Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצוקת חניה, האם גם אצלכם בשכונה יש?

Golf_91
שימו לב! השרשור הזה בן 1287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באזור שלי בת״א מצוקת החניה די קיצונית. יש במרחק הליכה קצר ממני 3 חניונים של אחוזת חוף, שיש בהם 75% הנחה לתושבים, ויש בהם חניה במהלך היום אבל לא בלילות. אפשר לחנות בכחול לבן אבל כמעט אף פעם אין מקום. מה שכן, פה לחלוטין אפשר להסתדר בלי רכב. התחבורה הציבורית לא מעולה, אבל סבירה לגמרי, ורוב השירותים במרחק הליכה. 

אני שוכר חניה כבר שנים. זה דורש ממני ללכת 7-10 דק׳ כל פעם שאני רוצה להזיז את האוטו - לא דיל ברייקר רוב הזמן, בטח בהתחשב בזה שזה קורה בערך פעם בשבוע. לדעתי ברמה העקרונית זה שהמדינה והעיריות דוחפות אנשים לצמצם שמוש ברכב פרטי - זה נהדר. כמובן, זה דורש שיפור מתמיד בתחבצ, תשתיות של אופניים וכו׳. וגם שינוי תפיסה אצל רבים וטובים שחושבים שתחבצ זה לעניים מסכנים שאין להם כסף לרכב.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 14 שעות, kompy כתב:

רגע של עברית

לאורחיך יש מס' אפשרויות, כשהבחירה אותה הם בצעו היא הבררה שלהם.

כלומר - אפשרויות ישנן רבות, בררה יש רק אחת(זו אשר בחרת מבין האפשרויות).

רגע של תיקון

בְּרֵרָה

אֶפְשָׁרוּת, אחת מכמה הניתנים לבחירה.

מקור: ויקיפדיה

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מסתמך על וויקפדיה כעל מקור אמין.

https://hebrew-academy.org.il/keyword/בְּרֵרָה

במילון

בְּרֵרָה

(ללא ניקוד: ברירה)

מין נקבה
שורש ברר
נטייה בְּרֵירות; משמש שם פעולה של בּוֹרֵר

הגדרה

• כל אחת מן הדרכים העומדות לבחירה
  • בחירה, כגון 'לא הייתה לו ברירה'
עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

באזור שלי בת״א מצוקת החניה די קיצונית. יש במרחק הליכה קצר ממני 3 חניונים של אחוזת חוף, שיש בהם 75% הנחה לתושבים, ויש בהם חניה במהלך היום אבל לא בלילות. אפשר לחנות בכחול לבן אבל כמעט אף פעם אין מקום. מה שכן, פה לחלוטין אפשר להסתדר בלי רכב. התחבורה הציבורית לא מעולה, אבל סבירה לגמרי, ורוב השירותים במרחק הליכה. 

אני גם גר במרכז ת״א, ואתה צודק בתוך העיר אין שום צורך ברכב (ואני לא מחשיב את צפון ת״א או מעבר לנמיר כת״א). אבל מעבר לזה התחבורה הציבורית בכלל לא מספקת. ברגע שאתה רוצה לצאת מהגבולות האלה אתה צריך פתרון.

אני התייאשתי מהרכב פה ועברתי לאופנוע, אין פקקים, אין בעיית חניה (גם אין מזגן ואין פח ששומר עליך...).

המזל שלי הוא שאין לי ילדים וכיו״ב שאני צריך להתנייד איתם כי אז זה לא פתרון.

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.9.2020 בשעה 14:27, EliC25 כתב:

לפני חמש שנים גרתי עם האקסית בי"א ובשישי בערב הייתי מחנה במרחק מה מהבית (מה שיכול להחשב תענוג בתל אביב אבל בשביל הפריפריה זה לא בא בחשבון).

כיום גר בהוד השרון, לא הייתה מצוקת חניה ברחוב עד שבאתי עם 3 רכבים 😇

לא הייתה לך חניה פרטית בי"א?

