Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד לילדה - התייעצות מהירה - HP או ASUS?

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במצב אי הוודאות הנוכחי, לקראת פתיחת שנת הלימודים מהבית, מצאתי שני דגמים שעדיין כנראה במלאי.

בפינה השמאלית של הזירה, HP 340s G7, מעבד i7, זיכרון 8GB, דיסק 512GB, מסך 14" FHD. יתרונות: 3 שנים אחריות, Win10 Pro. חסרונות: רק סלוט אחד של זיכרון, כבד יותר, אין תאורה אחורית למקלדת

ממולו, בפינה ימנית, Asus Zenbook14, מעבד 4500, זיכרון ודיסק כנ"ל (זיכרון כנראה מולחם), מסך כנ"ל. יתרונות: קל מאוד, כרטיס מסך דיסקרטי MX350, תאורה אחורית למקלדת. חסרונות: שנה אחריות, בלי מערכת הפעלה, זיכרון כנראה לא ניתן לשדרוג.

המחירים מאוד קרובים (סביב 3,600 ש"ח). מצד אחד, קשה לי עם להיתקע עם 8 GB לנצח עם האסוס ועם האחריות הקצרה. מצד שני, מאוד קורץ לי המשקל הנמוך, וקצת הכרטיס הגרפי.

מה אתם הייתם עושים?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה תעלה הרחבת אחריות לאסוס?

האם אין סלוט להרחבת זכרון?

מכל מקום, אם מדובר במחשב שמיועד לניידות החשוב היותר הוא מארז עמיד לטלטול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, אי אפשר להרחיב זיכרון לאסוס - זה אולטראבוק, וככזה המקום מאוד מצומצם. אני לא בטוח שאפשר להרחיב את האחריות עליו, לא ניסיתי.

המחשב באופן בסיסי לא מיועד לניידות כרגע אבל ההנחה שהוא יתחיל להתנייד בשנים הבאות, כשהילדה תגדל. מצד שני, אם הוא לא יחזיק עד השנים הבאות, זה לא באמת משנה (וכאן האחריות נכנסת לתמונה).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צריך לחשוב מעבר לטווח 3 שנות האחריות. אם מדובר במחשב ללימודים נראה שאפשר לחסוך במפרט לטובת העמידות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב הנוכחי, יש מלאי ממש מצומצם. לא מצאתי משהו סביר עם 8 GB זיכרון ודיסק באזור ה-500 GB, מתחת לזה זה נשמע לי לא מתאים כבר היום (ובטח לא לעוד שלוש עד חמש שנים קדימה).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לימודים בזום זה נראה לי לגמרי יותר מדי, גם אם חושבים קדימה כמה שנים עדיין אפשר לחסוך.

מכיר אנשים שלמדו מדמ"ח והנדסה עם מחשבים בחצי מהמחיר ושרדו כדי לספר.

כמה נק:

1. משקל לא רלוונטי אם הילדה לא תזיז את המחשב מהשולחן, וכמו שראית, בדרך כלל הוא מונע שדרוג.

2. nvme יקר יותר ולא יודע אם שווה את ההפרש, sata לדעתי זה בסדר גמור. אפשר גם לוותר על 512 בשביל 128 - עליו להתקין רק מ.הפעלה ותוכנות נלוות, ובשביל אחסון להשתמש בכונן חיצוני.

3. גם במעבד אפשר לרדת קצת ולא להרגיש הבדל.

4. מ.הפעלה זה עניין של כמה דולרים באיביי.

5. כרטיס מסך כנראה חסר משמעות בשימושים שלה.

6. 8 גיגה ראם זה בהחלט מספיק בשימושים שלה, אני עם כמה טאבים פתוחים בכרום ועולם ענק בUE4 ועדיין יש לי קצת רזרבה.
גם לשנים הקרובות, לא רואה איך לשימושים שלה היא תצטרך יותר.

מבחינת המחשבים הספציפיים האלה, אני יכול להגיד שלי אישית המקלדת של הHP הרבה יותר נוחה מהמקלדת של האסוס, מצד שני איכות החומרים באסוס יותר טובה לדעתי והוא מרגיש מודרני יותר. יש לך numpad על הtouchpad שזה גימיק דיי נחמד אם כי לא שימושי לכולם.

בגדול, לדעתי האסוס לוקח פה.

אבל שוב, אפשר למצוא מחשב ב2300~ שבשימושים שלה לא יורגשו הבדלים.

לפני 3 דקות, Katom כתב:

בשביל לימודים בזום זה נראה לי לגמרי יותר מדי, גם אם חושבים קדימה כמה שנים עדיין אפשר לחסוך.

