Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחייבויות בבדיקה של בעל הרכב

Shlomfix
שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אחד והכלי סינון שלו. לא אנסה לשכנע אותך.
אני חושב שזה מיותר ולא תורם לכלום ( במקרה הכי גרוע ניצלתי ממוקש בשביל 500 שקל שזה מטרתם).
וזה ממש לא מדויק לגבי הכוונה להסתיר או לא - זה נכון אולי לגבי רכב יד ראשונה.
נניח והרכב יד רביעית והבדיקה שהמוכר עשה כשהוא קנה את הרכב לא עלתה על פגיעה כלשהיא. הרכב היה מצויין והוא לא הרגיש בזה. אתה באמת הולך לתבוע אותו בגין 500 שקל על משהו שהוא לא ידע?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה לא ברור, קיבלת תשובה מלאה. אין התחייבות, לא קונה. זהו כלי ראשון בסינון רכבים.  למה אני צריך להמר על הכסף שלי על רכב שהמוכר

לא מתחייב על שלדה. (זו לא שאלה) או שהוא מעלים משהו משמעותי, או שהוא סתם חושב שככה מוכרים. (והוא טועה)

לא נתקלתי במישהו שנראה הוגן (זהו גם כלי בסינון מוכרים) שלא שילם על שלדה, לפחות  על חלקה לאחר בדיקה כושלת. 

שאגיע למצב שמישהו לא ישלם, אנהג באותה סיטואציה למקרה הספציפי, ואז אעדכן אותך מה עשיתי. לעסוק בספקולציות זה לא בשבילי. (יכול להיות שאוותר, ויכול להיות שאנהג בעצבנות לא נעימה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 43 דקות, yogev20 כתב:

אותי האמת מפתיע שבפורום רכבים, אנשים קונים רכבים ללא התחייבות שלדה שזה המינימום המקובל בכל עסקת מכירה

לא זכור לי שזה איזה מינימום מקובל.  המקובל הוא ללא התחיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהוא טועה? אולי אתה טועה?
זה שזה כלי סינון בשבילך זה מצויין. לא לכולם זה כלי סינון.
יש אחד שהכלי סינון שלו זה רק מוסכים מורשים - זאת טעות? הוא צודק? יש מישהו שלא רוצה תיקוני צבע בכלל ועל זה יפסול רכב.
מה שמתאים לך או מה שאתה רואה כדבר הכי חשוב אדם אחר יראה כזניח.
אני כבר אמרתי שלא הייתי מקדיש על זה תשומת לב, ועוד כמה מגיבים אמרו כך. אני צודק? אני טועה? לא יודע. לי זה לא חשוב.
יותר חשוב זה לקנות את הרכב בצורה מושכלת, ללא לחץ ואחרי שעושים את כל שקלול הנתונים.
500 שקל לכאן או לשם זה לא מה שיגרום לעיסקה להיות טובה או לא טובה.
יכול להיות שאתה מפספס הרבה רכבים מצויינים רק בגלל ההתחייבות שאתה מחפש, אבל אם זה הסינון שלך - סבבה. לבוא ולרשום שאיך אתה לא מבין אנשים בפורום רכב שלא מחפשים התחייבות על שלדה - לדעתי הלכת רחוק.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yogev20 כתב:

אותי האמת מפתיע שבפורום רכבים, אנשים קונים רכבים ללא התחייבות שלדה שזה המינימום המקובל בכל עסקת מכירה.

