Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 53 אלף קמ עם פיג'ו 308 1.2

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי ההגיון העקום הזה (מנוע שהוחלף ב 70K והרכב אמין) אז גם הטווינצ'ארג'רים אמינים... 

הגיע הזמן להפסיק להזנות את המושג "אמין"

"אמין" זה קורולה ישנה. או סובארו DL או סיווק כמו של סולל (הדגם הזה ממש בולט פרוף).

ואני לא מכיר תקלת חיישן חמצן שמשביתה את הרכב.

במקרה הכי קיצוני הרכב נכנס ל limp mode.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל מה שכתבתי הוא ש 50 אלף ק"מ לא מעידים על כלום קל וחומר שהוחלף מנוע ב 70 אלף לא מוסיף תחושת אמינות מסחררת.
זה נכון שהפרט לא מעיד על הכלל ותקלות מתרחשות גם במנועים אמינים. ובכל זאת הטענה של פותח השרשור שמות המנוע נגרם מטיפול שלא בהתאם לתזמוני היצרן חשבתי שראוי לציין שיש מנועים ששיהוי שכזה בין הטיפולים לא הזיז להם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מנועים מלפני 20-30 שנים חסרי טכנולוגיה שיש היום, בלי תקנות זיהום אוויר כמעט, בלי טורבו וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד (אולי פות"ש, וגם זה בספק) לא יודע למה הוחלף מנוע. ועדיין, אנשים פה כותבים כאילו אין שרשור על המנוע הספציפי הזה באורך עשרות עמודים, כולל תגובה רשמית של היבואן שנכנסה לפנתיאון (ע"ע דיסאינפורמציה). רק לי זה תמוה?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואגיות של פעם זה לא כמו היום עם בעיות הגירים והמנועים

קח את המנוע של 206 NFU ששורדים מעל 300 אלף בכיף...

היום הכל נהיה עם פוטנציאל בעיות אבל שום דבר זה לא תירוץ

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כפי שנאמר, עניין החלפת המנוע ב-70 אלף ק"מ משנה את התמונה. ולפחות, את תחושת האמינות שפות"ש כל כך ניסה להעביר. איך העניין הזה הוזכר כדרך אגב?! בנוסף לכמה "תקלות מעצבנות" שלא פורטו. בעצם, את כל ה'לוקשים' אכל הבעלים הקודם, ואצל פות"ש שקט יחסי, אם כי הייתה תקלת חיישן חמצן ובנוסף, כמה הוא מתפעל מ-53 אלף ק"מ יחסית שקטים. נקווה שהשקט ימשיך לשרור בגזרת המכונית שלו. 

שתבין, אני עם מאזדה 5 עם 263 אלף ק"מ, עם מנוע מקורי, אצלי כמעט 100 אלף ק"מ ללא בעיות והמנוע חזק ונהדר. וכך זה צריך להיות. דיברתם על מנוע מודרני? נפח קטן? טורבו, ועוד שאר ירקות שמאפיינים מכונית בימינו? הכל נהדר, אבל אם בשורה התחתונה, יחד עם כל ההנאה והחיסכון בדלק הם גורמים לנו לשלם בקלקולים וחוסר שקט נפשי, או בלחץ להקדים ולטפל בכל 10,000 ק"מ, אז במה הועילו חכמים?

ובאירופה, נוהגים כידוע לכם על דגמי דיזל וגיר ידני, אז באמת שמכונית כמו פיג'ו 308 יכולה להיות חלומית, בתעכלס'. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר פורסם כאן שהמנוע הזה, עד מרץ 2017, צוייד ברצועת תזמון מחומר שגרם לה להתפורר. אותם שאריות של הרצועה, סותמים מעברי שמן במנוע ומכאן העובדה שלא מעט מנועים הוחלפו בגלל הרעבת שמן. אי אפשר להסיק מכך על אמינות המנוע (במקרה הזה, הבעיה לא במנגנון התזמון אלא בחומר ממנו הייתה מיוצרת הרצועה)

מנועי טורבו מודרניים, צנומי נפח עם מגדש והזרקה ישירה קיימים כבר יותר מעשור, ולא מעט מנועים מגלים אמינות טובה מאד. גם המנוע הזה, מגלה אמינות טובה בסה"כ ולמעט הרצועה (שכאמור הוחלפה בדגם חדש לפני יותר מ-3 שנים), לא ידוע על כשלים מהותיים - זה המנוע הנפוץ ביותר בקונצרן PSA. 

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא במנועים עצמם,הם אמינים מאד ה308 שלי מהעבודה עשה  340000ק"מ בלי שום בעיה ,והסיבה היא שהייתי מודע לעניין הרצועה והחלפתי אותה לפני שהיא התחילה להתפורר,הסיבה היחידה שהחליפו מנועים זה בגלל אביזר חיצוני של המנוע עצמו,הרצועה,וכאן בלי ספק הפאשלה של יצרן/היבואן שלא הוציא איזשהו סוג של ריקול להחליף את הרצועה ולחסוך החלפה של מנועים,אבל למנוע עצמו אין שום בעיה והוא אמין מאד,כיום הרצועה הוחלפה ולכן אין בכלל בעיה.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, thebaron כתב:

ובאירופה, נוהגים כידוע לכם על דגמי דיזל וגיר ידני, אז באמת שמכונית כמו פיג'ו 308 יכולה להיות חלומית, בתעכלס'. 