מכיר אנשים שלמדו מדמ"ח והנדסה עם מחשבים בחצי מהמחיר ושרדו כדי לספר.

כמה נק:

1. משקל לא רלוונטי אם הילדה לא תזיז את המחשב מהשולחן, וכמו שראית, בדרך כלל הוא מונע שדרוג.

2. nvme יקר יותר ולא יודע אם שווה את ההפרש, sata לדעתי זה בסדר גמור. אפשר גם לוותר על 512 בשביל 128 - עליו להתקין רק מ.הפעלה ותוכנות נלוות, ובשביל אחסון להשתמש בכונן חיצוני.

3. גם במעבד אפשר לרדת קצת ולא להרגיש הבדל.

4. מ.הפעלה זה עניין של כמה דולרים באיביי.

5. כרטיס מסך כנראה חסר משמעות בשימושים שלה.

6. 8 גיגה ראם זה בהחלט מספיק בשימושים שלה, אני עם כמה טאבים פתוחים בכרום ועולם לא קטן בUE4 ועדיין יש לי קצת רזרבה.
גם לשנים הקרובות, לא רואה איך לשימושים שלה היא תצטרך יותר.

מבחינת המחשבים הספציפיים האלה, אני יכול להגיד שלי אישית המקלדת של הHP הרבה יותר נוחה מהמקלדת של האסוס, מצד שני איכות החומרים באסוס יותר טובה לדעתי והוא מרגיש מודרני יותר. יש לך numpad על הtouchpad שזה גימיק דיי נחמד אם כי לא שימושי לכולם.

בגדול, לדעתי האסוס לוקח פה.

אבל שוב, אפשר למצוא מחשב ב2300~ שבשימושים שלה לא יורגשו הבדלים.

עריכה אחרונה על ידי Katom
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לאסוס - ראה חתימה.

ספציפית בהשוואה הזאת שהבאת, בלי להתחיל להתרחק למחוזות אחרים - hp בלי למצמץ.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה בשביל לימודים ובשביל הילדה לצורך זום, יוטיוב וסרטונים הייתי משקיע במסך טוב, רמקולים/אוזניות איכותיות וכו'.

זיכרון, מעבד, כרטיסי מסך - הכל חסר חשיבות בקטע הזה. הדבר היחיד שישנה זה כונן SSD. זהו.

אני יודע שקשה להתנתק מהתחושה הזו ש-8 ג'יגה זה מעפן, אבל אתה צריך להסתכל על זה בפרספקטיבה של התאמה לדרישות.

לצורך העניין אני עם מחשב i3 + 8GB שכבר 4 שנים עושה עבודה נהדרת (לומד, עובד ומלמד באמצעותו). אפילו מריץ תכנות תלת מימד באופן סביר. עלה בזמנו 2500 שקלים.

את האלף שקלים אקסטרה תחסוך לה למוסך/עזרים, איזה טאבלט או יום כיף ומתנות.

שני המחשבים שצירפת יעשו את העבודה ויהיו אוברקיל לצרכים שתיארת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים גיליתי שגם הצעצוע הנ"ל כנראה זמין במלאי: https://ksp.co.il/mob/item/113873, שהוא אמנם מעט חלש יותר (i5) אבל עדיין סביר לגמרי (ויש לו גם אח קטן עם 256 GB, אבל בשביל עוד מאתיים ש"ח אני ללא צל של ספק הולך על הגדול).

לגבי זה שזה אוברקיל - כן ולא. בגדול אפשר לחיות עם מחשבים חלשים / ישנים / עם פחות אחסון, בטח לצרכים הנוכחיים, אבל זה גם פחות נח באופן מוחשי (לך תתחיל להסביר לילדה בת 10 מה זה זיכרון RAM, איך רואים מי לוקח אותו, ולמה היא לא יכולה לפתוח יותר מעשרה טאבים במקביל, או למה היא צריכה לעבוד עם כונן חיצוני) וגם הולך והופך להיות פחות סביר עם הזמן. עדיף לי להשקיע עכשיו עוד אלף ש"ח ולקבל מחשב שכיף לעבוד איתו היום - עוד 3 שנים, וסביר לעבוד איתו בשנתיים אח"כ (הואו גם מסדרה "נחשבת" יותר וכנראה בנוי טוב יותר), מאשר לחסוך את הסכום הזה ולהתחיל להתבאס מכל דבר. כרגע יש גם המון נסיונות לצלם ולערוך כל מיני סרטונים מפגרים בטלפון, אני מניח שזה עלול לזלוג גם למחשב, ואז עניין הביצועים פתאום מתחיל להיות הרבה יותר אקוטי. המחשב האישי שלי הוא i3 דור שני עם 8 גיגה, וזה עדיין (סוג של) עובד, אבל זה לא נח. יצא לי לעבוד עליו בתקופת הלימודים מרחוק הקודמת - הוא כבר בקושי מחזיק פגישה בזום, וגם teams לא בא לו טוב.

