Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כול החנויות חלפים מתנהלות כמו באסטה בשוק?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך גם להבין שלא מעט פעמים לאותו דגם יש כמה חלקים שמתאימים ואין שום דרך לדעת גם מהמק"ט מה מתאים, ובגלל זה לעיתים קורות טעויות. מהנסיון המועט שלי במקרה של מערכות בלימה זה קיים גם קיים. למשל בפג'ו/רנו/סיטרואן ישנות יש מערכת בילום של bendix ויש אחרת, אני חושב griling. מהמק"ט של הרכב אין שום דרך לדעת איזו מערכת מותקנת, צריך להסתכל על התוף/דיסק ולראות.
גם ציינתי קודם, רצועת תזמון מסוגים שונים באותו דגם רכב עם אותו דגם מנוע. זה לא תמיד שחור לבן.
מוכר טוב בחנות טובה ידע להגיד שיש כמה וורסיות ולא יזמין סתם, במקרים מסויימים כשזה מתאפשר והחלק במלאי אפילו יציע לקחת את שתי הוורסיות ולהחזיר מה שלא מתאים כדי שלא תיתקע באמצע העבודה.
הכי טוב במקרים האלה זה להגיע עם תמונה של החלק/החלק עצמו. יחסוך לכולם זמן.

לא בגלל זה הייתי פוסל חנות חלפים. צא מנקודת הנחה שזה קורה גם ללקוחות "מקצועיים" כמו מוסכים. במקרה שלהם טלפון לחנות ושליח מגיע עם חלק אחר. במקרה של לקוח פרטי זה יכול להיות הרבה יותר מעצבן אני מסכים, אבל זה חלק מהמשחק.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, farkash7 כתב:

למשל בפג'ו/רנו/סיטרואן ישנות יש מערכת בילום של bendix ויש אחרת, אני חושב griling. מהמק"ט של הרכב אין שום דרך לדעת איזו מערכת מותקנת

תוכנת חלפים של היצרן יודעת לפי VIN עם איזה מערכת הרכב יצא מהמפעל ותתן לך את המק"ט הנכון.

כפי שצייניתי, יש מספר (מועט) של חנויות חלפים שעבדות עם תוכנות מקוריות של יצרנים ושם אין (כמעט) טעיות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. הבחור מפולין רצה שאני אבדוק והוא עובד עם מספר שילדה. עדיין רצה שאבדוק איזו מערכת בלימה יש שם.

גם כשקניתי את רצועת התזמון, ביקשו מספר שילדה ועדיין אמר לי שיש שני סוגים וזה לא בטוח יתאים, הוא לא יכול לדעת שהוא ״מנחש״.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לאיזה חנויות הלכת אבל מנסיון עם 3 חנויות, הנסיון שלי שונה מאוד.

1. משה חלפים, בחיים לא ניסו לדחוף לי שום דבר מיותר, אם כבר ההפך, נסיון מולם של שנים!
2. שקד חלפים, כנ''ל כמו לגבי משה חלפים רק שאיתם הנסיום הוא ''רק'' של כמה הזמנות בודדות.
3. אבי חלקי חילוף, הזמנתי דרך האינטרנת חלפים לטיפול, למחרת בדק איתי בוואטסאפ מספר רכב/שלדה לוודא התאמה והוציא משלוח שוב בלי לנסות לדחוף שום דבר, הנסיון כאן הזמנה בודדה.

על שלושתם אני יכול להמליץ בכיף.

העסקים שמנסים לדחוף זה לרוב עסקים שאין להם את מה שאתה רוצה, רוצה שמן מוביל? אין? קח שמן וולף. רוצה פילטר פחם למזגן? אין? קח נייר ב 30 ש''ח.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימן טוב לחנות שמתנהלת כמו שצריך - בכל פעם שאתה מבקש משהו, דבר ראשון אומרים לך "תביא רישיון רכב".

משם לוקחים את מספר ה VIN, מזינים במחשב ולפי זה מביאים לך חלק שב 99% מהמקרים יהיה מתאים. 

יש מספר חנויות שעובדות כך, הרוב עדיין לא. 