באירופה כבר שליש מהמכוניות שנמכרות הן אוטומטיות, עם מדינות מסוימות בהן הגיר האוטומטי שולט מזמן או מדינות שבהן יחסי המכירות עומדים כמעט על 1:1 בין רכב ידני לאוטומטי.

הגיר האוטומטי של ה-308 דווקא מצוין, 6 הילוכים אוטומטי של אייסין, מאוד אמין. הוחלף מתישהו לגיר 8 הילוכים של אותו יצרן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Ron.P כתב:

הסיבה היחידה שהחליפו מנועים זה בגלל אביזר חיצוני של המנוע עצמו,הרצועה,וכאן בלי ספק הפאשלה של יצרן/היבואן שלא הוציא איזשהו סוג של ריקול להחליף את הרצועה ולחסוך החלפה של מנועים,אבל למנוע עצמו אין שום בעיה והוא אמין מאד,כיום הרצועה הוחלפה ולכן אין בכלל בעיה.

1. לכל אחד שהוא לא חובב רכב לא אכפת למה המנוע המנוע שלו מת, כל עוד הוא מת. גם לא אכפת לו אם זה בגלל היצרן, הספק החיצוני או חוצנים שנחתו מהחלל. המנוע מת וזהו זה.

2. ישנה הערכה שהבעיה נפתרה עם הקיט החדש, צריך עוד זמן כדי לומר אם אכן הבעיה נפתרה. לאור הטיפול הרשלני של היצרן בנושא ממש לא הייתי שם את הכסף שלי על כך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, tepic כתב:

ישנה הערכה שהבעיה נפתרה עם הקיט החדש, צריך עוד זמן כדי לומר אם אכן הבעיה נפתרה. לאור הטיפול הרשלני של היצרן בנושא ממש לא הייתי שם את הכסף שלי על כך.

הערכה די מבוססת בהתחשב בעובדה שהרצועה החדשה (לא קיט, רק הרצועה) נמצאת בשימוש 3.5 שנים, והמנוע הספציפי קיים כמעט בכל דגמי היצרן, על שלל מותגיו (פיג'ו, סיטרואן, DS ואופל). 

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tepic כתב:

לכל אחד שהוא לא חובב רכב לא אכפת למה המנוע המנוע שלו מת, כל עוד הוא מת. גם לא אכפת לו אם זה בגלל היצרן, הספק החיצוני או חוצנים שנחתו מהחלל. המנוע מת וזהו זה.

וזה מה שכל כך יפה פה: מי שלא אכפת לו למה המנוע מת, כנראה לא יקנה 308 (או בכלל, כל רכב אחר של PSA). למי שכן אכפת, ומשקיע קצת בלהבין ולבדוק, יוכל לקבל רכב ממש לא רע במחיר נמוך. זה לא עניין של חובב רכב, אלא של קצת הבנה וירידה לפרטים. לא צריך ידית מומנט, חמישה סוגי נוזלים שונים ושרטוטים חמשליים מפורטים בבית כדי להחזיק רכב כזה, ומי שטורח ללכת ולהחליף את הרצועה הזו יוכל לקבל רכב משפחתי מרווח (בסטיישן לפחות), די חזק וחסכוני, במחיר של קורולה ישנה בכמה שנים.

ומי שלא, אז לא.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, menir1 כתב:

הערכה די מבוססת בהתחשב בעובדה שהרצועה החדשה (לא קיט, רק הרצועה) נמצאת בשימוש 3.5 שנים, והמנוע הספציפי קיים כמעט בכל דגמי היצרן, על שלל מותגיו (פיג'ו, סיטרואן, DS ואופל). 

זה בגלל שאתה יוצא מנקודת הנחה שזה בדיוק אותו מנוע שהיה ב-2013. מנין לך לדעת? אולי ב-2017 הם הינדסו מחדש את המנוע? הרי PSA מעולם לא הוציאו שום הודעה רשמית בנושא, וכפי שפעם היבואן אמר, הם בכלל לא מודעים לשום בעיה שהייתה במנועים הללו. 

אז הדיעה של "נחליף רצועת תזמון והכול יהיה בסדר" היא נחמדה אבל ספקולטיבית בלבד.

בתכלס מכול ה-208 ו-ה-308 שיש ביד 2, אפשר לספור על יד אחת כמה יש רכבים מעל 170 אלף קילומטר משנתונים 13-16. ואני בטוח שאם תתקשר אליהם, כמה כבר עברו החלפת מנוע. 

גם אני לא שמעתי על שום פיזו כזאת חוץ מאצל חבר הפורום שהגיע כבר ל-340 אלף אבל הוא כול פעם מתחמק להביא הוכחה לקיום שלה. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.9.2020 בשעה 15:08, alex321 כתב:

ולרכב הייתה היסטוריית טיפולים סדורה ממורשה ושם לחצנו ידיים.

בתאריך 17.9.2020 בשעה 22:17, alex321 כתב:

בעלים הקודם לא ככ הקפיד על שגרת טיפולים, (טיפולים כל 18-19 אלף) ותקלות מציקות.
השיא היה החלפת מנוע בעקבות כשל במנוע חדש ב71.000 קמ.(הנושא נבדק מול המוסך שבו בוצעה ההחלפה).

אני רואה קצת סתירה בין שני המשפטים... אבל העיקר שאתה מרוצה מהרכב.

עריכה אחרונה על ידי motior
  • אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, menir1 כתב:

גם ברצועה הישנה לחרא לקח לא מעט זמן כדי לצוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...