Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת קנייה - S60 גרסאת T5 עם 245 כ"ס - על מה לתת דגש?

999256
שימו לב! השרשור הזה בן 1270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר באקזמפלר מאמצע שנת 2014 עם כ-140 אלף ק"מ, יד שנייה פרטית שנדמה שטופל במוסך מורשה (אבדוק בוודאות ביום שני).

מה שכן, ממבט ראשון שמתי לב למדבקה בתא המנוע, באנגלית, עם ציור של רצועת טיימינג ותאריך של לפני שנה - זה משהו שגרתי? מניח שמוסך מדרכה מעזה לא היתה מדביק אותה, כך שאני רוצה להאמין שזה אכן טופל היטב ובמורשה.

בכל מקרה, אשמח לדעת על מה לתת דגש מבחינת הבדיקה? אני שוקל לקחת לבדיקה במוסך יבואן במקום קומיופטסט למניהם - כדאי? מה הסכנות? מה מוסך כזה יכול לפספס מבחינת מכשור וכו'? תאונות? פגיעות שלדה?

הרעיון היה שבמקום מילים כמו : "לבדוק גלגלים" הם אכן יבדקו ועל הדרך גם יוכלו להגיד לי בדיוק מה עלות תיקון כל הממצאים כדי שאדע איפה אני עומד.

בלי קשר לבדיקה ומיקומה - מה לבדוק "בפנים" - האם יש מחלות מסוימות לגבי הדיבורית? מערכת השמע? המסך? דברים שלא בודקים בבדיקה רגילה לפני קנייה בהכרח. מדובר בדגם קינטיק שכנראה הוסיפו לו חיישני חניה מקוריים מקדימה.

ו - מה העלות אגרת הרישוי של רכב כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה לבדוק, תעשה חיפוש,  לא לפני הרבה זמן חבר פורום ריכז את הכל בשרשור אחד.

אגרת רישוי כ 1900 ש''ח.

ב 120 אלף או כל 5 שנים צריך לעשות טיפול גדול הכולל טימינג , אולי זה קשור  למה שראית, אישית, אצלי לא שמתי לב למדבקה.

לא חושב שמוסך מרכזי מציע שירותי בדיקה כמו מכון, לדעתי אף אין לו את כל הציוד לכך, בדיקה במכון אם אני לא טועה תעלה לך 900 ש''ח (קבוצת רישוי 7)

בנוסף אני חושב שהרכב הספציפי שאתה מדבר עליו עבר תאונה, תבדוק היטב את העניין הזה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרשימה אתה מתכוון לזה: 

משעות רבות של קריאת פורומים בארץ ובחו"ל ומשוב של חברי קהילת וולוו בארץ קיבלתי את התמונה הבאה:
  - צריכת שמן מוגברת בשנים הראשונות של מנועי וולוו VEA
  -  רעשים מהבלנסר של המנוע בסיבובי סרק. קיימת "שריקה" אופיינית לתופעה. 
 -  בעיות במנגנון הנעילה של הדלתות.  דורש החלפת סלנויד נעילה
 -  בלאי מואץ של הרפידות האחוריות יחסית לקדמיות.  זאת לא תקלה.  כך הרכב עובד וצריך להכיר את זה
 - תקלות  במולטימדיה כתוצאה מהתקנות מקומיות של שיקוף וויז על המסך.

- תקלות שונות במערכת המיזוג כגון איבוד של גז או כשל במדחס. 

- בעיות תדלוק בתחנת הדלק - קפיצה מוקדמת של ידית התדלוק. יש להחליף קניסטר. רלוונטי ל S60 בלבד.
הרשימה הנ"ל מתייחסת למנוע הדור החדש VEA בשילוב גיר אייסין.

לגבי הבדיקה - אני מבין, אשמח כמובן לעוד דעות אבל אם זו הדעה המרכזית אני כנראה אזדקק לשתיהן אולי, ראשית לראות דברים "גדולים" שעולים אולי ממכון הבדיקה, ואז ללכת איתו למוסך כדי שיבדקו לעומק מה העניין ויתמחרו לי את זה.

לגבי רכב ספציפי - אשמח אם תרשום לי בפרטי מהיכן המידע וכו' אבל המוכר אמר שלא. בכל מקרה, כמובן שאני לא קונה על סמך הצהרה של מוכר.

