Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלטרנטור - אבחון, סקודה סופרב 2005

orrshemesh
מעבר לפיתרון נפתר ע"י מרק10,
שימו לב! השרשור הזה בן 1282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

האלטרנטור הוחלף לפני כשנה, לאחד שעבר שיפוץ (ממה שראיתי אחרי שפירקתי - החלפת פחמים).

מצבר בן שנה וחודשיים.

סיפור הרקע - הרכב כבה בזמן נסיעה. ולאחר מכן - הניע באמצעות כבלים והמשיך לנסוע כרגיל. בהנעה הבאה - שוב לא הניע אלא רק עם כבלים, וחוזר חלילה.

אחרי לילה של טעינת המצבר בבית:

כשהאוטו קר מתח הטעינה 13.5V, כשבודק על האלטרנטור (לשלול מפל מתח על הכבלים) 14.2V - חיברתי כבל מהאלטרנטור ישירות לסוללה (הכבל המקורי משורשר מהסטרטר, ולהגיע אליו זה סיוט, אז זה פתרון מיידי לבינתיים).

לאחר עשר דקות מתח הטעינה נופל עד לכ12.9V, מיותר לציין שעם מלוא הצרכנים, נופל לאפילו מתחת 12V.

פירקתי האלטרנטור, פחמים עוד בגודל תקין, המגעים על הציר המרכזי לא שחוקים מדי ונראה כי יש מגע יפה.

לאלטרנטור יש חיבור לקו אחד בלבד, כלומר לא למחשב הרכב שמווסת את פעולתו.

מה הסיכוי שמדובר ברגולטור? בדיקות נוספות שהייתם מציעים?

אין גישה להציב צבת למדידת זרם על כבל האלטרנטור, אז קשה לומר מה הזרם שהוא מפיק.

האלטרנטור לצערי בלי שום מזהה - מניח שהמשפץ הסיר מדבקות (VALEO כלשהו, מנחש ש90A, לפי קטלוגים זה מה שהייתי מצפה)

אני מניח שלא המצבר דפוק כי בתום לילה מחוברת למטען היא כן מציגה טעינה מלאה ולא נפרקת ישר אלא לאחר מספר הנעות כ-7-10)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

בדקתי את המצבר, אכן היה לא במיטבו.

החלפתי לאחד חדש.

כרגע מתח הטעינה הוא 13.5V, עדיין נמוך

האם רגולטור זו אפשרות?

חג שמח ושנה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתח הטעינה תקין ויכול לרדת גם ל-13.2 וולט בתנאים מסויימים. תבדוק בבוקר כאשר האלטרנטור קר (ווסת המתח) ותגלה שמתח הטעינה יעלה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.9.2020 בשעה 16:15, מרק10 כתב:

מתח הטעינה תקין ויכול לרדת גם ל-13.2 וולט בתנאים מסויימים. תבדוק בבוקר כאשר האלטרנטור קר (ווסת המתח) ותגלה שמתח הטעינה יעלה.

בתנאים מסוימים כן, אבל כל הזמן מרגע שהתחמם? נשמע לי מעט.

יודע שמעל 13V כאשר כלל הצרכנים פועלים נחשב WITHIN SPECS, ובכל זאת אני "רגיל" (מהמגוון המצומצם של רכבים שהתעסקתי בהם) שמחת הטעינה על כלל הצרכנים הפועלים הוא 13.5V, ובכל מקרה עם טורים מעל 2500RPM מתח טעינה שחוזר למעל 14V.

אם ציינת שטמפ' וסת המתח משנה - האם זה בלאי טבעי, ולהחליף אותו עלול לפתור את העניין?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון
לפני 2 שעתיים, orrshemesh כתב:

בתנאים מסוימים כן, אבל כל הזמן מרגע שהתחמם? נשמע לי מעט.

יודע שמעל 13V כאשר כלל הצרכנים פועלים נחשב WITHIN SPECS, ובכל זאת אני "רגיל" (מהמגוון המצומצם של רכבים שהתעסקתי בהם) שמחת הטעינה על כלל הצרכנים הפועלים הוא 13.5V, ובכל מקרה עם טורים מעל 2500RPM מתח טעינה שחוזר למעל 14V.

תקין.

ציטוט

אם ציינת שטמפ' וסת המתח משנה - האם זה בלאי טבעי, ולהחליף אותו עלול לפתור את העניין? - זה לא בלאי ואין צורך להחליפו

תודה!

ווסת המתח של האלטרנטור הינו מקוזז טמפ' או במילים אחרות מתח המוצא של האלטרנטור תלוי בטמפ' של ווסת המתח שזה בתורו מושפע מהעומס ומהטמפ' החיצונית.

בדרך כלל מתח המוצא של האלטרנטור מתוכנן לרדת במקצת כאשר הטמפ' החיצונית גבוהה ולהיפך. בחורף כאשר הטמפ יורדת' מתח המוצא של האלטרנטור עולה.

אצל כול ייצרן רכב מתח  המוצא הנקוב מעט שונה אבל בדרך כלל נעה סביב 14 וולט בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס. כמובן המתח משתנה גם בתלות סל"ד המנוע והעומס קרי צריכת הזרם.

ראה גרפים מצורפים של אלטרנטורים שונים.

3.png

1.png

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...