ככה עובדים ביונדאי שופ, בג'אן חלפים, בחזי דלאל (אלו ספקים של חלפים מקוריים) וגם שחמון חלפים בפתח תקווה. כמובן יש עוד אבל זה מה שאני מכיר בנוסף לרשימה בתגובוהת הקודמות. 
מוסיף לרשימה גם את אוטו ציון יהוד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שאני קונה אני מסתובב בין המדפים, לוקח מה שאני רוצה, יכול לשאול את העובדים שאלות והם עונים בנחמדות, בהחלט לא דוחפים לי דברים וכל המחירים גם ידועים לי מראש מאתר האינטרנט.

אבי חלקי חילוף ברחובות, ממליץ.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Adani כתב:

וכל המחירים גם ידועים לי מראש מאתר האינטרנט.

לצערי גם לאבי אין באמת מחירים לחלפים באתר שלו..

יש מחירים למוצרי דיטיילינט, לתרסיסים, לשמנים, מגבים, כלי עבודה ושאר פיצ'פקייס.

לחלפים עצמם ב99% מהמקרים אין מחירים פשוט כי הם לא מופיעים באתר.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תבצע חיפוש לפי רכב ספציפי באתר תראה שלחלק מהחלפים דווקא כן יש מחיר, אם כי לרובם צריך באמת להתקשר ולברר.

אפשר להבין את זה, הרי חלפים יכולים להגיע מהרבה מקומות שונים ולכל סוג רכב יש אלפים.

מה שכן, אני יודע שהם בודקים לפי מספר שילדה ואני בטוח שהמחירים מוגדרים בצורה הגיונית ואין מצב שכל יומיים המחיר יקפוץ או שיתמקחו איתך עליו.

הם לא באסטה בכלל.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הפעמים שכבר נשכבתי מתחת לרכב פירקתי חצי ממנו ואז גיליתי שהביאו לי חלק לא נכון גרמה לי להעדיף רק חנות אחת שבמקרה גם המוכר הוא שכן שלי, לכן אני אפילו לא צריך להגיע לחנות, אלא אוסף ממנו.

האחים חדד בכפר סבא. צריך להתעקש על חלקים מקוריים כי מה שהם מוכרים בעיקר וביום יום זה זבל חליפי שמוסכים משתמשים בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Adani כתב:

הם לא באסטה בכלל

לא אמרתי לשניה שהם באסטה, גם אני רוכש אצל אבי וממליץ עליו.

אבל צריך להכיר גם במגבלות שלו ולא לספר לכולם ש"כל המחירים גם ידועים לי מראש מאתר האינטרנט".

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, imprezadude כתב:

אפקס פרטס בקריות. 

אפקס מצויינים אבל ההתמחות שלהם היא ואגיות בלבד, עם כמה יוצאי דופן.

לבעלי ואגית אני אכן ממליץ עליהם, הם גם יודעים מאיזה יצרן כל חלק הכי מוצלח ולפי זה מוכרים וזה משהו שלא קיים בחנויות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי אני יכול להמליץ על:

יוסי חלפים - טבריה

שקד חלפים - פתח תקווה

אוטוסטור - חולון

לפני 8 שעות, farkash7 כתב:

צריך גם להבין ..........

מאיזה איזור אתה בארץ?

בנוסף, יהיה יותר קל לייעץ אם תציין את סוג הרכב.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שרואים - לא הכל שחור. 

יש בעלי מקצוע גם בתחום החלפים שניתן לסמוך עליהם (ויש גם שלא).

אחד מהניסיונות, שזכור לי מרכישות בארץ - הגעתי לחנות בת"א לרכוש פנסים לרכב.

אמר שיהיו אצלו זוג "מחר" . הזמין וצריך להגיע.

למחרת - צלצלתי לפני, אמר "פנס אחד הגיע, שני ממש ממש בדרך אליי. בוא - זה כבר מגיע".

הגעתי ומה שהיה זה רק פנס לצד אחד (כמובן שחיכיתי מספיק זמן, עד שהבנתי שזה לא יהייה היום). הפנס השני הגיע למחרת (מה שהצריך כמובן הגעה נוספת).

סתם טרטור.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...