1. ברכב שעבר יותר מיד אחת, אין לבעלים הנוכחי יותר מדי מידע על מה שעבר ביד הקודמת. גם רכב שהוא יד ראשונה יכול לעבור טראומה שנראית כאילו כלום וגורמת נזק לשילדה. ולכן :

2. אני לא מתחייב על כלום, אף פעם לא התחייבתי, אין לי כוונה לשנות, מי שלא רוצה שיקנה אצל מי שכן. כל שאני עושה הוא לגלות מה שאני יודע ולא להסתיר כלום מהקונה. הבדיקה היא ענין שלו, רוצה לבדוק, בבקשה, אני לא נותן אחריות. ובכלל המנהג הזה הוא חדש יחסית, אין לו בסיס הגיוני, אבל הוא השתרש משום מה, גם אם לא בדיוק הפך ל"מינימום הכרחי" בכל עיסקת מכירה כדבריך, רחוק מכך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להתחייבות שום ערך. עדיף שהיא תהיה עשויה מנייר רך עם פרפורציה, כדי שתהיה שימושית למשהו לפחות. 

אני לא מוכן להתחייב גם לא לרכב שאני היד הראשונה מהיבואן ולא עבר שום תאונה. 

אני מוכן להוציג כל דו"ח או היסטוריית טיפולים. אני מוכן להתחייב שאני אומר את כל מה שאני יודע על הרכב. זהו.

רוצה שאחתום לך על מנוע גיר שילדה- אל תבוא בכלל לראות את הרכב. 

עד היום זה עבר עם כמה וכמה מכוניות. 

התחייבות למנוע - ואז רושמים בסעיף מנוע 'קורוזיה במעברי מים' או סעיף גנרי דומה.

התחייבות לגיר - 'שמן גיר כהה, נקישות בהעברת הילוכים'

נו? זה תקין? לא תקין? עומד בהתחייבות? כן? למה כן? לא? למה לא? אין לזה שום ערך. 

כנ"ל סעיף שלדה. הוחלפה כנף שמחוברת בברגים - זה תקין? אבל יש X בסעיף שלדה, אז? או הוחלפה קורה שמוחזקת בברגים? זה יותר או פחות מכנף?

כל הדרישה הזו להתחייבות היא דבילית, ומי שרושם 'מתחייב על מנוע גיר שלדה' - מבחינתי זה נוכל בפוטנציה יותר ממי שאומר לי את כל מה שהוא יודע'.

אני לא זוכר מתי לקחתי רכב שקניתי לבדיקה. 

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני זוכר 8 רכבים לפחות שקניתי עם התחייבות לשלדה. לא מתחייב, לא קונה, יש עוד קונים אחרים שירכשו ללא התחייבות.

לא חייבים לעשות כל דבר מסובך. (שכל אחד יפעל לפי הבנתו, זה בסדר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שאני מתכוון לקנות יעבור את הסינון הבא:

הרכב נבדק על ידי,

נבדקה הסטוריית טיפולים,

נבדק במאגר הביטוח,

נבדק רקע על המוכר,

המוכר אינו סוחר.

רק פעם אחת הכנסתי רכב למכון

מדובר בפולו עם גיר DSG7.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין אישי ומשתנה על פי הנסיבות. אין תשובה אחת. קניתי ומכרתי ללא התחייבות. זה לא הפריע להתנהלות.
אני בודק במוסך והאחריות לבדיקת השרץ חלה על הקונה. תמיד. גם אם זה טיוטה סלקט.

גם ככה לא חסר תקלות יקרות שמכון לא יעלה עליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yogev20 כתב:

אותי האמת מפתיע שבפורום רכבים, אנשים קונים רכבים ללא התחייבות שלדה שזה המינימום המקובל בכל עסקת מכירה.

זה המינימום בעולם שלך. בטוח שלא "המינימום המקובל בכל עסקת מכירה".

אתה צודק שהמינימום לקידום העסקה(או בכלל לחשוב על קניית הרכב) הוא שלדה נקייה. אבל מפה ועד להתחייבויות יש דרך ארוכה.

אני למשל, כנראה ארתע ברגע שאיזה מישהו שאני לא מכיר יתחיל איתי שיחה ב"בוא תתחייב לי"- לא כי אני מסתיר משהו, אלא כי:

א) אני לא מעוניין להתחייב ואולי להכניס את עצמי לצרות על משהו שיכול להיות דו משמעי(או יותר גרוע, אני אפול על קונה נוכל).