בנוסף, מאחר וראיתי אקזמפלר דומה בנתונים היבשים אבל עם 40 אלף קילומטר פחות, שוקל אותו גם כמובן.

רק כדי לוודא - אם ברישיון רשום 245 כ"ס והרכב במאי\יולי 2014 אני אמור להבין בוודאות שזה המנוע הטוב של וולוו עם תיבת 8 הילוכים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, 999256 כתב:

רק כדי לוודא - אם ברישיון רשום 245 כ"ס והרכב במאי\יולי 2014 אני אמור להבין בוודאות שזה המנוע הטוב של וולוו עם תיבת 8 הילוכים?

למייטב ידיעתי כן, אבל אולי שווה לחכות לתשובה ממבינים יותר ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון בדיקה הוא לרוב עם מכשור פשוט בהרבה ממה שיש במוסך מומחה . בקש בדיקת שילדה בלבד במכון.
כל היתר תבדוק במוסך. שם באמת יפרקו גלגלים , יחברו לסורק יעודי וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני מודה שכך הנחתי.

לגבי בדיקת שילדה - זה משהו שמבוצע בעיין או יחד עם מכשור? רוצה לומר, אין אפשרות לבדוק גם את זה ברמת אמינות גבוהה במוסך וולוו מומחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שמוסך מורשה לא יבצע בדיקה לפני קניה. זה לא התחום שלהם.
בדיקה מבצעים במכונים הרלוונטיים.
במוסך המורשה ניתן לבקש היסטורית טיפולים (במידה וטופל שם), חיבור הרכב למחשב לביצוע סריקת תקלות, פרוק הגלגלים לטובת בדיקת בלמים ואולי גם נסיעת מבחן עם יועץ שרות. חוץ מהיסטורית הטיפולים כל הדברים בתשלום כמובן. אני לא חושב שתוכל לקבל יותר מזה.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איזה מוסך יעשה לך בדיקה.

אבל בתל אביב יש את מוסך זיסו שמתמחה בוולבו.

ובחולון את מוסך תמיר.

ממליץ להתקשר לפני לבדוק האם הם מוכנים לעשות זה.

אגב, יש ברכב הזה איזו מחלה שאף מכון בדיקה לא יעלה עליה שזה הקניסטר של הדלק. 

לך תתדלק, אם כל הזמן האקדח יקפוץ אז תדע שהחלק תקול.

עלותו כ-2000-2500 שקל. או שפשוט תעמוד ליד האקדח כל הזמן.

לגבי השמן - המדיד הוא אלקטרוני. תבדוק את כמות השמן במנוע. לדעתי זאת התקלה היחידה שבאמת לא כדאי ליפול עליה.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התדלוק - זה אמור "לקפוץ" בתדלוק של ליטרים בודדים? אין לי ממש רצון להתחיל למלא לאנשים טנק דלק מלא לפני שאני בטוח שאני קונה :)

לגבי השמן - טרם יצא לי להתנסות עם מדיד אלקטרוני, אבל בגדול אם אני בודק כמות שמן במנוע והכמות תקינה - הכל תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול גם לשאול אותו על התדלוק.
לגבי השמן - אם הוא לא מוסיף שמן בין הטיפולים והטיפול לט היה ממש לאחרונה אז זה מדד טוב.
רק שים לב שאת השמן יש לבדוק שהמנוע עמד איזה 10-15 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרכש :)

לצערי, בתדלוק בכ-100 ש"ח לפני הקניה לא נתגלתה כל תקלה בתחום.

לאחר הרכישה הלכתי להשלים את יתרת המיכל ואז זה התחיל לקפוץ...מבאס מאוד אבל אני לא אשלם 2500 שקל.

בנוסף, רוצה לבדוק נוזל קירור - במידה וצריך להוסיף, מה מומלץ? הבנתי שאדום, אבל האם יש סוג מסוים? הוראות מסוימות לפני כן?

לעניין שמן - גיליתי איך לבדוק, וזה לא מופיע על המקס' לגמרי אבל קרוב לשם ורשום : "OK", האם למלא כדי שיהיה במקס' האפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ישלם את התיקון על מיכל הדלק? ממש לא תקין שהמוכר לא דיווח על התקלה מראש.

לגבי השמן, האם בדקת במשטח ישר לאחר 10-15 דקות?
רצוי שהשמן יהיה על המקסימום.
חשוב לבדוק מדי פעם ולוודא שאין צריכת שמן כפי שכבר הומלץ פה.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...