Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למברגה ביתית פשוטה, בוש ירוקה או מקיטה יד 2?

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מברגה שקניתי מאמזון לפני כשנתיים: https://www.amazon.com/gp/product/B005NNF0YU/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

עלתה בזמנו 46 דולר כולל משלוח. מצד אחד פלסטיק פשוט, מצד שני אני עושה עכשיו איזשהי עבודה בעץ שדורשת קידוח חורים, הברגות ושימוש במקדח צירים. עובדת מעולה למרות המחיר המאוד זול.

לא בא להגיד שהיא מומלצת אלא יותר שלשימוש ביידי רגיל, ואף רגיל+, מקדחה זולה תעשה את העבודה.

אם מישהו כן חושב להזמין, חשוב לדעת שהמטען צריך שנאי שממיר מ- 220 ל- 110 וולט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

om2, אתה טועה.

אימפקט מיועדת לעבודות שמצריכות כח רב, להברגת ברגים ארוכים לתוך עץ קשה, משהו בסגנון בניית דקים.

מנגד היכולת לשלוט בכח מוגבלת.

מברגת פוטר טובה מיועדת בדיוק למה שאמרת שלא, להרכבות, לדיבלים, לקידוחים בסיסיים בבית.

לכן יש להן קלאצ. יש להן מספיק כח למרבית העבודות ומנגד הקלאצ מאפשר שליטה מצויינת בכח.

אין לי מושג עם איזה מברגה התנסת שגיבשת דעה כזו, אבל דעתך בוודאות שגויה.

מברגה ראשונה בבית תמיד פוטר.

שניה, אם צריך, אימפקט.

רוב האנשים לא זקוקים באמת לאימפקט, בטח לא להרכבת רהיטי איקאה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עם איזה מבגרות אתם מתנסים. אצלי האימפקט (בוש 12V כחול ) דופקת חזק כמעט בכל דיבל (אולי כי אני קודח אותם בכוונה צרים כדי שיוכלו לתפוס בקיר היטב)

להבריג לתוך עץ קשה (דק ) ברגים קשים זה לא 12v 

זה לאימפקט 18v לפחות לפחות. 

ראה ערך השרשור על בניית המחסן שהוא בעצמו העיד שהיה לו חוסר בכוח עם מברגות 18v, ומה הוא הבריג? משטחי אורן?

אז דק איפאה? 

אני לא אומר שאי אפשר לעשות את מירב הדברים בבית עם מברגת קלאץ'. אפשר, אבל יש הרבה דברים שתווה בחוסר כוח. (מה גם שאין כמעט הבדל במחיר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברנו על שימושים ביתיים.

לבנות מחסנים ודקים זה לא שימוש ביתי סטנדרטי.

להרכבות, תליית מדפים/תמונות/טלוויזיה וכו׳ אין שום צורך ב אימפקט.

בשום מצב לא יחסר לך כח לעבודות האלה.

ובאימפקט אתה לא שולט בכח כמו בפוטר.

אבל עזוב, דיון מיותר. 

תעשה מה שטוב לך.

מי שמתלבט שיכנס לכל קבוצת כלי עבודה (כמו זו שהצעתי בתחילת השרשור) וישאל.

פוטר למברגה ראשונה תהיה התשובה. אימפקט השניה, אם בכלל.

אלא אם אתה רק בונה דקים ומחסנים בבית :(

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון מברגות פוטר חזקות (70NM) תהיה מהירות משמעותית ברוב המקרים מאיפקט עם מומנט פי 3 . יש להן חסרונות שהן כבדות ומגושמות ומתנגדות בסיבוב ליד מה שמעייף לאורך זמן ולכן רוב המתקינים עם אימפקט הן קלות יותר ולא מתנגדות בסיבוב ליד.

הבעיה שהרוב הביתי והחובבן לא באמת קונה פוטר חזקה. אלא יותר חלשלושה וקלילה. ואז מורגש החסרון בכח.

אני חושב שאפשר להתחיל מאימפקט אבל חובה בורר מהירויות כי בלי זה במיוחד בחזקות את ה תהרוס בקלות דברים עדינים (תנסו להתקין לוחות גבס עם אימפקט כמו שלי עם 200 NM ותבינו למה זה לא מומלץ :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מבלבלים 2 דברים שאתם אומרים כח.

אימפקט ומברגה זה 2 כלים שונים.

קל לחשוב שלאימפקט יש יותר כח, זה לא נכון.
יש דברים שאי םקט לא מתאימה להם ויש דברים שמברגה לא מתאימה להם.

קחו מקדח עץ עבה או מקדח קוני, שלבו אותו באימפקט ותראו איך אחרי 2 ס'מ הוא לא מתקדם יותר.
לאימפקט יש בעיה לקדוח בחומרים רכים.
מברגה לא סופרת עבודה כזו.

נסו לפתוח בורג עיקש, מברגה לא תצלח, אימפקט עושה זו בקלות

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• רעיון טוב! 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, om2 כתב:

אף פעם לא ראיתי מתקין רהיטים עם מברגת קלאץ'. תמיד עם אימפקט ובדרך כלל של 18v

אני אף פעם לא ראיתי נהג של BMW מאותת, זה לא הופך את זה למשהו תקין.

