Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך רכב היברידי נשאר חסכוני גם בנסיעה בינעירונית?

outnex
שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הסיבה לכך היא שהרכב משתמש במנוע בנזין + מנוע חשמלי במקביל . זה מה שגורם לצריכת דלק טובה יותר מאשר מנוע בנזין רגיל . החיסכון מורגש יותר בעיר מאשר מחוץ לה כמובן

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע החשמלי ומנוע הבנזין עובדים ביחד בעת נסיעה במהירות בינעירונית, כך שמנוע הבנזין לא צריך להפיק את כל הכוח הדרוש לנסיעה אלא רק את חלקו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של היברידית (כמו טויוטה פריוס) עובד במחזור אטקינסון, לפי יחס דחיסה אפקטיבי יותר גבוה ממנוע בנזין רגיל שעובד במחזור OTTO.

למנוע העובד במחזור אטקינסון יש פחות כ"ס ליחידת נפח אבל ניצולת יותר גבוה.

גם מקדם גרר נמוך עוזר להפחית צריכת דלק בנסיעות בינעירוניות.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה תלוי ברכב.

בטויוטה יאריס היברידית לא ראיתי את זה מתבטא מחוץ לעיר, מחשב הדרך הראה צריכת דלק גרועה יותר ממה שקיבלתי בפיקנטו אוטומטית עם 4 הילוכים.

בטויוטה קורולה היברידית חדשה, ראיתי שבסיטואציות מסוימות מנוע הבנזין מתנתק לגמרי (0 סל"ד) מחוץ לעיר, מניח שזה גם תורם לצריכת הדלק. להבנתי המנוע החשמלי בקורולה עובד גם מחוץ לעיר.

מדובר ביאריס מדור קודם ולא בדור החדש שאמור להגיע בקרוב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה עירונית יש הרבה בלימות. במכונית שאינה היברידית או חשמלית, כל פעם שבולמים האנרגיה הקינטית של הרכב מתבזבזת. ברכב היברידי או חשמלי חלק מהאנרגיה הזו נאגר בסוללה ויכול לשמש בעתיד. לכן ככל הנסיעה פקוקה יותר היתרון של רכב היברידי או חשמלי גדול יותר. בנסיעה בין עירונית יש הרבה פחות בלימות ולכן היתרון של רכב היברידי או חשמלי קטן יותר.

עריכה אחרונה על ידי eladts
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה תקוע בפקקים יש לך יתרון גדול בחסכון בדלק עם רכב היבריידי.

אחרת ממש לא, אני לא הצלחתי למצוא יתרון לרכב היבריידי בצריכת הדלק כאשר מדובר בנסיעות עירוניות או מאומצות.

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנכתב כאן נכון מאד לגבי המערכת ההברידית של טויוטה.

המערכת ההברידית של יונדאי/קיה עובדת בצורה שונה, וצריכת הדלק בתוואי בינעירוני די דומה לצריכה בתוואי עירוני (וטובה מאד)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הנוסף הוא שבד"כ הן משודכות לתיבה חסכונית (רציפה\רובוטית מרובת הילוכים) מה שמביא לצריכה טובה יותר ממקבילה בנזינית עם גיר פלנטרי 6 הילוכים שאוכלת 1 ל17 מחוץ לעיר (הואגיות למשל אוכלות 1 ל20 לפחות וזו לא מילה גסה.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהג מונית עם טויוטה פריוס, נוסע בערך 8-9 שעות ביום. אני מצליח להשיג צריכת דלק טובה יותר דווקא בבינעירוני ובפער לא קטן.

וזה בגלל שהסוללה יחסית קטנה ומספיקה ל 2-3 קילומטר ללא עזרה ממנוע בנזין. כשאני מעביר יום עבודה בעיר עם מזגן היא נגמרת תוך 10 דקות ומתחילה לאמץ את המנוע כדי להיטען מחדש ולכן בנסיעה ממושכת בעיר צריכת הדלק שלי היא בערך 1 ל 17-18. לעומת זאת אם אני נוסע בבינעירוני צריכת הדלק לא יורדת מ 1 ל 22 כל עוד אני לא עובר את ה 100 קמ"ש. הסיבה היא שהמנוע (מחזור אטקינסון) מטעין את הסוללה ובאותו זמן הסוללה עוזרת למנוע. מהניסיון שלי(היה לי גם מונית דיזל) רק מנוע דיזל יכול להיתחרות בפריוס שלי בצריכת דלק בבינעירוני. למנועי בנזין רגילים אין סיכוי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, חיים.ש כתב:

אני נהג מונית עם טויוטה פריוס

גם אצלי בעירוני שמתי לב שצורך יותר מבין עירוני.

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי עם האיוניק אכן הצריכה הבינעירונית טובה יותר מהעירונית בהפרש זניח.

אני יושב קבוע על צריכה ממוצעת של 20 קמ"ל בנסיעה לא הכירגועה שניתן, אני מניח שאם היה לי את הסבלנות של נהג המונת להתנהל ב 100 ק"מש הייתי רואה 22 קמ"ל ללא בעיה.

חלק מהנסועה שלי היא בהרי הצפון לכן ממוצע של 20 קמ"ל נראה לי מכובד.

מצד שני כאשר הרכב מלא לחלוטין כמו שהיה לי לפני שבוע בירושלים , עם עומס חום גבוהה אשר ככל הנראה משפיע על המערכת ההיברידית , צריכת הדלק ירידה לרמה של כ 17 ק"מל ...

• מעניין 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא זוכר שהתכנית טופ גיר לפני מספר שנים העלו אצלם על המסלול טויוטה פריוס ומכונית עם נפח מנוע גדול, הן נסעו אחת אחרי השנייה והצריכה הייתה זהה. 

אוהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...