Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייאוש מהמערכות בישראל, והפעם - מכס

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

זה לא סוד, ובמיוחד אחרי שעלתה התוכנית 'האזרח גואטה' לעונה שניה בטלויזיה, שכל מערכת הנוגעת בשירות לאזרח במדינתנו, כושלת.

כל תהליך הכי קטן ויומיומי, מתחבורה ציבורית, לדואר, לבנקים ומיסים, מלווה בסבל נוראי של בירוקרטיה, יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה וזה פשוט בכל תחום במדינה. שום דבר לא עובד כמו שצריך.

זה בעיקר פוסט פריקה על אחד מהדברים שאני חווה בנושא זה בתקופה האחרונה (בנוסף לעוד צרות שיש לי עם בתי משפט, מערכת הבריאות, הדואר, רשויות מקומיות ועוד).

הזמנתי חלקים לרכב האספנות שלי לפני חודשיים מצרפת, על המשלוח שילמתי קרוב ל150 ש"ח (משלוח מהיר דרך EMS)

בפועל - חבילות שהזמנתי מעלי אקספרס ללא עלות שילוח הגיעו כבר הביתה מזמן, אבל החבילה הזו? מתעכבת ומתעכבת.

לפני כחודש קיבלתי דרישה לתשלום מכס עבור החבילה שעלתה לי 64 יורו, ובהמרה - 72 דולר.

מאחר והחבילה הגיעה רק חודש לאחר מכן, השער השתנה וערך החבילה עלה (מי שמחפש השקעה טובה, מסתבר שיש פה עליית ערך מהירה מאוד) ל75.74 דולר, ועל פי זאת חייבו אותי במכס.

ערערתי על הדרישה מאחר והדבר ההוגן לעשות הוא לחשב את שווי החבילה לפי המחיר ששולם עליה בפועל.

כמובן שבמשך 3 שבועות התקשרתי ושלחתי מיילים עד שקיבלתי מענה הבוקר (סוף סוף). במענה כמובן נתקלתי בתשובה יבשה וטכנית נטו, בלי שום רצון להתפשר או לעזור לאזרח הקטן שלא מעוניין לשלם מחיר כפול על המוצר שהזמין.

לא פחות מ288 שקלים עבור המס+מע"מ ואגרות עבור חברת השילוח (שלא עשתה הרבה). מדובר במחיר גבוה יותר ממחיר החבילה, וכמובן שגם על מחיר המשלוח דאגו לחייב אותי במיסים.

אני לא יודע מה עושים מכאן הלאה. סביר להניח שעובדים פה במלחמת התשה: תשלם, רוצה לערער? בכיף. אנחנו לא מקבלים את הערעור? תשלם גם אחסנה. אתה רוצה את הדברים שלך? תשלם, וזהו.

מצרף כאן את ההודעה שקיבלתי, בהחלט מתסכל אותי, ועם זאת אני מנסה ומשתדל לשמור על איפוק בכתיבה לגורמים הרלוונטים.

image.thumb.png.036a4eeda0e39a84fd04b46f27ed1ff5.png

מוסיף שקיבלתי כמובן תשובה נוספת יבשה וטכנית שהמיסים מחוייבים לפי יום הגעת החבילה ולא לפי יום הקניה.

פשוט ביזיון. ביזיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דרך להתווכח ו/או להגיע לנקודת שוויון הגיונית עם המכס והמחלקות הקשורות במשרדי הממשלה. ותאמין לי, יש לי נסיון עתיר שנים בזה.

תסרב משלוח או שתבלע את הצפרדע, את מדינת ישראל לצערי לא תצליח לתקן, הנ"ל פשוט רקוב מהיסוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מצפים שתחזה את שער הדולר כשהחבילה תגיע??? 

פשוט מפגרים, אבל זה לא מפתיע, הכל עובד כאן הפוך (מממנים סגר במיליארדים במקום לחזק את מערכת הבריאות באותם המיליארדים) 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי - 

winnie the pooh hug GIF

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל לך לדבר דוד, אתה חי במקום בו אפילו מריחואנה חוקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מפקודת המכס לא ברור אם חל גם על יבוא אישי אבל אין סיבה שיהיה שונה

ערך עסקה (תיקון מס' 15) תשנ"ח-1997

132. (א)  ערך עסקה הוא המחיר ששולם או שיש לשלמו בעד הטובין, בעת מכירתם לשם ייצוא לישראל (להלן – מחיר העסקה), 

מה ייבאת שאתה צריך לשלם 26% מכס?

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים לרכב.. אטמים, ברגים, בולשיט כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שהבנת שבנושא הערך החישוב נעשה ביום בו רכשת ולא ביום בו נחתה החבילה בישראל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח ששער החליפין המשמש למכס הוא שונה מהיציג! הרבה נופלים בזה. השער מופיע באתר של רשות המסים, הוא באופן עקבי קצת יותר גבוה.

כשערך החבילה קרוב מדי ל-75 אני מתקפל, עדיף לקחת מרווח ביטחון, באזור ה-72 דולר בשער היציג. אתה נפלת בול על הנקודה. חוסר מזל.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 3-4 חודשים האחרונים עשיתי בליץ של הזמנות מחו"ל לאוטו שאני משפץ לבן.

מתוך כ 20 הזמנות 2 נשלחו בחברות שילוח.

(למותר לציין שכל מה שבדואר עבר חלק בלי מיסי שקר).

הזמנה אחת חרקתי שיניים ושילמתי ואילו את השניה היה לי יותר כלכלי לנטוש...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השולח כתב בערך החבילה?

64 אירו או 72 דולר?

כי אם הוא כתב 64 אירו אז הם צודקים לצערי.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. נקודת המפנה מעבר ל-75 דולר היא בערך שער של 1.17 (יורו לדולר), והטיפוס בשער החל באמצע יולי. השער טיפס תוך כדי משלוח, והחוק ברור.

מסקנות להבא:

- טווח ביטחון גדול יותר

- אם חייבים חברת שילוח, אז רק לא ems, הם איטיים להחריד בהשוואה ל-dhl/ups

Just now, hans כתב:

אופס

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...