Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בתחנות דלק שונות לפעמים מרגיש שהדלק "מחזיק יותר זמן זה הגיוני?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתדלק המון שנים באותה תחנה מוזלת ( לא אציין שם כרגע) ויצא שתדלקתי בתחנה אחרת במקרה והרגיש לי שהדלק נגמר פחות מהר מבדרכ(לא הסתכלתי במחשב דרך, אבל מכיר את הצריכה פחות או יותר)

יש מצב שהדלק בתחנה המוזלת מהול או שהמחיר לא בהכרח קובע את האיכות של הדלק? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם לא לפי מדידה בודדת, אפילו במשאבה. יש יותר מדי משתנים המשפיעים על תצרוכת הדלק, כך שגם בתדלוק באותה תחנה תקבל בכל פעם צריכה שונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

יש הבדל באיכות של הדלק של החברות השונות? 

אני תמיד בדילמה אם לתדלק בתחנה של רשת יותר קטנה, מצד אחד היא יותר זולה משל הגדולה, מצד שני אני תמיד תוהה אם האיכות זהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן הבדל, אבל - איך אומרים? Facts don't care about your feelings.
אם זה כלכך מעניין אותך - תתחיל בלפחות להשוות צריכה בחלוקה פשוטה של ק"מ לליטרים.
אחרת אנחנו סתם מבזבזים לעמוס השרת את הקילובייטים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הייתי מרגיש את זה על בשרי, הייתי סקפתי מאוד לעניין הזה. הריי אם הרכב עובד רגע, לא מקרטע ולא נתקע אז לכאורה זה מעיד על דקל באיכות טובה. אבל קרה לי שתדלקתי בתחנה מסויימת וצריכת הדלק השתנתה לרעה באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות מודרניות (משנות ה90 ואילך), עם מחשב ששולט בהזרקה וקידום הצתה, אז אותו מחשב יודע לזהות שינוי באופי העבודה של המנוע (יש knocking sensor), להעשיר את התערובת ולקדם/לאחר את ההצתה במידת הצורך, כדי להבטיח עבודה יציבה.

אם יש דלק באיכות נמוכה (בגבול סביר), אז סיכוי טוב שלא תשים לב להבדל באופי העבודה, אבל כן תראה הבדל בצריכת דלק ובריח מהאגזוז.

אם באותו רכב ואותה נסועה שמת לב שיש צריכת דלק שונה אם תדלקת באותה תחנת דלק, סיכוי טוב שהדלק שם פחות איכותי או אפילו מהול.

איפה יש סיכוי לדבר כזה - תחנות דלק בד"כ של חברות קטנות, במקומות נידחים, בדרכים ראשיות, איפה שרוב הלקוחות הם מזדמנים.

איפה פחות סיכוי - תחנות דלק של חברות גדולות בד"כ, תחנות דלק "שכונתיות" או בכניסה ליישוב קטן, איפה שלרוב יש לקוחות קבועים שישימו לב להבדל. אני אישית משתדל לתדלק בכאלה, ופחות מסתכל על מי מציע איזה הנחה.

במקרה שלי, עם טנק דלק פעם בשבועיים-שלוש עכשיו, אז ההנחה של 10-20 א"ג לליטר תהיה זניחה לעומת סיכוי לתיקון יקר.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשת גדולה ואיתנה כלכלית, לרוב תהיה בעלת דלק יותר איכותי. 

מכיוון שלרשת ישנו מוניטין לשמר, והספקים יעדיפו לתת את הדלק הכי איכותי למי שמשלם בוודאות. 

בעבודה תדלקנו סיטרואן C4 דיזל בתחנה די אנונימית (לעומת 4 הגדולות: דלק, סונול, פז, דור אלון), לאחר תדלוקים רבים הורגש חוסר בסחיבה ונאלצנו להחליף מנוע.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, חולה רכב#1 כתב:

מכיוון שלרשת ישנו מוניטין לשמר, והספקים יעדיפו לתת את הדלק הכי איכותי למי שמשלם בוודאות. 

אההה... לא.

יש ספק אחד בישראל. 

כולם מקבלים דלק מאותו מקום בדיוק.

מה קורה לדלק בדרך ומה עושים לו במאגרי הצבירה בתחנות זה אולי סיפור אחר.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, חולה רכב#1 כתב:

רשת גדולה ואיתנה כלכלית, לרוב תהיה בעלת דלק יותר איכותי. 

לפני 4 שעות, ח חזקי כתב:

יש הבדל בחברות הדלק השונות בפרט בתחנות הדלק השונות בפרט בתחנות הזולות אבל כמובן שזה יכול גם להשתנות במדדי מזג אויר וכדומה

חברים, בבקשה - סימוכין או שזה לא קרה. אנחנו לא חזקים בתאוריות קונספירציה באתר הזה, ולא מאפשרים הצגת דעות כעובדות. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...