Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 4 שנים עם טויוטה ורסו 2016

vladclar
שימו לב! השרשור הזה בן 280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יצא לי להיות עם וורסו 15'  מס' ימים, אמנם נהגתי ברכב לבד ולא יצא לי לבחון את המרווח שזה עיקר יעודו אבל כרכב לשימוש יומיומי הרכב היה לי מאוד נוח, הביצועים מספקים, הממדים של הרכב למרות היותו מיני-וואן מאוד דומים לשל משפחתית סטנדרטית כך שהרכב לא מרגיש מגושם בתנועה צפופה.

בזמן המועט שהרכב היה אצלי התאכזבתי מצריכת הדלק, ציפיתי לצריכה טובה יותר, הרכב צרך כ-1/10. עוד דבר זה האבזור הקמצני שכולל מערכת מולטימדיה מהפחות טובות שנתקלתי בהם, עניין שדי אפיין את היבואן באותם שנים. 

הדבר היחיד שקצת לא ברור לי זה איך בנסועה גבוהה כמו שלך העדפת את הוורסו 1.8 על הפריוס+, לכאורה הפריוס מציעה את אותה חבילה של שילוב אמינות גבוהה עם שמירת ערך רק כבונוס עם צריכת דלק משמעותית טובה יותר, אני מניח שהפער במחיר הרכישה היה מתקזז עם הזמן בהוצאות הדלק. 

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קניתי פריוס פלוס רק מסיבה אחת - אשתי פסלה רכב היברידי מפחד בגלל הקרינה. לא עזרו שום הסברים.
הרכב משמש אותה בעיקר.
דבר נוסף - ורסו שלי עולה לירושלים פעמיים- שלוש בשבוע.
פעם אחת עליתי לעיר הבירה על פריוס פלוס - הרגשה לא טובה, הרכב לא סוחב בעליות, פשוט ככה.
לא נשכח שהיה גם הפרש במחיר כ 20 אלף₪ ( אני יודע שכבר לפני שנה הייתי מסיים לפצות עליו ע"י החסכון בצריכת הדלק ).
דבר נוסף - בשנה הראשונה הרכב נסע 25 אלף קילומטרים , בשנה האחרונה - 45 אלף. הגדלת כמות הנסיעות לא היתה בתכניות בזמן הרכישה.
בקשר למולטימדיה - אני לא צריך שום דבר מעבר ל BT, ודווקא הרמקולים המקוריים סבבה לגמרי, הרדיו קולט מצויין, שירים מהטלפון מתנגנים ללא הפרעות. נכון, זאת מערכת סגורה, ללא אפשרות Waze, שיקוף טלפון, אבל אני מעדיף אותה על מערכת סינית אפטרמרקט עם אנדרואיד. את כל שמות אנשי קשר אני גם ככה שומר בטלפון שלי באנגלית , לכן גם כאן אני מסתדר ( המערכת לא מזהה עברית ).
מצלמת רוורס מצויינת, יש חיישני אור, גשם, מראות מתקפלות, חלונות נסגרים אוטומטית, בקרות שיוט ( רגילה ). לא חושב שיש כאן קמצנות באבזור הנוחות.
אגב, המושבים ברכב הזה פשוט מעולים, כמו באוונסיס ( להבדיל מאוריס / קורולה).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שאתה מרוצה (שכן שלי עד לפני חודשיים היה עם ורסו בליסינג 3 דורות...),
בכל מקרה אני הייתי עם אחד למשך שבוע, רכב נחמד אבל לדעתי לא נותן מספיק ביחס לעלותו (עלה לשכן חדש 147K בזמנו), הבידוד פחות טוב ולא יודע משהו לא הרגיש לי "שלם"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שבילית איתו שבוע לפני מודל 2013, בהחלט קיימת בעית בידוד רעשים.
זה השתפר מאוד ב 2013 ( ועוד כמה דברים קטנים ).
איכות הצמיגים משפיעה מאוד על רעשי כביש. ידוע שבליסינג מרכיבים צמיגים באיכות ירודה. אולי גם זה היה אצלך.
בכל מקרה, בזמנו זה היה רכב אוטומטי עם 7 מקומות הכי זול בתור חדש.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את הרכבים האלה אצלנו ביחידה בצבא,

עברו חיים לא קלים,היו נוחות יחסית למיצובישי ואהבו לקחת אותן.

חוץ מפלסטיקה שהייתה קצת נשברת מבפנים הרכב הזה היה מעולה ונוח יחסית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, vladclar כתב:

ובכל זאת החלטתי אחרי 150 אלף קילומטרים לצמצם החלפת שמן ומסנן מנוע מ 15 אלף ל 10 אלפים קילומטרים.

