Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחייבויות בבדיקה של בעל הרכב

Shlomfix
שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אשמח לשאול כמה שאלות:

1. איזה סוגי תקלות נהוג שהמוכר מתחייב עליהם שאם הם מגלים בבדיקה אז הבדיקה עליו? אני יודע על פגיעות שילדה זה נהוג, האם על עוד דברים?

2. ראיתי שיש כאלה שחותמים על מסמך שעל תיקונים משמעותיים מעל סכום מסוים המוכר מתקן על חשבונו או מקזזים ממחיר המכירה. האם זה נהוג ? מתיקונים מעל איזה סכום מדובר ?

תודה מראש לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההתחייבות הזאת שווה כחתימה על הקרח.
ואם התגלה משהו בבדיקה שהוא לא ידע?
וגם אם הוא ידע, תתבע אותו בבית משפט על 400-500 שקל? באמת יש לך זמן לזה?

אתה עושה בדיקה בשביל לדעת את מצב הרכב. מומלץ להעזר במישהו מהתחום לסינון ראשוני.

בנוסף, כל ההתקזזויות למינהם ברוב המקרים יטרטרו את הקונה.
אם יש תקלות מסוימות ואינך מבין בזה, אל תכניס את הראש שלך לשם. טוב לא יצא לך.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחייבות שלדה זה המינימום, אם התגלתה פגיעת שלדה, המוכר משלם את הבדיקה (לי קרה באופן אישי)

לא צריך שום בית משפט, זהו הסכם שהרוב עומדים בו בלחיצת יד. 

לגבי שאר הכשלים, זהו משא ומתן שעושים לאחר בדיקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לדוגמא, גם אם אני יודע שלרכב שלי אין שריטה, לא מתחייב על כלום.
מי שלא רוצה שלא יקח וילך למי שכן מוכן להתחייב לו. ואם הוא לא רוצה לשלם על הבדיקה, מה תעשה?
הרי התשלום על הבדיקה הוא לפני הבדיקה ( ומי שמשלם זה הקונה).

• רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צד שני אני לא אקח רכב לבדיקה לפני שהמוכר התחייב בכתב על שלדה. (כלומר, הרכבים שלך נפסלים מראש)

ציינתי כבר שאני אישית שילמתי על בדיקה (רכב שלי שהיה אצל חבר שעשה תאונה ללא ידיעתי) וגם קיבלתי פעם

על בדיקה שלא יצאה טוב.

מי שלא עומד בהתחייבות, עבור זה יש בית משפט שבאים אליו עם מסמך חתום  על ידי המוכר והקונה

וטופס בדיקה שמאשר פגיעת שלדה. (מי יזכה לדעתך?)

חוץ מזה מוכר שלא מתחייב על מינימום שלדה, על הרכב שלו - זה אור אדום לברוח. (לדעתי הצנועה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפחיד אותי שיש כאלה שלא יקנו.
לכל סיר יש מכסה.
אתה באמת תרוץ לבית משפט אם הוא יסרב לשלם על הבדיקה? אני בספק.
זה שמישהו שילם לך על הבדיקה לא אומר שכולם ישלמו לך או יחתמו לך על טופס שבמידה ו..... ישלמו לך על הבדיקה.
מי שעולם הרכב זה התחום שלו יודע בוודאות מה עבר על הרכב והבדיקה היא רק החותמת. זאת הסיבה שציינתי שכדאי לבדוק רכב עם מישהו שמתחום הרכב.
בטח חברות הליסינג למינהם יחזירו לך את הבדיקה אם תגלה משהו. במקסימום יציעו לך רכב אחר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני רואה במודעה בלוח יד 2 רשום " מתחייב על מנוע, גיר ושלדה ", ישר קופצת לי נורת הזהרה - חושש שמדובר בסוחר מוסווה, שרוצה למכור רכב עם בעיות מנוע/ גיר/ שלדה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מפתיע אותך?
מה יעזור לך שהתחייב לך, וחתם לך התחייבות וברגע האמת יתנער?
זה לא סכום שארוץ בשבילו לבית משפט.
אז חתם לי. יש דברים בחיים שלא שווים את האנרגיה להשקיע בהם.
כשבאים לקנות רכב, רואים מי האדם שמולך, מול מי אתה עושה עסק, אתה רואה את הרכב, ואם עולם הרכב קרוב אליך אתה יודע אם הרכב עבר תיקון/ צבע ואתה ממש לא צריך מכון בדיקה בשביל זה.
והכי חשוב - יש לאנשים אינטואיציות. תתחילו לעבוד לפיהם. אם משהו מגעגע כמו ברווז, נשמע כמו ברווז, והולך כמו ברווז - אז זה ברווז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר לך מה זה עוזר. מוכר רכב שיודע שהרכב שלו נקי, כי הרי הוא נוהג בו שנים, ויודע את ההיסטוריה שלו

לא יפחד לחתום. מישהו שיש לו מה להסתיר, לא יחתום - כלומר, רכב פסול עבורי מראש. (חיסכון של 500 ש"ח)

זהו כלי ראשון וחובה לסינון רכבים -ממש פשוט. (ככה אני נוהג כל השנים, לא לנסות לשכנע אותי אחרת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות..לגבי השאלה השניה שלי..זה נהוג שחותמים על מסמך שעל תיקונים משמעותיים מעל סכום מסוים המוכר מתקן על חשבונו או מקזזים ממחיר המכירה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה להסתיר , הרכב לא עבר תאונה, במצב כמו שיצא מהמפעל - לא אחתום לך.
אני מראה את הרכב, עונה על שאלות, מראה מסמכים, אין לי בעיה להוציא היסטוריה ביטוחית, טיפולים.
רוצה להמשיך האלה? תיקח את הרכב לבדיקה בכל מכון ( במרחק הגיוני ). אל תבוא אלי עם ניירות שאחתום. מכרתי מספיק רכבים ככה.
רוצה התחייבויות בכתב - תלך למגרש הסוחרים, הם יחתמו לך על מה שאתה רוצה, ואחרי זה תרוץ שנים אחריהם דרך בתי משפט.

אחרי הבדיקה מנהלים משא ומתן על תקלות, אבל גם כאן אני לא יותר מדי גמיש, כי אין לי שום כוונה לשלם על כסת"חים של מכון הבדיקות אשר רושם משהו בכל סעיף.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shlomfix

זהו כבר משא ומתן שאתה מנהל מול כל מוכר רכב. אין כלל ברור איך לנהו בדיוק. אחד יכול להיות לו בעיה בבולמים או ברקסים

אחר יכולה להיות בעיה בגיר שהוא לא הבחין בה. כלומר, קשה ממש להצביע על מאפיין אחד.

טופס התחייבות לשלדה נקייה, זה מקובל וחובה לפני רכישת רכב יד שנייה. עכשיו קניתי רכב עם התחייבות מלאה על שלדה, המוכר הפרטי חתם בלי בעיה.

לא היה חותם, ממשיך הלאה. (בעצם אני סוגר את זה בשיחה המקדימה בנינו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...