Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היה קורה אם הייתם מגלים שאתם לא ההורה של הילד שלכם והאם הייתם תובעים על רשלנות רפואית?

DrorZi
שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה המון אנשים עושים לעצמם בדיקות גנטיות (למשל הכי נפוץ אני חושב 23 and me , ולא, לא הצלחתי לשכנע את עורך ההודעה לשים את ה 23 במקום הנכון)

שמעתי במשרד היום סיפור הזוי (המשרד לא בארץ) בו הורים בדקו את עצמם ואת הילד וגילו שהאבא הוא לא האבא הביולוגי של הילד 🙄

הסיפור מסתבך קצת יותר מהסבר פשוט של "היא בגדה בו", הילד נולד אחרי טיפולי פוריות, ככה שהתקלה היא במעבדה!

אם זה היה קורה בישראל, מה החוק לגבי תביעות על רשלנות רפואית?

ז"א אם הילד כבר בן 15, יש התיישנות?

האם זו רשלנות רפואית?

האם הילד לפחות יוכל לקנות 911 טורבו לפיצוי בגלל הטעות הזו? 🤣

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, DrorZi כתב:

לאחרונה המון אנשים עושים לעצמם בדיקות גנטיות

למה? יש תרחישים/מקרים שלפעמים עדיף לא לדעת, סטייל ignorance is bliss. מעבר לעניין הפיצוי, הסרטים שהאב/האם/הילד עלולים לחוות (לעניות דעתי) לא שווים את זה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, המקרה שתיארת -טעות במעבדה, להבדיל מבגידה - הוא מהסוג של אחד למיליון. כשזה כל כך נדיר, כל תרחיש משפטי ייתכן.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, DrorZi כתב:

שמעתי במשרד היום סיפור הזוי (המשרד לא בארץ) בו הורים בדקו את עצמם ואת הילד וגילו שהאבא הוא לא האבא הביולוגי של הילד 🙄

הילד היה חרש במקרה? אני סקפטי לגבי הסיפור הזה. 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בישראל, אינך יכול לבצע בדיקת אבהות ללא אישור בימ"ש (אשר לא נותן אישור כזה), כך שהנושא תיאורתי בלבד.

2. יש מקרה מפורסם של בדיקת אבהות שהתקבלה תשובה שלילית (כמודמני קרה באוסטרליה).

אחרי מריבות בין ההורים (חשד לבגידה וכו'), התברר שזאת כימרה (בתמצית, ובצורה מאוד לא מדוייקת : לאבא יש 2 סוגים של ד.נ.א -> הילד קיבל סוג אחד, ומהאבא לקחו סוג שני).

3. בניגוד לארה"ב, בישראל הפיצויים מתביעות רשלנות מעין זה - אינם מסדרים אותך (ואת ילדיך ונכדיך) לכל החיים.   מאחר ואין כאן נזק פיזי - הפיצויים צפויים להיות יחסית נמוכים.

במקרה תביעות עקב נזק פיזי (פגיעה באיכות חיים), יש מקרים בהם הפיצויים הם בסכום של כמה מליונים (תלוי ברמת הנזק, כמה הוא יצטרך להשקיע בשביל לשמור על איכות חיים, גיל הנפגע ועוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנתיים אישה מירושלים ילדה אחרי טיפולי פוריות, זוג תאומים אפרו-אמריקניים😩😩

במגזר החרדי והדתי יש אנשים ונשים שעובדים בשמירה על מבחנות במעבדות פוריות,

למשרה קוראים השגחה הלכתית והיא נועדה למנוע מצבים כאלה.

https://boneiolam.co.il/שירותים/השגחה-הלכתית/

• אהבתי 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח כי האירוע הנ"ל התרחש עקב דרישה להפרייה בזרע של גויים (הזמנה מבנק זרע בחו"ל), בכדי למנוע מקרה פוטנציאלי שאחים חורגים יתחתנו.  למיטב ידיעתי, זאת דרישה במגזר החרדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, guya72 כתב:

יש מקרה מפורסם של בדיקת אבהות שהתקבלה תשובה שלילית (כמודמני קרה באוסטרליה).

אחרי מריבות בין ההורים (חשד לבגידה וכו'), התברר שזאת כימרה (בתמצית, ובצורה מאוד לא מדוייקת : לאבא יש 2 סוגים של ד.נ.א -> הילד קיבל סוג אחד, ומהאבא לקחו סוג שני).

.

כימרה זה יוצא מגניב כשמתברר שהאמא היא לא האמא... 

כמו בבדיחה על האמא הפולניה, שהבת שלה מספרת לה שהיא בהריון, ועונה: את בטוחה שזה ממך? 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.9.2020 בשעה 15:52, DrorZi כתב:

לאחרונה המון אנשים עושים לעצמם בדיקות גנטיות (למשל הכי נפוץ אני חושב 23 and me , ולא, לא הצלחתי לשכנע את עורך ההודעה לשים את ה 23 במקום הנכון)

לאחר גיגול הבנתי ש-23andme זו חברה אמריקאית שעוסקת בתחום,

כאן בארץ לא שמעתי על הורים שביצעו בדיקות כאלו

אבל כן קראתי כתבה על זוג הורים שבית הדין אסר לבדוק את בנם מחשש שיימצא ממזר (בעתיד לא יתאפשר לו להתחתן עם יהודייה).

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שולח להם דגימה בעזרת קיט שהם שולחים לך - והם מנתחים את הDNA ונותנים לך נתונים לגבי המוצא שלך מבחינה גנטית ועוד כל מני מידע סביב זה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Mr.Hybrid כתב:

שולח את הדגימה מישראל לארה"ב?

כן,

בזמנו (לא יודע מה עכשיו) , אי היה אפשר להזמין את הקופסא לישראל או משהו [או שקיבלת פחות פיצ'רים, לא זוכר בדיוק], אז הזמנתי דרך שירות צד ג' סטייל יו שופס, ואז שלחתי חזרה אליהם לארהב.

מסתבר שאני הבן של אמא שלי ואבא שלי. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...