוצה לקנות דירה, זה בטח לא יעזור לו כרגע.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמשקיע הרבה שנים בבורסות בארץ ובעולם, וגם נפל נפילה גדולה. (כמה פעמים)

מציע לך ללכת לבנק, לקבל ייעוץ מאיש מוסמך, ולהשקיע את הכסף (יועץ פרטי לא מתעסק בסכומים כאלה)  בניירות ערך/מניות/קרנות וכד'

באופן מפוזר בתלות בדחיפות לכסף. ( לדוגמה, מניות מרוויחות לאורך שנים, לכן מתאימות למי שלא זקוק לכסף כמה שנים קדימה)

כל עצה אחרת לא תועיל לך לדעתי. השקעה לא עושים דרך פורומים, כן אפשר לקבל מושגים, אך זה לא תחליף לייעוץ בבנק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם,

אבקש להמלצתכם לאתרים אם אפשר בעברית (אנגלית גם בסדר) ללמידה בנושא,

אני רואה המון אנשים שמשווקים קורסים למניהם וזה משום מה תמיד נראה לי חרטא עצבנית, כי גם הם למדו מאיפה שהוא.

אבחן את כל האפשרויות שרשמתם לי,

לדעתכם, אין כדאיות בהשקעה בחברה כמו אלטשולר שחם? - ראיתי שיש להם תיק השקעות עד סכום של 70,000.

השאלה כמה רווח אראה מתיק כזה בעוד כ-5 שנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב לאהוב/להסכים עם האידאולוגיה (הקיצונית למדי) שלה, אבל ממליץ על הסולידית : https://www.hasolidit.com/15-עצות-סולידיות-לבני-20

הקורסים בעיקר טובים כדי להעשיר את המרצים, את הכל ניתן ללמוד בחינם.

באלטשולר שחם בעיקר תשלם עמלות שיאכלו לך כל רווח אפשרי, בסכום הזה אין טעם ואף ברוקר רציני לא ירצה להתעסק בכלל.

המטרה שלך באופן כללי בכלל לא צריכה להיות רווח, אלא הגנה על ערך הכסף שלך במטרה שלא יישחק עד שתקנה דירה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...