ב) אולי יש משהו ברכב שאני לא ידעתי עליו.

אני בשמחה אפרט על כל ההיסטוריה של הרכב כפי שאני מכיר אותה, וזהו.

אבל כן, שכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון...

עריכה אחרונה על ידי method
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן להראות את הבדיקה לפני הרכישה שלי ולהגיד שמאז שהוא אצלי טופל בזמן ולא היו תאונות.

מי יודע...אולי הבדיקה הראשונית מזויפת/פספסו משהו.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:
אין להתחייבות שום ערך. עדיף שהיא תהיה עשויה מנייר רך עם פרפורציה, כדי שתהיה שימושית למשהו לפחות. 

אני לא מוכן להתחייב גם לא לרכב שאני היד הראשונה מהיבואן ולא עבר שום תאונה. 
אני מוכן להוציג כל דו"ח או היסטוריית טיפולים. אני מוכן להתחייב שאני אומר את כל מה שאני יודע על הרכב. זהו.
רוצה שאחתום לך על מנוע גיר שילדה- אל תבוא בכלל לראות את הרכב. 
עד היום זה עבר עם כמה וכמה מכוניות. 

התחייבות למנוע - ואז רושמים בסעיף מנוע 'קורוזיה במעברי מים' או סעיף גנרי דומה.
התחייבות לגיר - 'שמן גיר כהה, נקישות בהעברת הילוכים'
נו? זה תקין? לא תקין? עומד בהתחייבות? כן? למה כן? לא? למה לא? אין לזה שום ערך. 
כנ"ל סעיף שלדה. הוחלפה כנף שמחוברת בברגים - זה תקין? אבל יש X בסעיף שלדה, אז? או הוחלפה קורה שמוחזקת בברגים? זה יותר או פחות מכנף?

כל הדרישה הזו להתחייבות היא דבילית, ומי שרושם 'מתחייב על מנוע גיר שלדה' - מבחינתי זה נוכל בפוטנציה יותר ממי שאומר לי את כל מה שהוא יודע'.
אני לא זוכר מתי לקחתי רכב שקניתי לבדיקה. 

בדיוק כך, לא מתחייב על כלום, מצדי אל תיקח לבדיקה מה זה הדבר הזה? ואם הבוחן עיוור ונדמה לו שראה כיפוף בשלדה? 30 שנה אני קונה ומוכר מכוניות  וזה עובד יופי.

בכלל ב VW צריך לפרק את הקורה הקדמית על מנת להוציא מנוע או להחליף רדיאטור ואז מה? "הוחלפה קורה קדמית" "סימני פירוק"  חגיגה.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחייב על מנוע גיר שלדה זו בכלל המצאה של סוחרי רכב. לרוב זה תקף כמובן לרוכשים תמימים שכלל לא לוקחים לבדיקה ומסתמכים על ההתחייבות (שכל הערך שלה הוא בסך הכל 500 שקל לעומת עסקה בעשרות או מאות אלפי שקלים). לסוחר יש כמובן גם איזה מכון בדיקה קרוב עם קשרים שם הוא משלם הרבה פחות מהערך לצרכן. כפי שאחרים כתבו, מוכן לחשוף בפניך כל פרט שתבקש בשיא השקיפות, אפילו אספר לך על דברים שאני יודע שיש ולא שאלת, אבל לא מוכן להתחייב על כלום וגם לא מבקש מאחרים להתחייב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר באופן אישי מישהו שמכר אוטו יד ראשונה.

בבדיקה התגלה שהאוטו עבר תאונה שהמוכר (יד 00) לא היה אפילו מודע אליה (לא שסי).

התברר שלפני המסירה הרכב עבר תאונה ותוקן.

קרה לפני שנים.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה דיון כזה לפני כמה שבועות בדיוק, עם אותם מגיבים ואותן תגובות? או שיש לי דזה וו...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...