לגבי ניידות - בתקופת הקורונה זה מאוד גבולי. אבל אני מנסה לחשוב 5 שנים קדימה ולדעתי המחשב הזה יבלה חלק ניכר מזמנו בתיק גב.

ד"א, אני התחלתי מדמ"ח עם 486 וסיימתי עם פנטיום 2, שלמיטב זכרוני הראם שלו עוד נמדד במגה-בייטים, אבל היה לו מסך 17" CRT טריניטרון שהיה פשוט תענוג (+riva tnt, מה שאשכרה איפשר לעשות משהו כיפי עם המסך הזה). אז כן, לא חייבים את כל העוצמה הזו, אבל כשזה כל כך זול זה כמעט מתבקש.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו, למה נייד? לא עדיף מחשב שולחני ולהמתין עם נייד עד שיהיה צורך בכזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מקום אחד לעמדת עבודה בבית (מאוד בקושי), וכרגע אני תופס אותו בעצמי. אין לי שום מקום סביר אחר למחשב + מסך + מקלדת ועכבר. בכל זאת דירת 3 חדרים תל אביבית מצומצמת.

מעבר לזה, כבר עכשיו יש להם מטלות קבוצתיות שהם עושים בגוגל דוקס למשל, אז אני משער שעם מחשב נייד יהיה לה נח יותר (ללכת לחברות לעבוד ביחד, למשל), בטח בהסתכלות לכמה שנים קדימה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הניסיון שלי, עם סטודנטים (לא ילדים) וא שהדבר החשוב ביותר הוא המארז. הסחיבה בתיק מתישה את המחשב. אני מניח שילדה בת 10 תהיה עוד פחות זהירה. לכן הדגש שלי על מחשב שנתון במארז עמיד.

ולגבי הפנטיום 2 - אתה צודק. הזכרון נמדד במגבייטים, הפנטיום 1 שלי התחיל עם 8 ויצא לגמלאות עם 24 מ"ב. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נייד? כי אנחנו ב-2020 ויותר מתמיד, צריך כל סנטימטר פנוי בבית.

אצלי יש 3 ניידים, מתפרסים כל פעם בנקודה אחרת בבית ובסוף היום נערמים אחד על השני בתוך מדף אם ממש מתחשק - שטח נדלן כולל של חבילת a4.

בנוגע לעתיד -

כבר כמה שנים שאין צורך ביותר מ-8 ג'יגה זיכרון, ובכלל ההבדלים בין חומרה ישנה לחדשה זניחים לגמרי היום בשימוש רגיל (לא קומפילציה).

עריכה: הדל נראה סבבה. כל עוד זה לא אסוס לא נראה לי שאתה יכול ליפול חזק בשום מקרה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה מריץ יותר דברים מילד ממוצע, אבל בכל זאת, 8 גיגה נשמע לי ממש מעט:

mem.jpg

ובחזרה לדיון,

@sperial, איך אתה יודע איזו סדרה עמידה יותר? זה לא פרמטר מדיד כל כך (פרט למחשבים מוקשחים, אבל אנחנו לא שם, לא במשקל ולא בתקציב). לכאורה סדרות גבוהות יותר יהיו עמידות יותר, אבל מניסיון אישי גם Thinkpad T עלולים לחטוף כל מיני בעיות אחרי שנה +- בשימוש סביר, אז זה פשוט נראה לי קצת ניחוש.

נראה לי שאם הדל ישאר במלאי עד מחר בבוקר, הוא יהיה הבחירה שלי (אני פשוט מעדיף את דל על HP באופן אישי, סתם מניסיון פחות טוב עם HP, וגם יש לו שני סלוטים לזיכרון). תודה לכולם!

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן: אחרי שהגעתי לסניף KSP לפני הפתיחה ועדיין הייתי שלישי בתור, נרכש דל דומה לזה שהוצג קודם, רק עם דיסק של 256 GB (ה-512 כבר לא היה במלאי), ועם אובונטו. בשתי דקות התנסות שיש לי, נראה ממש לא רע (רק למה לעזאזל מחשב שיוצר ב-2020 מגיע עם אובנטו 18.04, לא לגמרי ברור לי. יטופל בהמשך). העיקר שיש אחריות של 3 שנים. תודה לכולם!

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...