מן הסתם שיהיו מקרים כאלה, אבל זה רחוק מאוד, מאוד מהמרכז. אם אני מגיע לבת הזוג שלי שגרה במרכז אחרי השעה 17:00, אני צריך לחפש 20 דקות חניה וגם כשמצאתי אחת, זה במרחק של כמה דקות הליכה מהבית...

מה גם יפה באשדוד, שאם סתם דוגמה אני יוצא למרכזי קניות, לחוף או כל מקום אחר, לרוב אני תמיד מוצא חניה באותו המקום והיא גם בחינם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאין צורך לא אומר שאנשים מוותרים. 

יש לי חברים לעבודה שבאים כל יום ברכב, למרות שהם גרים במרחק של 20 דק׳ הליכה ו10 דק׳ באוטובוס.

כל יום = כשאין קורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SchnitzelLova כתב:

אם אין צורך ברכב בתל אביב אז מה זה כל הרכבים האלה שתופסים חניות? 

יש לי הרבה חברים תל אביבים שמחזיקים רכב ומשתמשים בו פעם בשבוע שבועיים כדי להגיע להורים או לדברים מיוחדים מחוץ לעיר. מעבר לזה הרכב מתייבש.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהם עדיין צריכים את המכונית. כלומר העיר לא נותנת להם פתרונות תחבורה ציבורית שיאפשרו להם סגנון חיים נטול רכב. אגב, הם מזיזים את הרכב פעם בשבוע - שבועיים כי הם בטח רווקים ומרכז החיים שלהם נמצא בתוך הריבוע האדום במפה שצירפתי. חכה שיהיה ילד ותראה איך הרכב נוסע כל יום ואז הם אוכלים אותה גם עם מחירי הנדל"ן של תל אביב, גם עם מצוקת החנייה וגם הצורך להחזיק רכב. 

image.png

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SchnitzelLova כתב:

זה אומר שיש צורך. (לפני הקורונה) 

הא? לא זה לא. זה שיש אנשים שזה לא לרמה שלהם לנסוע באוטובוס 10 דק' לא הופך את הרכב לצורך. 

זה כמו גלישה בפורום וריבים כאן. זה ממכר. אבל אם נניח זה נעלם כי חוסמים אותך - אפשר למצוא תחביבים אחרים, לא? 

לפני כשעה, SchnitzelLova כתב:

זה אומר שהם עדיין צריכים את המכונית. כלומר העיר לא נותנת להם פתרונות תחבורה ציבורית שיאפשרו להם סגנון חיים נטול רכב. אגב, הם מזיזים את הרכב פעם בשבוע - שבועיים כי הם בטח רווקים ומרכז החיים שלהם נמצא בתוך הריבוע האדום במפה שצירפתי. חכה שיהיה ילד ותראה איך הרכב נוסע כל יום ואז הם אוכלים אותה גם עם מחירי הנדל"ן של תל אביב, גם עם מצוקת החנייה וגם הצורך להחזיק רכב. 

צריכים פעם בשבוע != צריכים כל יום != "עוברים למרכז כדי לחסוך פקקים ואז מתלוננים על  40 דק' חיפוש חניה".

"אוכלים אותה עם מחירי הנדלן של תל אביב"... כן כי אף אחד אף פעם לא עזב את העיר אחרי שהתחתן, הביא לעולם ילדים והבין שזה יקר לו מדי או לא נח או כל דבר אחר. לא. הוא "אוכל אותה".

יש גם מגמות שונות. משנה לשנה יש יותר רוכבי אופניים, למשל. כן, זה לא מתאים לכולם. וכן כמו בכל עיר גדולה בעולם, החיים שלך יותר טובים אם אתה עשיר. איזו הפתעה

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ממש משנה. אם יש לך הורים , משפחה , חברים שאתה מבקר בסופ"ש והם מחוץ לתל אביב.... זו הסיבה להחזיק אוטו שעומד כל השבוע. התח"צ בשבת עדיין בעייתית.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זאת בדיוק הסיבה למה יש מלא רכבים שלא זזים ןסיוט למצוא חניה בת"א. אנשים מזיזים את הרכב פעם בשבועיים ולכל העניינים שלהם בעיר מגיעים בדרכים אחרות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...