זה בגלל שהם רוצים לעשות את העבודה כמה שיותר מהר, ולא מעניין אותם שום דבר מעבר לזה (כמו פיצוח של העץ). זה גם כי הם לא צריכים לקדוח בעץ (הפוטר של האימפקט מתאים רק לביטים. יש גם מקדחים כאלו, כי כולם עובדים עם אימפקט משום מה, אבל זה לא הופך את השרץ לכשר).

לעבוד בהרכבת רהיטים עם אימפקט, זה כמו לבוא לטורניר אמנויות לחימה עם אקדח. 

אני עם 12V בוש כחולה כבר כמה שנים. לא חסר לה כח לדעתי לעבודות בסיסיות, ולא אחת אמרתי לעצמי שאני מאד שמח שיש קלאץ' - אבל אפילו פעם אחת לא מצאתי את עצמי אומר שאני הייתי שמח לאימפקט. 

אין לי מברגת אימפקט כלל- לא צריך אחת. לא מותאם למה שאני עושה. ואני עושה "קצת" יותר ממשתמש ביתי סטנדרטי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן אדם בא לבקש המלצה למכונית מיני לנסוע לעבודה, סופר ובחזרה, אתם מציעים לו רכב שטח עם הגבהות, נעילות ומנוע V10, שבנוי למירוצי באהא.

אני מחזיק בוש 1080li ירוקה בדיוק לאותם דברים - מדי פעם לפרק ולהרכיב רהיטים מוצרי חשמל בבית, ואף פעם לא הרגשתי שחסר לי משהו.

הדבר שהיה חסר לי זה אפשרות להברגות של דברים קטנים ועדינים, שזה לא מה שאקבל עם בוש כחולה (למרות שאולי יש להם דגמים מיועדים לזה). לזה קניתי שיומי wowstick.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אל תקנה בוש ירוקות הן חלשות ולא מחזיקות במבחן הזמן. מקיטה יש זיופים בשפע וזיופים טובים. תקנה איזה DE WALT מחו"ל  או מילווקי לכל החיים וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.9.2020 בשעה 12:44, phpclub כתב:

בלק אנד דקר מטריקס

אצלי כבר 8 שנים, בדיוק אתמול השתמשתי בה, ממש vfm. 

המטריקס עם ראשים מתחלפים, יש לי גם אימפקט וגם קלא'ץ, just saying...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.9.2020 בשעה 17:54, shais01 כתב:

בקבוצת פייסבוק שעולה לי המון כסף תמצא מאמזון בריטניה בוש כחולה 12v ב 340₪ עם שתי סוללות ומזוודה וזו עסקה מטורפת.

חפש ׳כלי עבודה יד ראשונה׳ בפייסבוק.

זה הקישור למכירה.

https://www.amazon.co.uk/Bosch-GSB-120-Professional-Batteries/dp/B01N4PT3ST

אני מוכר מברגה מקבילה, בוש כחול GSR 120 (ההבדל שלשלי אין פונקציית רטט ל GSB יש).

תצורה זהה - מזוודה, מטען, שתי סוללות.

נרכשה בהום סנטר ב 11/7/2020, כך שיש אחריות לעוד כמעט 10 חודשים. יש חשבונית כמובן.

תחלס חדשה, הבריגה עד היום פחות מ 20 ברגים.

הסוללות הוטענו פעם אחת.

נרכשה ב 495₪, תימכר ב 300₪.

נמכרת בגלל רכישת סט גדול של בוש 12v שכולל כבר מברגה.

השרשור קצת פתח לי את העניים (והתיאבון...), היום קניתי בהום סנטר את הgsb הנ''ל, הרוטטת. לאחר הנחות כאלו ואחרות המחיר ירד אל מתחת ל350 ש''ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חיפשתי עכשיו סט קומבו, האמת דיי מיותר אבל אם כבר קונה זה לפחות לכמה וכמה שנים טובות, לפחות שיהיה איכותי.
זה לפני החזר של כמה גרושים מכרטיס מקס.
7ff072d62e7a4af14c36d3d9bde78054.jpg

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, elihershko כתב:

השרשור קצת פתח לי את העניים (והתיאבון...), היום קניתי בהום סנטר את הgsb הנ''ל, הרוטטת. לאחר הנחות כאלו ואחרות המחיר ירד אל מתחת ל350 ש''ח.

אני מניח שבהנחת ׳חבר׳ שלא זמינה לכולם.

בעזרתה באמת מגיעים למחירים כדאיים גם במונחי אמזון.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אחזק - אלו כלים שונים ובשימוש לא נכון (כי אימפקט קלה יותר ו״יותר חזקה״) - בעיקר עושים נזק.

לבית - 99% ממה שצריך זה אחת נורמאלית.

יש לי אימפקט ורגילה של מקיטה 18V מאז שעברנו (ומסרנו את הציוד בישראל) - ובכמה פעמים שראיתי שאשתי לקחה את האימפקט בעיקר היו בעיות. מאז היא יודעת - שאלא אם כן זה משהו ספציפי - לא נוגעים באימפקט (יש לה שימושים - אבל מעטים)

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...