לדעתי זה מיותר, השימוש שלך ברכב יחסית קל, זאת אומרת הרבה נסיעות בינעירוניות והחלפת שמן כל 4 חודשים. השמן מוחלף אחרי שעשה מעט שעות מנוע ואני חושב שאין צרוך להחמיר מעבר להנחיית היצרן המקורית. כמובן כל עוד משתמשים בשמן ברמה גבוהה ופילטרים מקוריים. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, Potato כתב:

אני זוכר את הרכבים האלה אצלנו ביחידה בצבא,

עברו חיים לא קלים,היו נוחות יחסית למיצובישי ואהבו לקחת אותן.

חוץ מפלסטיקה שהייתה קצת נשברת מבפנים הרכב הזה היה מעולה ונוח יחסית.

יש לכמה שכנים שאני מכיר את הגרסה הידנית! הם קיבלו אותו במקום הלוגי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, llaavvii כתב:

אצלנו היה אוטומט,

נתנו לקצינים ונגדים עם כמות לא סבירה של ילדים(4+)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה משלוח של ורסו ידנית, שלא נמכרו בכלל בסוכנויות - רק לצה"ל.
הרכבים באלה עם מנוע 1.6 של קורולה ואבזור מינימלי ( אפילו ללא חלונות חשמל מאחורה ).

לדעתי זה מיותר, השימוש שלך ברכב יחסית קל, זאת אומרת הרבה נסיעות בינעירוניות והחלפת שמן כל 4 חודשים. השמן מוחלף אחרי שעשה מעט שעות מנוע ואני חושב שאין צרוך להחמיר מעבר להנחיית היצרן המקורית. כמובן כל עוד משתמשים בשמן ברמה גבוהה ופילטרים מקוריים. 

זאת דעתו של מכונאי שעכשיו מטפל ברכב שלי . והוא משתמש בשמנים לא יקרים ( יורול / וולף ), אבל סינטטיים מלאים + מסננים מקוריים.
אני סומך עליו בכל הקשור בנושא. הוא ראה את מצב הרכב ומצב השמן אחרי 15 אלף קילומטרים והמליץ לעבור להחלפה כל 10 אלפים.
בפעם האחרונה שנכנסתי לטיפול אצלו, ראיתי איך מחליפים נוזל בלמים כמו שצריך ( ולא כמו שעושים במוסך טויוטה ):
מרוקנים את הנוזל מכל אחד הגלגלים, בנוסף למיכל בתא המנוע.
כנכס כמעט ליטר נוזל ( של ATE ) במקום 200 מ"ל' של החלפה רק במיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ לטובת עדכון:

עברה עוד שנה והרכב כבר בן 5 עם 190 אלף קילומטרים. 

לא היתה אף תקלה בשנה הזאת,  רק טיפולים כל 10 אלפים, סט בלמים קדמיים ( כולל צלחות) ואחוריים ( רק רפידות ), החלפה שניה של פלגים ( ב 180 אלף ק"מ).

כמובן, מסננים, נוזל בלמים - הכל מוחלף לפי ההוראות.

היום הוחלף גם שמן גיר CVT בפעם השלישית ( חלקית) ומפתח - שלט שופץ כי הקפיץ הפסיק לפעול ( 190₪). צמיגי מישלין פרימסי 4 אחרי כמעט שנה וחצי ו 55 אלף קילומטרים עדיין נראים מצויין וימשיכו האלה (כנראה לעוד 40 אלף ק"מ נוספים עד לטסט הבא) .

צריכת דלק נשארה 1:11 ק"מ לליטר. הרכב עדיין נראה ונוסע כמו חדש. אין נזילות/ הזעות, אין צריכת שמן בכלל,  גם לא של נוזל קרור.

שרק ימשיך להיות ככה משעמם...

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צ. דלק: אתה כנראה נוסע רגוע מאוד מאוד, כי אבא שלי מוציא מקסימום 1 ל 9.5 גג.

לגבי ההאצה אני אישית לא סבלתי את זה שצריך להדביק גז לרצפה.. כנראה הגיר הרציף. אבל כנראה מתרגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות מרשימה, אין ספק שטויוטה צברה את המוניטין שלה בזכות.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, PASHUT כתב:

לגבי צ. דלק: אתה כנראה נוסע רגוע מאוד מאוד, כי אבא שלי מוציא מקסימום 1 ל 9.5 גג.

לגבי ההאצה אני אישית לא סבלתי את זה שצריך להדביק גז לרצפה.. כנראה הגיר הרציף. אבל כנראה מתרגלים.

רוב הנסיעות בכבישים פתוחים ( אחרי שיוצאים מגוש דן ). אני לא חושב שאי פעם לחצתי על דוושת הגז עד הסוף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...